Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, łom napisał:

A to Ściera z Fenixem nie muszą dać zgody na stare numery? Z reedycją nr 1 chyba tak było.

U mnie było tak, że pisałem pierw do rogera, ale ten przekierował mnie do lapusza bo to w sumie ten przejął prawa do marki. Niechętnie ale napisałem :) 

Po czasie ten typek co pobił Miecugowa na woodstocku, zamieścił filmik z pixel heaven czy czegoś i tam był wywiad z fenixem, no i fenix coś powiedział w stylu „no właśnie co do tej reedycji PE to musimy pogadać z lapuszem, bo na stare numery nie dostał praw” czy coś takiego. 
Więc napisałem do fenixa, napisał coś w stylu że to miłe że są dalej tacy fani ;) A co do lapusza to ten uruchomił działo po wydaniu reedycji #1 - wszystkie pdfy PE zniknęły z chomika.

A ściera sam wpadł jakoś na bloga i coś tam skomentował że to już nie wrócą tamte czasy:) nie pamiętam czy jemu trułem dupe, ale chyba nie. 
Te opisy chciałbym w przyszłości wrzucić, nie zarabiam na tym, a to przecież dobra archiwizacja polskiej prasy o PlayStation. No i chce ogrywać gierkę i w razie czego sięgnąć do smartfona po opis, a nie filmik na yt, czy schodzenie do piewki. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.03.2024 o 13:10, Kmiot napisał:
W dniu 9.03.2024 o 11:19, Ukukuki napisał:

Do dzisiaj nie rozumiem dlaczego PSXE tak nie robi i prenumeratorzy nie dostają ładnej gołej okładki. 

Z tego co rozumiem, prenumeratorzy też nie dostają numeru z alternatywną okładką. Cytując wstępniak CDA:

Piszecie o 2 roznych rzeczach. Ukuki o tej samej okladce ktora jest w empiku ale bez napisow, Kmiot o wkladce dorzucanej luzem do aktutalnej (beznapisowej) okladki pisma z okladka alternatywna (ktora byla planowana ale nie zostala wybrana finalnie jako cover).

 

Tu macie przyklad. https://www.facebook.com/CDAction/photos/a.454979941041/10160605702596042/?type=3&eid=ARARoj9Nt64Mgm7UklABCOVxaUry4yTJDX_L-pc3ACG4HDKf0e2zMgII-wFEvzWZUwxFvIIEoimoZTYN&paipv=0&eav=AfbXNETt5LxlT0jdbUReufxMhc-8bg38n9MuFCkWbWFCXjEU16IkoDEyjqurcAjokJc&_rdr

 

Starfield bez napisow (w kiosku z napisami). Poprzedni numer kioskowy mial mial cover z Elden Ringa (typ z toporem i lew) ale laternatwyna okladka byla ta czerwona (ktora jest tyko wkladka).

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, grzybiarz napisał:

https://allegro.pl/oferta/cd-action-02-2024-15287054299 37 złotych. Przecież zabrania się sprzedaży pisma po cenie innej niż ustalił wydawca :) 

dziwne, doliczają se prowizję allegro i omijają pośredników w postaci kiosków?

 

Przecież oni są wydawcą a to jest ich oficjalny sklep więc kto im ma zabronić? 

Odnośnik do komentarza

On to wie, dal przeciez usmieszek na koncu zdania.

 

 

Wiem ze cda mocno skrecilo w lewa strone i prawie przebilo bande, ale w tekscie o Enter the matrix caly czas pisali siostry wachowskie mimo, ze w tym czasie to wciaz byli bracia.

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.03.2024 o 20:26, Mejm napisał:

On to wie, dal przeciez usmieszek na koncu zdania.

 

 

Wiem ze cda mocno skrecilo w lewa strone i prawie przebilo bande, ale w tekscie o Enter the matrix caly czas pisali siostry wachowskie mimo, ze w tym czasie to wciaz byli bracia.

W PSX nie pisali czasem o "rodzeństwie wachowskich" ?

Kojarzę jakiś ostatni tekst o matrixie, ale który to był numer?

 

 

Odnośnik do komentarza

@aux wyszło nieco ciemniej niż w oryginale. Mi się wydaje że tła były prawie że białe, po latach może zżółkły, a retronics dało za ciemne, prawie że pomarańczowe.

inna sprawa to screeny, myślałem że zrobią autorskie, ładne  w duckstation, a mamy część starych, ciemnych, a część nowa. 
Znalazłem też błąd przy wycinaniu tła plus błędnie zrobione screeny. Wrzucam kilka fot, pewnie jakiś dłuższy opis wysmarcze na blogu. 
 

IMG_7356.jpeg

IMG_7359.jpeg

IMG_7352.jpeg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

cda retro jak dla starego wyjadacza spoko, przygarnąłbym następne. lecz i tak nic nie zrówna się z latami 90... jak człowiek po 3 razy dziennie przechodząc koło kiosku sprawdzał czy aby na pewno może już jest jakieś cudo na półce. i kupowało się wszystko byle tylko choć na chwilę zanurzyć się w cyfrowym świecie.
ale najważniejsze, że już nie ma wypocin barona jack :) kto dopuszczał jego teksty, toć to bajaderka z parówkami jak mawiał mój kolega z ławki. mieliśmy zawsze dobry ubaw z jego nieogarnięcia tematu i lania wody, by opisać grę, w którą nie umiał grać.
Amiga rulez!

Odnośnik do komentarza

No wtedy człowiek znał daty premier nowego CDA, mieszkałem pod miastem i moim wysłannikiem była zawsze mama. Kupowała Play (recki gierk na game boye :wub:), CD Action, PSXE, oraz jak miałem za dużo kasy to jeszcze Click, Świat Gier Komputerowych. Po podstawówce miałem już kiosk pod szkołą więc sam ogarniałem wszystko.

 

Było też takie czasopismo Gry Komputerowe, kupowałem je czasem głównie dla płytki albo mama przez pomyłkę bo tytuły podobne. Do dzisiaj nie wiem jak to czasopismo utrzymało się tyle lat na rynku. Było drukowane na słabym papierze, bardzo cienkie (okolice 50 stron?). A trwało na rynku przez 16 lat! Wydawał je CGS Computer Studio przez te wszystkie lata, kiedyś też mieli czasopismo o Amidzę w latach 90. 

 

Czasem był przypał jak mama przytargała coś takiego xd

 

image.png.4263eca46ca8f443e8ed8ef1f05ac774.png

Odnośnik do komentarza

Kupię pdfa… niestety ale chyba nowe pismo to już czytam na tablecie. Szmatławca czy cda zbieram i wącham na papierze. Kurde znak czasów że typ co zbiera gazetki kupuje pdfa, ale dla mnie wygodniej:/ 

Tam są krótkie teksty, nie czytam całości jak w PE więc…

PS czy ja tam widzę cenę 30 zł???

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...