Skocz do zawartości

Wii U - temat dla zielonych w.... temacie


PIKeR

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi Niemcami to dobry pomysł w sumie, ale nie mam nikogo niestety. A co to za różnica czy przez sklep czy bezpośrednio? Przecież sklep i tak wysyła to do Czech a Czesi to nie wiem gdzie, do Niemiec albo sami robią?

 

Ze sklepem bardziej chodziło mi na zasadzie jeżeli masz dobrego znajomego, któremu możesz zaufać że wyślę konsole w takim stanie jakim sam mu przyniesiesz, ewentualnie po znajomości dogada/uda mu się od razu dorwać dla Ciebie całkowicie nowy egzemplarz (istnieje taka możliwość). Czesi obecnie sami naprawiają, nie wysyłają tego do Niemiec (przynajmniej tak czytałem), dlatego Ci poleciłem Niemcy bo sam po kadencji X360 widziałem różnice w obsłudze i stanie konsoli jaką otrzymałem z powrotem raz z Niemiec a raz z Czech (Niemcy wysłali mi nowiutki egzemplarz a Czesi naprawili stary - wybór był dla mnie prosty). 

 

@Godot

A czasami Sony wzorem Microsoftu po zgłoszeniu u nich reklamacji nie wysyła kuriera po konsole do osoby reklamującej sprzęt?

 

Sam osobiście bardzo bym chciał doczekać się właśnie takich czasów gdzie dzwonie na naszą infolinię Nintendo Polska, zgłaszam awarię konsoli, podaje numer konsolki po czym wysyłają do mnie kuriera na ich koszt i sprzęcik śledzę na swoim profilu. Ehhh marzenia..... 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam pytanie do posiadaczy wii u czy ta konsola widzi karty mirco sd o pojemności 64 i 128 gb?

A jeżeli tak to czy to muszą być jakiejś dobrej jakości karty typu sandisk lub samsung?

Proszę o pomoc bo chce dziś kupić i boje wydać 100 lub 200 zł w błoto.

 

A do czego chcesz ją wykorzystać? System transfer, czy jakieś Homebrewy? Bo wejście na karty SD służy tylko do przechowywania save'ów z Wii (bez sensu, ale to Nintendo). 

Odnośnik do komentarza

Mam 14 zł na starej konsoli. System transfer tez mi je przeniesie? : D Czy muszę do parów pisać i znowu się z nimi bawic? To samo z gierkami - przeniosę je na nowa konsolę, ale jak skasuje to koniec? Nie moge ich sciagnac na nowo na nowej konsoli? Przechodzi równiez konto? Czy tez musze pisac, żeby mi te japońskie fujary oddały gry na nowe konto?

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pytanie łodemnie ^_^ : czy we wszystkie gry da się grać przy użyciu tylko i wyłącznie pro controllera czy tylko wybrane?

Dzięki za odpowiedź.

 

Jakieś 5 sekund w google, ale ok. Nie wszystkie gry obsługują, tutaj jest lista gier, w których w ogóle działa Pro Controller:  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Wii_U_games_that_use_the_Wii_U_Pro_Controller 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Panowie, stała się mała tragedia... wycyckali mnie z preordera Switcha (10 sztuk, ja 11 na liście...) i pozostał mi wielki niedosyt, bo strasznie napaliłem się na Nintendo po latach grania na Playstation. W związku z tym żeby sobie jakoś oslłodzić rozpacz rozważam kupno Wii U. Mam parę nurtujących mnie pytań:

- jaki jest zasięg padleta? Chodzi mi o granie w łóżku, które mam ze dwa metry nad tv (antresola). Dostępu nie blokowałaby żadna ściana, jedynie dosyć licha podłoga powyżej - wystarczy?

- czy są jakieś sztosy na tą konsolę, których nie ogram na samym padlecie?

- w jakie dodatkowe akcesoria powinienem się zaopatrzyć na starcie ewentualnie w niedalekiej przyszłości?

- jakie konsole są we wstecznej kompatybilności? Ale tylko legalnie, przeróbki trochę chyba dodały urządzeń i sam już nie jestem pewien.  

- na liście jest chyba NDS, jak rozwiązano kwestię dwóch ekranów?

Edytowane przez dawdi17
Odnośnik do komentarza

Polecałbym jednak zapolować gdzie indziej, ale większości gier z Wii U nie można ograć gdzie indziej, a i jest to idealna konsola do legalnego grania w klasyki z poprzednich konsol Ninny. Więc tak:

 

- jaki jest zasięg padleta? Chodzi mi o granie w łóżku, które mam ze dwa metry nad tv (antresola). Dostępu nie blokowałaby żadna ściana, jedynie dosyć licha podłoga powyżej - wystarczy?

U mnie potrafi nie działać w tym samym pokoju, gdy drogę blokuje stół. Po wyjściu z pokoju nie działa w ogóle.

 

- czy są jakieś sztosy na tą konsolę, których nie ogram na samym padlecie?

 

Splatoon (mapa konieczna do gry jest na tablecie, a rozgrywka na TV). Wielkość czcionki w Xenoblade Chronicles X podczas grania na tablecie jest maciupka.

 

- w jakie dodatkowe akcesoria powinienem się zaopatrzyć na starcie ewentualnie w niedalekiej przyszłości?

Wii U Pro Controller (nie można jednak podłączyć do niego słuchawek), Wii Remote do grania w gry z Wii. Ja nic innego nie mam. Nie wiem, czy jest w ogóle coś innego xd

 

- jakie konsole są we wstecznej kompatybilności? Ale tylko legalnie, przeróbki trochę chyba dodały urządzeń i sam już nie jestem pewien.  

NES, SNES, Nintendo 64, Wii, GBA, DS, jest też kilka gier z TurboGrafx-16. Pełna lista tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Virtual_Console_games_for_Wii_U_(PAL_region)

 

- na liście jest chyba NDS, jak rozwiązano kwestię dwóch ekranów?

Jeden ekran pod drugim. 

Odnośnik do komentarza

Ok, kiepski zasięg raczej przekreśla zakup, Switch miał być dla mnie konsolą "łóżkową", pod tv mam już pleja. No nic, trzeba zaczekać na drugi rzut konsol. Swoją drogą niezła jazda, tydzień przed premierą już nie dało się dostać Switcha nigdzie w Holandii. Przy składaniu preoreda babeczka za ladą "gwarantowała", że spokojnie będzie konsola na mnie czekać... J*bane wiatraki... 

Dzięki za szybką odpowiedź ;)

Edytowane przez dawdi17
Odnośnik do komentarza

- jaki jest zasięg padleta? Chodzi mi o granie w łóżku, które mam ze dwa metry nad tv (antresola). Dostępu nie blokowałaby żadna ściana, jedynie dosyć licha podłoga powyżej - wystarczy?

U mnie potrafi nie działać w tym samym pokoju, gdy drogę blokuje stół. Po wyjściu z pokoju nie działa w ogóle.

Nie chcę zbytnio bronić WiiU i obiektywnie rzecz biorąc krótkiego zasięgu działania, ale np. u mnie działa bezproblemowo nawet, gdy wyjdę z padletem do kuchni. Co prawda od pokoju oddziela ją tylko gipsowa ściana (8cm), a TV i konsola są ustawione właśnie na tej ścianie. W pokoju z TV żadnych problem nie mam.  Myślę, że w przypadku kolegi dawdi17 powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dopiero dziś dorwałem się do pro controllera. Czy to normalne, że w momencie w którym go używam i chcąc zaoszczędzić baterię w gamepadzie, wyłączam w nim ekran i wtedy ikonka baterii zaczyna przygasać i zapalać się na niebiesko? WTF? Po to kupiłem pro controller, by nie męczyć gamepada, a ten i tak żre baterię. :facepalmz:

Odnośnik do komentarza

Trochę słabo. Znalazłem prowizoryczne rozwiązanie. Można całkowicie wyłączyć gamepada w menu synchronizacji. Konsola zostaje włączona, tak samo pro controller i wtedy sterowanie konsolą przerzucamy na pro. Nie wiem jak będzie po ponownym włączeniu konsoli, czy przypadkiem nie będzie trzeba parować ponownie, żeby zadziałał. 

Odnośnik do komentarza

Zawsze możesz wyciągnąć baterie z Gamepada. To tylko dwie śrubki i odczepienie badziewnego kabelka a gdy wkładałem tam większą baterię to żadnej plomby nei uświadczyłem. Wtedy tak jak opisałeś podpinasz Pro Controllera lub już z synchronizowanym uruchamiasz konsolę (ew. Wiilotem). 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...