Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Mam problem z padami. Tak jakby zrywało połączenie bluetooth. Pady same się wyłączają. W grach jak i w menu konsoli nie reagują na żadne przyciski albo reagują z opóźnieniem.
Po takich wariacjach wszystko wraca do normy na 5 minut albo na kilka godzin i później znów jazda. Podejrzewam coś z konsolą bo dwa pady na raz by chyba nie padły?
Ktoś miał coś podobnego? Konsola ma już swoje lata (chyba 4,5 roku). Może moduł bluetooth padł w konsoli?

Odnośnik do komentarza

Mam problem z ps4 1tb. Zawieszala się i głośno chodziła.  Rozkrecilem wyczyscilem wymieniłem pastę. Wszytko ok. Zginęła mi tylko niebieska dioda. Jak włączę konsole to powinna by c niebieska później biała dioda.. Niebieskiej nie ma. Po kilkunastu sekundach odpala się odrazu biała. Pomaranczowa w trybie spoczynku i biała działają normalnie ale nie wiem co się stało z niebieska. Zrobiłem kopie zapasowa zrzuciłem na dysk zewnętrzny zrobiłem "format" konsoli i chciałem przywrócić ustawienia z dysku zewnętrznego. Dochodzi do 60% i wywala że przywracanie kopii zapasowej nie powiodło się.... Konsola sie resetuje i tyle... Ktoś może mi pomóc z tym bo chyba zwariuje....z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Vril_Dox napisał:

Mam problem z padami. Tak jakby zrywało połączenie bluetooth. Pady same się wyłączają. W grach jak i w menu konsoli nie reagują na żadne przyciski albo reagują z opóźnieniem.
Po takich wariacjach wszystko wraca do normy na 5 minut albo na kilka godzin i później znów jazda. Podejrzewam coś z konsolą bo dwa pady na raz by chyba nie padły?
Ktoś miał coś podobnego? Konsola ma już swoje lata (chyba 4,5 roku). Może moduł bluetooth padł w konsoli?

 

Miał tak u siebie kiedyś na PRO z jednym padem, możesz spróbować zresetować go igłą od dołu mały otwór i sparować po kablu jeszcze raz.

U mnie akurat firmware update naprawił to rozłączanie, które zdarzało się średnio raz na tydzień.

Nie masz w pokoju jakiejś większej ilości urządzeń na bluetooth i wifi?

Siedzisz blisko konsoli rozumiem?

Konsola może w szafce głęboko?

Odnośnik do komentarza

U kolegi na phacie robi się dyskoteka. Po włączeniu miga na przemian różnymi kolorami diod i tak w kółko. O graniu oczywiście nie ma mowy. Miał ktoś takiego cudaka?

 

Trochę może poza tematem. Moja PS3 ma już 6 lat it rochę było na niej grane. Chciałbym ja rozkręcić, wymienić pastę, przeczyścić laser (isopropanolem?) i może wymienić termopady. Tylko nigdy tego ostatniego nie robiłem. Czy te stare termopady zdziera się normalnie palcem i czy trzeba czyścić miejsce po ich zdjęciu? Rozumiem, że nowe są samoprzylepne i to tylko kwestia docięcią nożyczkami odpowiedniego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim PS4. Włączenie jej wiąże się z kilkukrotnym resetem i sprawdzaniem pamięci masowej konsoli. Kiedy już uda nam się przebrnąć przez wszystkie pikania, resety i czarne ekrany czeka nas jeszcze włączenie gry, które zwykle kończy się błędem CE-30002-5 lub CE-34878-0. W kolejnym kroku czekają nas dwie opcje, albo gra włączy się po resecie (resecie, który wywołuje jeden z w/w błędów), albo po prostu muszę ją instalować od nowa ponieważ wywala mi info o uszkodzonych danych bądź w/w błędy. Zauważyłem też, że jeśli gra się zgliczuje zajmuje mało miejsca na dysku (dane się usuwają?). Przykładem jest RDR2, który po instalacji waży około 100gb, tak po błędzie waży tylko 8.45gb. Po ponownej instalacji mogę sobie pograć do kolejnego odpalenia konsoli. Myślałem że to HDD, wymieniłem na nowy, ale problem pozostał. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co może być przyczyną takich problemów ?

Edytowane przez HavocX
Odnośnik do komentarza
SCE_KERNEL_ERROR_ENOENT - brzmi złowrogo. ;)

Prawdopodobnie masz jakiś problem z montowaniem odszyfrowanych paczek PKG (tłumaczyłoby to losowość i błędy determinowania rzeczywistej zajętości miejsca). Możesz spróbować zainstalować system od nowa (czyli z paczki ~1GB PUP), ale BEZ przywracania danych z systemowej kopii (odtwórz konto SEN ręcznie i pobierz wszystko też ręcznie). Praco i czasochłonne, do tego nie gwarantuję sukcesu. Taki pomysł (przy założeniu, że oba HDD są sprawne). ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

PS4 Pro jako jedyny sprzęt ze wszystkich bezprzewodowych jakie mam rozłącza mi się z WiFi. Nawet Kiano Stick za 200 zł dosłownie w tym samym miejscu nie ma z tym problemu. Co może być przyczyną, jak temu zaradzić? Rada z podłączeniem kabla odpada. 

Odnośnik do komentarza

 

41 minut temu, raven_raven napisał:

PS4 Pro jako jedyny sprzęt ze wszystkich bezprzewodowych jakie mam rozłącza mi się z WiFi. Nawet Kiano Stick za 200 zł dosłownie w tym samym miejscu nie ma z tym problemu. Co może być przyczyną, jak temu zaradzić? Rada z podłączeniem kabla odpada. 

Spróbuj pokombinować ustawiając wifi na 2,4 lub 5 ghz. Czasem są za duże zakłócenia w pasmie i dlatego tak się dzieje. 90% przypadków 5ghz jest spokojniejsze 2.4 to smietnik szczególnie jak się mieszka w skupisku ludzi. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Mam problem ze swoją konsola PS4 slim. Konsola przestała przekazywać obraz po upadku. Wysłałem ja do serwisu pogwarancyjnego i okazało się że port HDMI podczas upadku na kabel przesunął się. Serwis poprawił wejście oraz do wymiany układ ponieważ pojawiały się śnieżenia. Konsola wróciła niestety podczas delikatnego poruszania kablem obraz znikał. Wysyłka jeszcze raz i tym razem serwis wymienił nowe gniazdo. Niestety problem jest ten sam. Przy nawet delikatnym dotknięciu w prawo czy lewo obraz za śnieżyca i znika. Co byście poleciili, co zrobić bo koleś z serwisu twierdzi że to niestety normalne ze konsolę tak często mają.

Odnośnik do komentarza

Moja Slim jest sprawna i bez upadku i też jak poruszę kablem (wsadzając RJ45 zdarza mi się trącić HDMI) to obraz znika. To jedyny u mnie sprzęt z HDMI, który jest tak niskiej jakości, więc kto wie. Na moje oko to serwis leci w kulki. ;p

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam. Mam problem ponieważ:

Bylem posiadacZem konsoli PS4 1TB, nie miałem z nią problemów do czasu gdy nie zacząłem grać w grę Apex Legends. W tej grze miałem ogromne spadki fps, w niektórych miejscach gdzie toczyła się ostra akcja nie było możliwe swobodne poruszanie się i kontrolowanie sytuacji gdyż fps tak na oko wynosiły może z 10. Próbowałem wtedy nie jakich sposobów na poprawienie tego gdyż mój kolega miał również ta sama wersje PlayStation a nie mial takich problemów wręcz gra chodziła u niego płynnie.

Robilem odbudowę danych, wymieniałem pastę na procesorze i takie tam, niestety bez skutku. Stwierdziłem iż go sprzedam i tak był stary.

Zakupilem wersje Pro, niestety dalej nie mam płynności w grze, w budynkach gdzie toczy się akcja nadal mam mocne ścinki natomiast na otwartym terenie gra chodzi tak jak należy. Ogólnie na wersji Pro i tak jest lepiej niż było wcześniej natomiast to nie jest to czego ocZekuje. W dodatku zauważyłem tez dość mocne ścinki w menu a przecież ten PlayStation ma dopiero tydzień i jest nowy. 

Prosze pomóżcie co robić gdyż straciłem już cierpliwość i głowę do tego.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Hej, mam problem. Chciałem zagrac w gre, której nie używałem od dłuższego czasu i konsola jej nie czyta, nie zaczyna kręcić,(wczesniej bez problemu). Sprawdzana na 2 innych konsolach działa.

O co moze chodzic? Dodam, ze nie mam gwarancji, pozatym ściągnąłem plombe przy czyszczeniu. 

 

Filmy :

1. https://youtu.be/Vjdy54hZzMs

2. https://youtu.be/5TUd0FlpNV8

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.