Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsza dostawa. Grałem za gówniarza tylko w jedynkę na premierę i gierka mocno nostalgiczna dla mnie dziś. Ile dni spędziliśmy na osiedlu omawiając questy to nie zliczę. Grę przeszedłem wiele razy na różne sposoby. Od kolejnych części się odbiłem. Dwójka jak wyszła to miałem za słaby komputer i później do niej nie wróciłem. Także poczytam, może chęć wróci na zagranie ponowne. Kuszą mnie wersje na switcha ale obawiam się po negatywnych opiniach.

IMG_3715.jpeg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W Gothica grałem tylko chwilę u kolegi, wydawała się być spoko, ale jakoś nigdy jej nie kupiłem. Zresztą w podobnym czasie wyszedł Morrowind i mi się bardzo spodobał i tak jakoś nie ciągnęło mnie. Chociaż wiem, że ta gra jest legendarna w Polsce i sporo osób ją chwaliło. Jak chcesz to masz na GOG-u i jedynkę i dwójkę w wersji PC, wersje bez remastera. Nie wiem czy mają remaster. Wiem, ponieważ mam je obydwie na wishlistście u nich już kilka lat i tak czeka :facepalm::D

Edytowane przez KJL
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Postal napisał:

Pisali na Facebooku że wysyłają w kolejności zamówień. Ja zamawiałem jeszcze w grudniu więc pewnie długo poczekasz. 

To totalna głupota w takim razie. Nie wiem, z czego wynika taka kolejka, przecież nie drukują pojedynczego numeru dla każdej osoby. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, grzybiarz napisał:

W życiu nie kupiłem ani jednego numeru neo plusa i kurde nie wiedziałem ze tam pisywałeś. Byłeś redaktorem czy jakiś okazjonalny tekst? 

Pojedyncza akcja przy okazji premiery DMC4. Mielowi na maila wysłałem i poszło do druku. Nic wielkiego, ale chodziłem dumny przez następny miesiąc :problem:

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, grzybiarz napisał:

Okładka ładna, to Iza dużo tych napisów w tym CD-a. No i co to za podwyżka jak papier potaniał? 

 

Może inflacyjna, ceny nie ruszali od dwóch lat.  Co do napisów, nie raz to już było wyjaśniane z ich strony. Numery z prenumeraty mają gołą okładkę bez napisów bo tego czytelnika nie trzeba kusić konkretnymi tematami na okładce a te napisy mają przyciągnąć nieregularnego czytelnika. Na wystawie w empiku, kiosku, czy w markecie pokroju Biedronka, Stokrotka gdzie potencjalnego czytelnika zainteresuje jakiś konkretny temat. Oni mają dużo lepsze umowy albo większą siłę przebicia bo nawet w małych miasteczkach występują w sprzedaży detalicznej. 

 

Do dzisiaj nie rozumiem dlaczego PSXE tak nie robi i prenumeratorzy nie dostają ładnej gołej okładki. 

Odnośnik do komentarza

----------------

Ostatnio grałem sobie na swojej retro konsoli w Duke Nukem Time To Kill i musiałem posiłkować się opisem.

No i pomyślałem, żeby wrzucić se na bloga kilka opisów ze starych gazetek.

W czystym htmlu, żeby mobilnie dobrze wyglądało, no i napisałem do Łapusza, ale nie wyraził zgody.

Co dziwne, bo na skany się zgodził, pisałem mu że inne wydawnictwa też się zgodziły (na skany), ale on chyba zrozumiał że to chodzi o recenzje i że te pisma już nie istnieją, a PE nadal istnieje.

No i ok, szkoda, może jak zmieni się wydawca, to uderzę znowu. Chciałbym wrzucić opisy do gierek PSXa z numerów 1997-1998, przykładowy opis wygląda tak (ale wyłączyłem dostęp).

 

11111.jpg

W sensie, zachowane są kolory czcionki z opisu, screeny mniej więcej ten sam moment, dodane, logo, poprawione błędy, wygląda to zajebiście, no nic, trza czekać. Myślę, że takie coś będzie przydatne w dobie mody na retro.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ukukuki napisał:

Do dzisiaj nie rozumiem dlaczego PSXE tak nie robi i prenumeratorzy nie dostają ładnej gołej okładki. 

Z tego co rozumiem, prenumeratorzy też nie dostają numeru z alternatywną okładką. Cytując wstępniak CDA:

Cytat

Taki arkusz z alternatywnym projektem okładki poprzedniego wydania otrzymali z tym numerem nasi prenumeratorzy.

Arkusz, czyli chyba tego rodzaju luźną wkładkę, o której pisze Grzybiarz.

I jeśli nadążam, to z aktualnym numerem dodają alternatywną okładkę poprzedniego?

 

No, ale to trzeba najlepiej pytać jakiegoś prenumeratora.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Kmiot napisał:

Z tego co rozumiem, prenumeratorzy też nie dostają numeru z alternatywną okładką. Cytując wstępniak CDA:

Arkusz, czyli chyba tego rodzaju luźną wkładkę, o której pisze Grzybiarz.

I jeśli nadążam, to z aktualnym numerem dodają alternatywną okładkę poprzedniego?

 

No, ale to trzeba najlepiej pytać jakiegoś prenumeratora.


Kurcze to w sumie bez sensu, inaczej zrozumiałem ich wypowiedź na cdaction air.

Odnośnik do komentarza

No dla mnie to też bez sensu. Taki numer z alternatywną okładką to byłby zachętą w sumie i miałby dużo sensu, ale z tej notki, którą cytowałem wynika coś zupełnie innego, bo mogli po prostu napisać "poprzedni numer z taką alternatywną okładką otrzymali nasi prenumeratorzy" i byłoby jasno. A tak to mamy słowa klucze "arkusz okładki poprzedniego numeru, z tym numerem". A info od Grzybiarza, że dorzucają takie arkusze luzem do zamówień numerów archiwalnych wydaje się to tylko potwierdzać.

Ale tak jak piszę, to tylko moje CHŁOPSKIE ROZUMOWANIE. 

Mamy tutaj jakiegoś prenumeratora CDA?

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.03.2024 o 12:14, PiotrekP napisał:

Ten papier i jakość druku w tym gothicowym CDA faktycznie jest słaba? Bo bodaj na fb kilka osób się na to skarżyło.

Do mnie we wtorek bodajże trafił numer z Gothikiem i szczerze mówiąc jakoś tragicznie nie jest, jak porównuję do ostatniego numeru CD-Action. Inna sprawa, że ja prasy papierowej z kilka lat w ręku nie trzymałem, więc może coś się zmieniło. Na pewno jest gorsza jakość papieru niż jeszcze 10-15 lat temu. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...