Skocz do zawartości

Wii U - temat dla zielonych w.... temacie


PIKeR

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie odnośnie wii u, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna konsoli, jednakże nie wiem czy jest to dobra decyzja. Przeczytałam kilka wątków w necie i opinie są różne na temat konsoli, dokładniej - martwa, mało gier, nic nie wychodzi etc., dlatego też chciałabym podpytać czy warto ją kupić, ponieważ trochę kosztuje i nie chciałabym wywalić kasy na konsolę bez wparcia w postaci nowych gier. Czy uważacie, że jest to dobra decyzja (czy jest sporo wartych uwagi gier, oraz czy jest warto zainwestować w tę konsolę?), czy też lepiej jest się wstrzymać do targów i podjąć ostateczną decyzję? Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

wiele razy już pisaliśmy - musisz sobie odpowiedziec na pytanie czy ma to byc twoja glowna konsola do grania - to co czytasz w necie jest prawda - konsola ma zerowe wsparcie od devow zewnetrznych i opiera sie tylko na tytulach produkowanych przez samo niny i tylko ono je wspiera i pewnie jeszcze bedzie. Jesli to ma byc glowna i jedyna konsola stancjonarna to wg mnie jest fatalna - jesli masz duzo czasu na granie po prostu szybko uwiniesz sie ze wszystkim co warto ograc i konsola wyladuje w szafie, niny takiej sily przerobowej nie ma i wypuszcza z 3-4 hity na rok jedynie. Co innego jesli WiiU bedzie pelnic rola uzupelnienia do innej stacjonarki - wtedy to jak najbardziej ma sens - wszak nigdzie indziej nie zagrasz w tak magiczne platformowki czy gry przygodowe. Niestety dziala to tez w druga strone - jest sporo gatunkow gier jakie prozno szukac na WiiU.

 

Ja bym wstrzymal sie do targow E3 i zobaczyl co kazdy z gigantow zapowie - bo prawde powiedziawszy w chili obecnej kazdy next gen czy to nawet ps4 czy xone oferuje niewiele i ich zakup jest mocno kontrowersyjny tym bardziej jak ktos jeszcze ma ps3 lub x360 w domu i ma na nim zaleglosci. Nawet mozna zaryzykowac stwierdzenie ze to WiiU z uwagi na wsteczna kompatybilznosc ktorej sa pozbawiona jest konkurencja mimo wszystko oferuje najwiecej jesli ktos przez ostatnie lata nie gral na konsolach nintendo. Sam jestem ciekaw jaki plan ma Nintendo co do ratowania tej konsoli bo za rok za dwa wyjdzie tyle hitow i duzych tytulow na ps4/xone ze wreszcie i ich zakup bedzie mialo sens

Odnośnik do komentarza

Tez mialem watpliwosci, ale na dzien dzisiejszy ger ktore trzeba kupic jest sporo (mario x3, Zelda, Donkey itd). Jak chcesz grac w Call of Duty, czy fife to wiadomo, że samego wii u nie kupisz. Jako dodatkowa konsola spelnia sie idealnie. Patrze na swoje gry i widze same hity, ktorych jeszcze nie mialem czasu ograc. Licze ze na e3 zapowiedza nowa zelde i kolejnego Mario, mi to wystarczy. Najlepsza konsola jaka kupilem od dawna.

Odnośnik do komentarza

Hej, mam pytanie odnośnie wii u, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna konsoli, jednakże nie wiem czy jest to dobra decyzja. Przeczytałam kilka wątków w necie i opinie są różne na temat konsoli, dokładniej - martwa, mało gier, nic nie wychodzi etc., dlatego też chciałabym podpytać czy warto ją kupić, ponieważ trochę kosztuje i nie chciałabym wywalić kasy na konsolę bez wparcia w postaci nowych gier. Czy uważacie, że jest to dobra decyzja (czy jest sporo wartych uwagi gier, oraz czy jest warto zainwestować w tę konsolę?), czy też lepiej jest się wstrzymać do targów i podjąć ostateczną decyzję? Dzięki za odpowiedź.

Jeśli:

 

- nie miałaś Wii

- nie masz szczególnie dużo czasu na granie/masz inne sprzęty

- pasuje ci styl gier przede wszystkim Nintendo

 

To możesz spróbować. Wsparcie nie powala i powalać już nie będzie - możesz spodziewać się jeszcze jakichś tytułów Nintendo, pojedynczych exów 3rd party (typu Fatal Frame/Project Zero) najczęściej finansowanych przez N i indie. Ja np. z Wii U jestem zadowolony, bo: a) poza weekendami i tak nie mam kiedy grać; b) ostatnia generacja to dla mnie wielkie rozczarowanie, więc inne akcenty przyjmuję z otwartymi ramionami.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za odpowiedzi. Na konsolę strasznie się uwzięłam ze względu na gry Nintendo, oraz z tego powodu, że nigdy takiej konsoli nie miałam (+ gry z wii). Konsola stanowić będzie uzupełnienie innej, na którą w chwili obecnej nie ma zbyt dużo interesujących mnie gier. Chciałabym podpytać jeszcze o pamięć konsoli, jako że ze stora raczej nie będę robiła zakupów - ceny, to czy lepiej kupić basica 8 gb pamięci - allegro ok 800 zł, czy lepiej dołożyć i mieć 32? Myślałam nad czymś takim http://www.ultima.pl/nintendo_wii_u_32gb_mario_luigi_premium_pack_black_czarna/i15254/ (+2 gry na start). Porównywałam też aktualne oferty na allegro i jakieś dużej różnicy nie widzę jeżeli chodzi o ten sam pakiet (z ekspozycji + porysowania). Co myślicie, warto za tą cenę? - taniej nowej nie znalazłam. Możecie coś zaproponować?

Odnośnik do komentarza

W opisie zestawu do którego podałaś link jest błąd (zresztą jak i przy innych u ultimy) , gdyż nie zawiera on a pro controlera jest on dostępny w bundlu z ZombiU i Monster Hunter 3 w pozostałych jeśli się nie mylę to nie. Od tak cie informuje by nie było że cie wprowadzili w błąd ;) Według mnie lepiej dołożyć do czarnej 32 a co do gierek to wybór podług gustu kto co woli :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Sęk tylko w tym, że nie kupisz już białego NOWEGO golasa :) Ta konsola nie jest już w produkcji i Nintendo robi już tylko wersje 32 Gb. To co jest sprzedawane na Allegro to "nowe otwarte w celu sprawdzenia", "powystawowe" czy z "czyszczenia magazynu".

Odnośnik do komentarza

Ja na Twoim miejscu brałbym mimo wszystko 32gb i ta oferta z ultimy jest jak najbardziej w porządku (swoją drogą: bardzo solidny sklep, kupuję w nim od lat). Nigdy nie wiadomo kiedy to dodatkowe miejsce może się przydać. ;)

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

No właśnie, zakupów w sklepie nie będę robiła. Problem w tym, że nie widzę jakieś sensownej konsoli w przystępnej cenie. Ta którą zamieściłam wydaje mi się najbardziej opłacalna ze względu na pojemność (zestaw premium) i dwie gry na start, gdybym miała kupić konsole wystawową za 1000 z hakiem bez gier wyszłoby to na to samo. Czy na Wii u będą chodziły gry z ds3, ds? Mam problem bo szczerze powiedziawszy zależy mi na grach Nintendo, w inne i tak będę grała na innej konsoli - lepsza grafika + możliwość wymiany i odsprzedaży, z grami z Wii u jest problem, taki - że trochę kosztują, a popyt na nie nie jest za wysoki i boję się, że kupując grę za ponad 100 zł - będę miała problem z jej sprzedażą / wymianą, a nie zależy mi na kolekcjonowaniu pudełek na półce :)

 

Ostatnie pytanie, lepiej kupić tę wersję: http://allegro.pl/nintendo-wii-u-8gb-just-dance-2014-nintendoland-i4156389712.html  + gra mario 3d world (łącznie miałabym 3 gry). Lepsza decyzją? Kurde... chciałabym już podjąć decyzję której nie będę żałować :P

Odnośnik do komentarza

Zależy mi głównie na grach dostępnych tylko na Nintendo, myślałam o 3ds tylko, że grafika porównywalna jest do PSP (może trochę lepsza), sprzęt już trochę siedzi na rynku, dlatego też myślałam o czymś "świeższym" - o czymś w co można pograć w więcej osób i miło spędzić czas :), niestety 3ds - to ogranicza... a na Wii u jest taka możliwość, dlatego też skuszę się na nią :)

 

Tylko, brać tą ze sklepu, czy zastanowić się nad modelem z allegro 8 GB + 2 gry, do tego dokupię Mariana (więcej gier i w sumie..taniej wyjdzie).

Odnośnik do komentarza

Czas na mnie ... W tamtym roku

ps vita - średni zakup (ale dla gier z psp było warto)

3ds - najlepszy przenośniak ever :) Już przegrałem ponad 400 h w gry z ds'a i 3ds'a

ps4 - meh .... nie licząc 3 gier i okazyjnych meczyków w fife i cod ghost

 

W tym Wii U :)

 

Na obniżkę za bardzo nie liczę ale czekam na bundla z mario kart w polskich sklepach (internetowych) i biorę . No i na wypłatę do 10 maja muszę poczekać :P

 

Tutaj moje pytanie:

Kupuję czarną 32 gb premium i co potrzebuję aby się bawić we wszystkie gry z wii i wii u bez stresu. Z tego co sam wyczytałem to oddzielnie musze dokupić:

 

sensor bar

wii remote plus

gruche

pro controler

 

Czy to wszystko ?  czy są jeszcze jakieś rzeczy które muszę umieścić w budżecie?

 

Co do gier to jestem fanem jrpg, gier akcji  i platformerów. Nie podobała mi się zelda ocarine of time ale kiedyś miałem chwilkę wii i przeszedłem twilligh princess z przyjemnością.  Jakie gry mi polecacie z Wii i Wii u. Poza oczywistym mario 3d world i donkey kong (gram teraz w donkey konga 3d na 3ds i po prostu super gra :) )

Odnośnik do komentarza

Dla mnie The Wonderful 101 to jedna z lepszych gier akcji ostatnich lat, ale trudno mi ją polecać ze względu na specyficzny gameplay, który raczej nie każdemu przypasuje. Jak będziesz mógł wyhaczyć po taniości, możesz sprawdzić (i jak byś chciał to na moim blożku spisałem wrażenia). Pikmin 3 może być bezpieczniejszym wyborem. Bardzo przyjemny tytuł, tryb fabularny wprawdzie dość prosty, ale masz jeszcze wyzwania (i ew. dlc) podnoszące poprzeczkę.

Odnośnik do komentarza

Hmm ja bym polecil ci tez Lego City Undercover, Zelde, Mario kart 8 ktore wyjdzie :P. Mario Bros 

 

"czekam na bundla z mario kart w polskich sklepach (internetowych) i biorę"

Co do lego to nie jestem przekonany lubię poważne sanboxy w stylu AC czy gta V.  Zelda  o której mówisz to wind waker ? Czy ona nie przypomina za bardzo okaryny. Mówię miałem do tej pory styczność z 3 zeldami. Twillight princess super mi się podobało, Link between Worlds ukończyłem ale na końcu się już troszkę zmuszałem po początkowym zauroczeniu a okaryne po 2 h wyłączyłem i nigdy nie wróciłem :)

 

Pikimini 3 mnie już wcześniej zachęcało bo lubię dziwne gry nintendo :)  a Wonderful 101 nie musisz reklamować inaczej jak tylko gra Platinum Games :D

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Czas na mnie ... W tamtym roku

ps vita - średni zakup (ale dla gier z psp było warto)

3ds - najlepszy przenośniak ever :) Już przegrałem ponad 400 h w gry z ds'a i 3ds'a

ps4 - meh .... nie licząc 3 gier i okazyjnych meczyków w fife i cod ghost

 

W tym Wii U :)

 

Na obniżkę za bardzo nie liczę ale czekam na bundla z mario kart w polskich sklepach (internetowych) i biorę . No i na wypłatę do 10 maja muszę poczekać :P

 

Tutaj moje pytanie:

Kupuję czarną 32 gb premium i co potrzebuję aby się bawić we wszystkie gry z wii i wii u bez stresu. Z tego co sam wyczytałem to oddzielnie musze dokupić:

 

sensor bar

wii remote plus

gruche

pro controler

 

Czy to wszystko ? czy są jeszcze jakieś rzeczy które muszę umieścić w budżecie?

 

Co do gier to jestem fanem jrpg, gier akcji i platformerów. Nie podobała mi się zelda ocarine of time ale kiedyś miałem chwilkę wii i przeszedłem twilligh princess z przyjemnością. Jakie gry mi polecacie z Wii i Wii u. Poza oczywistym mario 3d world i donkey kong (gram teraz w donkey konga 3d na 3ds i po prostu super gra :) )

 

Dobre pytanie, wlasnie tez sie zastanawiam nad dodatkowymi akcesoriami do konsoli :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...