Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni konsola zaczyna mulić tzn. co chwile ilość klatek spada do ok 15-20. Nie dzieje się to ciągle tylko w momencie jak w grze dzieje się dużo albo gra zapodaje jakieś efekty (battlefield4 jak jest sporo graczy na ekranie , Metal Gear Solid 5 podczas burzy piaskowej i w trakcie deszczu) 

Macie jakiś pomysł co się z nią dzieje ? Konsola nie grzeje się i nie zapodaje szybszego chłodzenia.

Odnośnik do komentarza

Od kilku dni konsola zaczyna mulić tzn. co chwile ilość klatek spada do ok 15-20. Nie dzieje się to ciągle tylko w momencie jak w grze dzieje się dużo albo gra zapodaje jakieś efekty (battlefield4 jak jest sporo graczy na ekranie , Metal Gear Solid 5 podczas burzy piaskowej i w trakcie deszczu) 

Macie jakiś pomysł co się z nią dzieje ? Konsola nie grzeje się i nie zapodaje szybszego chłodzenia.

 

A co ma sie dziac ? Dodatkowe efekty graficzne mocno obciazaja proc i ten nie daje sobie rady stad te duze dropy.

Odnośnik do komentarza

 

Od kilku dni konsola zaczyna mulić tzn. co chwile ilość klatek spada do ok 15-20. Nie dzieje się to ciągle tylko w momencie jak w grze dzieje się dużo albo gra zapodaje jakieś efekty (battlefield4 jak jest sporo graczy na ekranie , Metal Gear Solid 5 podczas burzy piaskowej i w trakcie deszczu) 

Macie jakiś pomysł co się z nią dzieje ? Konsola nie grzeje się i nie zapodaje szybszego chłodzenia.

 

A co ma sie dziac ? Dodatkowe efekty graficzne mocno obciazaja proc i ten nie daje sobie rady stad te duze dropy.

 

 

 

Ok rozumiem jakby to były inne gry, ale ja grałem ostatnio tylko w b4 i mgs5 i gdzie nie było wcześniej problemów w tych grach tam teraz pojawiają się te zwolnienia i przycięcia. To wina nowego softu ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Latem zdarzało mi się, że konsolka podczas prób gry w MGSV, czy NBA 2K15 wskakiwała na jakieś ultra wysokie obroty, robiąc taki hałas, że nie dało się grać, po czym wyłączała się z przegrzania. Ogólnie takie coś zdarzyło się 3, może 4 razy. Po odczekaniu i uruchomieniu gry po raz drugi, dało się już grać, ale hałas był nie do wytrzymania. Tłumaczę to sobie bardzo wysokimi temperaturami na zewnątrz. Teraz jakby tego mniej, jak już słychać chłodzenie, to bez przesady, w granicach normy, ale zdarzy jej się przy rozróbie w GTAV, czy dłuższych rozgrywkach w PES 16 znowu odpalić wiatraki tak, że boję się, że się rozpadnie. Gwarancji nie mam, da się coś zrobić oprócz wymiany pasty (tego się boję, bo nie chcę sobie spieprzyć konsoli)? 

Plejka stoi niedaleko okna, w pionie między innymi konsolami, po obu stronach ma odstęp tak na grubość PS4, ogólnie miejsca dość sporo. 

Odnośnik do komentarza

Jak konsola wylaczala Ci sie z przegrzania i nie ma gwarancji to nawet bym nie czekal z wymiana pasty. Stubokret, gelid gc extreme poogladaj przed wymiana filmy na youtube jak rozbieraja konsole i krok po kroku na spokojnie wymienisz. W razie watpliwosci pytaj w temacie o wymianie pasty.

Edytowane przez gnom
Odnośnik do komentarza

Bo Sony głośnej konsoli nie naprawi.

Brat swoją sztukę wysłał na gwarancję z tego powodu. Konsola oczywiście wróciła tak samo głośna.

Oni tam pewnie sprawdzają czy działa, a jak działa to pakują i odsyłają z powrotem.

 

Ja tą śmieszną gwarancję olałem, bo pewno te 12 miesięcy konsola by jakoś wytrzymała, a tuż po okresie gwarancji padła (tak miałem z PS3).

Wolałem od razu rozebrać konsolę i doprowadzić układ chłodzenia do ładu. Teraz przynajmniej mam nadzieję, że prawidłowo działający sprzęt wytrzyma dłużej.

Odnośnik do komentarza

Sprawa rozwiązana ,pomogło recovery odnowa systemu plików w systemie.

ja mam podobny problem, muli co jakiś czas okrutnie i dropy fps do ok. 10. Dzieje się to co jakiś czas w Wiedzminie, teraz w mad maxie jak ścigam konwój to fps spada do 8-10 klatek. Odnowa systemu plików nic nie pomogła, zresztą zauważyłem że przy każdym uruchomieniu konsoli odnowienie systemu plików samo się uruchamia...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...