Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.11.2018 o 19:50, HavocX napisał:

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim PS4. Włączenie jej wiąże się z kilkukrotnym resetem i sprawdzaniem pamięci masowej konsoli. Kiedy już uda nam się przebrnąć przez wszystkie pikania, resety i czarne ekrany czeka nas jeszcze włączenie gry, które zwykle kończy się błędem CE-30002-5 lub CE-34878-0. W kolejnym kroku czekają nas dwie opcje, albo gra włączy się po resecie (resecie, który wywołuje jeden z w/w błędów), albo po prostu muszę ją instalować od nowa ponieważ wywala mi info o uszkodzonych danych bądź w/w błędy. Zauważyłem też, że jeśli gra się zgliczuje zajmuje mało miejsca na dysku (dane się usuwają?). Przykładem jest RDR2, który po instalacji waży około 100gb, tak po błędzie waży tylko 8.45gb. Po ponownej instalacji mogę sobie pograć do kolejnego odpalenia konsoli. Myślałem że to HDD, wymieniłem na nowy, ale problem pozostał. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co może być przyczyną takich problemów ?

Odgrzebuję, ale ciekawi mnie. Co zrobiłeś? Bo ostatnio znajomy też miał ten błąd - nie mógł odpalić nówki zafoliowanej, bo wywalał ten błąd. Konsola nowa, zakupiona w grudniu... z tego co szukałem w googlach, to najprawdopodobniej problem leży po stronie dysku twardego.

4 godziny temu, Si666 napisał:

Hej, mam problem. Chciałem zagrac w gre, której nie używałem od dłuższego czasu i konsola jej nie czyta, nie zaczyna kręcić,(wczesniej bez problemu). Sprawdzana na 2 innych konsolach działa.

O co moze chodzic? Dodam, ze nie mam gwarancji, pozatym ściągnąłem plombe przy czyszczeniu. 

Kurła, jak już widzę tak rozbebeszoną konsolę, to nie dziwię się, że nie działa. Może załóż obudowe, skręć kosnolę do stanu sklepowego i... zainstaluj na nowo. Sprawdziłbym też, czy inne gry z płyty Ci działają.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.04.2019 o 12:03, grzybiarz napisał:

Kurła, jak już widzę tak rozbebeszoną konsolę, to nie dziwię się, że nie działa. Może załóż obudowe, skręć kosnolę do stanu sklepowego i... zainstaluj na nowo. Sprawdziłbym też, czy inne gry z płyty Ci działają.

Wszystkie inne działają oprócz 2 plyt. Rozkręcona? Tylko zdjęta obudowa i podniesiona blacha, aby pokazac, co dzieje sie z płytą... 

Dla Twojego spokoju przy skreconej dzieje sie to samo ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam, otoz moje PS4 Slim spadlo z wysokosci 20cm, gdy wlaczam teraz konsole , jest dziwny odglos z napedu.

Kiedy konsola mi spadla plyta z gra znajdowala sie w srodku, niestety nie moglem jej wyjac.

Po namysle wzialem srubokret i lekko podwazylem to co jest w srodku napedu i plyta wyszla na zewnatrz.

W trakcie gdy konsola spadla to nie naciskalem guziku wysuniecia plyty, moja gra wciaz chodzila, konsola i wszystko bylo ok.

Dopiero po wcisnieciu przycisku byl problem z wysunieciem, a po wysunieciu jej z pomoca srubokreta i proby wsuniecia jej z powrotem konsola nie  reagowala.

Jedynie reaguje gdy wprowadzam ja w stan uspienia po czym wlaczam i wsadzam plyte, lecz gry nie wczytuje, jest napisane Wsadz dysk do napedu czy jakos tak.

Co jest zepsute ? Laser? Czy moze cos innego, 

 

 

Edytowane przez helpmeplsxd
Odnośnik do komentarza

Witam 

Pisze z pomocą ponieważ od kilku dni coś mi konsolą się dzieje momentami mi sie zacina (jak wejdę w ustawieniach to mnie ścina na kilka sekund)  i długo zamyka się YouTube i inne aplikacje nawet gdyby ustawiam motyw to laduje owiele dluzej niż zawsze... tak samo sklep playstation długo się wyczuje a jak już wyłącze konsole i włączę to wyskakuje błąd ze opragromowanie uszkodzone (coś w tym stylu) wtedy już konsola mi się wcale nie odpala musze zrobić „inicjację ps4” i wtedy wszystko robi się w kilka sekund i działa, ale po kilku minutach to samo i z czasem coraz gorzej działa a już robiłem ta inicjację już z 6 razy bo tyle razy mi się tak robiło. I pytanie w czym problem ze tak się dzieje ? Czasami pisze tez ze zostały uszkodzone dyski naprzykład jak wchodzę w Youtube. 

Proszę o pomoc!! 

 

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu mój Prosiak wywala mi okazjonalnie coś takiego...

 

IMG-20190504-013346.jpg

 

Konsola podłączona jest do PSVR. Problem nie pojawia się często, ale jednak wkurza, tym bardziej np że przez ostatnie dni (a może nawet tygodnie) była cisza, a dziś sprzęt atakował mnie w ten sposób kilka razy. 

 

Natężenie artefaktów jest różne - czasami pojawia się jedynie kilka migoczących na zielono pixeli (widocznych jedynie na statycznych tłach, najlepiej czarnych, np podczas ekranu doczytywania), a innym razem moze być tego znacznie więcej. Co ciekawe w takiej sytuacji zawsze pomaga ponowne odpalenie TV czy nawet przebieżka po kanałach i szybki powrót na HDMI w którym siedzi Plejak.

 

Awarię TV raczej wykluczam bo KOX pracuje bez zarzutów, inne sprzęty podłączone do TV także. Więc albo PS4 się sypie, ale kabel HDMI lub może ten jeden konkretny port telewizora. Ew. może to wina PSVR, hmm... Problem pojawia się na tyle sporadycznie że bardzo ciężko będzie mi solidnie to przebadać. Dlatego pytam się Was.

 

Będę wdzięczny za wszystkie sensowne głosy w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.04.2019 o 12:31, Coli!ns napisał:

Witam 

Pisze z pomocą ponieważ od kilku dni coś mi konsolą się dzieje momentami mi sie zacina (jak wejdę w ustawieniach to mnie ścina na kilka sekund)  i długo zamyka się YouTube i inne aplikacje nawet gdyby ustawiam motyw to laduje owiele dluzej niż zawsze... tak samo sklep playstation długo się wyczuje a jak już wyłącze konsole i włączę to wyskakuje błąd ze opragromowanie uszkodzone (coś w tym stylu) wtedy już konsola mi się wcale nie odpala musze zrobić „inicjację ps4” i wtedy wszystko robi się w kilka sekund i działa, ale po kilku minutach to samo i z czasem coraz gorzej działa a już robiłem ta inicjację już z 6 razy bo tyle razy mi się tak robiło. I pytanie w czym problem ze tak się dzieje ? Czasami pisze tez ze zostały uszkodzone dyski naprzykład jak wchodzę w Youtube. 

Proszę o pomoc!! 

 


Ja osobiście błędów żadnych nie uświadczyłem, ale po którejś z niedawnych aktualizacji miałem problem z poruszaniem się po menu - konsola strasznie muliła, nie ładowała elementów interfejsu (nawet ikonek aplikacji!) i zacinała się tak jakby wszystko chodziło w 2fps. Mam wrażenie, że problem może być powiązany z problemami sieciowymi.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Amer napisał:

Awarię TV raczej wykluczam bo KOX pracuje bez zarzutów, inne sprzęty podłączone do TV także. Więc albo PS4 się sypie, ale kabel HDMI lub może ten jeden konkretny port telewizora. Ew. może to wina PSVR, hmm... Problem pojawia się na tyle sporadycznie że bardzo ciężko będzie mi solidnie to przebadać. Dlatego pytam się Was.

Najwięcej to możesz zrobić osobiście sprawdzając rzeczy, które wymieniłeś. Najsampierw podmień kabel/port albo odłącz VR.

 

Ja miałem kiedyś taki przypadek, że jak na ekranie pojawiały się ikony ładowania (iks, kwadrat, trójkąt, kółko) to na ekranie w jednym miejscu występowała grupa jasnych pikseli w formacie 2x5. Nie wiem czemu się tak działo, zmiana źródła to usuwała i ogólnie było git. W pewnym momencie po prostu przestało się tak dziać, nie wiem czy po odłączeniu pleja od prądu czy po odbudowaniu bazy danych, ale znikło samo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

 

postanowiłem, że sam wymienię w mojej staruszce zwanej PS4 pastę i termopady. Pech chciał (+ moja niecierpliwość), że przy wypinaniu złączki od wiatraka z płyty głównej wyłamałem jeden pin i niestety po włączeniu konsola się wyłącza z powodu przegrzania. Wniosek jeden - wiatrak nie działa. Jak myślicie jest sens naprawiania tej usterki, i jaki to może być koszt? W załączniku zdjęcie poglądowe. Wysłałem oczywiście zapytania do serwisów na terenie Trójmiasta, ale chciałem poznać zdanie użytkowników, bo może ktoś się natknął na taki problem kiedyś. 

 

Zdjęcie dostępne tutaj -> https://zapodaj.net/a9f4282867c2d.jpg.html

Odnośnik do komentarza

Od dwóch dni podczas grania PS4 Pro (najnowszy model) wydaje dziwny dźwięk, jakby brzęczenie, terkotanie i to tylko podcza grania. Wystarczy wyjść do menu konsoli albo jak podczas ładowania np. Days Gone ten pierścionek (?) w prawym dolnym rogu na chwilę się zatrzymuje to jest cisza. 

 

Czy to słynne cewki czy może coś innego? 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam dosyć dziwny problem z czytnikiem płyt w PROsiaku. Nie czyta gier (płyta nierozpoznana) które zajmują relatywnie mało miejsca na płycie czyli gry VR, indyki itp. Natomiast "duże" gry rozpoznaje i czyta bez problemu. Zakładam że takie gry są nagrywane na jednowarstwowych płytach BR, ale i tak jest to trochę dziwne bo albo czytnik jest dobry i czyta wszystko ale jest zyebany i nie czyta nic. Sprawdzałem już konsole w poziomie i pionie, płyty oczywiście wszystkie lustra w stanie ideolo. 

p.s oczywiście wcześniej te gry działały bez problemu po prostu od kilku miesięcy grałem tylko w gry z dysku.

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Square napisał:

Od jakiej wielkości gry działa normalnie czytnik?

Po szybkich testach zakładam że barierą jest 20-25gb czyli tyle ile ma jednowarstwowa płyta. Powyżej tej granicy konsola bez problemu widzi wszystkie płyty. Nigdy nie miałem problemu z czytnikiem, od dłuższego czasu jak już pisałem gram tylko w Destiny 2 które odpalam z dysku. Przy całkowitej reinstalacji system stracę wszystko co mam na dysku? Gry? save'y? (bo nie wiem czy wrzucać je w chmurę)

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Ryo-San napisał:

Przy całkowitej reinstalacji system stracę wszystko co mam na dysku? Gry? save'y? (bo nie wiem czy wrzucać je w chmurę)

Tak, wszystko co masz na dysku zostanie usunięte, dlatego najpierw zrób odbudowę bazy danych. Jak będziesz instalował FW od nowa to pamiętaj aby ściągnąć odpowiednią wersję ze strony PS.

Save'y możesz wrzucić do Chmury albo skopiować na pena, najlepiej i tak korzystać z obu opcji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, marbel007 napisał:

Jest gdzieś jakiś support Sony? Gdzie można napisać lub zadzwonić? Nie działa mi dźwięk w jednej słuchawce w PSVR - nie jest to wina słuchawek. Oddać do reklamacji do sprzedającego - MM - czy gdzieś zgłaszać tel/online?

Zawiozłem do MM i wzięli same gogle. I teraz tak sobie myślę, że to w sumie nie musi być problem gogli a jakiegoś kabla po drodze lub processing unit :( Nie pomyślałem na miejscu. W każdym razie jestem bez gogli i zastanawiam się czy nie lecieć z resztą z powrotem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, dzisiaj po 3 tygodniach wróciła do mnie ps4. Zaktualizowali system mimo że mówiłem im że to problem z dyskiem twardym prawdopodobnie.

 

Konsola często się zawiesza, czasem się długo włącza. Jak odpalę grę to pogram w nią ale widać że ma problemy z dźwiękiem (czasami opóźniony dźwięk). Ikonki aplikacja nie są od razu tylko tak jakby się doczytują. Długie (czasami) otwieranie menu by wyłączyć aplikację.

 

Konsola przed pójściem na gwarancję wyłączyła się i wyszedł problem z aktualizacją do nowego systemu. A dziś po wyłączeniu konsoli pojawił się problem ce-36329-3 . Gry poza czasowym zwiechami działają płynnie.

 

Czy jest to wina dysku czy czegoś innego?

 

PS. Konsola przed chwilą podczas gry się wyłączyła. I włączyło się logo ps4 po chwili czarny ekran. Świeci się niebieska dioda i nie chce się konsola włączyć,

 

PS2.Ok włączyła się i pokazał się komunikat że uszkodzona jest baza danych i że się zresetuje. I tak w kółko. 

 

I teraz pytanie: konsolę mam 8 miesiąc. Usunąć system i spróbować wgrać nowy z pendrive?Wymienić dysk? Czy walczyć z gwarancją lub o niezgodność towaru z umową?

Odnośnik do komentarza

Jak w tytule brzęczy ps pro przez rok czasu była cichutka nie było jej słychać ani trochę aż się wszyscy dziwili i od jakiegoś czasu zaczęła brzęczeć wyczyszczona jest wentylator sprawny podejrzewam ze to jest zasilacz lecz nie mam pewności model CUH-7115B kolekcjonerka Spider-Man

Edytowane przez Kamileagle
Odnośnik do komentarza

Naprawial ktos slot hdmi w konsoli? Czesto rozlacza obraz gdy tylko lekko sie ruszy wtyczka. Sądzę, ze port się juz rozjechal, moze od gorąca, które nieczyszczona przez dłuższy czas konsola wydmuchiwala z tylu w sporych ilościach.

 

Mysle czy to gra warta swieczki, ale jak w koncu padnie styk w pełni to bede w doopie.

Odnośnik do komentarza

Jasne, na trzech (ktore dzialaja bez problemu na innej ps4), wada kabla jest raczej wykluczona. To cos z gniazdem, tylko ze tak czytam, ze serwis hdmi to od 150 zl. Troche duzo jak za sprzet wart ile, 600 za golego Fata?

 

Dzialac ogolnie dziala, tylko wystarczy ruszyc konsole o pol cm albo trącic przypadkiem kabel i obraz gaśnie. Wtedy szybko trzeba pomajdać wtyczka zanim zginiemy w grze :(

Odnośnik do komentarza

Zawsze możesz dać pauze, pad działa przy wyłączonym ekranie :) Ogólnie to po tym opisie zastanawiam się jakie warunki masz tam u siebie, że podczas grania ruszasz konsolą albo szturchasz kabel.

A sprawdzałeś jeszcze może inne gniazdo w tv? 150 PLN wydaje się sporą kwotą, to jakiś oficjalny serwis Sony?

Odnośnik do komentarza

No wiem, ze dziala, od razu wciskam pauze ale nie w kazdej sytuacji to mozliwe (cut scenka etc.)

 

Jak konsole trzymam w komodzie rtv to raczej poruszanie sie nie zdarza, ale przenioslem na biurko, gdzie mam jeszcze 2 laptopy i skaner, to czasem trzeba odsunac i zrobic miejsce. Albo zasilacz od lapka przesunac, ktory poruszy kablem hdmi. To nie jest jakies trudne :)

 

Gniazdo w tv nie ma znaczenia, to samo na 3 roznych ekranach i 3 kablach, na bank gniazdo w konsoli jest "wyruszane".

 

Ceny sprawdzałem w jakichs "naprawach konsol Kraków" znalezionych w google i chyba odpuszcze bo szkoda mi 1/4 wartosci konsoli przeznaczyc na port hdmi. Juz wole by np. padla calkiem ze starosci moze za jakis czas i kupi sie inną:g

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...