Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie dziś przyszły :)

 

Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Przy odsłuchu muzyki można ustawić poziom 1 (po prostu włączone) lub poziom 2 z podbitym basem (ale go coś słabo podbija :/)

 

Aplikacja na PS4 działa bez zarzutu, są póki co profile zarówno pod gry (strzelanka, walka), jak i pod muzykę (w tym techno z podbitym basem, hip-hop, pop i kilka innych). Możemy też ustawić swój profil. Działa to szybko i sprawnie, a cała aplikacja zajmuje niespełna 80 MB.

 

Kiedy przetestuje je trochę dłużej to rozpiszę się bardziej na ten temat, ale bardzo mi pasuje dźwięk przestrzenny. Robi duże wrażenie. Słuchawki wydają się dobrze wykonane, materiał jest przyjemny w dotyku, ale przyciski mogłyby być lepsze (czuć je i łatwo wcisnąć, ale jednak są schowane pod materiałem i trzeba lekko dociskać).

 

Słuchawki są ładnie zapakowane, konsola nie ma żadnego problemu z ich wykryciem, a dodatkowo na ekranie widzimy wszystkie niezbędne informacje (czy mamy włączony dźwięk przestrzenny, jaki poziom głośności, czy są wyciszone czy nie i kto ich używa, oraz oczywiście poziom baterii). Po podłączeniu adaptera do PS4, konsola wykrywa słuchawki od razu. Nie ma ŻADNYCH opóźnień w przesyle dźwięku (dla mnie to nowość, bo testowałem wiele słuchawek na bluetooth chociażby i zawsze występowało opóźnienie w grach). Generalnie jestem bardzo zadowolony. Dałem 349 zł, ale nie żałuję.

 

Jak pogram w nich dłużej i zobaczę kolejne gry to zdam bardziej rozbudowaną relację. Nie testowałem jeszcze mikrofonu.

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Są do wyboru przy ustawieniach albo te powyżej, albo te przeznaczone do PS4 (które sam kupiłem) ;) Innych tam nie ma, więc zapewne inne z tą aplikacją nie działają ;)

 

Easye - możliwe, że będę dziś wieczorem sporo grać to się jakoś będziemy łapać - też z chęcią sprawdzę jak działa ten mikrofon - komfort względem tego z zestawu jest nieporównywalny.

 

Działają do PC, słuchałem z nich też muzyki z telefonu - musiałbym jednak zrobić porównanie dźwięku, bo kwestia basu to sprawa mocno indywidualna, jedni lubią jak od tego trzęsą im się słuchawki, inni są bardziej wyczuleni. Ale przy odsłuchu kilku płyt (z jakości wav, bitrate 1411 kb/s) przyznam, że nie ma przesterów, wysokie tony gra bardzo ładnie bez zniekształceń, słychać barwę każdego z instrumentów, niskie tony nie buczą, można je odróżnić, a wszelkie instrumenty dente mają czystą barwę - nie ma drażniącego piszczenia czy świstów. Całkiem niskie tony jeszcze za chwilę sprawdzę, odpalę jakąś techniawę, zobaczę też w kilku innych kawałkach i puszczę klasykę. Oczywiście nie wymagam cudów, są na rynku droższe i lepsze słuchawki, ale te są warte swojej ceny.

 

Ten dźwięk przestrzenny fajnie oddaje to, co dzieje się dookoła - jaram się, bo to moje pierwsze słuchawki z tym efektem i rzeczywiście wydaje się, jakby wszystko latało wokół głowy :) Momentalnie wiadomo skąd dochodzi dźwięk. Ułatwia to rozgrywkę.

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

A czy mógłbyś sprawdzić jak one się sprawdzą w BF4? Da się grać i lokalizować zagrożenia/przeciwników po dźwiękach jakie wydają (strzały, odgłos silników itp.) i ocenić odległość?

 

Łyknalem PS4 z tą grą 1,5 tygodnia temu i zastanawiam się nad dobrym headsetem do grania i rozmów z ludźmi, a także słuchania muzyki i oglądania filmów na konsoli. Ten z zestawu to żart. No ok - "starter" :)

Edytowane przez kant1983pl
Odnośnik do komentarza

Do mnie dziś przyszły :)

 

Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Przy odsłuchu muzyki można ustawić poziom 1 (po prostu włączone) lub poziom 2 z podbitym basem (który jest wyraźny i odczuwalny, pojęcia nie mam skąd to narzekanie).

 

Aplikacja na PS4 działa bez zarzutu, są póki co profile zarówno pod gry (strzelanka, walka), jak i pod muzykę (w tym techno z podbitym basem, hip-hop, pop i kilka innych). Możemy też ustawić swój profil. Działa to szybko i sprawnie, a cała aplikacja zajmuje niespełna 80 MB.

 

Kiedy przetestuje je trochę dłużej to rozpiszę się bardziej na ten temat, ale bardzo mi pasuje dźwięk przestrzenny. Robi duże wrażenie. Słuchawki wydają się dobrze wykonane, materiał jest przyjemny w dotyku, ale przyciski mogłyby być lepsze (czuć je i łatwo wcisnąć, ale jednak są schowane pod materiałem i trzeba lekko dociskać).

 

Słuchawki są ładnie zapakowane, konsola nie ma żadnego problemu z ich wykryciem, a dodatkowo na ekranie widzimy wszystkie niezbędne informacje (czy mamy włączony dźwięk przestrzenny, jaki poziom głośności, czy są wyciszone czy nie i kto ich używa, oraz oczywiście poziom baterii). Po podłączeniu adaptera do PS4, konsola wykrywa słuchawki od razu. Nie ma ŻADNYCH opóźnień w przesyle dźwięku (dla mnie to nowość, bo testowałem wiele słuchawek na bluetooth chociażby i zawsze występowało opóźnienie w grach). Generalnie jestem bardzo zadowolony. Dałem 349 zł, ale nie żałuję.

 

Jak pogram w nich dłużej i zobaczę kolejne gry to zdam bardziej rozbudowaną relację. Nie testowałem jeszcze mikrofonu.

Musisz być na prawdę bardzo mało wymagający skoro psuje ci bass i dzwiek przestrzenny w tych sluchawkach. Podejrzewam że jak piszesz po prostu nie masz porównania. Anyway, ważne, że jesteś zadowolony z zakupu, choć te 350 zł to zdecydowanie za duzo jak za jakość tych słuchawek.

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że nie wymagam cudów od słuchawek za 350 zł ;) Dobry sprzęt grający rozpatruję w tysiącach bardziej i z pewnością od innych firm niż Sony i słuchawkach dedykowanych PS4, które mają też spełniać rolę headsetu. Nie muszą być za(pipi)iste, mają spełniać swoje zadanie i w mojej opinii robią to bardzo przyzwoicie.

 

Gdybym patrzył w tej cenie na słuchawki przeznaczone do muzyki (z dobrym basem) to prawdopodobnie zdecydowałbym się na Denony AH-D1100.

 

Kant1983pl - niestety, BF4 już nie mam, nie mogę tego sprawdzić, ale zerknę jak sprawa wygląda w Tomb Raiderze czy Killzonie ;)

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Od kupienia PS4 zastanawiałem się nad zakupem porządnego headsetu do tejże konsoli. Sporo gram w FPSy takie jak COD czy BF4, a tu porządny headset jest wręcz niezbędny (przez długi czas grałem używając crapu który SONY dorzuca do konsoli na to zakładając słuchawki stereo nie muszę chyba pisać jak bardzo zasysało takie rozwiązanie). Na czym mi zależało? Na dobrej jakości dźwięku, certyfikowanym dźwięku przestrzennym np. DOLBY Digital, możliwość działania z XO w przyszłości i bezprzewodowości.


 


Po przeprowadzeniu rozpoznania w sieci i wśród znajomych, rozważałem kilka opcji: 


  • Astro A50 (zdecydowanie najlepsza ale i najdroższa opcja - 1250zł kiedy próbujesz kupić w EU) 
  • Turtle Beach PX4 (również bardzo dobre opinie, ale ich wygląd na zdjęciach promocyjnych jakoś do mnie nie przemawiał, a wykonanie wydawało się dość tanie i tandetne) 
  • SONY Pulse Elite (najtańsze, dźwiękowo znośne, ale bez szans na ewentualne działanie z XO, do tego symulowany przez nie dźwięk przestrzenny był po prostu słaby i powodował u mnie nieznośne zatykanie uszu)

W końcu po poważnym przemyśleniu wszystkich za i przeciw zdecydowałem się na: Turtle Beach PX4. Jednym z głównych argumentów za była ich dostępność na brytyjskim amazonie, a sklep, jak wiadomo jest znany ze swojego bardzo dobrego serwisu i bezproblemowej oraz darmowej wysyłki do PL.


 


Słuchawki przychodzą w wielkim pudełku z każdym możliwym okablowaniem. W zestawie dostajemy: 


  • bardzo długi kabel do ładowanie słuchawek
  • kabel dzięki któremu podłączymy je do DS4 żeby móc używać chata (przynajmniej do czasu kiedy SONY w końcu się ogranie i PS4 będzie w pełni obsługiwać akcesoria na Bluetooth)
  • kabel dzięki któremu podłączymy słuchawki do XBOXa 360 żeby móc używać chata
  • w przyszłości TB zobowiązało się dosłać za free adapter dzięki któremu chat będzie działał też na XO
  • Kabel optyczny
  • AMP miksujący DOLBY Digital z wieloma funkcjami customizacji gdzie możemy sobie ustawić dźwięk i limiter pod grę w którą gramy.

 


Same słuchawki po wyjęciu z pudełka robią świetne wrażenie, ich wykonanie jest bardzo staranne a materiały są bardzo wysokiej jakości (całkiem odwrotnie niż się spodziewałem oglądając ich zdjęcia promocyjne w internecie). Świetnie leżą na głowie i są dużo lżejsze niż można by oczekiwać, dzięki czemu nawet wielogodzinna sesja z nimi na głowie nie męczy. Podłączenie ich do PS4 jest bajecznie proste i jedyny zgrzyt to mus podłączania ich do pada jeżeli chcemy korzystać z chata. Ale tu wiadomo, że winne jest SONY a nie Turtle Beach, które uwsteczniło znacznie PS4 w stosunku do PS3 i nie dało jeszcze możliwości pełnej obsługi akcesoriów na Bluetooth :/. Za totalne chamstwo uważam wypuszczony niedawno patch który wprowadził tą funkcjonalność, ale tylko i wyłącznie dla headsetów SONY - co jest wręcz bezczelnym wymuszeniem na kliencie zakupu ich produktów. Dźwiękowo słuchawki są na dobrym poziomie, sam jestem mocno rozpuszczony i wyczulony na jakość dźwięku, więc i przez to bardziej surowy (podejrzewam że dla szarego odbiorcy będą one brzmieć za(pipi)iście a bass będzie wypalał uszy). Na pewno biją na głowę analogiczne produkty od SONY które miałem okazję testować. Największą ich zaletą jest dźwięk przestrzenny, który sprawdza się rewelacyjnie zwłaszcza w takich grach jak COD czy BF4 gdzie od razu słyszysz bardzo precyzyjnie skąd zbliża się wróg, oraz bardzo dobrej jakości mikrofon (znajomi z którymi gram w CODa i BFa4 byli w szoku jak dobrze i wyraźnie mnie słychać. PX4 sprawdzają się również bardzo dobrze jako słuchawki do oglądania filmów, i tu również DOLBY Digital robi bardzo dobre wrażenie. Słuchawki testuję już od ponad 2 tygodni, sprawdziłem je w kiliku filmach oraz we wszystkich grach jakie posiadam, w każdej sytuacji spełniły moje oczekiwania i sprawdzały się bardzo dobrze. Ba od chwili zakupu musiałem je ładować tylko dwa razy więc bateria starcza na 100% na gwarantowane przez producenta 15h działania non-stop a moim zdaniem nawet na więcej.


 


Podsumowując, polecam te słuchawki każdemu komu zależy na fajnym dźwięku przestrzennym w grach i filmach.


 


Zalety:


  • Bardzo dobry dźwięk przestrzenny.
  • Bardzo długie działanie na baterii - 15h non-stop.
  • Bardzo dobry dźwięk mikrofonu.
  • W zestawie dostajemy każde możliwe okablowanie.
  • Możliwość customizacji ustawień dźwiękowych.
  • Bardzo dobre wykonanie słuchawek oraz ogólny komfort podczas ich używania.

 


Wady:


  • Bardzo trudno kupić w PL.
  • Wysoka cena
  • Brak bezprzewodowego chata (słuchawki trzeba podłączyć do DS4) przynajmniej do czasu kiedy SONY w końcu zaimplementuje pełną obsługę akcesoriów na bluetooth.

 


Poniżej zdjęcia:


 


zdje3280cie3.jpg


zdje3280cie1.jpg


Odnośnik do komentarza

Zaczyna mi coś śmierdzieć, tym że za szybko nie doczekamy sie wsparcia dla innych słuchawek na bluetooth.

 

 Źródło: ryjoksiążka SONY

 

The PlayStation Wireless Stereo Headset 2.0 is coming February 28th for PS4, PS3 and PS Vita.
Features include:
7.1 virtual surround sound (PS3 and PS4 only)
Crystal clear internal microphone
Pre-set sound modes optimised for games, movies and music
Foldable design for travel and storage
Up to 8 hours use time when fully charged
On-screen headset status display
Changeable faceplates

 

1509005_761786607179291_2127403431_n.jpg

Edytowane przez figus87
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...