Skocz do zawartości

Wii U - temat dla zielonych w.... temacie


PIKeR

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej wyciąganie baterii nie przejdzie, bo jednak z padleta też okazjonalnie korzystam. Wyłączanie go w menu synchronizacji pomaga tylko do następnego włączenia konsoli, no ale patrząc jak długie sesje mam z Zelda, plus fakt, że żona też w nią gra - trzeba będzie go wyłączać, lub schować poza zasięg konsoli.

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Gość FunkYoSelf

Zastanawiam się nad kupnem Wiiu żeby pograć trochę z dziewczyną, aby grać na dwóch jedna osoba może grać na gamepadzie(ten z ekranem) a druga na pro kontrolerze?

 

Wszystko zależy od tego w co chcecie grać?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Te wszystkie nieoryginalne pady w stylu pro controller będą bezproblemowo działać w grach? Np. W DK: Tropical Freeze nie można grać na tym padzie: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9d/Wii-Classic-Controller-White.jpg/1200px-Wii-Classic-Controller-White.jpg

 

Na wiimocie gra się beznadziejnie bo trzeba co chwilę nim trząść także muszę kupić jakiegoś taniego pada tylko nie wiem czy te fejki będą hulać.

 

Np. Coś takiego:

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71qVuvZQQGL._SL1500_.jpg

Edytowane przez zagroo
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

O mam podobne pytanie jak kolega wyżej. Chciałem dokupić Wiilota do WiiU z gruchą.

Rozumiem że to jest nieoryginalne:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6824632247

?

I pewnie nie warto i lepiej używane kupić? Czy do Metroida Trilogy i Mario Galaxy potrzebne jest Motion Plus??

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, marbel007 napisał:

O mam podobne pytanie jak kolega wyżej. Chciałem dokupić Wiilota do WiiU z gruchą.

Rozumiem że to jest nieoryginalne:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6824632247

?

I pewnie nie warto i lepiej używane kupić? Czy do Metroida Trilogy i Mario Galaxy potrzebne jest Motion Plus??

Tak jak piszesz, nie warto i lepiej kupić używane (te podróby często mają gorszą precyzję).  Metroid i Marian Galaxy nie wykorzystują Motion Plus, zresztą tylko parę gier go obsługuje (Skyward Sword i Red Steel 2 z takich ważniejszych).

Edytowane przez _Shaman_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Panowie Wiiu jest kompatybilne z grami Gamecube? Nigdy nie posiadałem WIIU i chciałbym ograć kilka gier , które ukazały się tylko na te konsolke plus mam pare gier z WII w backlogu no i pare z Gamecube. Wiem że Wii jest w pełni kompatybilne z GC ale już o WiiU nic nie słyszałem. Wie ktoś jak to wygląda obecnie?

 

Odnośnik do komentarza

No jako że WiiU nie był robiony z myślą o odpalaniu GCN toteż jego czytnik nie został obdarzony w fizyczną możliwość odczytu minipłytek gcn.

 

Zostaje Nintendont i emulacja iso. Działa to tak samo jak na Wii.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Nie wiem czy jeszcze ktoś tutaj zagląda ale powiedzcie czy więcej gier niż ZombiU wykorzystuje w podobny sposób kontroler z ekranem? Jako fan zombiaków kiedyś chciałem kupić konsolę właśnie dla tej jednej gry ale ze względu na wysoką cenę zrezygnowałem. Później zagrałem w te Zombi na jakimś innym sprzęcie tosię srogo zawiodłem. Warto jeszcze dla jakiś gier kupić Wii U w 2020 r?

Odnośnik do komentarza

Z gier, w które grałem i które najlepiej wykorzystywały ekran mogę śmiało polecić:

 

Lego City Undercover (porty na inne konsole nie dają nawet połowy tej radości z grania) - część misji jest oparta o szukanie przedmiotów bądź podsłuchiwanie za pomocą padleta

 

Captain Toad - grałem na WiiU i Switchu i na tym drugim na pro controllerze nie było już takiej precyzji chociaż gra nadal była bardzo dobra

 

Affordable Space Adventures - mały tytuł, który bardzo mocno opierał gameplay na padlecie (poszukaj na yt i sam zobacz jak to działa)


Splatoon - uwielbiam obie części tej gry, ale takiej precyzji celowania jak na  padlecie już nie będzie chyba nigdy w żadnym shooterze

 

Super Mario Maker - dwójeczka jest lepszą grą, ale samo projektowanie poziomów na WiiU jest rozwiązanie fenomenalnie 

 

Kirby’s and The Rainbow Paintbrush - platformówka, w której sterujesz Kirbym tylko za pomocą przesuwania go palcem lub stylusem (ta druga opcja jest dużo precyzyjniejsza)

 

Do tych gier mógłbym też dodać Zeldę Wind Waker HD (TP chyba też) i Xenoblade Chronicles X, w których padlet robił za mapę i w Zeldzie za inventory, a w Xeno za dodatkową grę w grze polegającą na pozyskiwaniu zasobów (w uproszczeniu). W te dwie można by grać bez padleta, ale na pewno utrudniłoby to trochę zabawę 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...