Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam opisze Wam swój problem otóż gdy włożę płytę do napędu nie ważne czy gra jest odpalona czy system jest w menu to słychać ten dzwiek co tutaj te piknięcie pokazane w filmiku 3:25. Gdy nie ma żadnej płyty nie ma tego dźwięku. Jest tak z każda odpalona płyta. Czy to jest normalne gdy mialem nówkę ps to nie było tych dzwiekow pytam bo mam jeszcze gwarancje w media markcie i nie wiem co zrobić ten dzwiek jest taki jak przy wysuwaniu płyty. Proszę pomóżcie. 

 

Edytowane przez Zofia19651
jsjs
Odnośnik do komentarza

Miał ktoś problem ze swoimi nagrywanymi filmami za pomocą opcji "share" na ps4 pro? Od wczoraj każdy nowy film nagrany ma pominięte losowe parę sekund z gry jak by ktoś wycinał losowe momenty + jeden film w ogóle nie chciał się skopiować na pendrive, wyskakiwał błąd a nie które filmy podczas oglądania po prostu się na chwilę zwieszały i po chwili leciały dalej.

Odpaliłem też na próbę AC Odyssey gdzie zauważyłem że gra potrafi się doczytać normalnie podczas wjazdu na koniu do jakiejś nowej lokacji a spędziłem w tej grze 150 godzin i takie coś spotkałem może 2 razy wcześniej.
Że takie coś występuje w AC Valhalle to mnie akurat nie dziwi bo dużo osób o tym wspomina oraz również mikrościnach w momencie kiedy gra się autosave np. po otwarciu skrzynki. zrobiło mi się tak po ostatniej aktualizacji do gry, czytałem na reddit ze to jest ponoć problem ogólny nawet na ps5 i nowym xboxie ale jak pytałem kogoś z Polski to mówił że nic takiego nie odczuwał.

Od razu mówię konsola grzeje się standardowo tak jak od początku kupna, żadne przegrzewanie się itd, odbudowywałem w 2 razy baze danych ale bez rezultatu, może się troszkę szybciej wczytywała jakaś gra.

Czy to są objawy padającego dysku?

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Miziu66 napisał:

Miał ktoś problem ze swoimi nagrywanymi filmami za pomocą opcji "share" na ps4 pro?

U mnie występowało. Nie wiem czy zależne od gry ale w taki GoW występował. Przeważnie to było jedna, dwie sekwencje wycięte. W Titanfall 2 rzadziej. A reszta to nie pamiętam. No ale u mnie takie coś było. Jakoś z tym żyłem 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam ostatnio zacząłem mieć problemy z konsolą ps4 pro cuh - 7216b. po kilku wyłączeniach konsoli z system czyli normalnie w sposób bezpieczny konsola uruchamia się w trybie bezpiecznym i w żaden sposób nie da się go opuścić tylko usuwając wszystko instalując na nowo software. I nie był to jeden raz tylko po około 5- 6 wyłączeniach dzieje sie tak sam. Czy jest to problem z dyskiem? Czy wymiana dysku pomoże? Miał może ktoś podobny problem? 

Odnośnik do komentarza

Hej!

 

Mam problem z PS4 pro.

 

Konsola działa tak wolno, że po uruchomieniu trzeba czekać dłuższą chwilę na załadowanie ikonek ekranu głownego. 

Przy uruchomieniu gry, ładuje się i w końcu wyłącza.

Czasem pojawia się błąd CE-36329-3.

Przebudowanie bazy i reinstalacja systemu nie pomogła. 

 

Co to może być?

Dysk?

 

Może ktoś spotkał się z takim problemem?

 

maciek

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć, mam problem z moją konsolą, otóż jakiś czas temu postanowiłem go wyczyścić, od tego czasu nie działa mi przycisk POWER na konsoli. Ponownie rozebrałem konsolę, ale wszystko wydaje mi się dobrze podłączone. 
Jakoś tak mi to nie przeszkadzało gdyby mie fakt, że przy aktualizacji systemu nie chce mi się samoczynnie ponownie uruchomić przy czym nie mogę go inaczej uruchamiać jak wyłączyć z prądu i włączyć go za pomocą pada. Miałby ktoś jakąś poradę czy lepiej oddać go w ręce specjalny? Abym nie zepsuł czegoś innego... 

Odnośnik do komentarza

Spotkał się ktoś z wyłączaniem konsoli podczas grania w nowsze gry? Na division 2 jeśli konsola jest puszczona na 1080p po godzinie samoczynnie się wyłącza. Jeśli przestawie na 720p, mogę grać do oporu. Wyczyściłem, nasmarowalem, zmieniłem termopady - sytuacja bez zmian. Padający zasilacz, uwalony któryś element na płycie?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam dość nietypowy problem. Od kilku dni dzieje się tak, że podczas pobierania aktualizacji gier lub samych gier z PS Store pobieranie zatrzymuje się w pewnym momencie i jest napis błąd pobierania. Najlepsze jest to że zawiesza się wtedy konsola, tzn. wciskam przycisk na padzie aby go włączyć ale pad tylko miga na niebiesko i nic nie mogę zrobić. Nawet gdy go podłączę kablem to jest to samo. Jedyna opcja to wyłączyć konsole z palca do trybu uśpienia i potem albo zadziała po włączeniu, albo całkowite wyłączenie konsoli i dopiero wtedy normalnie działa. Tylko że to co miało się pobrać to zaczyna się pobierać od nowa. I tak w kółko... Dodam że w zainstalowane już tytuły można grać bez problemu. Wczoraj zrobiłem inicjację, zainstalowałem Call od Duty Modern Warfare, i zostawiłem włączoną konsolę na noc aby pobrało 83 GB aktualizacji. Rano włączam i znów konsola zawieszona, błąd pobierania, i pad nie reaguje. Jedyny plus taki że po uruchomieniu konsoli aktualizacja od CoD’a pokazała 4,5 GB do pobrania.

Jeśli ten wątek założyłem w złym miejscu to proszę moderatorów o wyrozumiałość, poinformowanie mnie o tym, i przeniesienie go w odpowiednie miejsce. 
Proszę o pomoc wszystkich którzy mogą coś doradzić.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.04.2021 o 00:20, ŻabiKoń napisał:

Hej!

 

Mam problem z PS4 pro.

 

Konsola działa tak wolno, że po uruchomieniu trzeba czekać dłuższą chwilę na załadowanie ikonek ekranu głownego. 

Przy uruchomieniu gry, ładuje się i w końcu wyłącza.

Czasem pojawia się błąd CE-36329-3.

Przebudowanie bazy i reinstalacja systemu nie pomogła. 

 

Co to może być?

Dysk?

 

Może ktoś spotkał się z takim problemem?

 

maciek

Hej!

 

Konsola wróciła z serwisu.

Dla potomnych informuję, że takie objawy powodował uszkodzony dysk.

 

maciek

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam Serdecznie.

 

Jestem posiadaczem nowo kupionej Konsoli PS4 Slim (zakup dokonany w Kwietniu 2021). Chciałbym zaznaczyć, że to nie moja pierwsza Konsola. Ponieważ posiadałem "zwykłą" PS4, którą miałem około 5-6 lat. Ponieważ mam Siostrzeńca który "przytulił" w prezencie moją starą Konsole, postanowiłem kupić dla siebie drugi egzemplarz PS4 i stąd nabyłem nowego Slima. Gdybym był Świeżakiem który zakupił swoją pierwszą Konsole to nic pewnie bym nie zauważył... Jednak zauważyłem, że gry na PS4 Slim mają lekki spadek wydajności. Ale od początku:

 

W Kwietniu 2021 kupiłem PS4 Slim i rozpocząłem z nową Konsolą przygodę z The Last of Us Part II. Cała Gra działała mi bezproblemowo. Podczas 2 tygodni grania w TLoU2 nie zauważyłem żadnych problemów z FPS, teksturami itp. Zaliczyłem najświeższą pozycję Naughty Dog płynnie i z wielką przyjemnością.

Dopiero zauważyłem problemy podczas grania w Uncharted 4 i God of War:

 

Moi drodzy Uncharted 4 to moja ulubiona gra. Zaliczyłem ją chyba 4-5 razy i także zdobyłem w niej swojego czasu Platynę. Można by rzec, że grę znam na pamięć xDD Kiedy postanowiłem po raz kolejny przejść Uncharted 4 lecz tym razem na nowej Konsoli: PS4 Slim to zauważyłem spadek wydajności, w porównaniu do PS4 "zwykłego". Nawet nie macie pojęcia jak mi szczęka opadła. W przypadku U4 zauważyłem trzy rzeczy które nigdy mi nie wystąpiły na zwykłej Konsoli, a pojawiły się na Slimie:

 

1. Tekstury - Ci z was którzy grali w U4 nie jednokrotnie pamiętają te epickie momenty kiedy Nathan wspina się np.: Po wieży zegarowej na Madagaskarze albo bo klifach w Szkocji. Powiem szczerze, że lubię wtedy oglądać sobie widoki i panoramy. Grając teraz w U4 zauważyłem np.: w Szkocji, że jak wspinam się po Klifach to tekstury dalekich panoram wczytują się z milisekundowym opóźnieniem. Nie jest to upierdliwe czy też nie szkodzi to w rozgrywce, ale przechodząc grę dawno temu nie zauważyłem, aby tekstury się wczytywały. One po prostu były już wczytane. A tutaj leciutkie zaskoczenie, że w ogóle to widzę.

 

2. Lags - Podczas ponownego przechodzenia U4 zauważyłem sporadycznie w paru momentach spadek FPS. Podczas całej gry może tylko z 6 razy. Głównie podczas strzelanek jak na przykład w głównej hali posiadłości Averyego w rozdziale New Devon albo podczas przełączania się z gry na cutscenki np.: pokonujemy najemników, który rozwalili sufit w największej wieży na Madagaskarze. Po ich pokonaniu Samuel podchodzi do zwłok jednego z najemników przy wielkim pomniku św. Dyzmy, aby wyciągnąć z jego umundurowania mapę - Wówczas uruchamia się cutescenka i jest minimalny spadek FPS, lag. Nie jest to jeszcze upierdliwe... Ale zauważalne. A grając na "zwykłej" PS4 nie widziałem lagów/spadków między przełączaniem się z gameplay na cutscenke.

 

3. I największy problem - Dźwięk. Podczas wcześniejszego przechodzenia U4 albo God of War na starszej Konsoli, nie było takiego problemu, ale teraz mocno, wręcz nagminnie jest problem z dialogami. Przykład: Kiedy Nathan chodzi sobie z Samuelem, gadają między sobą i Nathan rozmawia patrząc na postać (ekran gry patrzy bezpośrednio na Sama) to wówczas teksty które wymiana Sam są dobrze i wyraźnie słyszalne. Jednak jeśli nawet stojąc blisko Sama (dosłownie Sam jest za naszymi plecami, ale patrzymy na coś innego, na ekranie np.: oglądamy sobie jakiś pomnik) i Sam do nas coś mówi, wówczas jego dialog/wypowiedz jest tak jakby mocno wyciszona, jakby system PS4 wyciszał dźwięk wypowiedzi postaci. Słychać go, ale cicho. A gdy nagle odwrócimy się do Sama podczas jego wypowiedzi, to nagle normalnie znowu go słyszymy.
Rozumiem, że Gra chcę postawić na realizm. I nawet rozumiem to, że jak na przykład eksplorujemy klify czy jaskinie - I Samuel jest daleko od Nathana to słabiej go słychać, ale tutaj problem jest z dialogami nawet jak postać jest blisko nas. Wystarczy, że jesteśmy odwróceni od jednego z bohaterów i już postać jest słabo słyszalna. W cutscenkach niema problemu, ale podczas gameplayu już tak. Mógłbym przysiąc, że przechodząc grę wielokrotnie na starej Konsoli nie miałem takiego problemu z dźwiękiem.    

 

God of War
Identyczne problemy co U4. Ale nawet bardziej odczuwalne. O tyle co U4 da się przeżyć to tutaj powyższe problemy są po prostu spotęgowane:
 

1. Tekstury - O tyle co w U4 zauważyłem minimalne wczytywanie tekstur i tylko panoram/odległych widoków. To w przypadku God of War tekstury wczytują się już blisko postaci. Np.: Jak wypływamy łodzią z Jeziora Dziewięciu do Jaskini Wiedźmy i płyniemy sobie przez przesmyk to patrząc na skały w jaskiniach widzę jak wręcz te skaliste tekstury tańczą xDD Doszedłem do wniosku, że problem tekstur występuję między zmianami wielkich lokalizacji. Jak nagle otwieramy jakieś drzwi i wychodzimy z Jeziora Dziewięciu na przykład do Konunsgardu albo Kopalni Volundr to wówczas tekstury się wczytują z leciutkim opóźnieniem. Na starszej konsoli zaliczyłem GoW dwa razy i nigdy czegoś takiego nie widziałem, a na Slimie przechodząc między lokacjami widzę jak tekstury się doczytują.

2. Lags - O zgrozo. Tutaj także szczęka mi opadła. Spadki FPS tutaj systematycznie występują jak pływałem łodzią jak Wąż Midgardu po raz pierwszy zaniżył poziom wody w Jeziorze Dziewięciu. Za każdym razem jak sobie pływałem między wysepkami to po prostu zamiast stałych 30fps, spadek był może do 18-20fps. Najbardziej odczuwalne było to jak wchodziłem lub schodziłem z łodzi. Dopiero jak Wąż Świata drugi raz obniżył wodę, aby odkryć na przykład kolejne niżej zatopione wysepki albo wejście do Skarbca Tyra to spadki fps już nie występowały jak pływałem po jeziorze. Natomiast zawsze, ale to zawsze jest okropny lag jak wychodziłem ze sklepu Broka w centrum świątyni Tyra - Wmawiam sobie, że jak wychodzimy na Jezioro Dziewięciu to po prostu autosave się uruchamia i stąd ten freez. Podobna zawieszka była jak wchodziłem do portali przemieszczając się po ścieżkach Drzewa Świata. Na starszym PS4 czegoś takiego nie było.

3. Dźwięk - Tutaj nie będę się rozpisywał bo identyczna sytuacja co w przypadku U4. Jak Atreus stoi za plecami Kratosa to słabo go słychać. A jak na niego patrzymy to już jest w porządku. Najbardziej upierdliwe jest to, jak rozmawiamy z Krasnoludami robiąc zakupy. Przykładowo podchodzimy do stołu Broka. Brok sobie rozmawia z Atreusem - Jak dzieciak stanie sobie za moimi plecami to wówczas słabo go słychać. Jak zmienię kąt widzenia. Na przykład tak stanę Kratosem, aby patrzeć na Broka i Atreusa jednocześnie - wówczas ich wymiana zdań jest normalnie słyszalna.

Jak wspominałem. Gdyby nie to, że już kiedyś grałem w Uncharted 4 i GoW to kompletnie olałbym to, bo uznałbym, że to jest normalne działanie gier na starszej generacji Konsol. Wiadomo PS4 to już starsza generacja. Nie wymagam, aby nowe gry takie jak Cyberpunk 2077 śmigały na PS4. Ale jeśli odpalam sobie kolejny raz z rzędu U4 (Gra z 2016) na nowej świeżo kupionej Konsoli i takie kwiatki wychodzą to jednak coś jest mocno nie halo. Kurcze. Mam porównanie z zwykłym PS4. Producent według specyfikacji piszę, że podzespoły, procesor itp. w Slimie jest identyczny jak w przypadku zwykłej Konsoli. A jednak GoW i U4 lepiej mi działały na starszym modelu.

O to co zrobiłem, aby poprawić wydajność PS4 Slim:

 

1. Wymieniłem Dysk. Chciałem sprawdzić czy nie mam uszkodzonego Dysku. Więc kupiłem za 200 zł Cruacial mx500 SSD 500GB. Bardzo fajny dysk nie zaprzeczę. Ale po wymianie jedynie Menu główne Konsoli przyspieszyło, Menu gier szybciej się wczytuje i gry szybciej się załadowują. Ale problem spadków fps, dźwięku czy też wczytujących się tekstur się nie poprawił - Co oznacza, że to nie był problem uszkodzenia jakiegoś fragmentu oryginalnego dysku HDD.
 

2. Dokonywałem Odbudowy Danych z poziomu SaveMode. Instalowałem całkowicie od nowa oprogramowanie Konsoli. Formatowałem Dysk. Nie pomogło.

 

3. Eksperymentowałem z Wyjściem Dźwięku. Zmieniałem LinearPCM na Dolby albo DTS. Także nie pomogło.

4. Zmieniałem kable HDMI. Eksperymentowałem z różnymi wersjami 2.1 i 2.0. Także nie jest to wina okablowania. Sprawdzałem wejścia HDMI i w Telewizorze jak i w Konsoli czy nie są uszkodzone. Wszystko tam jest w porządku.

 

5. Eksperymentowałem z ustawieniami w Telewizorze. Aktualizowałem oprogramowanie w TV. Ustawiałem tryb Gra itp. Także nie pomogło.

 

6. Zmieniałem ustawienia serwerów internetowych. Wiecie, ten trik 8.8.8.8 itp. Ale jedynie szybciej gry mi się pobierają.
 

Posiadam 6-7 letni telewizor Philips FullHD, Stereo. Bez HDR. Na tym samym Telewizorze grałem na starszej Konsoli, a teraz gram na nowym Slimie. Tak naprawdę już nie wiem jak to możliwe, że GoW czy U4 na starszej Konsoli śmigały mi bezproblemowo, a teraz na nowo kupionym Slimie dostrzegam drobne spadki wydajności. Nie mogę stwierdzić, że Konsola jest uszkodzona albo ma wadę fabryczną skoro w Kwietniu 2021 grając w TLoU2 i Mortal Kombat 11 wszystko działało bezproblemowo. Dwie gry działały idealnie, a dwie kolejne już słabiej - Z czego trzeba pamiętać, że TLoU2 wyciskało z Konsoli wszystkie soki i nie było żadnych problemów. Pozostały mi w tym momencie zatem tylko cztery dedukcje:

 

1. Mój Telewizor się wyeksploatował i trzeba pomyśleć nad jakimś nowym najlepiej z 4K, HDR z wielokanałowym udźwiękowieniem, Atmos albo Acoustic. I wszystkie powyższe problemy to wina mojego TV bo może się już zestarzał.

2. Ostatnia aktualizacja oprogramowania Konsoli czyli Firmware 8.5 coś rozwaliło z udźwiękowieniem w nie których grach.

3. Slimy po prostu już takie są. Niby miały być takie same jak zwykłe PS4 pod względem specyfikacji, jedynie mają lepsze chłodzenie i konstrukcje, aby ciszej działały (To akurat fakt. W ogóle nie słyszę jak PS4 Slim pracuję). A okazuje się, że pomimo takiej samej specyfikacji - procesora, karty graficznej itp. To materiały jakie zostały wykorzystane do stworzenia karty i procesora w Slimie to nie wysokiej jakości monokryształ krzemu tylko jakaś chińszczyzna. Że CPU w Slimie nie wyrabia jak w przypadku zwykłego PS4. I muszę się pogodzić, że Slimy takie są. 

 

4. Że to wszystko to moje widzimisię i grając kiedyś "wielokrotnie" w Uncharted 4 czy God of War nie zauważałem takich krzaczków. I dopiero teraz zacząłem to dostrzegać bo powiedzmy stałem się w ostatnim czasie perfekcjonistą xDDD Okeeeej o tyle co powiedzmy, że być możeeeee tekstury i spadki fps występowały także dawno temu talże na zwykłym PS4 - To na wszystkich Bogów mogę przysiąc, że problemów z udźwiękowieniem (dialogi postaci) w ogóle nie było....

Zresztą za tydzień odwiedzam mojego Siostrzeńca który posiada moją starszą Konsole i przy okazji sobie zrobię porównanie czy to jednak moje tylko wyobrażenie.

 

Sorki za długą wypowiedz. Dzięki za wyrozumiałość.

Pozdrawiam uprzejmie

Xel

Edytowane przez XelBlackHearts
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam taki problem z PS4 slim, 1tb CUH2116b. Włącza się normalnie, odpalam jakąś grę po czym po około 5 minutach konsola się wyłącza. Po stronie zasilacza jest gorąca, wiatrak chodzi ale na stałych obrotach (był wymieniany w serwisie, bo poprzedni padł), nie widać, ani nie słychać żeby przyspieszał wraz ze wzrostem temp. Nie wyświetla się żaden błąd, po prostu gaśnie wszystko i żeby ją ponownie odpalić, muszę odłączyć na chwilę zasilanie. Ktoś miał podobny problem? Konsolę kupiłem okazyjnie, więc nie wiem czy było coś robione wcześniej. Czy to może wina zasilacza? 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Mam problem z komunikatami o nieprawidłowym wyłączeniu konsoli i zastanawiam się czy tylko mnie to dotyczy. Często pojawia mi się informacja, że konsola została nieprawidłowo wyłączona, trwa naprawianie błędu, a potem skanowanie zewnętrznego dysku twardego. Dzieje się tak nawet po tym jak została prawidłowo wyłączona albo wyłączyła się po czasie przejścia w stan spoczynku. Nie gram teraz na PS4 za dużo, bo przesiadłem się na XSX ale od czasu do czasu wracam aby w coś pograć i ciągle mam ten problem. Ostatnio w okolicy trochę osób się buduje i coraz więcej fotowoltaiki co może wywoływać wahania napięcia albo zaniki prądu. Obstawiam, że konsola jest na to wrażliwa, bo nie wiem co innego mogłoby być winne. Na innych sprzętach nie widzę problemów, może na XSX nie zawsze działa QR. Komputery działają bez problemów. Czasami jest tak, że jest na tyle mały zanik prądu, że nawet zegarki (mikrofala, budzik, piekarnik) nie zdążą się zresetować. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem? Zastanawiam się nad podpięciem UPSa do PS4 albo do całej listwy, gdzie jest podłączony jeszcze TV i pozostałe sprzęty.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Square napisał:

W Rest Mode wystarczy minimalny zanik zasilania aby konsola się wyłączyła, po uruchomieniu będzie właśnie taki komunikat.

 

Dzięki. Czyli UPS powinien załatwić sprawę. Teraz tylko muszę się zastanowić czy podłączyć go przed czy za listwą (bezpośrednio przed PS4). Nie chodzi o to aby UPS długo wytrzymał, a tylko o to by ochronić urządzenia.

Konsola dostaje po tyłku przez te wahania?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...