Skocz do zawartości

Wii U - temat dla zielonych w.... temacie


PIKeR

Rekomendowane odpowiedzi

Nie obraź się ale oceniasz pryzmat działania serwerów po jednym dniu/wieczorze? Wiesz od premiery pierwszego X'a mam wszystkie konsolki MS'a i uwierz mi jakbym miał patrzeć na takie dni gdzie mnie z serwerów wyrzuca przez jakiś błąd lub ew. naprawy to bym stwierdził że do dziś grać się nie da bo to też bywa wina innych użytkowników mający gówniany internet (zależy czy serwery są dedykowane czy dany meczyk hostowany jest na sieci jednego z graczy albo czy wszyscy mający w danej chwili beznadziejny ping). Polecam wyluzować gumę w majtkach i najpierw sprawdzić jak modem z Orange'a działa wobec WiiU i czy adresy się ostatecznie nie mieszają bo sam korzystam z Orange'a i już nie raz odkryłem że wszelkie problemy z netem to ich sprawka (jak i tego gównianego modemu). Co za ludzie, wywaliło gościa trzy razy a narzeka tak jakby przez tydzień nie mógł w ogóle grać....tym bardziej że dalej "w Nintendo" nie płaci się za granie po sieci.

 

P.S. Następnym razem polecam Ci również sprawdzić czy Ninny nie będzie robić pewnych napraw serwerów bo akurat robią to dosyć często  w ostatnich miesiącach (obecnie dotyczył głównie całej sieci 3DS'a ale nie wykluczone że i sieci Wii U też się dobrali). 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Akurat nie posiadam modemu z Orange, nie sugeruję się też jednym dniem i trzema disconnectami. Konsola stoi u mnie od wtorku i od tamtej pory codzień próbowałem grać online zawsze z tym samym skutkiem. Jeżeli oceniam N, to sugeruję się jedynie faktem, że kilka innych sprzętów stoi w pokoju i zwyczajnie takich problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza

Spróbuj ustawić sobie google'owe DNS'y (8.8.8.8 i 8.8.4.4), jak siedziałem na tych od net providera to mnie dosyć często wywalało. Możesz jeszcze dodatkowo na routerze na Wii U ustawić MTU, Nintendo zaleca bodajże 1400 1500:

 

The MTU value you choose will vary depending on your Internet connection. When using Cable Internet this is commonly 1500, and commonly 1492 for DSL Internet connections.

Edytowane przez chmurqab
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po zmianie w konsoli ustawień połączenia na te podane wyżej zauważyłem znaczącą poprawę. W końcu mogłem spokojnie zagrać w Splatoona! Owszem, zdarzyły się ze dwa, może trzy razy disconnecty, a jednak kilka godzin przesiedziałem przed konsolą, a w bryzganie farbą grałem ponad dwie. Wiszę Ci co najmniej dwa browary w padbarze Bartek :lapka:

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...