Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Szwed napisał:

czy nawet Pokemon TCG w Playu

 

Też w to grałem, całkiem przyjemna gierka. Pamiętam to jako dziwną zagrywkę z ich strony bo byli wtedy pismem głównie konsolowym a dodali płytkę z grą na PC. 

 

Clicka nigdy nie widziałem z konsolowymi gierkami więc musieli pójść w multiuplatformowość pod koniec swojego żywota. A Play od początku był głównie konsolowy ale nie betonował się na tym rynku i pisał czasem o PC. Później poszli w full PC bez konsol. Dla mnie to było jedyne sensowne miejsce gdzie można było poczytać o wszystkich konsolach i game boyach. 

 

Przez krótki czas ukazywał się też Man!ak gdzie tworzyli go ludzie powiązani z PSXE i był o wszystkich konsolach + PC. Nie tak jak dzisiejsze PSXE które dodaje tylko notkę ,że gra wychodzi na PC ale była masa zapowiedzi i newsów również na tą platformę. Styl recenzji był skopiowany z Famitsu co świetnie się sprawdzało a sama ocena końcowa była wystawiana ze średniej innych redaktorów. Świetne pismo, szkoda ,że się nie przyjęło.  Takiego Szuflę to bym chętnie poczytał jak jeszcze gra na PC @Perez :wub:

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Szwed napisał:

Wydaje mi się, że dodali tę płytkę, bo bardzo chcieli uczestniczyć w pokemanii (z resztą, dodawali naklejki, plan lekcji chyba, opisy gier itd, pokemony nawet na okładce były), więc jak ogarnęli że mogą wydać coś takiego, to tylko wyszło na plus.

 

Było pewnie tak jak mówisz, tych naklejek z pokami mnóstwo dodawali. 

Odnośnik do komentarza

Ja bym powiedzial, ze to nawet nie bylo od startu tylko jakos 2010. Pamietajcie ze wczesniej wydawali PlayBoxa (Hut byl rednaczem) ale nie wiem, moze z 10 numerow sie ukazalo mimo ze dobrz zarlo, no ale bauer gona bauer (bo chyba byl juz to bauer). Potem bylo ogloszenie, ze jednak w cda pojawia sie recenzje konsol i poszlo. Nie pamietam zeby sie jakos ograniczali z iloscia tekstow, no chyba ze wlasnie wtedy jak grali razem z playboxem to cos probwali przemycac, ale szczerze mowiac, tego nie pamietam.

Odnośnik do komentarza

Na początku była chyba jedna strona, albo nawet pół. To było w czasach x360, bo kojarzę, że wspominali o pingpongu od Rockstara i Tekkenie na PSP. Z tego co pamiętam, to nazywało się to "Odmienne Stany Grywalności" i tak jak wyżej było wspomniane, jeden większy tekst i dwa mniejsze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na pewno były to czasy x360 i ps3, gdzie po prostu granie na konsolach  już stawało się modne: włączasz konsole, wkładasz  płytę i grasz na kanapie :)

dużo osób z cda wtedy dopiero kupiło swoją pierwszą konsole więc [moje własne zdanie] jeśli smuggler pisze coś o ps2, to jest to ctrl c z Wikipedii, czy innych serwisów. To na tej zasadzie, co ja miałbym napisać artykuł o zx spectrum.

Wiarygodność sredniaaa

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, grzybiarz napisał:

Na pewno były to czasy x360 i ps3, gdzie po prostu granie na konsolach  już stawało się modne: włączasz konsole, wkładasz  płytę i grasz na kanapie :)

dużo osób z cda wtedy dopiero kupiło swoją pierwszą konsole więc [moje własne zdanie] jeśli smuggler pisze coś o ps2, to jest to ctrl c z Wikipedii, czy innych serwisów. To na tej zasadzie, co ja miałbym napisać artykuł o zx spectrum.

Wiarygodność sredniaaa

 

Smuggler miał PS2 w czasach świetności. 

Odnośnik do komentarza

Carmageddon 2 z Playa, ależ w to się grało. Parę miechów/lat później do któregoś pisma dorzucili trójkę, strasznie się jarałem, a koniec końców prawie w ogóle w to nie pykałem, chyba mój PC miał już problemy z tak "nowoczesnym" tematem.

 

Jestem niemal pewny, że w Clicku tytuły konsolowe pojawiały się wybiórczo już od początku żywota tego pisma, jeszcze jak wychodził na tym marnym papierze w stylu Życia na Gorąco (mam tego sporo i te pierwsze roczniki są już w naprawdę marnym stanie). Zawsze obrywało się im za słabą grafikę xD. Dziś już mi się nie chce, ale mogę to potwierdzić jak sięgnę do pudła z tymi "mniej ważnymi" czasopismami.

A propos słabej grafiki i konsolowych gier: porty z PSXa też zazwyczaj obrywały za archaiczną oprawę. Blaszakowcy zamiast się cieszyć, że spadły im resztki z pańskiego stołu i mogli w końcu odpalić jakieś cuda typu FF VII, Residenty czy MGS, to zawsze narzekali, że dziadoska grafa, analizowali wsparcie akceleratorów 3D i płakali, że gry nie obsługują myszki xD. I jak tu można było traktować tę społeczność poważnie?

 

CDA nigdy mnie nie przekonało, z jednej strony wizja PEŁNIAKÓW i potężnej zawartości z dorzuconych płytek robiła wrażenie, z drugiej i tak gierki się głównie piraciło, a pismo samo w sobie było dosyć drogie. Zresztą mimo wejścia w PC gejming jakoś w 2000 (retro pomijam), to zawsze konsole miały u mnie pierwszeństwo i specjalne miejsce w sercu. Inna sprawa, że mój komp wyjątkowo szybko się zestarzał, na upgrade nie było specjalnie ani kasy, ani ochoty. Ale to już taka dygresja.

 

Zdecydowanie większy sentyment mam do KŚG, naprawdę niezłe perełki (słynne przygodówki, na czele z Księciem i Tchórzem) tam wrzucali, a i cena była przystępna. Za to samo pismo raczej odstraszało, szczególnie te ich mityczne recki z tabelkami xD.

 

Play i Click faktycznie miały ten "casualowo-dzieciakowy" vibe, ale i tak ich lubiłem, choć będąc wychowanym na ironii z Neo Plus i patologii z PE, ich czerstwe i dosyć grzeczne próby "luzactwa" były dla mnie trochę cringe'owe (słynny Clickers).

A w Clicku było sporo fajnych materiałów okołogrowych: sprzęt, media, popkultura, powoli robiący w Polsce zamieszanie internet (mówię tu o złotych, przynajmniej dla mnie, latach 99-02). A no i wydali też kilka kalendarzy.

 

 

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, kotlet_schabowy napisał:

Carmageddon 2 z Playa, ależ w to się grało

Włożyłem płytkę kiedyś do wieży a tam 3 kawałki iron maiden. Kupujesz grę na płycie i masz na zawsze, a nie patchem usuną kawałki (jak w gta iv np).

szkoda że wyjebalem na śmietnik swoje płyty z gazetek. Miałem całą ścianę pokrytą tymi płytami [może znajdę potem foto]

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, kotlet_schabowy napisał:

Apropos słabej grafiki i konsolowych gier: porty z PSXa też zazwyczaj obrywały za archaiczną oprawę. Blaszakowcy zamiast się cieszyć, że spadły im resztki z pańskiego stołu i mogli w końcu odpalić jakieś cuda typu FF VII, Residenty czy MGS, to zawsze narzekali, że dziadoska grafa, analizowali wsparcie akceleratorów 3D i płakali, że nie obsługują myszki xD I jak tu można było traktować tę społeczność poważnie?

 

No ale taka była prawda, słabe porty archaicznie wyglądających gierek. Mi to nie przeszkadzało bo miałem 200 MMXa xd z voodoo 1 więc porty z PSXa śmigały jak złoto. W maniaku też często wersje na PSXa dostawały za archaiczną oprawę w porównaniu do innych platform (N64, Dreamcast, PC) i miały dużo niszą ocenę względem pozostałych platform. Porty z PSXa czasem nawet nie miały wsparcia dla rozdziałki 800x600 xD

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, grzybiarz napisał:

Włożyłem płytkę kiedyś do wieży a tam 3 kawałki iron maiden. Kupujesz grę na płycie i masz na zawsze, a nie patchem usuną kawałki (jak w gta iv np).

szkoda że wyjebalem na śmietnik swoje płyty z gazetek. Miałem całą ścianę pokrytą tymi płytami [może znajdę potem foto]

 

Też tak zrobiłem, a miałem wyzbierane większość CDA od 99 do 2003/4, Top Secrety, Playe, Clicki, czy ŚGK - wszystko trafiło na śmietnik przy którejś przeprowadzce, bo 'przecież ja konsolowe rzeczy tylko zbieram'. A teraz by się powertowało te płytki.

 

Takie było bizancjum, że do Wyborczej dorzucali nawet gry. Mam do dziś kompilację starych Falloutów.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Przejrzałem swoje zbiory czasopism to pokaże co nie co mniej popularnego. Może coś też kupowaliście z tego w tamtych latach.


Click miał też wydania specjalne tylko o konsolach. PSX Fan Special - gazetka tylko z kodami do gier.

fb8b9a7bbfe38c8149bf6d54a7b5fafb793e117a


Action Plus - obszerne solucje do gier. Świetne czasopismo gdy internet nie był jeszcze powszechny.

3cf18da6c36a85ace77cd71fcd52c48f6fa3f4af

PlayBox - eksperyment CD Action gdy chyba jeszcze nie pisali o konsolach. Nie przyjęło się.

Virus - miał być najtańszą tego typu gazetka. Papier najgorszej jakości. Wydali chyba tylko te dwa numery które kupiłem wtedy.

Click z wierzchu był moim pierwszym kupionym numerem. Screeny z Drivera 2 wyglądały jak życie. Wiele samochodów przerysowywałem z tego numeru do zeszytu.

Click miał też wydania poświęcone fantasy.

7ffdecbfa69a45d00d73f9c1db3ad2e611ad715c

 

PC Shareware - pamiętacie to?

2a6108f46cbd2601a24773151f4ff4df79079728

Gambler - tutaj kilka pierwszych numerów jakie mam. Reszta poza zdjęciem.

Engarde - zna ktoś?

IO - jak wyżej.

Cd-rom Multimedia - trochę dla grzybów z tamtych lat.

0ec204a97e00003c10b87382ad5b2cee3e60ffa6

 

 

 

  • Plusik 6
  • Lubię! 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

image.jpeg.997c198eae54084d6de33a6851c62851.jpeg

szkoda że taka słaba rozdzielczość 480 x 640 i że nie stanąłem dalej.

No, ale tak se przeglądam fotki z chyba 2001 roku, może 2002 i tam natrafiłem na fotkę ps2 - bo miałem ale tylko na miesiąc :/

image.jpeg.bf842f119c569d5a6a3dc254ccae63bf.jpeg

ojciec-biznesmen prowadził przez chwilę lombard i ktoś mu przyniósł w zastaw, więc on przyniósł do chaty:)

w tle tv crt, marki TEC przywieziony z niemiec przez ojca jakoś w 1991 roku, play ze stosikiem verbatimków i nie wiem, co ja tam miałem z tyłu w porcie parrel, ale nie kojarzę żebym miał action replay. Dla mnie to niepojęte jak ten czas zapierdala:
1989 upadek komuny, 1991 dwa lata później jeżdziło się do niemiec za sprzętem/handelkiem, 7 lat później - w 1998 dostałem psxa, 2001 komp/internet/"ps2 na chwilę".

A dzisiaj między 2014, a 2024 nie widzę takich zmian, nawet chyba dalej mam tego samego kompa, tylko po upgradecie.

  • Plusik 3
  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Postal napisał:

Przejrzałem swoje zbiory czasopism to pokaże co nie co mniej popularnego. Może coś też kupowaliście z tego w tamtych latach.


Click miał też wydania specjalne tylko o konsolach. PSX Fan Special - gazetka tylko z kodami do gier.

fb8b9a7bbfe38c8149bf6d54a7b5fafb793e117a


Action Plus - obszerne solucje do gier. Świetne czasopismo gdy internet nie był jeszcze powszechny.

3cf18da6c36a85ace77cd71fcd52c48f6fa3f4af

PlayBox - eksperyment CD Action gdy chyba jeszcze nie pisali o konsolach. Nie przyjęło się.

Virus - miał być najtańszą tego typu gazetka. Papier najgorszej jakości. Wydali chyba tylko te dwa numery które kupiłem wtedy.

Click z wierzchu był moim pierwszym kupionym numerem. Screeny z Drivera 2 wyglądały jak życie. Wiele samochodów przerysowywałem z tego numeru do zeszytu.

Click miał też wydania poświęcone fantasy.

7ffdecbfa69a45d00d73f9c1db3ad2e611ad715c

 

PC Shareware - pamiętacie to?

2a6108f46cbd2601a24773151f4ff4df79079728

Gambler - tutaj kilka pierwszych numerów jakie mam. Reszta poza zdjęciem.

Engarde - zna ktoś?

IO - jak wyżej.

Cd-rom Multimedia - trochę dla grzybów z tamtych lat.

0ec204a97e00003c10b87382ad5b2cee3e60ffa6

 

 

 

 

Ale różnorodna kolekcja, szacun. :hi:

 

Tego Engarde zupełnie nie kojarzę, a to nie takie stare skoro piszą o Wieśku na konsole. Wrzuciłbyś fotkę spisu treści czy czegoś ciekawszego że środka?

 

Co do Clicka to przypomniały mi się jeszcze ich solucje screen po screenie. Katowałem w ten sposób Drivera i chyba Diablo II. To była taka pierwotna forma youtubowych let's playów, tylko drukowana na papierze. :D Pamiętam że czasem tak "przechodziłem" jakieś gierki w które wiedziałem że i tak nie zagram. :D

Odnośnik do komentarza

Engarde wychodziło bodajże w czasach świetności portalu skizo.org, tak jakoś kojarzę. Była też fajna inicjatywa z koszulkami dla graczy, ale wszystko pochłonęła nicość :C

 

Co do tych fotosolucji to Play też takie właśnie miał: do RE3, do Pokemonów, do Fear Effecta i wielu innych.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Ukukuki napisał:

A to nie on pisał o PS2 w starych numerach? Wiem ,że testy i porównania DS, PSP to na pewno nie jego bajka ale wydaje mi się ,że stacjonarki on ogarniał. 

Ale mowisz o publicystyce i historii konsol w cd action? No to calkiem mozliwe, ze to MacSzmugler ogarnial, tylko ze tak jak pisze grzybek, on nie mial konsoli do czasow x360, wiec to wszystko bylo oparte o riserczu. Cd action nie pisalo o konsolach do 2010 wiec nie wiem nawet czy w ogole mieli jakies porownania ds vs psp.

 

Z reszta zobaczcie sobie date wydania playboxa, to jest 2011 rok. Wiec nawet wtedy a nie jak przypuszczam w 2010, nie pisali o konsolach w pismie tylko woleli je wyekstraktowac do osobnego wydania.

 

Engarde kupowalem, ale tez szybko padlo chyba 5 numerow. Lucek tam pisal.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Mejm napisał:

le mowisz o publicystyce i historii konsol w cd action? No to calkiem mozliwe, ze to MacSzmugler ogarnial, tylko ze tak jak pisze grzybek, on nie mial konsoli do czasow x360, wiec to wszystko bylo oparte o riserczu. Cd action nie pisalo o konsolach do 2010 wiec nie wiem nawet czy w ogole mieli jakies porownania ds vs psp.

 Jak jakaś konsola wychodziła to po czasie był test. A samo porównanie dsa vs psp przekonało mnie do zakupu właśnie DSa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...