Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Siema, kurczę, miałem ciągle swoją konsole ps4 pro postawioną w pionie i wszystko elegancko śmiga a teraz jak ją położyłem w poziomie to płyt nie czyta. W pionie wszytko idzie jak marzenie a w poziomie unable to Read disc. I bądź tu mądry, nie chce mi się z nią iść do serwisu bo pod koniec roku będzie wymiana pokolen ale mam teraz nie lada zgrzyt Co z nią dalej zrobić ... miał ktoś podobną sytuację ? Pozdrawiam 

Edytowane przez zajudzony
Odnośnik do komentarza

To raczej mechaniczne uszkodzenie. Trzpień który trzyma płytę podczas jej czytania opadł w dół (grawitacja). Teraz jak jest w poziomie to może w związku z tym że opadł, kręcić się rotacyjnie więc jest błąd odczytu. Chyba wymiana napędu - max 400 PLN. Raczej plug and play - ale nie jestem pewien. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, ListuniO napisał:

To raczej mechaniczne uszkodzenie. Trzpień który trzyma płytę podczas jej czytania opadł w dół (grawitacja). Teraz jak jest w poziomie to może w związku z tym że opadł, kręcić się rotacyjnie więc jest błąd odczytu. Chyba wymiana napędu - max 400 PLN. Raczej plug and play - ale nie jestem pewien. 

Źle się wyslowilem, konsola całe swoje życie leżała poziomo, od jakiegoś czasu zaczęły się problemy z odczytem płyt ( pomagał klaps od góry). Po czym wybadalem, że w pionie jest cacy, śmiga niczym nowa. Kupiłem stojak i tak teraz stoi, trochę to irytujące no ale cóż począć ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, zajudzony napisał:

Źle się wyslowilem, konsola całe swoje życie leżała poziomo, od jakiegoś czasu zaczęły się problemy z odczytem płyt ( pomagał klaps od góry). Po czym wybadalem, że w pionie jest cacy, śmiga niczym nowa. Kupiłem stojak i tak teraz stoi, trochę to irytujące no ale cóż począć ... pozdrawiam

No brzmiało to tak jakby właśnie zqwsze stała w pionie a jak zmieniłeś na poziom to jest problem. Niemniej jednak uważam że to nadal coś mechanicznego w napędzie co powoduje że płyta lepiej jest odczytywana w pionie. Nic nie poradzisz poza wymianą napędu myśle. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No właśnie też tak myślę, a nie chce mi się teraz bawić w naprawy jak ma lada dzień iść pod młotek. Wydam 400 PLN żeby dostać 800-900 trochę słabo. No cóż samo życie i tak na 4 generacje z ps to pierwszy problem z konsolą od Sony :). Patrząc na przeboje jakie miałem z x360 to super wynik. Pozdro i miłego dnia !!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hej wszystkim

 

Po pierwsze: miło mi wszystkich przywitać :)

A po drugie i ważniejsze: mój przyjaciel ma problem z PS4 Slim i piszę w jego imieniu. Otóż od ostatniego czasu na jego konsoli zaczęły się wyrabiać...dziwne rzeczy:

-Gry wczytują się dużo dłużej(np Battlefront II wczytywał się w kilka sekund,a teraz nawek pasek wczytywania musi sie wczytać)

-Ubisoft launcher (czy jak to sie tam nazywało w Assasynach) po prostu sie nie doczytuje

-Inne gry potrafią wyraźnie chrupać,chociaż wcześniej tego nie robiły (Spider-Man dla przykładu)

-W GoWie wszystko działa płynnie,ale dla odmiany dźwięk się rozjeżdża,przycina i nawet wywala całe zdania

-No i wyszukiwarka postanowiła przestać się uruchamiać, bo "za mało pamięci"

Niestety,odbudowa bazy danych dysku twardego nic nie dała (i trwała podejrzanie krótko, 3-4 minuty na dysk z kilkoma grami to mało jak na mój gust) a ponowna instalacja systemu operacyjnego naprawiła tylko problem z przeglądarką.

Także pytanie: co z tym fantem zrobić? Ja sam podejrzewam dysk twardy (chociaż nie wydaje on żadnych podejrzanych dźwięków) ale czy jest jakaś metoda,aby sprawdzić to na 100%? Czy lepiej oddać do serwisu i dać im to zdiagnozować?

 

Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Cześć!
 
Jestem tu nowy, a sprowadza mnie tutaj dość nietypowa sytuacja.
 
Jakiś czas temu zauważyłem, że nie działa włączanie konsoli przyciskiem fizycznym, dowiedziałem się o tym przypadkowo w momencie kiedy chciałem wejść w tryb awaryjny (w który nie wszedłem). Natomiast drugim moim spostrzeżeniem jest to, że ten sam przycisk, potrafi wyłączyć konsolę, gdy ta jest włączona.
I tak oto przez jakiś czas konsole włączałem jedynie z pada, do momentu gdy mojego jedynego pada sparowałem u kolegi, tym samym rozłączając go z moją konsolą.
 
Puenta: Konsoli nie da się uruchomić
 
Z tego co robiłem/próbowałem:
- podmieniałem przewód zasilający
- odłączałem całe zasilanie na jakiś czas
- odpalałem padem przyciskiem PS + OPTION
- jakiś trick z napędem
- ściągnąłem dolną obudowę i sprawdziłem czy nie ma gdzieś luzów na taśmie w tym urządzeniu (nie wiem czy tego elementu nie wymienić)
- wielu innych tj. odpalanie przez PS4 Remote, kanałem HDMI-ARC od TV
 
Chciałbym dodać też fakt, że przycisk sam w sobie jest jak najbardziej sprawny, bo klika się go przyjemnie
Mam nadzieję, że ktoś z was będzie w stanie mi jakkolwiek pomóc lub doradzić, gdyż nie mam zbyt dużej wiedzy na temat elektroniki.

PS Byłem w jednym takim punkcie co naprawiają tv itp. to mi powiedzieli że się na tym nie znają  :(
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam mam problem z ps4 Slim 1tb

Ps4 uruchamia się A następnie wyskakuje biała dioda na konsoli próbowałem zmieniać monitory i kable hdmi Ale efekt jest ten sam coś czytałem na ten temat i przyczyną może być awaria wejścia hdmi proszę o pomoc gdzie się skierować z tym problemem (najlepiej sprawdzony serwis) i ile taka naprawa by kosztowała z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

witam mam taki dziwny problem(moze ktos się już spotkał) podczas grania wyświetlił się ekran wczytywania z komunikatem "Sprawdzanie stanu pamięci masowej systemu" , wczytało się zrestartowała się sama i odpaliłem ponownie to wyskoczył kominukat "Nie można kontynuować aplikacji.Dane tej aplikacji uległy uszkodzeniu. Usun aplikację z Ps4, a następnie wloz dysk" i wypluło płytę z konsoli. Pomyślałem z*ebana gra (horizon dawn) więc odpaliłem days gone po godzinie ten sam komunikat typu "Nie można kontynuować aplikacji itd.." więc stwierdziłem że trzeba na support dzwonić, trochę to zaniechałem przez 3 tyg bo zająłem się druga konsola (X), po tej przerwie spróbowałem raz jeszcze i przez pewien czas (tydzień moze dwa) wszystko śmigało i znowu komunikat, wyplucie płyty i po zabawie. Wiec juz odrazu zadzownilem na support, pani zszokowana jakby pierwszy raz cos takiego miało miejsce a z tego co czytam to jest dużo błędów systemowych, ale pani z supportu zaproponowała rozwiązanie: zgranie save'ów i profil gracza na pena lub w chmure i inicjacja nowego oprogramowania (bystra XD), myślałem o tym w ostateczności ale skoro Sony tak mówi no to chyba nie ma innej opcji. Tak zrobiłem jak trzeba czysty pen, najnowszy soft ze strony PS. Wszystko ładnie się przeinstalowało. Instaluje Days Gone wrzuciłem save'y i profil, narazie gra i huczy nawet mialem wrażenie że grafika sie poprawiła w interfejsie :D pograłem 2 dni i to samo, komunikat, wyplucie plyty i ch*j wielki bąbelki.. na wku*wie jade do Sony sklepu w Manufakturze, a gość mowi że z PlayStation to ciężko bo oni się nie znają trzeba dzwonić na support albo dal mi namiar na niezalezny serwis (dzisiaj albo jutro jadę pogadać). Kpina ze sony nie umie pomoc w takim problemie ale czy może ktoś tutaj miał podobny problem.. wiem że zaraz młodość wchodzi ale mam jeszcze parę EXów do ogrania a Ps5 nie jest mi potrzebne do ogrania tych tytułów. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim. Mój pierwszy post więc Witam Wszystkich Serdecznie. 

Jakiś czas temu kupiłem sobie uszkodzone ps4, taniocha ale zaczynam się bawić elektroniką i stwierdziłem, że od czegoś trzeba zacząć. PS4 było bez dysku z informacją, że przy próbie instalacji wywala błąd SU-30645-8. Odebrałem PS po podłączeniu do gniazdka dioda zmienia kolor na biały Pojawia się logo Playstation z informacją, że nie można uruchomić systemu, oraz prośba o podpięcie pendriva z OS nowszym niż itp. Po podpięci pendriva z pełnym softem (ponad 1 GB) system wyrzuca błąd SU-30645-8.  Po resecie i włączenia safemode mam wyszarzone  wszystkie opcje po za initialise - przy próbie inicjalizacji ta sama historia błąd SU-30645-8. W sobotę będę podmieniał dyski na taki z działającej konsoli. Wyczytałem, że takie objawy może dawać uszkodzony ram. Błędy w tłumaczeniu do kodu bytowego. Aktualizacja zrzucana jest do ram tam się dzieją błędy i system wywala błąd.  Jednak zastanawiam się czy niebieksa dioda (samo diagnoza) przy uszkodzonym ramie nie migała by (BLOD), jeżeli kość była by uszkodzona to system by jej nie widział, co oznacza że miałby mniej ramy niż powinien i nie puścił by dalej. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie działania RAM przed jego reballingiem albo przed reflowem?  Zastanawiam się czy ktoś jej nie jailbrakował a potem przez przypadek zrobił update i uceglił? Będę wdzięczy za wszystkie pomysły wskazówki. :) 

Odnośnik do komentarza

Witam, otóż niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem konsoli ps4 zakupionej na allegro, defektem konsoli jest ban na psn którego i tak nie potrzebuje, innym defektem jest to że konsola miała rzekomo się nie zawsze uruchamiać , ale wystarczał prosty restart, w praktyce jest tak że konsola włącza się i świeci niebieska dioda, ale konsola w takim stanie zamarza i nawet po odłączeniu konsoli z prądu i ponownym uruchomieniu konsola nadal nie reaguje, zdarzyło mi się tylko parę razy ją uruchomić po paru godzinach wyłączonej z gniazdka, ale nie zmienia to faktu że jak konsola przejdzie w stan spoczynku to znów się "zawiesza" i nie włącza się, czego to może być wina? Czy można to jakoś w łatwy sposób naprawić? Czy naprawa w serwisie będzie droga i czy może to być wina sprzętu czy softu? A może ustawienia fabryczne pomogą?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam problem z konsolą ps4 pro

Problem polega w najpewniej w systemie chodzi o to że konsola wyłączam w sposób normalny czyli zamykam aplikację i w zasilaniu klikam "Wyłącz PS4" jednak na drugi dzien najczęściej mam komunikat "Nie poprawnie wyłączono PS4" i nakazują mi pobrać aktualizacje systemu 8.00 ale ja juz to dawno zrobiłem wiec pozostaje mi tylko inicjacja systemu 

Kolejny przykład to wyskakiwanie dziwnych błędów z początkiem np

Które sugerują ze z systemem jest coś nie tak

Pisze to tutaj ponieważ sony ma wszystko w dupie i nawet nie starają sie pomóc 

Odnośnik do komentarza

Witam 

Kupiłem dzisiaj PS4 Pro uszkodzoną 

Tzn przy włączaniu konsoli odrazu włącza się tryb bezpieczny(SAFE MODE) I informacja żeby podłączyć kontroler pod USB i wcisnąć guzik ps na padzie.

Ale pad nie reaguje na podłączenie na USB mruga pad tylko miga przez chwilę na biało i się wyłącza próbowałem podłączać inne pady oraz kable USB i nic ciągle to samo... 

Wie ktoś co może być nie tak?

Dodam że niby poprzedni właściciel mówił że zrobił reset do fabrycznych ustawień i od tego momentu pojawił się ten problem.

Z góry dziękuje za odpowiedzi....

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kiedys pytalem tutaj o problem z polykaniem plyt, W sensie bardzo powoli konsola wysuwala i wsuwala plyty , wrecz czasem trzeba bylo jej pomoc.

 

Wczoraj sie odważylem rozebrac swojego prosiaka. Swoja droga trwalo to 4h , zabawa jak z lego :obama:

Winą okazaly sie takie rolki w napędzie ktore trzeba bylo na nowo ustawic tak jak nalezy. Przy okazji wyczyscilem w srodku bo byl tam niezly syf.

Efekt? Konsolka łyka plyty jak w brazzersach. Jak nowka. Jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich i przechodzę już do rzeczy, posiadam Ps4 pro od dwóch lat i była czyszczona z kurzu co dwa miesiące. Problem mojej konsoli jest taki że jak gram w "płyta the Last of us 2 nówka" to mi tekstury znikają postacie się zacinają i nie wiem co na tą chwilę mam o tym myśleć, wspomnę że tak jest z każda grą gram sobie i od czasu do czasu zamknie mi grę z błędem,nawet robiłem odbudowę bazę danych, zainstalowałem od nowa soft 8.00, konsola nie jest gdzieś w półce tylko na wierzchu,może to już czas najwyższy wymienić pastę i termopady?  Proszę o pomoc

Edytowane przez mateuszJadczuk92
Odnośnik do komentarza

Wziąłem się za porządki. Wyczyscilem driftujace analogi. Rozkręciłem ps4 fata i ponownie po ponad roku wymieniłem pastę. Przy okazji w końcu usunąłem zjechaną śrubkę od zasilacza. Działa bez niej :-P
Teraz konsola znowu jest cichutka. Normalnie next gen. Mogę grać w tlou2 z cichutko szumiąca konsola gdzie wczesniej była głośniejsza od czajnika co mnie całkowicie odrzucilo i w lobby apexa znowu też jest cisza.
Wszystkim narzekającym polecam. Warto nawet zapłacić komuś by miec spokój z hałasem.

Tak czy siak sony dało ciała całkowicie z chłodzeniem ps4. Oby ps5 okazało się lepsze

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.