Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Maniak to był, jak to mówi młodzież, sztos. Jak wychodził to miałem tylko PSXa i Game Boy'a (a może kompa już też, bo jakoś kojarzę, że sporo tytułów z działu zapowiedzi rozkminiałem już w kontekście przyszłego ogrywania), ale i tak jarem się tym, że wyszło porządne pismo opisujące wszystkie liczące się sprzęty. Do tego pełno dodatkowych "pobocznych" działów (retro, emulatory), dobry papier i gruba okładka, no i znajoma ekipa (z bonusami). Strasznie mi się ta forma podobała, spójna, wypełniona treścią i różnorodna. Szkoda, że tylko 3 numery wyszły.

 

Z takich retro wspominek, to miałem w podstawówce bibliotekę/czytelnię porządnie zaopatrzoną w komiksy i czasopisma hobbystyczne. Kaczory Donaldy i Giganty to jedno, ale dział z prasą giereczkową to było TO. Wszelkiego rodzaju Gamblery, Top Secrety, całe roczniki (to były okolice 1998-1999), oj spędziło się tam trochę czasu. Wtedy pierwszy raz wtedy spotkałem się z pojęciem "Nude Raider" xD.

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

@grzybiarztak jak obiecałem szukałem KŚG, ale trochę się wkurzyłem bo gazetek nie mogę znaleźć. Obawiam się najgorszego...

Mimo tego płytki są, czy to wszystkie numery? Nie mam pojęcia, ale trzeba przyznać że gierki dawali dobre

IMG_20240427_134853.jpg

Edytowane przez czapa
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, czapa napisał:

 

Mimo tego płytki są, czy to wszystkie numery? Nie mam pojęcia, ale trzeba przyznać że gierki dawali dobre

IMG_20240427_134853.jpg

 

O jeżu, Knights & Merchants, Emergency... ale to było dobre. Obie te gry miałem w big boxach, które oczywiście kvrwa sprzedałem za jakieś śmieszne z perspektywy czasu pieniądze. :nvmnd:

Odnośnik do komentarza

Mega zbiory. Jeszcze jak bys Reset'a tam wyciagnal to bank rozbity.

 

Przy okazji, ktos kupowal? Tam rednaczem byl chyba Micz, ten sam co z Lapuszem SS-pixela rozkrecali. Kupowalem parenascie pierwszych numerow, mieli dosc rozbudowane dzialy ogolno kulturowe i czesto pisali np o zespolach muzycznych (kojarze marilyn manson i rammstein).

Odnośnik do komentarza

Zmieniając na chwile temat, CDA się pochwaliło właśnie, że wydaje serie książek o gierkach, mają być 4, na razie wiadomo więcej o jednej... za 100 zeta.

 

Jakoś nie grzeje mnie koncept takiego kompendium/encyklopedii za takie pieniądze, ale pewnie ktoś się skusi.

 

https://sklep.cdaction.pl/shop/gry-ktore-trzeba-znac-od-gta-v-do-baldurs-gate-iii/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Mejm napisał:

Jeszcze jak bys Reset'a tam wyciagnal to bank rozbity.

Miałem od pierwszego numeru, ale poszło na sprzedaż, razem z Gamblerem, Top Secret, CDA i innymi. Do tego brat miał dużo Chip'a, Entera i chyba PC Format. Te nie pamiętam, jak skończyły... Ale do dziś w szufladzie mam tę składaną linijkę dodawaną do któregoś numeru Reset.

 

Jeszcze kilkanaście lat temu to można było się faktycznie pochwalić konkretnym zbiorem, ale niestety nie mam domu z obszerną piwnicą, żeby to wszystko trzymać. Powyższe zdjęcie to wyłącznie skromne resztki czegoś, co teraz faktycznie by można było nazwać fajną kolekcją. :/

 

Gazety w latach 90tych nie kosztowały majątku. Nasza rodzina nigdy nie była zamożna, ale kieszonkowe (plus prośby i błagania rodziców ;)) jakoś wystarczyło. A przecież jeszcze się Kaczora Donalda, Transformersy i inne komiksy kupowało do tego.

 

5 godzin temu, czapa napisał:

Jak chcesz się pozbyć SS to daj znać :ogor:

Kolejka już się zrobiła. ;) A mnie głupio trochę, bo po pierwotnej deklaracji sprzedaży trochę udzieliła mi się nostalgia. Zacząłem przeglądać pojedyncze numery i zwątpiłem, czy się pozbywać. Ale zakładam, że mi wkrótce przejdzie.

 

Chętniej bym się pozbył Bajtków.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Suavek napisał:

Gazety w latach 90tych nie kosztowały majątku. Nasza rodzina nigdy nie była zamożna, ale kieszonkowe (plus prośby i błagania rodziców ;)) jakoś wystarczyło. A przecież jeszcze się Kaczora Donalda, Transformersy i inne komiksy kupowało do tego.

Ototo. Przeciez oprocz pisem z grami to wlasnie jeszcze komiksy sie zbieralo albo albumy z naklejkami (panini a nie z gum, a te w sumie tez xD)

 

59 minut temu, Postal napisał:

Mocno nostalgicznie się zrobiło to wrzucę jeszcze co niektóre zbiory które mam :drakeyeah:

Playstation magazyn, powodzilo sie widze :nosacz:

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Ukukuki napisał:

Zastanowię się, ten ich ostatni album to podobno ładne dymanko fanów. 

Pozdrawiam.

 

Kiedys tipsmaniaka dodawali w formie gratisu do pisma, teraz chca 100zl za tom xD Nie ma szans, ilez mozna czytac o gierkach, o ktorych wie sie wszystko. 4 tomy z czego ostatni  w grudniu 2025. Je.bac.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...