Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie headsetu SteelSeries H Wireless. Na niektórych zdjęciach gniazda optyczne widoczne z tyłu transmitera opisane są jako "IN" i "OUT", w tym przypadku możemy podpiąć tylko jedno źródło dźwięku w tym samym czasie, np. PS4, które podłączamy do gniazda "IN". Jednak zauważyłem również zdjęcia transmitera, na których gniazda optyczne opisane są jako "1" i "2". Czy mam rozumieć, że jest to jakaś inna (nowsza) wersja transmitera, w której są dwa wejścia optyczne, do których możemy jednocześnie podłączyć dwa niezależne źródła dźwięku, np. PS4 i kino domowe, a następnie przełączać się pomiędzy tymi źródłami z poziomu transmitera?

Odnośnik do komentarza

Mam pewną wątpliwość odnośnie bezprzewodowego headsetu SteelSeries H Wireless.

Posiadam amplituner kina domowego Harman-Kardon AVR460.

Transmiter ww. słuchawek łączy się z konsolą optykiem wpinając go w port OPTICAL IN w transmiterze. Czy istnieje możliwość podłączenia tego transmitera do ww. amplitunerem, tak by używać słuchawek do oglądania filmów? Amplituner posiada 4 porty OPTICAL IN ale żadnego OPTICAL OUT, transmiter posiada jeden port IN i jeden OUT. Wiem, że można sparować transmiter bezpośrednio z TV ale po pierwsze, wówczas słuchawki grają dość cicho, a po drugie, zależy mi na spięciu ich z amplitunerem, aby oglądać filmy z różnych źródeł (m. in. TV kablowa). Czy da się ww. ampli połączyć z transmiterem optykiem, czy niestety nie?

Transmiter ma jeszcze wejście i wyjście analogowe ale to rozwiązanie daje pewnie gorszą jakość dźwięku, dobrze myślę?

Transmitery innych słuchawek, które brałem pod uwagę, tj. Astro A50 oraz Turtle Beach Elite 800 łączy się ze źródłami dźwięku w podobny sposób. Z tego co zauważyłem, transmiter Astro A50 ma dodatkowo port AUX ale nie mam pojęcia czy to coś zmienia...

Odnośnik do komentarza

przeczytalem, ze kazde sluchawki na jacka zadzialaja z padem od ps4

 

jak to jest w praktyce? podpinam zwykle sluchawki do pada, ustawiam wyjscie calego dzwieku na pada i tyle?

 

jakosc pewnie tragiczna? czy nie? jak ten dzwiek jest transmitowany - bt? nie ma zaklocen?

Podpinam się pod pytanie bo też mam zamiar kupić jakieś dobre słuchawki.

Odnośnik do komentarza

No tak to wygląda. Podłączasz słuchawki, ustawiasz wyjście całego audio, dopasowujesz w menu poziom głośności i tyle. Konsola PS4 sama wycisza dźwięk z TV po podłączeniu słuchawek. Jakość jest co najmniej dobra; nie jestem audiofilem, ale to zupełnie wystarczające stereo, może w sieci są jakieś bardziej zaawansowane testy. Na Xone jest teraz podobnie, też można podłączać słuchawki do pada, więc rozwiązanie jest już normą w branży.

 

Nie macie żadnych słuchawek w domu żeby po prostu podłączyć i sprawdzić? Dowolne działają.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam mały problem i nie mogę s^ę doszukać ani kszty odpowiedzi na dziadku google. Otóż słuchawki po podłaczeniu ( mowa o słuchawkach Beats Solo HD ) do pada normalnie dają dźwięk w słuchawkach, nie ma problemu. Jednak miktofon nie hula. w opcji konfiguracji mikrofonu kiedy chcę podgłośnić lub ściszyć głośność pilotem w kablu pasek od czułości mikrofonu skacze na maksa po naciśnięciu przycisku. Podobne zachowanie jest przy słuchawkach od iPhone.. natomiast słuchawki od Samsunga S4 działają OK. Może ktoś wie gdzie lezy prbolem i jak uruchomić mikrofon od słuchawek. Czy potrzebny będzie jakiś adapter? Czytałem że zależy czasem to od liczy kanałów czy coś w tym przypadku ale nie ma nigdzie żadnej konkretnej informacji.

 

Pozdrawiam i góry dzięki za pomoc, gdyż od Stycznia próbuje coś z tym zrobić a bezsens kupowanie kolejnych słuchawek za kolejnych kilka stó∑ żeby tylko pod PS4 działały.

Odnośnik do komentarza

Witam

Dotarł do mnie headset SteelSeries H Wireless i... mam problem z mikrofonem. Sparowałem słuchawki z PS4, dźwięk jest ale konsola w ogóle nie widzi mikrofonu, czy to znaczy, że może być uszkodzony?

Transmiter połączyłem z konsolą optykiem (gniazdo OPTICAL IN w transmiterze). Transmiter zasilany jest przewodem zasilającym podłączonym do gniazdka i to wszystko. Konsolę mam połączoną z TV poprzez amplituner kablem HDMI. 

Kiedy transmiter słuchawek ustawiam w opcji PLAYSTATION, na ekranie transmitera wyświetlane są następujące komunikaty:
1) SELECT INPUT - wybieram OPTICAL IN;
2) CONECT USB FOR CHAT - tu nie ma opcji wyboru, jest tylko możliwość zatwierdzenia DONE. To mnie trochę dziwi, gdyż wszędzie w recenzjach słuchawek było napisane, że w tym headsecie czat w PS4 działa w pełni bezprzewodowo i nie trzeba łączyć słuchawek żadnym dodatkowym kablem;
3) CONECT THE SELECTED CABLES - tu też nie ma opcji wyboru, jest tylko DONE;
4) NEW SOURCE HAS BEEN SAVED - zatwierdzenie DONE.

Ustawienia transmitera dla opcji XBOX są identyczne z pominięciem pkt. 2. To też wydaje mi się dziwne, bo XBOX raczej wymaga dodatkowego kabla aby czat działał.

Próbowałem wykonać parowanie słuchawek z PS4 ustawiając w transmiterze zarówno opcję PLAYSTATION jak i XBOX ale efekt jest ten sam, czat nie działa, konsola nie widzi mikrofonu.

W konsoli oczywiście ustawiłem priorytet dla OPTICAL OUT oraz Dolby Digital, jednak wszystkie suwaki dotyczące ustawień mikrofonu są nieaktywne, a konsola jako urządzenie wyjściowe widzi TV/amplituner a nie headset.

O co tu chodzi? Zależy mi na pilnej odpowiedzi, bo jeśli słuchawki wymagają jednak dodatkowych połączeń przewodowych dla czatu, albo nie są jednak w pełni kompatybilne z PS4, to chcę je zwrócić.

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza

Pierwszy lepszy filmik pokazuje że trzeba połączyć transmiter z USB żeby uzyskać chat głosowy. Też szukałem HS tylko pod optyka żeby mieć 2 porty USB wolne ale przy PS4 nie ma opcji (konsola musiała by mieć jeszcze optical in) i do czatu trzeba HS łączyć albo przez USB albo pada.

 

A co do recenzji to prawdę mowili: HS działa w pełni bezprzewodowo. Wszystko podłączamy do nadajnika.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chłopaki, nie wiem, nie znam się, chciałem kupić jakieś słuchawki z mikrofonem do wyżycia się online, ale trochę mnie przytłoczył wybór. Powiedzmy, że nie oczekuję orgazmu słuchowego, ale nie chciałbym też rzygać uszami, więc mam pytanie.

https://muve.pl/sklep/sprzet/sluchawki/sluchawki-turtlebeach-ear-force-px24-ps4,162489

To dobry wybór taknieok?

Macie coś lepszego w podobnym przedziale cenowym? Albo coś lepszego, choć droższego (w granicach rozsądku)? Nie grałem wcześniej online, więc nie mam porównania i nie bardzo wiem czego powinienem oczekiwać.

Odnośnik do komentarza

No właśnie wolałbym uniknąć dokładania.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Powiem tak, za 100zł masz tylko taki wybór:

Superlux HD681 // HD669 (do tego doczepiany mikrofon zalmana - podłączasz pod rozdzielacz, a potem pod pada) lub dopłata do HMC631

Tak w ogóle to mega sprzèt ten HS 2.0 od Sony za tą kasę. Jestem mega zadowolony. Dźwięk na PS4 pierwsza klasa. Dodatkowo jak coś to nawet fajnie działają jako stereo 2.0 po jacku do xone.

Te słuchawki to imo Kupa, ale jeżeli Ci się podobają to ok ;] Nie polecam zakładać niczego lepszego, bo trudno będzie wrócić do odsłuchu HS 2.0. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...