Skocz do zawartości

PS4 PROpremiera, preordery i ogólna szajba:)


shy4

Rekomendowane odpowiedzi

Boost tyczy sie tylko starszych gier wiec jak ma byc? Uwolniono moc podkreconego procka i mamy skoki fpsow. Cos jak bylo na Xbox One S tylko ze tam roznice byly znikome bo i procek niewiele podkrecony. Najlepiej przetesotowac Project Cars bo tam chyba byly najwieksze dropy z duza iloscia samochodow + warunki pogodowe.

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza

 

Jak nie masz TV 4K, to w ogóle się nie opłaca brać Pro. Na PS4 gry chodzą generalnie dobrze.

 

Bzdura.

Na tv 1080p jest bardzo duża różnica, czasami nawet lepsza dla oczu niż na tv 4k. W takim RE7 po super samplingu obraz jest mega ostry i na dodatek perfekcyjnie wygładzony, bardziej niż na piecu ultra natomiast w trybie 4k da się już zauważyć problem z AA. Odpal sobie Tomba w trybie 4k na tv 1080p to zobaczysz o czym mówię.

 

 

Ulepszenia do 1080p + super sampling + boost mod to bardzo dużo na obecną chwile. W przyszłości różnica będzie coraz wiesza na korzyść Pro względem Amatora.

 

Brać teraz zwykłą zamiast Pro to według mnie porażka bo później to już będzie się tylko narzekać. No chyba, że kogoś nie stać, albo nie oczekuje super grafy w grach to co innego zawsze te 600 zł jest ta osoba do przodu.

Bardzo dobrze gadasz. Tez nie mam 4k jeszcze a na full hd jest widoczna roznica. No a jak zobaczylem powtorki w pes 2017 ktore chodza w 60fps to po prostu szczena opadla. Nawet laicy ktorym to pokazywalem mowili ze duza roznica. Ale na horizona specjalnie juz kupie 4k i hdr, wtedy soecjalnie porownam z horizonem u szwagra na amatorskim ps4 i full hd.

Wyczuwam przepasc ktorej mialo nie byc nawet za dwa lata i tylko oszolomy tak sadzily.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Resident Evil 7 nawet na zwykłym PS4 wygląda dla mnie zayebiście i nie czuję specjalnej potrzeby przesiadki na Pro, ale czekam na testy Horizon, bo to pierwszy tytuł, który może pokazać większe różnice w 1080p. Wiedzmin 3 cały czas w backlogu, więc miła dla mnie wiadomość o boost mode. Czekam na jakieś analizy Digital Foundry.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Dołożyć dwie stówy i mieć Pro, dla mnie tutaj w ogóle nie ma dyskusji. Wydawać półtora klocka na przestarzały już model, no kaman.

 

Slim kosztuje 1200 zł a Pro 1800 zł. No to nie są dwie stówy.

Odnośnik do komentarza

Chcecie porównania? Włączcie sobie Śródziemie cień Mordoru, tam różnica pomiędzy 1080p supersampling, a zwykłym 1080p lepszą jakością - zwątpiłem.  Z supersamplingiem wysrywa z tą lepszą jakością, no nie mogłem uwierzyć, jest ostrzejszy obraz i tekstury w porównaniu do tej lepszej jakości opcji, jest rozmazane trochę i blado. Wniosek jest taki, że lepiej brać już Pro niż slim, koledzy dokładnie mówią, że to jest nieopłacalne i lepiej dać te 500-600 stów więcej, bo potem będzie januszeriadowe narzekanie na spadki fpsy. Nie słuchajcie, po co Ci pro, bierz slima, to mam takiego ochotę zayebać, który nie miał styczności z Pro.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

 

Dołożyć dwie stówy i mieć Pro, dla mnie tutaj w ogóle nie ma dyskusji. Wydawać półtora klocka na przestarzały już model, no kaman.

 

Slim kosztuje 1200 zł a Pro 1800 zł. No to nie są dwie stówy.

 

Ktoś tu wrzucał zestaw za 1500 zł. Fakt, są gierki (nie wiem jakie), ale jak już mam wykładać 1,5k zł, to ciut bliżej tylko jest Pro. Nawet jeśli przyjmiemy, że OK, Slim to 1200 a Pro to 1800, to wydawać 67% ceny Pro za nieaktualny sprzęt to bez sensu IMO. Tylko jak ktoś ma bardzo ograniczony budżet, ale w takim wypadku to polecałbym mu poczekać jeszcze z zakupem PS4 w ogóle, bo i tak nie będzie miał na te wszystkie nowe gierki.

 

Kurczę, co ile lat kupujesz konsolę? Dopóki jesteś zwykłym konsolomaniakiem graczem a nie poje,bem jak ja, który musi mieć wszystko dla samego posiadania (a później i tak pracuje 12h dziennie i nie ma czasu na te gierki), to kupujesz PS2, potem PS3, potem PS4 itd. Średnio nowy zakup co 5 lat. Jeśli dopiero teraz kupujesz PS4, to znaczy, że jeszcze trochę z nim będziesz. Czyli mówimy tutaj o inwestycji w sprzęt, który ma Ci jeszcze starczyć na parę lat a już teraz widać, że ma braki w stosunku do nowszego, połowę droższego modelu. Dołożyć te 600 zł by mieć na następne parę lat sprzęt, który w 1080p daje fajną przewagę nad Slimką to naprawdę no-brainer dla mnie.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

 

 

Ulepszenia do 1080p + super sampling + boost mod to bardzo dużo na obecną chwile. W przyszłości różnica będzie coraz wiesza na korzyść Pro względem Amatora.

 

bzdura, odpalajac boost mode nie dostaniesz ani ulepszen do 1080p ani super samplingu bo boost mode dziala tylko z grami, ktore nie wykorzystywaly mocy pro i jedyne ich ulepszenie to, ze teraz korzystaja z lepszego procka ps4pro i przelozy to sie na framerate

 

gierki ktore maja tryb pro nie skorzystaja nawet w procencie na boost mode bo dodatkowa moc ps4pro jest juz przez nie wykorzystywana (czy to na grafe, czy na inne bajery itp)

Odnośnik do komentarza

Co do gier się tyczy, które nie mają patcha pod pro to oczywiście lepszej grafiki i supersamplingu nie będzie, to jedynie tylko płynność gry Ci daje ale jaka korzyść z tego jest, no nie ma co dyskutować. Podałem przykład gry z patchem pro, a w przyszłości i tak większość gier będzie robiona z myślą o Pro konsoli, dla developera to dużo roboty z tym nie ma.

Odnośnik do komentarza

Ja to odczytałem jako listę zalet, jakie Pro oferuje, ale niekoniecznie wszystkie na raz.

nie do konca, duzo osob mysli ze to jakas magiczna optymalizacja na ktorym skorzysta kazda gierka, nawet na ppe byl news ze "ps4 pro bedzie jeszcze mocniejsze" co jest absolutna nie prawda - zadnej dodatkowej mocy nie uwolnili, nie podkrecili jeszcze bardziej taktowania procka ani nic

Odnośnik do komentarza

No ale jak nie uwolnili dodatkowej mocy jak uwolnili :teehee:? Gierki, które dotychczas klatkowały na PS4 mają szansę mieć teraz stabilny framerate dobijający do capu, zależy czy 30 czy 60fps. A gierki z patchem do Pro tak czy siak już to mają + inne bajery jak supersampling, więc nie wiem jaki problem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy ja mam wrażenie, że zakup slimki kosztem pro polecają jedynie typy co stosunkowo niedawno kupili PS4 i mają gula, że nie poczekali na PS4pro, ew mają jeszcze raty za zwykłą PS4?

 

Do każdego w tym temacie. Jak zamierzacie obecnie kupić PS4 to bierzcie pod uwagę tylko pro. Każdy kto ma ten sprzęt to pisze, że jest mega różnica. Czy to w gierkach, czy w kulturze pracy, do tego tylko ta wersja PS4 ma optyka. Najbardziej oczywiście odradzają gości co konsoli nie mają, a swoją wiedzę opierają na filmikach z YT albo relacji mistycznego kumpla z tym sprzętem.

No i która grupa jest godniejsza zaufania?:)

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Ja kilka dni temu na PW napisalem krukowi ze nie ma sensu kupowac PS4 Pro jak sie nie ma HDR albo 4K, bo stare gierki it tak klatkuja i nie wiadomo czy patch bedzie. Ale w obecnej sytuacji głupotą byłoby kupowawnie nowej konsoli PS4, która nie jest prosiakiem. Jak ktos juz ma PS4 to musi rozważyc za i przeciw, a jak ktos w ogole nie ma PS4 i chce kupic to tylko prosiak.

 

Jest jeszcze opcja, ze jak komus nie zalezy na lepszej optymalizacji i chce tanim kosztem pograć w kilka exclusiveów to moze poczekać na wysyp używanych starych modeli bo tym newsie napewno cena PS4 jescze bardziej opadnie, jak sie ludzie beda masowo pozbywać.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Jakoś nie widziałem, żeby mi  starych gierkach bez patchy Pro coś klatkowało, testowałem Until Dawn, Wiedźmin 3 (działało tak samo jak na starej). Nawet nie mając TV 4K i HDR to dalej było opłacalnym zakupem. To jest zwykłe piedolenie z tym 4K, to był nacisk i marketing ze strony Sony, żeby ludzie kupowali jak opętani, a spora większość, ci co siedzą w tematach konsol nawet olewało bełkot 4k, bo myślało racjonalne, że Pro jest dobry wyborem na przyszłość, które ma wiele zalet względem starych PS4. Widać, że uwolnienie mocy konsoli to tylko pretekst do tego, żeby ludzie kupowali Pro już bez gadania o 4K.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś ma duże wymagania co do grafiki a tym bardziej tv 4k(skoro ma 4k to dołożyć te parę stowek to obowiązek i raczej nie problem) to pro powinno go zainteresować ale Slim spokojnie da radę i niektórzy chyba zbyt szybko wieszcza śmierć zwykłej plejki. Osoby co mówią aby tylko pro brać bo taka moc to chyba zapomnieli, że w tym roku wychodzi skorpio co wciągnie nosem pro i wtedy będzie można się rowniez zastanawiać o spadkach klatek na pro jak producenci skupia się na najmocniejszym sprzecie.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Osoby co mówią aby tylko pro brać bo taka moc to chyba zapomnieli, że w tym roku wychodzi skorpio co wciągnie nosem pro i wtedy będzie można się rowniez zastanawiać o spadkach klatek na pro jak producenci skupia się na najmocniejszym sprzecie.

 

<facepalm>

 

Chodzi o to, że jak już masz zamiar kupować PS4 to lepiej brać Pro. Nie umiemy czytać ze zrozumieniem ?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakoś nie widziałem, żeby mi  starych gierkach bez patchy Pro coś klatkowało, testowałem Until Dawn, Wiedźmin 3 (działało tak samo jak na starej). Nawet nie mając TV 4K i HDR to dalej było opłacalnym zakupem. To jest zwykłe piedolenie z tym 4K, to był nacisk i marketing ze strony Sony, żeby ludzie kupowali jak opętani, a spora większość, ci co siedzą w tematach konsol nawet olewało bełkot 4k, bo myślało racjonalne, że Pro jest dobry wyborem na przyszłość, które ma wiele zalet względem starych PS4. Widać, że uwolnienie mocy konsoli to tylko pretekst do tego, żeby ludzie kupowali Pro już bez gadania o 4K.

4K jak już to tv 65 calowy.

Z odległości 3m na 50 różnica nie będzie duża miedzy 1080p a 2160p no chyba że ktoś skróci ten dystans o połowę.

HDR też jest w(pipi) przereklamowane i tylko w wybranych grach widać jakąś tam różnicę głównie w oświetleniu.

Odnośnik do komentarza

Czy ja mam wrażenie, że zakup slimki kosztem pro polecają jedynie typy co stosunkowo niedawno kupili PS4 i mają gula, że nie poczekali na PS4pro, ew mają jeszcze raty za zwykłą PS4?

 

No za ch,uja nie rozumiem tego ruchu poparcia slimki. Bazowe PS4 było słabe w momencie premiery i jak na 2017 wołanie za ten sprzęt >1000 zł to jest zdzierstwo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...