Skocz do zawartości

Wii U - temat dla zielonych w.... temacie


PIKeR

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie racja, ale świadomość graczy jest nikła, u mnie na osiedlu po głowie mi pukali że zamiast ps2 kupiłem Gamecuba ktory był droższy, juz nie mówiąc o grach

 

Z drugiej strony nawet w UK widać osłabiona pozycje Nintendo na rynku, sklepy stacjonarne praktycznie nie maja gier/akcesorii na konsole N, a jak juz sa to gry pokroju angry birds lub jakiejś barbi

Odnośnik do komentarza

Trzy pytania od laika, który na temat Nintendo wie mało.

1. Gdzie najlepiej kupić konsolę i gry? Najlepsze sklepy internetowe i stacjonarne.

2. Co dokładnie potrzebuje do wspólnej gry w dwie osoby. Których urządzeń.

3. Jakie najlepsze gry polecacie z Wii? Wiem, że Mario Galaxy to obowiązek i co jeszcze? Wymiencie kilka gier.

Odnośnik do komentarza
2. Co dokładnie potrzebuje do wspólnej gry w dwie osoby. Których urządzeń.

 

 

Gamepad i Wiimote'y z Wii.

 

3. Jakie najlepsze gry polecacie z Wii? Wiem, że Mario Galaxy to obowiązek i co jeszcze? Wymiencie kilka gier.

 

 

Zelda TP, Zelda SS, Kirby Epic Yarn, Mad World, Metroid Prime 3, Donkey Kong Country Returns, New Super Mario Bros Wii.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hmm, nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Pad z linka wystarczy do grania na Wii. Gamepad z Wii U nie zadziała na Wii. Jeśli gra na Wii U posiada multiplayer, to jeden gra na gamepadzie, reszta musi się obsłużyć wiimotem. Z tego co wiem, w przyszłości miał być dostęp do 2 gamepadów naraz, ale chyba żadna gra z takiego układu jeszcze nie korzysta.

Edytowane przez Figaro
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Do większości gier multiplayerowych np.mario kart,super smash,mario party i większość platformówek jak new super mario bros,mario 3d wordl styka sam wii remote bez nunchuck'a.

 

+ Bój się boga żeby kupować ten powyższy zestaw.Cena z kosmosu.

Edytowane przez Soban
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Reasumując - Jeśli chce grać gry z Wii to potrzebuję dwa takie zestawy jak podesłałem, a jeśli w gry z Wii U, to nic więcej nie potrzebuję jak gamepad i ten zestaw z linka ?

 

Jeśli mówisz o multiplayerze - tak. Niemniej większość multiplayerów na Wii nie potrzebuje nunchaka (to z gałką).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Do większości gier multiplayerowych np.mario kart,super smash,mario party i większość platformówek jak new super mario bros,mario 3d wordl styka sam wii remote bez nunchuck'a.

 

+ Bój się boga żeby kupować ten powyższy zestaw.Cena z kosmosu.

 

Te zestawy, nowe, oryginalne chodzą w takich cenach 220-240 zł. Na Allegro Wiimote Plus kosztuje najtaniej 150 zł.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak + nie ma tego aż tak dużo jakby się mogło wydawać, a przynajmniej na Allegro. Ja kupiłem nowy zestaw specjalnie dedykowany dla Wii U (remote+nunchuk+sensor bar) za 200zł, bo to była najrozsądniejsza w danej chwili opcja.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Co nie zmienia faktu,że to cholernie drogo patrząc na to,że używany komplet wii remote+ z nunchuckiem(oryginalne) ti wydatek ~100zł.

 

Ja tam bym nigdy nie kupił używanych kontrolerów, cholera wie gdzie ludzie wcześniej łapy trzymali ;)

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Nie. WiiU Pro Controller jest padem do WiiU, więc po odpaleniu na WiiU gry z Wii, konsola przełącza się w tryb Wii i nie rozpoznaje innych padów, niż te od Wii.

 

Czyli albo wiimote+grucha, albo classic controller podłączony do wiimote'a.

 

Boże jakie to jest zagmatwane xd.

Odnośnik do komentarza

O kurde szkoda, a wygodnie gra sie w xenoblade przy użyciu gruchy i wiilota ? A te gry z virtual console bedą działać z padem od wii u ?

 

Czyli jak dobrze rozumiem kupując Wii U przydałoby sie kupic Wii U pro pad, a jak zeche grać w gry z Wii to muszę kupic, gruche, wiilota i ewentualnie classic controller ?

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Gry z Virtual Console oczywiście działają, sam tak przechodzę Super Metroida. W xeno grałem na classicu więc nie wiem. WiiU Pro Controller nie jest szczególnie wymagany. Na ten moment bym go nie brał, może wezmę na premierę Smasha.

 

Jeżeli chcesz grać w gry z Wii, to potrzebujesz osprzętowanie do Wii.

Odnośnik do komentarza

Wstrzymaj się moim zdaniem narazie z Luigi U. Obaczysz po przejściu momentami bardzo trudnego NSMB U (dla mnie o wiele trudniejszy niż Donkey Kong) będziesz miał dość na trochę Mariana w 2d. Potem lepiej na przegryzkę wziąć Mario 3d World albo Donkey Konga.

 

P.s. te Lego Undercover jest genialne, dla mnie gniecie wszystkie inne gry z tej serii, jednak znacznie inna, głębsza forma rozgrywki robi swoje (choć tamte inne gry z Lego też lubię). Dla mnie obok SM3dW i Donkey Konga zdecydowanie najlepsza gra na WiiU

Odnośnik do komentarza

Szkoda tylko, ze ten Lego City Undercover tak trzyma cene i nie chce taniec - ale tak to juz jest z grami na konsole Nintendo.

 

Jesli juz przy cenach jestesmy to mam nadzieje, ze wydania Nintendo Selects beda sie ukazywaly na Wii U nieco szybciej niz na Wii - dopiero niedawno zapowiedziano ukazanie sie w tym wydaniu gier takich jak:

  • Super Mario Galaxy 2
  • Mario Party 9
  • New Super mario Bros. Wii (premiera byla w 2009!)
  • Wii Party

 

Gry ukaza sie w Europie 13 czerwca.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...