Skocz do zawartości

GRAMY! Nowy magazyn o grach


Hubert249

Rekomendowane odpowiedzi

@Chris85: zgadzam się ze wszystkim oprócz PSX Extreme, które jest totalnie nijakie obecnie, a wraz z szatą graficzną wręcz padaczne. Im więcej magazynów na rynku tym lepiej dla klienta bo każdy miałby wybór. Mi się marzy ciągle Retro Gamer w wersji polskiej ale to tylko takie marzenia, które pewnie nigdy się nie spełnią.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@Chris85: zgadzam się ze wszystkim oprócz PSX Extreme, które jest totalnie nijakie obecnie, a wraz z szatą graficzną wręcz padaczne. Im więcej magazynów na rynku tym lepiej dla klienta bo każdy miałby wybór. Mi się marzy ciągle Retro Gamer w wersji polskiej ale to tylko takie marzenia, które pewnie nigdy się nie spełnią.

 

Nie ma nic lepszego dla klienta niż konkurencja na runku ( dlatego zrobiłem mega facepalm jak przeczytałem w ostatnim PE felieton HIVa o tym, że marzy o jednej konsoli molochu :D No (pipi)a litości). Patrzcie co się stało z CDA po tym jak upadło wszystko w około, jaki oni walą crapy teraz na DVD. Wartość merytoryczną przemilczę bo kupuje to tylko kiedy jestem  od czasu do czasu w UK ( :P), bo zazwyczaj  bardzo sie tam nudzę po pracy.  swoją drogą jest też PE za 4 funciaki.

Retro Gamer jest kapitalny, w ogóle uwielbiam taki format magazynów ( szerszy niż np PE ), ale Polska to nie rynek na tego typu ciekawostki,a szkoda.

Odnośnik do komentarza

Ten Retro Gamer bym nawet zaprenumerował bo to magazyn growy, który idealnie się wpisuje w moje gusta, do tego ma kapitalną szatę graficzną i okładki. Ale taka prenumerata wychodzi dość drogo. Może jak funt troszkę potanieje to się zdecyduję bądź będzie większy zastrzyk kasy.

 

Przykład CDA idealnie pokazuje jak brak konkurentów wpływa na jakość pism. Kiedyś prasy poświęconej pc gierkom było ogrom z bardzo dobrym Gamblerem na czele po gazetki typu Click, który też złe nie były. A teraz totalna pustynia:/

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Ten Retro Gamer bym nawet zaprenumerował bo to magazyn growy, który idealnie się wpisuje w moje gusta, do tego ma kapitalną szatę graficzną i okładki. Ale taka prenumerata wychodzi dość drogo. Może jak funt troszkę potanieje to się zdecyduję bądź będzie większy zastrzyk kasy.

 

Przykład CDA idealnie pokazuje jak brak konkurentów wpływa na jakość pism. Kiedyś prasy poświęconej pc gierkom było ogrom z bardzo dobrym Gamblerem na czele po gazetki typu Click, który też złe nie były. A teraz totalna pustynia:/

CDA to beton, jak PZPN za rządów Laty. Przydało by się przewietrzyć to pismo, Okładki i logo zatrzymało się gdzieś w roku 1999 i nie chce iść do przodu. Ja będę bronił PE. Dla mnie zmiany jak najbardziej na plus, wiadomo brakuje mi większości dawnej ekipy ale niesty nic nie trwa wiecznie.  Jeśli " Gramy!" się uda i N+ wróci to może doczekamy się wiosny w polskich pismach.

Odnośnik do komentarza

Grunt, że ktoś chce coś zrobić nowego. Może im się uda, czego oczywiście życzę bo fajnie by było znów kupować jakieś growe pismo.

A z tym logo w przypadku CDA to nie ma tak źle, jest to w sumie cecha charakterystyczna CDA, ja bym bardziej zrobil zmiany w kwestii samych tekstów, ich jakości i postawił na nieco bardziej minimalistyczne okładki.

Przy dobrych chęciach CDA mogłoby się stać naprawdę solidnym pismem o grach na różne platformy.

Odnośnik do komentarza

Przeegladalem w empiku i kupilem o dziwo. Wlasnie ze wzgledu na szate graficzna, ktora przypomina mi stare pisma. Poczytam wypowiem sie, ale jak w przypadku playboxa xd widzialem ze nie kupie kolejnego nr to w tym wypadku z checia go nabede jesli wyjdzie. Fajnie jakby udalo im sie sciagnac wiecej ludzi z ss i śgk etc. Narazie same pionki

Odnośnik do komentarza

Też się skusiłem. Magazyn robi w miarę pozytywne pierwsze wrażenie (poza marnej jakości okładką). Poczytałem parę tekstów i mój główny zarzut to brak jakiejkolwiek korekty tekstów - osobliwa interpunkcja, dziwnie przenoszone wyrazy, liczne literówki. Jest tego naprawdę sporo. Poza tym nie podchodzi mi główny recenzent numeru - niejaki Kuba Tobiasz czy Tobiasz Kuba :P Rzeczony Pan odnotowuje np., że w konsolowym porcie Diablo fabuła nie została zmieniona... Kto by się tego spodziewał! Potem kręci nosem na brak słusznie usuniętego AH - przecież z zaimplementowanym na konsolach systemem łupów dom aukcyjny nie ma racji bytu (abstrahując już od faktu, iż sama idea od początku była durna, z czego Blizz sam się wycofał rakiem)! Dalej mamy już przeciętny tekst - grafika bla, bla, bla; muzyka - bla, bla, bla.

 

Teraz co mi się spodobało - oszczędna, schludna szata graficzna. Teksty - o targach, kontrowersyjnych grach, używkach (niby oklepany temat, ale czytało się nieźle). Ogólnie jestem na tak - łyknę kolejny numer.

 

PS Ojciec Grabarza/Dziadek Grabarza to niejaki Miłosz B? Po lekturze mam dylemat...

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...