Skocz do zawartości

Wii U - temat dla zielonych w.... temacie


PIKeR

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ma wsteczną kompatybilność. Oraz dużo gier z NES, SNES, N64, GB itd

 

 

Mario 3D World

Donkey Kong TF

Pikmin 3

Mario Kart 8

Xenoblade Chronicles X

Splatoon

Zelda WW

Super Smash Bros

Mario Maker

Captain Toad

Fatal Frame

Fast Racing Neo

Zaraz Zelda TP

Hyrule Warriors

Bayonetta 2

Yoshi Wolly World

Wonderful 101

Zombi U

 

Zaraz jeszcze Star Fox i Paper Mario w przyszłości. No i Zelda U.

Odnośnik do komentarza

Ma wsteczną kompatybilność. Oraz dużo gier z NES, SNES, N64, GB itd

 

 

Mario 3D World

Donkey Kong TF

Pikmin 3

Mario Kart 8

Xenoblade Chronicles X

Splatoon

Zelda WW

Super Smash Bros

Mario Maker

Captain Toad

Fatal Frame

Fast Racing Neo

Zaraz Zelda TP

Hyrule Warriors

Bayonetta 2

Yoshi Wolly World

Wonderful 101

Zombi U

 

Jeszcze Lego City Undercover, Kirby oraz New Super Mario Bros U z dodatkiem Luigi U

Odnośnik do komentarza

Warto kupować teraz Wii U czy może czekać na nową konsole(bo jakaś ma przeciez wyjść)?

Nie mialem nigdy zadnej konsoli N skąd moje pytanie czy są jakieś inne zacne gierki  niz Mario?(nienawidzę platformówek)

Jak lubisz stare NESowe/SNESowe produkcje to bierz smialo. Ja juz z mozliwosci nadrobienia zaleglosci na malym ekranie ciesze sie z Wii U. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Przymierzam się mocno do zakupu WiiU. Co do gier to już ogarnąłem listę priorytetów,ale powiedzcie mi czy są jakieś ograniczenia regionalne jeśli chodzi o gry? Jakaś różnica będzie w wersjach gier przeznaczonych na dany rynek czy nie ma się czym przejmować? Drugie pytanie : jak to jest z tymi wszystkimi kontrolerami? Zawsze grałem na "głównych" konsolach (X360,PS4,Xbone),pady zawsze były proste do ogarnięcia,a tu jakieś piloty,joysticki,tablety,pro controllery... Chciałbym móc zagrać w kilka gier na split-screenie na dwie osoby (MK8 na przykład). Który kontroler oprócz głównego się najlepiej sprawdzi? Do niektórych chyba jest też potrzebny sensor bar ale tego to już nie jestem pewien, mogę się mylić. Sorry za tak głupie pytania,ale to moje pierwsze podejście do Nintendo :) Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Przymierzam się mocno do zakupu WiiU. Co do gier to już ogarnąłem listę priorytetów,ale powiedzcie mi czy są jakieś ograniczenia regionalne jeśli chodzi o gry? Jakaś różnica będzie w wersjach gier przeznaczonych na dany rynek czy nie ma się czym przejmować? Drugie pytanie : jak to jest z tymi wszystkimi kontrolerami? Zawsze grałem na "głównych" konsolach (X360,PS4,Xbone),pady zawsze były proste do ogarnięcia,a tu jakieś piloty,joysticki,tablety,pro controllery... Chciałbym móc zagrać w kilka gier na split-screenie na dwie osoby (MK8 na przykład). Który kontroler oprócz głównego się najlepiej sprawdzi? Do niektórych chyba jest też potrzebny sensor bar ale tego to już nie jestem pewien, mogę się mylić. Sorry za tak głupie pytania,ale to moje pierwsze podejście do Nintendo :) Z góry dzięki za pomoc.

 

Wii U ma blokadę regionalną, więc gry z USA nie odpalisz na EU. Na Wii U chyba nie ma żadnych różnich w gach między regionami, choć mogę się mylić ;) Jeśli są, to marginalne. 

 

Podstawowym kontrolerem jest padlet, czyli ten z ekranem. Dołączany do każdej konsoli. Jeśli chcesz zagrać na splicie np. tylko we dwie osoby to musisz kupić albo Pro Controllera (zwykły pad) albo Wii mote  plus Nunchuck. Wiimote zwany wiilotem, to ten właśnie pilot, kontroler z Wii. nunchuck to dodatkowe akcesorium do wiimota, bez którego nie zagrasz w większość gier komfortowo. I do wiimote'a właśnie potrzebujesz sensor bara.

 

Wszystko zależy od gier tak naprawdę, ale mając zestaw padlet + pro controller + wiimote z nunchukiem zagrasz we wszystko co możesz, razem z grami na Wii. Bo Wii U odpala gry z Wii więc dochodzi Ci bogata biblioteka kolejnych świetnych gier. Jak nie chcesz wiimota, to styknie sam pro controller i padlet do grania we dwójkę :) (w te powazniejsze tytuły, bo niektóre party games jednak tego wiimotea wymagają...).

 

Mam nadzieję, że troszkę pomogłem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pomogłeś,jak najbardziej. Czyli jak gry są z niemieckim znaczkiem na pudełku (usk,czy jakoś tak) to jest to normalna angielska wersja bez żadnych ograniczeń? A,no i sprawa dysku mnie nurtuje. 8GB czy 32GB? Wiem,że można rozszerzyć pendrivem,a mam 16gb wolny. Da radę czy inwestować w 32gb koniecznie?

Edytowane przez kostek941
Odnośnik do komentarza

Normalna wersja angielska bez ograniczeń :) Nie spotkałem się jeszcze, żeby gra na Wii U kupiona w niemczech nie miała ang języka. Ale może są takie przypadki. Also, pamiętaj, że USK mają WSZYSTKIE kolekcjonerki.

 

Weź 8, jeśli nie będziesz inwestować w cyfrowe gry. 8 czy 32, to i tak mało, więc prędzej czy później byś musiał kupić zewnetrzny dysk albo pendrive. Lepiej 8 gb i podpiąć tego pena ;) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dopiero kupiłem WiiU i mam małe problemy.

Chcę pograć w grę na Wii, Kirby's Epic Yarn. Przełączam X tryb widoku, menu mam teraz na telewizorze. Za pomocą Remote Plus wybieram granie w grę na Wii (dyskową) i mam do wyboru - wyświetlanie obrazu gry tylko na TV oraz na TV i gamepadzie jednocześnie. Chcę wybrać tylko tv, ale nie mogę. Obie opcje wyboru są zaznaczone jednocześnie na niebiesko, a na gamepadzie mam tylko wskazówkę, żeby grać na gamepadzie, muszę wybrać +. Cokolwiek innego naciskam oprócz B, nie działa. Jak grać na telewizorze w gry na Wii? Uruchamiam też konsolę od nowa z płytą Wii w napędzie, też nie działa, zawsze opcje opcje są podświetlone jednocześnie i zawsze nie mogę wybrać telewizora.

Druga opcja to kalibracja czułości Remote Plus. Gdzie mogę ją ustawić? Wiem, że przy pierwszym uruchomieniu w jakiej opcji ją zwiększyłem, ale jest za duża. Gdzie wejść, żeby ją zmniejszyć?

Odnośnik do komentarza

Zasadnicze pytanie:

 

Podpiąłeś sensor bara? Szczerze mówiąc to normalnie powinna opcja przeskoczyć dalej i bez problemu powinieneś grać bo nie ma tu żadnej filozofii.

 

Wiilota skalibrujesz w normalnych ustawieniach, jest tam całe spektrum kalibracji a do tego wciskając home button w menu konsoli będziesz miał po prawej górnej stronie ikonkę do ustawień gamepada i padów przypisanych do konsoli (w tym Wiiremote). Polecam siąść z normalną instrukcją obsługi, jest bardzo czytelna i wszystkiego się dowiesz, gdzie co i jak. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...