Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie posiadam Turtle Beach PX5. Kawał solidnego sprzętu, zarówno jeśli chodzi o ocenę jego wykonania, a także jakość oferowanego dźwięku, która jest wprost kapitalna. Nie są często spotykane na rodzimej ziemi, a jak już ich cena waha się w przedziale 700-800zł. Jednakże należy wyraźnie zaznaczyć, że z powierzonego zadania wywiązują się godnie. Obecne panuję kupić kolejne. Będę z nich rzadko korzystał, zatem mogę celować w niższy pułap. Zastanawiam się nad PX4, bądź Turtle Beach 400. Szczególnie te mnie interesują, gdyż pomimo stereo 5.1 podobno są niesamowite, oferując wprost rewelacyjny stosunek jakość-cena.
Co ciekawe, wedle opinii testujących są lepsze niż dedykowane Sony Gold Wireless Stereo Headset oraz (co ciekawe) ich wyższy model oferujący dolby 7.1, czyli 500. Opcjonalnie PX5 zostawię w zapasie i kupię Elite 800 - podobno jedne z najlepszych na rynku.

Polecam gorąco recenzje owego jegomościa.



Sam Sony Gold Wireless jest raczej chwalony za jakość dźwięku, choć na temat samego wykonania panują rozbieżne opinie. W porównaniu do Turtle Beach prezentują się faktycznie, jak tani zamiennik.

Chyba, że mowa o tej wersji. Kupiłbym bez wahania, gdyby nie wakt, że klasyczny model (czarny) kosztuje 300-400zł, a te tylko z racji swojej limitowanej przynależności, potrafią osiągnąć zawrotne ceny rzędu tysiąca zł. Dobrze, że za biała PS4 tyle sobie nie życzą xD Fakt, faktem, prezentują się co najmniej zjawiskowo.

jA5PGqa.jpg

Jeżeli ktoś miał styczność z ww. niech podzieli się wnioskami.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A co sądzicie o tym sprzęcie? Do grania w  singlu, ewentualnie jakieś GTA na multi, do muzyki i filmów z kompa. Nie zależy mi, a nawet nie chcę bezprzewodowości. Jeśli jest coś lepszego w tej cenie to dajcie znać. Jestem nowicjuszem  w zakupach słuchawek nausznych. Kusi mnie w sumie też headset 2.0 od Sony, ale wolę kabel zamiast ładowania.

 

http://allegro.pl/sluchawki-turtle-beach-ear-force-px22-ps3-x360-pc-i5558901412.html

 

albo te

 

http://allegro.pl/turtle-beach-headset-ear-force-p12-ps4-ps-vita-i5551957484.html

Odnośnik do komentarza

Co nie kupisz od Turtle Beach, będziesz zadowolony.

Zakupiłem ostatnio Turle Beach Stealth 400 i jestem pod ogromnym wrażeniem czystości dźwięku (wykonani to klasa sama w sobie). Słuchawki wygodnie leżą, są lekkie, nie czuć dyskomfortu zarówno podczas gry, jak i kilka godzin później, gdy ściągniemy. Dźwięk zachwyca. Mamy kilka możliwych ustawień tegoż. Bas jest przyjemnie podbijany w jednym z nich. Wciąż ciężko z podziwu wyjść, że słuchawki tej klasy (są do kupienia za 300zł w Saturnie) oferują taki poziom.
Mam również PX5 (także od TB), które kosztują dla porównania ok 740zł i znaczącej różnicy nie sposób odczuć. Miałem kupić drugą ich parę w myśl zasady, że to pewniak, ale cieszę, się że dokonałem takiego wyboru. Dodatkowo o czym warto wspomnieć, w przeciwieństwie do oficjalnego sprzętu od Soni, na jednym ładowaniu wytrzymują nawet 16 godzin gry. Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Temat słuchawek wraca jak bumerang. Aktualnie używam do PS4 mojego headsetu z pracy - Logitech h390 jednak jest to zwykły zestaw do konferencji on-line (swoją drogą i tak niezły do pracy). Chciałbym iść poziom wyżej.

 

Zależy mi na:

- cena +/- 300zł

- ponad 10h na jednym ładowaniu

- całkowita bezprzewodowość z PS4 audio + mic

- regulacja mixera gra vs. chat

- słuchawki duże, zakrywające uszy - niestety przy słuchawkach nie zakrywających uszu po około godzinie mam dość

 

Aktualnie mam też mikrofon Siberia i słuchawki AKG jednak ze względu na ich konstrukcję dłużej niż godzine w nich nie wysiedzę.

 

Goldy odpadają ze względu na ich wbudowaną wadę (wstyd, żeby się tak łamały) oraz za krótki czas na baterii.

 

Myslę o Turtle Beach Stealth 400:

Plusy:

- duża muszla

- rewelacyjny czas na baterii

- bezprzewodowość

- moge podczas grania równiez podłaczyć telefon i odbierać połączenia - super funkcja!

Minusy:

- cena średnio ponad 350zł

- nie widzę mieksera gra vs. czat - być może taka funkcja jest

- nie rozumiem opisu "podłączenie audo konsoli: optyczny kabel cyfrowy" czy po BT w takim razie idzie tylko czat a audo osobno? PS4 ma tylko jedno wyjście optyczne chyba i mam je aktualnie do amplitunera podłaczone. Nie chciałbym za każdym razem go odłączać. Zależy mi na pełnej bezprzewodowości.

 

A chęcią poznałbym jeszcze jakieś inne alternatywy. Licze na konsolową brać.

Odnośnik do komentarza

Ja mam Turtle beach stealth 400.

Aktualnie w Media Markt masz po 299zl.

Bas rewelacja, są 4 presety, stereo bardzo dobre, bateria trzyma kilkanaście godzin. Jest pokrętło od czatu osobno ale nie powiem Ci jak śmiga bo jeszcze nie korzystałem z mikrofonu.

Ogólnie polecam słuchawki, za tą cenę naprawdę brać.

 

Optyk idzie pod ps4 i z optyka kablem do odbiornika USB i do konsoli.

Edytowane przez czeskimaster
Odnośnik do komentarza

Ja mam Turtle beach stealth 400.

Aktualnie w Media Markt masz po 299zl.

Bas rewelacja, są 4 presety, stereo bardzo dobre, bateria trzyma kilkanaście godzin. Jest pokrętło od czatu osobno ale nie powiem Ci jak śmiga bo jeszcze nie korzystałem z mikrofonu.

Ogólnie polecam słuchawki, za tą cenę naprawdę brać.

 

Optyk idzie pod ps4 i z optyka kablem do odbiornika USB i do konsoli.

Opisz prosze jeszcze raz te kwestie z optykiem.

 

Napisales ze od konsoli do odbiornika u znow do konsoli? Nie rozumiem ☺

 

Nie chcialbym odlaczac za kazdym razem optyka od amplitunera.

Odnośnik do komentarza

Pany pewnie już było to poruszane ale chciałem się zapytać czy jak podłącze goldy 2.0 kabelkiem do telefonu to mikrofon będzie mi działać? Czy sterowanie głośnością i dzwiek przestrzenny na słuchawkach podłączonych kabelkiem będzie dzialac na PC, telefonie i ewentualnie Xbox One?

Edytowane przez czapa
Odnośnik do komentarza

Jak podłączysz oryginalnym kabelkiem, to mikrofon będzie działać. Ja tak czasami robię... :)

Jak podłączysz USB do komputera, to powinno dać radę sterować wszystkim, ale nie dam głowy, bo nie sprawdzałem wszystkich opcji. Na pewno bezprzewodowość działa. Dźwięk przestrzenny miał być tylko po podłączeniu USB, więc z telefonu nie będzie. Jak z X1, to nie wiem, ale nie sądzę, żeby było wsparcie ze strony X1 dla tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza

Mam jednak małą zagwozdkę z tymi słuchawkami. Czytam porównania Sony 2.0  do Turtle Beach Stealth 400 i większośc jest za "Goldami".

 

Trochę mnie martwi pękający pałąk no i ten czas pracy na baterii. Z drugiej strony za dużo nie gram.

 

Goldy:

+ podłączenie, wystarczy tylko podłączyć adapter

+ emulacja 7.1

- cena około 330zł

- pękający pałąk

- podobno mają słaby bas

 

Turtle Beach Stealth 400

+ możliwośc podłaczenia telefonu podczas grania i odbierania połączeń

+ cena: znalazłem z darmową wysyłką za 249zł co jest bardzo dobrą ceną jak za headset

+ około 14 godzin pracy na jednym ładowaniu

- koniecznośc podłączenia kabla optycznego, którego jednocześnie używam do amplitunera (musiałbym kupić splitter lub przełączać kabel za każdym razem

- brak emulacji dzwięku przestrzennego

 

Doradźcie bo nie wiem co robić.... Kusi mnie ta cena - 249zł to niedużo, natomiast 330zł to już trochę jest. Za dużo nie gram w słuchawkach, a nawet bardzo rzadko więc nie chciałbym tez fortuny wydawać. Natiomiast jeżeli mam kupić Turtle Beach, a wcale nie są dobre to wole już jednak dopłacić.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...