Jump to content

Pillars of Eternity (aka Project Eternity)


Kazuun

Recommended Posts

Project Eternity. Coś co starsi gracze zapewne będą, a i słusznie, kojarzyć z Kickstarterową wersją takich hitów jak Baldur's Gate czy Icewind Dale, którą tworzy uwielbiane przez większość (wszystkich?:) graczy RPG studio, Obsidian. Twórcy takich gier jak Knights of the Old Republic 2, Neverwinter Nights 2, Icewind Dale 2 (damn, dużo tych 'dwójek' xD) czy Fallout: New Vegas.

Gra wreszcie doczekała się pełnoprawnego tytułu oraz daty premiery. Co prawda jedynie przybliżonej. W "Pillars of Eternity" zagramy zimą 2014. Na stronie głównej projektu widnieje możliwość jego wsparcia za cenę $35. Grę planują dystrybuować za pomocą GoG'a oraz Steam. Wnioskuję więc że u nas będzie miało cenę koło 29,99 euro. Co prawdę mówiąc nie jest ceną złą.

 

Nie będę przynudzał, bo zainteresowani zapewne mają całkiem sporą wiedzę sami w sobie. Po prostu tworzę topic i wrzucam dwa większe arty z RPSa (ponoć dziś ma się pojawić kolejny wywiad) celem rozpoczęcia tematu :)

 

 

 

 

 

Wrażenia z wizyty w studiu Obsidian:

 

http://www.rockpapershotgun.com/2013/12/10/mega-impressions-obsidians-pillars-of-eternity/

 

 

Wywiad z twórcami gry:

 

http://www.rockpapershotgun.com/2013/12/11/obsidian-on-dungeoniest-dungeon-ever-eternitys-length/

 

  • Upvote 1
Link to comment

To wrzucę jeszcze teaser i parę obrazków z fazy produkcyjnej:

http://www.youtube.com/watch?v=HKoDTzea79Y

Obrazki:

 

 

pe-wilderness-01-1920x1080.jpg

 

pe-troll-1920x1080.jpg

 

pe-screenshot-004-1920x1080.jpg

 

pe-screenshot-002-1920x1080.jpg

 

pe-screenshot-001-1920x1080.jpg

 

pe-screenshot-006-1920x1080.jpg

 

 

 

Mocno trzymam kciuki za tą produkcję, mam nadzieję, że zrobią porządną grę i będzie to impuls na odrodzenie gatunku. W drodze jest jeszcze Wasteland 2 (czyli klasyczny Fallout) oraz Torment (duchowy następca świetnego Planescape: Torment), ale to inny temat. W Pillars of Eternity ma być świeże spojrzenie na klasy i oryginalny scenariusz w autorskim świecie. Jeśli tylko gameplay nie będzie kurczowo trzymał się ram z lat 90-tych, a będzie odpowiednio zmodyfikowany może być mocny kandydat na RPG roku. Bo Wiedźmin RPG dla mnie nie jest (jest grą akcji z elementami RPG). Dragon Age dla mnie się skompromitowało drugą częścią i wszystko wskazuje na to, że trzecia będzie miała tylko lepszą grafikę. Bardzo bym chciał, aby PoE stanęło na wysokości zadania, bo mam sentyment do takie typu gier.

Edited by Shankor
Link to comment

Najbardziej oczekiwana przeze mnie gra na PC. Nie jestem może ogromnym fanem Baldurów czy Icewindów, ale serii Fallouta już tak. Bardzo brakuje mi takiej gry, fabularnej! Tak jak zostało wspomniane wyżej, jeśli developer dostosuje to wszystko do dzisiejszych czasów, a nie stworzy klona kultów z lat 90 w nowej oprawie, to dostaniemy RPG roku. 

Link to comment

Liczę, że wyjdzie coś dobrego z tej gry bo tytułów w stylu starych rpg'ów strasznie mi brakuje. Może gdyby gra odniosła sukces to więcej dev'ów spojrzy z powrotem w stronę klasycznej formuły tego gatunku.

 

Fabułę ma każde RPG, z tego co się orientuję.

Każdy może ma ale z jej jakością to już różnie bywa.

Link to comment

Fabularnej, czyli zakładam, że chodzi o mocne uwzględnienie współczynników i statystyk postaci, a nie szybkość klikania myszką.

No gameplay jest odzwierciedleniem Baldursów a nie Diablo etc. Rzuty kostką i temu podobne mają tu zastosowanie. W tym aktywna pauza pod Spacją (z tego co kojarzę), więc nie rozumiem obaw :)

 

Poza tym, w grze się będzie dawało omijać walki poprzez sneaking albo umiejętne prowadzenie rozmów. Nie brzmi to jak cecha "klikacza" :>

Edited by Kazuun
Link to comment
  • 6 months later...

Nie wiem ilu z Was jeszcze pamięta i wyczekuje tej pozycji ale kilka dni temu pojawił się update od developera na temat postępu prac nad ową produkcją. Jak z Alphy przechodzi gra w Betę.

Czytania jest niewiele, ale jak ktoś lubi takie rzeczy to niech sobie kliknie w linka poniżej :)

 

 

http://forums.obsidian.net/topic/66310-update-80-state-of-the-project-from-alpha-to-beta/

Link to comment
  • 1 month later...

No właśnie patrzę na to i wygląda jak Baldur z podbitą rozdziałką... włącznie z kompletnie martwym otoczeniem, gdzie drzewa to bitmapy, a poza ewentualnymi ogniskami mało co się rusza.

 

Oczywiście oceniać po grafice nie mam zamiaru, ale mój uraz do oryginalnego Baldura jakoś sprawił, że względem PoI nie jestem w stanie na chwilę obecną wykazać większego entuzjazmu. Co oczywiście nie oznacza, że gra będzie kiepska. Ot moje wczesne odczucie.

Link to comment

Mam nadzieję,że finalna wersja obejdzie się bez większych wpadek i niedoróbek bo z grami Obsidian to różnie bywa.

Tak swoją drogą to będzie jakaś rozbudowana możliwość tworzenia drużyny na kształt Icewind Dale/Baldurs Gate? Akurat te edytory zawsze bardzo lubiłem bo można było nieraz stworzyć naprawdę komiczne składy.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...