Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

 

Czy macie problem po PS4 po aktualizacji 10.01?

 

Mój przypadek wygląda tak: zaktualizowałem konsolę do tejże wersji i normalnie grałem, bez jakich kolwiek problemów. Dopiero gdy wyłączyłem konsolę dioda podczas wyłączania bardzo długo migała, co oznaczało, że nadal się wyłącza. Od tej pory mam same problemy z nią. Po odłączeniu od zasilania mogę ją uruchopoć dopiero po ok minucie. Niestety pady się nie komunikują, konsola nie łączy się do internety. A co najdziwniejsze pady na kablu usb działają tylko w trybie bezpiecznym. Odbudowywałem bazę danych, instalowałem nowy system, później wstawiłem inny dysk i od nowa instalacja. W chwili obecnaj nie mogę jej używać bo nawet na kablu pady się nie łączą, oraz długie włączanie i wyłączanie 

Macie może podobne problemy?

Pozdrawiam

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Cześć

Nie mam takich samych problemów jak Ty, ale po aktualizacji do 10.01 (ps4 pro) zaczęły się problemy z systemem, gry się tną, potrafi wyrzucic z gry w dowolnym momencie, tekstury podczas grania np. w NFS heat doczytuja się bardzo powoli.

Aktualnie gram w Masa Effect 2 z edycji legendarnej i przechodzę końcówkę jednej misji po raz 7 bo wypiera..La z gry na cutscence. W międzyczasie odbudowa bazy danych dwa razy, dziś usunąłem grę i pobiera się od nowa. Jak to nie pomoże to inicjalizacja czy jak to się tam zwie wjedzie. Chuj mnie strzela i jakbym miał ją na gwarancji to by poszła do serwisu, bo ewidentnie ostatni updated zjebał konsole.

A tak wygląda wysyp dzisiejszych błędów (na zdjęciu)

 

Edit +14h: Edycja legendarna się pobrała (108 GB) - ten sam problem, choć cutscenke obejrzałem dalej o jakieś 4 sekundy, jest progress.... Dziś z rana odpalona Inicjacja PS4 - 3h, teraz odpalone znów ME:LE i lece do pracy. Jak wrócę to może się skończy pobierać i sprawdzę jeszcze raz.

 

IMG_20221004_130355.jpg

Edytowane przez Mihau_ALU
Update statusu +14h od pierwotnego wpisu
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Nawiązując do poprzedniego wpisu.

 

Po inicjacji PS4 i po ponownym zainstalowaniu ME:LE cutscenka i tak się przycięła, już widziałem oczami wyobraźni niebieski ekran z błędem ale tym razem poszło dalej.

I teraz nie mam pewności, czy błąd był spowodowany skumulowaniem się kolejnych aktualizacji kończać na obecnej 10.01 gdzie wysyp błędów dał o sobie znać, czy może są jakieś problemy z dyskiem (mimo odbudowy bazy danych). Lecę grać, oby bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza

Problem powrócił jak bumerang :)

Z tego co wyczytałem w necie - najprawdopodobniej problem z dyskiem. Teraz potrzebuję rady - jak zrobić aby laptop wykrył podłączony dysk z Ps4 aby odpalić sprawdzanie błedów/bad sectorów? Dysk w kieszeni, po usb i słychać że chodzi, ale komp go nie wykrywa. Pobrałem CristalDiscInfo który też go nie widzi.

Czy w takim wypadku lepiej wyzerować dysk i dopiero sprawdzić? Ostatecznością będzie oddania do jakiegoś specjalisty, ale mając w domu niezbędne narzędzia wolałbym to zrobić samemu.

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, łom napisał:

Zanim oddasz do specjalisty zobacz ile to będzie Cię kosztowało i czy na 100% naprawi problem. Bo jak powyżej 100zł to ja bym wolał zainwestować w nowego SSDka i cieszyć się szybszymi loadingami.

Samo sprawdzenie 50 zł (w tym samym mieście, tyle że trzeba dojechać) więc i strata czasu. Ale mam dylemat, czy w ciemno wymieniać dysk nie mając 100% pewności że to z nim są problemy - dlatego chciałbym sam go najpierw sprawdzić tylko jekby ktoś podzielił się wiedzą - jakim programem? Szukam za pomocą wujka google ale nie ma odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Mnie też coś dopadło, ostatnie 2-3 dni konsola po włączeniu sprawdzała pamięć informując że została źle wyłączona. Wczoraj po włączeniu, znowu było sprawdzanie pamięci, restart, logo PS a na koniec czarny ekran i migająca niebieska dioda, czyli chyba słynny BLOD. Konsola w takim stanie pozostaje nie wyłącza się nie reaguje na nic. Dopiero odłączenie od prądu pomaga i od nowa to samo. 

Konsola to  4 letnia PS4 slim 1TB.

Jakieś pomysły czy od razu do serwisu? 

Odnośnik do komentarza

Pobrałem z 4 różne programy do sprawdzania dysków z czego jeden chyba tylko się nadaje - hdd regenerator, zeskanował cały dysk (10h..) i wyszło:

image.png.66b2d19a31c9e217968e84329a329b86.png

 

Z podobnym programie, ale ładniejszym graficznie pokazało żywotność dysku na poziomie 9%:/ Dla porówniania odpaliłem na oba dyski w lapku, gdzie pokazało ponad 90%, więc jak się nie da go naprawić (proces w trakcie, powinien skończyć się wieczorem) to trzeba będzie wymienić dysk. Dam jeszcze znać już w edycji czy program coś poprawił.

 

Podsumowując: jeśli gry się wieszają, wyrzuca do menu z błędami, nie pomaga opcja naprawy sekrotów z poziomu konsoli to duże prawdopodobnieństwo iż winnym jest hdd.

 

I teraz pytanie - czy na ps4 pro znaczącą różnicę robi SSD? Bo zanstanawiam się, czy w przypadku konieczności kupna brać HDD 1T, czy może jednak SSD 500 GB. Nie mam zamiaru wymieniać konsoli w ciągu najbliższego roku.

Edytowane przez Mihau_ALU
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Mihau_ALU napisał:

I teraz pytanie - czy na ps4 pro znaczącą różnicę robi SSD? Bo zanstanawiam się, czy w przypadku konieczności kupna brać HDD 1T, czy może jednak SSD 500 GB. Nie mam zamiaru wymieniać konsoli w ciągu najbliższego roku.

Bez zastanowienia bierz SSD. Loadingi skrócą się od 20 do ~60% zależy jak są długie, czym dłuższy loading tym więcej się zyskuje. Przykładowo w Soul Calibur 6 walki wgrywają się parę sekund szybciej (co i tak dużo daje bo co chwile ogląda się loading) ale w takim Watch Dogs 2 już z minutę szybciej. W paru grach też poprawi się wczytywanie tekstur (na 100% w Gravity Rush 2 i wg internetu w Cyberpunk 2077). Moim zdaniem nie ma nawet co myśleć o HDD.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Moja Ps4 Pro wróciła z rękojmi od MediaExpert

Oddałem wszystko i co dostałem?
W Padzie wymienili górne czujniki i teraz tak mam skalibrowany pad, że prawa gałka ma problemy z wyborem w lewo. Odpaliłem Horizona, bo chciałem dokończyć dodatek i problem z wyborem broni po lewo. Wszystkie inne wybory działają, góra, dół i prawo, a w lewo to jak bardzo docisnę i objadę wokoło to z 3 opcji 2 i to górną i dolną, a tą najbardziej po lewo juz nie wybierze. Sama kamera też z d*py chodzi w prawo.

Wymienili mi płytę główną, stwierdzajac usterkę na płycie (ogólne chyba pisanie takie, bo nie bawią sie w pierdoły tylko wywalają całosć i już) i efekt Śnieżenia białych pasów i znikania sygnału jak był tak jest. Najbardziej przy Horizon. Teraz nie wiem, czy to może wina telewizora

https://files.fm/f/5cbkngdga

Edytowane przez Soyokaze
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Niestety i mi dysk siada w konsoli, także będzie konieczna wymiana. Myślałem nad ssd tylko jak z żywotnością ? Kiedyś czytałem, że jak urządzenie nie jest zaprojektowane pod ssd to szybko dysk zajedzie. Jakieś doświadczenia ?

chyba, że wezmę ten SSHD 

Edytowane przez BRY@N
Odnośnik do komentarza

Dysk wymieniony na polecony Seagate ST1000LM014.

Stary już chyba dogorywa, chciałem zrobić kopię systemu z kilkoma grami to wywaliło błąd odczytu. Po podpięciu do lapka transfer na poziomie 39,9MB/s ze spadkami do 4,5MB/s plus okazjonalne info o błędzie odczytu.

Nowy dla porównania na tym samym teście średnio 147,9MB/s także jest git :kaz:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam problem z moim ps4. Wczoraj postanowiłem wyczyścić go trochę w środku i wymienić pastę na procesorze. Niestety podczas odpinania kabli przypadkiem nacisnąłem włączanie konsoli i odpiąłem kabel zasilania w czasie uruchamiania się konsoli. po całym zabiegu czyszczenia okazuje się że pady nie działają a dokładnie wyłączają się same po jakiejś minucie od uruchomienia konsoli. Wszystko funkcjonuje poprawnie ale się wyłączają pady w trakcie używania. Mam 2szt oba reagują tak samo. Nie włącza się też konsola z kontrolera po naciśnięciu przycisku PS, trzeba włączyć na konsoli. Zastanawiam się czy coś uszkodziłem przy rozbieraniu konsoli czy coś się sypnęło np w sterownikach przy odłączeniu zasilania w czasie uruchamiania się konsoli. Ktoś ma pomysł czy tylko serwis mnie ratuje ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.04.2023 o 14:35, wojtas1974 napisał:

Witam. Mam problem z moim ps4. Wczoraj postanowiłem wyczyścić go trochę w środku i wymienić pastę na procesorze. Niestety podczas odpinania kabli przypadkiem nacisnąłem włączanie konsoli i odpiąłem kabel zasilania w czasie uruchamiania się konsoli. po całym zabiegu czyszczenia okazuje się że pady nie działają a dokładnie wyłączają się same po jakiejś minucie od uruchomienia konsoli. Wszystko funkcjonuje poprawnie ale się wyłączają pady w trakcie używania. Mam 2szt oba reagują tak samo. Nie włącza się też konsola z kontrolera po naciśnięciu przycisku PS, trzeba włączyć na konsoli. Zastanawiam się czy coś uszkodziłem przy rozbieraniu konsoli czy coś się sypnęło np w sterownikach przy odłączeniu zasilania w czasie uruchamiania się konsoli. Ktoś ma pomysł czy tylko serwis mnie ratuje ?

Może sprawdź w opcjach w ustawieniach pada.

Odnośnik do komentarza

Problem rozwiązany. Kiedy rozbierałem konsole syn się chciał udzielić i nic nie mówiąc odłączył kabelek od blachy, która jest z przodu po prawej pod obudową, a robi za antenę jak się okazuje. Ja nieświadomy tego poskładałem ps4 bez podłączenia tego kabla i dlatego problemy z padem (brak komunikacji) zrywał połączenie. Po podłączeniu wszystko śmiga

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam taki problem od 6 dni, (czyli od wtedy kiedy wyszła aktualizacja 10.70 ) kiedy chce pobrać aktualizacje wszystko przebiega pomyślnie ( jak z każda) jednak kiedy się Restartuje ps4 to wyskakuje ten sam błąd co zawsze czyli su-42118-6, próbowałem odlaczac internet na minimalnie 5 minut, pobierać aktualizacje w trybie awaryjnym, przywracać ps4 do ustawień fabrycznych itp każde powszechne rozwiązania, wiec jeżeli ktoś miał styczność z tym problemem na swoim ps 4 , proszę o poradę jak to naprawić, plss

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Tomix63132 napisał:

Mam taki problem od 6 dni, (czyli od wtedy kiedy wyszła aktualizacja 10.70 ) kiedy chce pobrać aktualizacje wszystko przebiega pomyślnie ( jak z każda) jednak kiedy się Restartuje ps4 to wyskakuje ten sam błąd co zawsze czyli su-42118-6, próbowałem odlaczac internet na minimalnie 5 minut, pobierać aktualizacje w trybie awaryjnym, przywracać ps4 do ustawień fabrycznych itp każde powszechne rozwiązania, wiec jeżeli ktoś miał styczność z tym problemem na swoim ps 4 , proszę o poradę jak to naprawić, plss

 

 

https://sk-serwis.pl/ps4-nie-wciaga-ani-nie-wysuwa-plyt-z-napedu-blad-su-42118-6/

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...