Skocz do zawartości

PS4 PROpremiera, preordery i ogólna szajba:)


shy4

Rekomendowane odpowiedzi

Spowodowałeś przez chwilę szybsze bicie serducha ;) byłem prawie w świecie balona :) premium nie premium, obraz jest dobry. Ciekawe czy ktoś z forum robił profesjonalną kalibrację obrazu też pod konsolę?

Gdzie i za ile najlepiej jest wyrwać pro-siaka? Macie jakieś dobre źródło?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Ehh. W zlym temadzie napisalem, nie ma to jak pisac w nocy. Wiesiek 3 cisza i inne gierki tez, natomiast fifa jak zrobie pauze i wybieram zawodnikow do zmiany to zaczyna suszyc, dziwna sprawa, bo jak znow mecz leci to jest dosc cicha, wiec suszy tylko chwilke. watpie ze to wadliwa sztuka, potestuje jeszcze.

Edytowane przez polson
Odnośnik do komentarza

Hdr testowalem tylko w ratchet, nie mam innych gier z hdr. Jednak ta gierka i bez hdr jest oczoyebna. 4k robi roznice w takiej fifie, co wiecej ratchet jakos nie ma tak ostrego obrazu. Natomiast gry bez hdr i 4k jak wiedzmin czy pes zaczynaja strasznie w oczy kluc brakiem barw i ostrosci, po ograniu pro gierek.

 

Po testach, we wszystkich grach cisza, prosie martwe, tylko wymagajace graficznie menusy w fifie odpalaja wiatraki, cos jakby nie tak z optymalizacja, bo podczas meczu znow spokoj.

Edytowane przez polson
Odnośnik do komentarza

Witam

Nie wiem czy ktoś z was tak miał i to zauważyl. Mam ps4pro podłączone pod tv 1080p i moim zdaniem konsola źle skaluje rozmiar ekranu w grach co objawia się sciętymi rogami- rozciągnięty ekran. Nie mogę z tym nic zrobić w menu konsoli ani w samej grze np WOT czy BO3 też macie ten problem?

Przez co gra na zwykłym ps4 wydaje się ostrzejsza.

Oczywiście pod tv mam podpięte obie konsole naraz

Edytowane przez quakeslu
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

No dobrze. PS4Pro jest u mnie od jakiegoś czasu. Przetestowałem nań kilkanaście gier, zarówno tych wykorzystujących zwiększoną moc konsoli, jak i tych, które stosownego wsparcia nie otrzymały.
Przez ponad 4 tygodnie zebrało się kilkadziesiąt godzin współpracy z Pro, zatem obraz tego sprzętu jest niezwykle klarowny.

UeJLDnQ.jpg

Wygląd.

Na dzień dobry gracz jest mile zaskoczony. W okolicach premiery pojawiało się wiele niepochlebnych opinii nt wyglądu konsoli (rzecz jasna głównie wypowiadały się osoby, które ją na filmiku/zdjęciach tylko widziały), że brzydka, że plastik tandetny, że rozlatuje się w dłoni, że jest zakurzona z miejsca po wyciągnięciu z pudełka. Cóż, sprzęt na żywo prezentuje się niezwykle okazale i najzwyczajniej w świecie cieszy oczy. Bardzo dobrze wygląda i kto by ją u mnie nie widział mówił, że ładna. Masywna, gabarytowo nieco zbliżona do XO (niższa, ale dłuższa). Osoby, które kpiły z sprzętu M$, że wygląda niczym magnetowid, uczciwie powinny wybrać i tu jakąś kąśliwą nazwę - odtwarzacz blu ray, jak kogoś małostkowe złośliwości by bawiły, będzie nazwą odpowiednią.  :good2:  

Znakomite wrażenie robi też DS4. Leży w dłoniach wyraźnie lepiej. Nowy materiał na gałkach spisuje się na medal. Praca przycisków R/L oraz samo ich wykonanie również na plus. R Dwa i L Dwa chodzą niemal tak kapitalnie jak w kontrolerze do X'a. Szkoda tylko, że bateria nie wytrzymuje nawet połowy czasu pracy co kontroler konkurencji.

Kultura pracy.
helicopter.gif

Wszelakie dane (stany z gier, jak i je same) relatywnie szybko i łatwo idzie przesłać za pomocą kabla sieciowego. Gdy już zasiądziemy do gier, niestety po pierwszym korzystnym wrażeniu, czeka na nas łyżka dziegciu.

Dzisiaj mijają dokładnie trzy lata od zakupu przeze mnie PS4. Przyzwyczaiłem się do jej donośnej pracy. Niemniej nie przygotowała mnie na to co Pro zaoferuje w tym segmencie. Pechowo na pierwszy rzut poszło The Last of Us. Wiadomo - zaawansowana grafika, natywne 4k, jest co przeliczać. Po kilku minutach z grą byłem zniesmaczony. Okazało się, że filmiki kpiące z poziomu szumu jaki nowa konsola wydaje mają potwierdzenie w rzeczywistości.
Nie jest dobrze. Zupełnie jakby podzespoły miały z konsoli wyskoczyć. Później włączyłem Uncharted 4. Było wyraźnie ciszej, ale i tak to nie był oczekiwany poziom.
Rzecz jasna wszytko zależy od danej gry.

Przy Plants vs Zombie II, Dishonored Definitive Edition, Driveclub, Pro Evo 2k16 konsola chodziła niezwykle cicho. Nawet ciszej niż PS4. Oczywiście dalej nie była to niemal bezgłośna praca jaką oferuje XO, ale i tak było zdumiewająco cicho - nie tylko jak na standardy Sony. Przy Raczet i Klank, Bf1 było już głośniej. Po jakimś czasie znowu wróciłem do walki z klikaczami, ale niestety sprzęt dalej wydawał dźwięk niemal jak dron. Oczywiście grając na słuchawkach, bądź przy odpowiedniej głośności problem niemal zanika, zatem nie ma co łez wylewać, szczególnie, że jak przyrównałem pracę układów  pro z swoim PCMR to i tak jest cichutka. Należy też dodać, że konsola już po kilkudziesięciu minutach gry bardzo się grzeje. U mnie stoi na specjalnym stoliku 16 cm od ściany, zatem ma komfortowe warunki. Odradzam jednak umiejscowienie jej w szafkach, bądź między wąskie półki, jak wielu graczy ma to w zwyczaju.

Jakość grafiki.
ipbbcEz.jpg

Tutaj od pierwszych sekund mamy dostrzegalną, zdecydowaną poprawę. Taki Uncharted 4 już na PS4 jest jedną z najpiękniejszych pozycji na panującej generacji, ale w wersji na Pro wspieranej odpowiednim tv (grane na Panasie CX700 oraz B6 od LG) wspina się przynajmniej klasę, jak nie dwie w górę. Prawdę powiedziawszy, jeżeli doszłaby obsługa 60k/s do tej gry, to najzwyczajniej w świecie brakłoby skali by ocenić szatę graficzną wyprawy Nejta. The Last of Us, choć to reedycja z poprzedniej generacji, także wiele zyskuje (kuriozalna sytuacja, ponieważ ten tytuł jest teraz taką....reedycją reedycji). Przygody Raczeta i Klanka, którym śmiało można było wystawić 10/10 za doznania wizualne są jeszcze bardziej imponujące. Jedną z największych różnic można dostrzec przy Paragon (wiem, nikogo), oraz Bf1. Dodatkowo w niektórych pozycjach dochodzą nie tylko lepsze tekstury, czy więcej detali oraz płynniejsza animacja, ale tez czas wgrywania danych ulega skróceniu.

Kapitalnie PS4Pro współpracuje z PSVR. 4 razy zaliczyłem wyborne The London Heist na podstawowej PlayStation. Zatem tytuł w pamięci niejako był najświeższy. Na Pro z miejsca rzuca się w oczy o wiele lepsza jakość obrazu. Sprawdziłem też świetne The Playroom VR oraz Until Dawn. Obie z miejsca zyskały.
Generalnie Pro eliminuje niemal do zera ząbkowanie, które było największą wadą (nie licząc kabli) VR. Gdy gospodarz Rush Blood, bądź te pocieszne robociki zbliżnają się do nas, zachwyca juz nie tylko głębia, ale i samo wykonanie. Wg mnie dużo lepiej to wygląda i jeżeli ktoś posiada VR, to zakup Pro jest naturalnym wyborem.

Podsumowanie.

Nadeszły takie czasy, że frakcja konsolowa, która kiedyś drwiła z paczy, łatek instalacji i zmienianiu co rusz sprzętu na lepsze, stanęła dokładnie przed tym samym. Generalnie wolałbym kombo fHD+60k/s na Pro, ale wiadomo, że telewizory full HD odchodzą na emeryturę, a jakoś trzeba klienta nakłonić do kupna 4k. Niezwykle cenię swoje PS4. Wygenerowała mi ogrom świetnej zabawy przez te trzy lata.
Liczę, że nowy sprzęt spełni równie godnie swoje zadanie, eliminując przy tym spadki animacji z tak podstawowej wartości jak trzydzieści. Zakup Pro nie jest rzecz jasna obligatoryjny, niemniej już teraz różnica jest wyraźna, a gdy łaskawie wyjdą te wszystkie The Last of Us II, GTS, Horizon, GoW, to ta różnica będzie się tylko powiększać. Mając dodatkowo VR nawet sekundy nie ma się co zastanawiać (RE VII wyrwie z kapci bezceremonialnie) i niech nikt nie da sobie wmówić, że pod 4k trzeba mieć minimum 65 cali i najlepiej siedzieć metr od takiego odbiornika.

Edytowane przez Sylvan Wielki
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...