Skocz do zawartości

Sezon 4 - A Storm of Swords, part 2 / A Feast For Crows & A Dance With Dragons, part 1


Rekomendowane odpowiedzi

kurde odcinek dziwny, zwłaszcza jak na zakończenie i konieczność czekania z rok na kolejny...

 

spoilery

 

 

 

największe zdziwienie to nagłe wparowanie na scene piratów z karaibów w formie szkieletowej, a zaraz potem dziecko rzucające fireballami

no ale dobrze że kaleka w końcu doszedł na miejsce bo jego wędrówka przez 3 sezony była nudna (i może w końcu sie okaże po co on tam szedł)

 

kolejne zaskoczenie to nagła walka ogara z babochłopem, wynik walki też zaskakujący bo ogar to przecież był kozak, w sumie nie do końca kumam po co ta konfrontacja, chyba tylko po to żeby zabić kolejną postać

no i kurde czemu arya tak chamsko go zostawiła na powolną śmierć? wydawalo sie że ostatnie odcinki jednak zbliżyli sie do siebie i nie traktowała go jako zwykłego oprawce

 

akcja pod murem w sumie też zaskakująca, skąd się nagle tam wzieło tyle konnej jazdy? przeszli innym tunelem pod murem? czemu nigdy nic o nim nie było mowy?

 

końcówka całkiem ok, pewnie mogło być lepiej ale w sumie ciekawe że karzeł czegoś jeszcze dokonał, a nie tylko zwiał.

 

w sumie największym plusem chyba było to że nie zostawili żadnego chamskiego cliffhangera, wątki zostały w miare w spokojnym momencie urwane na rok

 

 

 

eastwatch-by-the-sea, ogarnij se mapkę westeros ziomek

Odnośnik do komentarza

Tsa, Children of the Forest. Polecam poczytać lore, kawał dobrej historii, a im bliżej wydarzeń z książek, tym większa podjara. 

 

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Timeline_of_major_events

 

Trochę zaczynam się obawiać o przyszłość sagi, a  moje obawy rosną z każdym motywem magicznym, który się pojawia,  jak smoki, demon Melisandre, wargowie (tak to się deklinuje?) no i teraz leśne dzieci i fajerbole. Mam nadzieję, że ich udział w historii będzie znikomy, a na pierwszym planie będą nadal intrygi polityczne, wojny i cycki.

Odnośnik do komentarza

SPOILERY

 

 

Odcinek świetnie się oglądało, aleeeee:

 

1) Nie bardzo kumam skąd za murem wziął się Stannis. Ostatnio jak go widzieliśmy to negocjował za pośrednictwem Davosa z przedstawicielami żelaznego banku w Bravos. Być może mam syndrom Yano i o czymś zapomniałem, ale czy Davos w negocjacjach użył argumentu o niebezpieczeństwie nadciągającym zza muru ? A jeśli tak, to skąd miał taką wiedzę ?

 

2) Tyrion. Trochę się to kupy nie trzymało. Tutaj pożegnanie na szybko z Jaimiem, za drzwiami czeka Varys, a ten nagle postanawia nie wiadomo czemu odwiedzić swoje dawne komnaty. Czego tam szukał, bo chyba nie mógł wiedzieć, że będzie tam Shae ? Na początku myślałem, że pajęczy zmysł ostrzegł go przed walkiem ze strony Jaimiego :f 

 

3) Hound. Naprawdę nie było żadnego sensownego powodu, dla którego miałby walczyć z Brienne. Wiedział, że okupu za Arię już nie dostanie, więc oddanie jej komuś pod opiekę było mu bardzo na rękę.

Odnośnik do komentarza
 

'Zgony" są (pipi)owe jak w mordę strzelił. Nie wiem czy tak było w książce i nie chce wiedzieć ( chociaż ornita dupa już swędzi ), i czy to w serialu zamierzone ale na dobrą sprawę nie wiadomo czy Ogar i Stary zdechli. Jak Góra Która Jeździ nagle pewnie będzie żyła i robiła za Hulka, to inni tez mogą.

 

 

Nie no stary zginął napewno bo dzwony biły, i dlatego varys wsiadł na łodź zamiast wrócić do przystanii :)

 

Odnośnik do komentarza

SPOILERY

 

Tutaj pożegnanie na szybko z Jaimiem, za drzwiami czeka Varys, a ten nagle postanawia nie wiadomo czemu odwiedzić swoje dawne komnaty

 

o ile dobrze zrozumiałem to on nie poszedł do swojej komnaty tylko do komnaty ojca żeby go zabić, i przypadkowo trafił na swoją EX, potem domyślił sie że ojciec poszedł do klopa

 

inna sprawa to sam varys - podobnie jak little finger jest znany z tego że kompletnie nie można mu ufać, a tymczasem wydaje się że jednak tym razem nie wykręci numeru (skoro sam też postanowił zwiać gdy usłyszał dzwony)

 

Naprawdę nie było żadnego sensownego powodu, dla którego miałby walczyć z Brienne. Wiedział, że okupu za Arię już nie dostanie, więc oddanie jej komuś pod opiekę było mu bardzo na rękę.

 

mam bardzo podobne odczucia, walka jakby naciągana

 

w dodatku przecież co dalej robił hound z aryią? poprzednio doszli do bramy i okazało się że ciotka nie żyje, a mała dostała głupawki, ale mimo wszystko postanowili się zawinąć i olać zamek? tak niewiele brakowało żeby siostry się odnalazły

 

 

 

ale ogolnie mimo wad to odcinek oceniam na plus. mogło być znacznie gorzej, mogli dowalić z 5 cliffhangerów i byśmy sie tylko wkurzali przez rok, znacznie lepsze zakończenie finału niż walking dead

spoiler z walking dead

 

 

bo tam przez cały sezon szli do terminusa a na końcu tylko dali sie złapać do wagonu i tyle... koniec sezonu, to było naprawde wkurzające. GOT skończyło się tak że przynajmniej nie musimy siedzieć na szplikach przez rok

 

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

SPOILER ALERT

 

 

 

A mnie to już wszystko denerwuje, na poczatku odcinka mamy wtf, kiedy nagle z każdej strony wyjedza Stannis, pozniej mizernie wygladajaca akcja z mlodzieza i fajerbolami, no i niepotrzebny pojedynek, ktory wiadomo jak sie zakonczyl. Jedyny plus za Tyriona, chociaz i tak to bylo smieszne, aha jeszcze Cersei odwalilo, juz myslalem ,ze zrobi laske bratu.. wtf.

Nie chcę tak tutaj tylko nażekać, ale  mysle, ze w ksiazce wszystko to by sie mi bardziej  podobalo - wiecej tresci, wiecej informacji.  

Jak wyzej, odcinek oceniam najslabiej ze wszystkich i napewno nie bede niecierpliwie czekal na kolejny sezon.. 

Odnośnik do komentarza

Spoilery z końcówki:

 

Btw dobrze rozumiem ze karzel i łysy eunuch płyną do miast rzadzonych przez calissie? To moze byc zwrot w jej skostnialym wątku

 

Btw jak snow gadal z szefem dzikich to zasmialem sie gdy padło "winter is coming" tekst ktory rozpoczyna pierwszy odcinek serialu po 4 seriach i kilku serialowych latach nadal jest powtarzany a zima jeszcze nie nadeszła

 

zaczyna to brzmieć jak polityczny straszak w stylu pisu;)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Udało mi się przetrwać cały tydzień omijając spoilery i zrobiłam sobie seans z dwoma ostatnimi odcinkami pod rząd.

(spoilery ofkors) Dobrze było, nawet mi się łezka zakręciła jak dzika Snowa padła (nie spodziewałam się tego). Zakończenie sezonu sprawne, pobudza wyobraźnię co do tego jak wiele nas czeka w poszczególnych wątkach a jednocześnie nie zostawia z chamskim cliffhangerem.

Ale damn, konfrontacja na zielonej górce to jakieś nieporozumienie.

 

6469_0b52_960.jpeg

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trochę zaczynam się obawiać o przyszłość sagi, a  moje obawy rosną z każdym motywem magicznym, który się pojawia,  jak smoki, demon Melisandre, wargowie (tak to się deklinuje?) no i teraz leśne dzieci i fajerbole. Mam nadzieję, że ich udział w historii będzie znikomy, a na pierwszym planie będą nadal intrygi polityczne, wojny i cycki.

 

W ksiazce juz w 2gim albo 3cim tomie ktos powiedzial ze

 

 

 

wraz z dorastaniem smokow "wzrasta poziom magii" czy cos w ten desen, ale dokladnie o to chodzi

 

 

 

wiec nie spodziewalbym sie mniejszej ilosci motywow magicznych ;)

Odnośnik do komentarza

SPOILERY

 

 

Zdecydowanie najlepszy finał z dotychczasowych, chociaż dziewczynka waląca fajerbolami z doopy, armia szkieletorów czy dziadek wplątany w podziemne gałęzie/korzenie to nie jest to czego człowiek mógł się spodziewać po Grze o Tron. Raczej po Władcy Analnych Pierścieni.

Fajnie, że znowu pół obsady wybili \m/

 

9/10 i czekamy 10 miechów beksa.gif lapka.gif

Odnośnik do komentarza

nagonilem cale 4 sezony, rowniez uwazam ze final najlepszy z dotychczasowych w sensie najciekawszy, nawet batalistycznie uwazam ze 9 odcinek byl lepszy niz analogiczny z drugiego sezon i ogolnie calosciowo czwarty sezon dal rade, ksiazek nie czytam wiec nie mam dylematow i rozterek ze im dalej w las z serialem z hbo tym bardziej mieszaja motywy z roznych tomow sagi

 

spoilery!!!!!!!!!!!!!!!!w tym jeden z ksiazki

 

natomiast mam lekkie obawy co do dalszego watku sf w serialu, o ile dotychczas motywy magiczne byly swietnie wplecione to final niestety dla mnie daje duze nadzieje ze w dalszych sezon bedzie ich o wiele wiecej - szkieletory, czlowiek drzewo, obietnica latania (mam nadzieje ze to nie bylo dosadne stwierdzenie tylko zapowiedz ze za wyjatkiem hodora i wilkora bedzie mogl sie po prostu w ptaki wcielac) i fakt, ze w ksiazce od pewnego momentu zaczyna straszyc zombie pewnego zmarlego bohatera sprawiaja ze zaczynam sie bac o ciag dalszy historii

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...