Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Figuś napisał:

co za chujek z psa, zasłonił wersję RTXa


3070 :lapka: 

 

W ostatniej chwili w zamówieniu zmieniłem procek na mocniejszy, zapomniałem o chłodzeniu i bałem się ,że to które mam nie da rady. 
 

Niepotrzebnie, chłodzenie które zamówiłem nie pasuje do płyty :facepalm: Jutro na mieście szukam już chłodnicy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no Nvidia nie rozpieszcza graczy VRAMem, szkoda bo seria Ampere to generalnie świetne karty ale ramu mają tyle by było na styk żeby starczyło. To prawda że 8gb to grania w 1440p teraz wystarcza. choć powoli zaczynają się pojawiać gry, a przyszłości będzie ich coraz więcej dla których to będzie za mało. 

AMD pod tym względem imo lepiej to rozwiązuje bo tam już 6700xt ma 12 gb a każda seria powyżej 18 gb. 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, ASX napisał:

Nie obawiasz się że 8 GB vramu może okazać się kulą u nogi tej karty w najbliższych latach i nie zestarzeje się ona najlepiej?

To sprzeda, dołoży ciut i kupi sobie 40XX jak nagle zacznie brakować mocy.

 

Ludzie pewnie do tego czasu z 2 razy konsole zmienia.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, SnoD napisał:

Już nie przesadzajcie, karta z 12 Gb 3060Ti wzwyż to są kwoty od 6000 zł za samą kartę. No chyba, że ktoś chce grać na monitorze w 4K. W 1440p spokojnie wystarczy 8Gb.

 

To zależy, mi Halo Unfinished w 1080p na wysokich zajmuje 5.5GB z 7.86GB dostępnych. Dla przykładu AMD już od RX 6700 XT ma już 12GB, a 6800 - 16GB. Generacja się na dobre nie rozkręciła i gdy zaczną pojawiać się tytuły już wyłącznie na Series X i PS5 VRAMu może zacząć brakować.

Odnośnik do komentarza

W Doom Eternal obecnie nie da się wybrać ustawień które przekraczają pojemność pamięci na karcie. 

 

12 godzin temu, ASX napisał:

Nie obawiasz się że 8 GB vramu może okazać się kulą u nogi tej karty w najbliższych latach i nie zestarzeje się ona najlepiej?

 

Nie, szczerze mówiąc czekam na 4070. Kilka lat siedzieć na jednej konfiguracji to dla mnie abstrakcja a w PC jednak człowiek ma cały czas ochotę grzebać. Dlatego poszedłem też w kompletnie nie opłacalne DDR5. 

 

RT to jest naprawdę fajny bajer i wolę grać w 80-100 klatkach i to mieć włączone. Tutaj też złożyło się ,że czekam na dostępność Oleda od Della a do obsłużenia tego i tak będzie mi potrzebna mocniejsza karta więc i tak tymczasowe rozwiązanie. 

12 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Generacja się na dobre nie rozkręciła i gdy zaczną pojawiać się tytuły już wyłącznie na Series X i PS5 VRAMu może zacząć brakować.

 

To raczej nie z tego powodu tylko z popularyzacji kart z większą ilością pamięci. Więc twórcy nie będą mieli związanych rąk. Konsole mają tylko 16GB całkowitej pamięci dzielonej więc z ich strony nie ma żadnej presji, to ta sama architektura więc nie przepala się mocy PCtów. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...