Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wielki problem. kupiłem ps4 używane, sprawne i działające. Gdy podpiąłem je do swego samsunga LE40A656 te nie odnajduje sygnału HDMI. Próbowałem na pięciu kablach i w każdym slocie hdmi (tv ma ich cztery). Tv ciągle szuka podłączonego urządzenia - tzn. miga: ''szukam''... Obraz 'recovery' także jest niewidoczy. W telewizorze ustawiałem wszystko co można na różne sposoby - żadnego pozytywnego rezultatu. Dioda plejki jest biała, tak jakby wszystko było ok. Oczywiście nie był bym sobą gdybym nie spróbował na mniejszym tv u rodziców (sony). Tam o dziwo wszystko gra (!), choć nie na każdym kablu. Mając już możliwość grzebania w systemie zmieniałem rozdzielczość, wyłączałem HDCP i inne bajery. Nic nie pomogło - sony widzi ps4, samsung nie chce ;( Jestem podłamany bo jak czytałem na forach anglojęzycznych to rozwiązania tego problemu nie ma, bo jest to ponoć niezgodność ps4 z niektórymi telewizorami. Nadmienię także, że poszedłem do serwisu naprawy konsol i tam sprawdzili ps4 - werdykt: działa bez zarzutu ! Co tu robić? Przecież nie będę kupował tv do ps4, bo to wariactwo jakieś. Pytania;

 

1. Czy kabel  hdmi 1.4 coś pomoże?

2. Czy Initialize PS4  coś da? Nie chciałbym tego robić bo na dysku mam kilka fajnych gier

3. Wymiana slotu hdmi (koszt 250zł) też może nic nie dać, bo przecież czemu jeden tv widzi a inny nie. A może jednak coś ze slotem jest nie tak?

4. A może to wina tv? Tylko czemu ps2, ps3 i xbox360 grają bez zarzutu?

 

Za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza

1. Warto spróbować, w sumie to najtańsza opcja i najprostsza a może pomoże. U rodziców nie działa na każdym kablu? Tzn?

2. Nic nie da raczej.

3. Slot... hmm, faktycznie może być jakaś wada fabryczna albo po prostu wada, ale zacznij najpierw od zmiany kabla.

4. Raczej niemożliwe żeby to była wina tv.

 

Jeżeli nadal będziesz miał takie cyrki: działa - nie działa, to ja bym zwrócił temu który sprzedawał, bo sprzęt może coś szwanokowac i pewnie celowo się go pozbyl, nie mówiąc przy tym o usterce.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

bluber - No sprawdzić inne ps4 warto by było - i tak zrobię. 

 

ireniqs - tylko na jednym kablu działa na 1080p, na innych bez zarzutu tylko przy 1080i bo wyżej to jakieś smugi niebieskie się pojawiają - dziwne to jakieś... Może faktycznie podjadę i kupię ten 1.4b hdmi, może o to tu chodzi?

Edytowane przez AdamW
Odnośnik do komentarza

bluber - No sprawdzić inne ps4 warto by było - i tak zrobię. 

 

ireniqs - tylko na jednym kablu działa na 1080p, na innych bez zarzutu tylko przy 1080i bo wyżej to jakieś smugi niebieskie się pojawiają - dziwne to jakieś... Może faktycznie podjadę i kupię ten 1.4b hdmi, może o to tu chodzi?

Coś jest ewidentnie nie tak, bo na każdym kablu hdmi powinno chodzić normalnie w każdej rozdzielczości. Na ten moment faktycznie sprawdź jakieś inne ps4. Kabel nie powinien robić takich cyrków, no chyba, że tv jakiś bardzo wybredny.

Odnośnik do komentarza

Pomęczyłem teraz tego soniacza i tam także nie jest dobrze, bo na 1080p juz w menu jest jakby to powiedzieć w ciemnych miejscach, taki śnieg niebieski - tak jakby coś ''siało'', kabel nie wyrabiał... Co ciekawe to przy innym kablu jest dużo gorzej, nawet obraz zanika - najlepiej to na kablu tego gościa, od którego kupiłem. Wszystkie moje kable hdmi mają już kilka lat ale mam i takie 1.3b,  i to chyba powinno wystarczyć. Wrócę do tego śniegu niebieskiego - to nie są artefakty typowe ! Jutro znowu podejdę do serwisu i zostawię ps4 na jakiś czas - niech ją pomęczą przez jakiś czas. 

 

Czy update tuz przed tym jak kupiłem od gościa mógł coś z tym mieć wspólnego?

 

Teraz próbuje tego ! Może przynajmniej soniacz bedzie działał w 100%

 

https://www.youtube.com/watch?v=PMcftKrWNeU

 

 

EDIT z dzisiaj:

 

Przed podjechaniem do serwisu wpadłem do znajomego, który ma identyczny tv samsung co ja i drugi dość nowy LG lm640s. Na Samsungu cisza, natomiast na lg prawie dobrze - ale nie idelanie, coś obraz migał. Dopiero jak podłączyłem do hdmi pc to ideał. Obraz świetny, bez żadne pikselozy jak na bravii (to defekt tych tv - ponoć trzeba je aktualizować !!! Sony źle działa z konsolą sony). Wszystkie gry działają bez zajaknięcia. Czytałem dużo  na obcojęzycznych forach i niestety to wina telewizorów - tych starszych. One są niekompatybilne z ps4 i wiele osób ma z tym problem - a już ta wtopa z bravią, gdzie sony wypuszcza łatki... Masakra.

Edytowane przez AdamW
Odnośnik do komentarza

Dostałem odpowiedź na priv od kolegi Assphalt, że to problem wystającej blaszki - opisane jest to tutaj: http://kotaku.com/good-news-about-our-once-broken-ps4-1464813671 Tylko, że ja mam białe światło a nie niebieskie. Jednak sfotografowałem wtyk hdmi i u mnie faktycznie nie wchodzi tak jak np w ps3'ce. Zobaczcie sami i ocencie, czy u Was także w ps4'ce wtyk hdmi nie wchodzi cały?

 

ps4 i widoczny złoty koniec - nie wchodzi cały !

21rgo0.jpg

 

ps3 - tutaj cały wszedł  :lol:

14t80tl.jpg

Odnośnik do komentarza

Jak już chcecie porównywać ile wtyku wchodzi to musicie brać pod uwagę, że wtyczki różnych producentów mogą mieć różne długości tej "srebrnej" części.

 

Najlepiej będzie podać w milimetrach na ile wtyk wchodzi w port.

Edytowane przez Wieslaw
Odnośnik do komentarza

RIP 500GB PS4
18.10.2015 - 19.10.2015

Nawet nie starałaś się być dzielna - w zasadzie - poczułem się przez ciebie oszukany. Bo jak inaczej można nazwać to, że nastawiałem się na bardzo długą przygodę z tobą, a ty, po jednym wieczorze zmywasz się i pozostawiasz po sobie OGROMNIE nieprzyjemny, goryczkowaty posmak ponownego zrobienia się w konia?

A teraz tak na poważniej - konsola przy pierwszym uruchomieniu była OK, po aktualizacji, obraz zrobił się... hmm... w niebieskie kwadraty o różnym odcieniu. Reset konsoli wystarczył, żeby konsola znowu wyświetliła poprawnie obraz, ale nie na długo. Czasami menu uruchomiało się przycięte do połowy, czasami na ekranie były kwadratowe rozmyte artefakty, a czasami obraz był po prostu czarny. Zazwyczaj reset wystarczał, ba, nawet udało mi się wyjść z menu i pograć chwile w Uncharted: Kolekcje Nathana Drake. Niestety, rano, konsola już nie chciała uruchomić gry, pojawiał się tylko czarny ekran. Nic, łącznie z resetem, formatem i przywróceniem ustawień domyślnych nie pomagało. Konsola została zwrócona do sklepu. 
A szlachetne sONY nawet nie chciało mi zwrócić kasy za kod promocyjny na PS+, dlatego na tym interesie wyszedłem 75zł w plecy. No, nie do końca, swoje konto PSN sprzedałem, ale niesmak i tak pozostał. 
Fuck you, SONY i twoje 4thefrajers

Edytowane przez łosion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...