Skocz do zawartości

Pillars of Eternity (aka Project Eternity)


Kazuun

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszyła mi ! XD Mój PC nie przestanie mnie zaskakiwać. Jako, że gra ma bardzo ubogie ustawienia graficzne, polecam w czasie gry wcisnąć ~ i za pomocą komendy "msaa 0" wyłączyć AA. Kilka klatek do przodu. 

 

Co do samej gry - grałem dopiero dwie godziny, ale pierwsze wrażenia niesamowite ... 

Odnośnik do komentarza

Pytanie mam czy ktoś z tutaj grających gra na piracie ? To pytanie z czystej ciekawości :) Zastanawiam się kto jest ..... że nawet taką grę piraci zamiast 100 zł wyłożyć.  Przeraża mnie ilość osób które grę ściąga piracko zamiast kupić. Cholera takie gry jak pillars czy bloodborn naprawdę zasługują na finansowe uznani.

 

BTW  Da radę w opcjach ustawić blokade na jeden monitor dzięki za podpowiedź .

Odnośnik do komentarza

Wiesz niektórzy mają filozofie "najpierw spirace, zobacze czy jest warta moich pieniędzy" Dla jednych to mniejsze zło niż wydać kase na kota w worku (dotyczy to też spraw technicznych tak jak pare postów powyżej). Jasne są recenzje, opinie, gameplay'e - Ale tak to już z ludźmi jest że dzielą się na cierpliwych, niecierpliwych i bogatych :)

 

Co do samej gry póki co daleko nie zawędrowałem, ale jak narazie mam aż ochote krzyknać "Baldur dzisiejszych czasów !".

Pięknie wydana instrukcja i poradnik opisujące różne aspekty gry i świata. Nie przesadzali z tym, że na dzień dobry dostajemy po twarzy informacjami, które na samym początku ciężko ogarnąć (mówię o settingu, czy chociażby umiejętnościach postaci), ale nie czuję sie też przytłoczony tym wszystkim jak np w Divinity gdzie potrzebowałem naprawde troche czasu by też sama gra w końcu to wynagradzała.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj szukałem pudełkowej wersji w 2 empikach, Saturnie i kilku innych sklepach. Nigdzie nie było, kupiłem cyfrówkę (dokładnie tak samo miała się sprawa z Bloodem). Grałem dosłownie chwilę, ale już widzę, że dialogi są lepiej napisane niż w Divinity i Wasteland, a do tego gra jest lepiej dopasowana pod telewizory niż w przypadku tych dwóch gier (czcionka...). Grafika jest ŚLICZNA na pierwszy rzut oka i momentalnie buduje klimat znany z Baldurów. W co ja mam teraz grać?!

Odnośnik do komentarza

Pytanie mam czy ktoś z tutaj grających gra na piracie ? To pytanie z czystej ciekawości :) Zastanawiam się kto jest ..... że nawet taką grę piraci zamiast 100 zł wyłożyć.  Przeraża mnie ilość osób które grę ściąga piracko zamiast kupić. Cholera takie gry jak pillars czy bloodborn naprawdę zasługują na finansowe uznani.

 

BTW  Da radę w opcjach ustawić blokade na jeden monitor dzięki za podpowiedź .

Szczerze napiszę, że już wczoraj miałem ściągnąć z kickass, ale przypomniałem sobie, że kiedyś coś gogowego testowałem i załapałem syf. Te instalatory są w większości zarobaczone.

 

Poczekam cierpliwie, bardzo możliwe, że ktoś z rodzinki będzie miał, wtedy sprawdzę czy u mnie pójdzie, a jeszcze lapka muszę na gwarancję wysłać. Póki co omijam artykuły o Filarach, żeby sobie przypadkiem rozgrywki nie schrzanić.

Wydaje mi się też, że chyba lepiej cyfrową wersję z goga brać niż fizyczną (pomimo tego, że jest świetna). Przede wszystkim z tego powodu, że instalator będzie zawsze kompatybilny z systemem. Swojego starego NWN niestety nie byłem w stanie uruchomić instalując z płyt, z cyfrówką nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza

Gram sobie powoli i szczerze mówiąc brakuje mi dobrego samouczka. Nie wiem dokładnie jak ta mechanika działa. Dołączyłem do drużyny

tego szalonego mnicha

ma on bardzo dużo zdolności od samego początku, trochę ciężko to ogarnąć. W pierwszym Baldursie była taka piwnica na samym początku, gdzie można było walczyć ze szczurami w pełnej drużynie i mniej więcej zorientować jaka klasa jak działa.

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

Sorry, że się wcinam z technikaliami, ale akurat jest to jedna z nielicznych gier, które zazdroszczę blacharzom i chętnie bym zagrał. Moje pytanie jest takie - czy na moim uber pro sprzęcie (laptop) odpalę grę? Wypadłem z rynku PC daawno, więc się nie znam, a nie chcę wtopić kasy.

 

Laptop to HP dv6-6030ew:

 

http://www.komputronik.pl/product/123261/HP_Pavilion_dv6_6030ew_8_GB.html

 

Jak odpalam stronę "Can You run it", to mi odhacza wszystko na "tak" poza "Dedicated video RAM", które wymaga 512mb, a mam 64mb.

 

Zatem wg. strony w ogóle nie mam co próbować. Jednak lepiej odpuścić?

 

 

Jeśli to laptop z tego linku to przecież on ma Radeona 6770m. Bardzo dobra karta swojego czasu i nawet teraz poradzi sobie z BF3 i BF4 na srednich/niskich detalach a co dopiero Pillars. Can You run IT pewnie podalo Ci ilosc pamieci z karty zintegrowanej.

Odnośnik do komentarza

Ja kupilem w zatoce i jak na razie tego nie zaluje. Dopiero jestem w 1 wiosce ale mam kilka zastrzerzen. Przede wszystkim do dialogów i tego książkowego sposobu. Do tego bezsensowne rekrutowani najemników w karczmie. Mam tez wrażenie że rozwój postaci jest ograniczony a sama gra słabo zbalansowana.

Zobaczymy jak będzie dalej, czy gra będzie dobra czy to żerowanie na sentymentach.

Odnośnik do komentarza

Pograłem kilka godzin, wypełniłem parę questów, zaciachałem kilkadziesiąt potworów, mam 4 chłopków w drużynie. Gra mnie wciągnęła choć jest jeszcze za wczesnie aby wyciągać jakiekolwiek wnioski. Podoba mi się wątek "fabularny". Nie sledziłem newsów o tej grze a ten element gry pozytywnie mnie zaskoczył. Gram na normalu i na razie walka nie wydaje się jakas trudna. Jak nie atakują mnie z każdej strony to nie ma gangbangu. Tank wyrabia z aggro i to całkiem przyjemne uczucie kiedy 2 dpsów napierdziela a kapłan leczy. Casterzy mają mnóstwo czarów, jeszcze tego nie ogarniam ale podoba mi się system.

Odnośnik do komentarza

Czy komuś jeszcze też gra zalicza takie mikro przycięcia w trakcie rozgrywki?

 

U mnie tak bywa podczas eksploracji. Ale nie rzutuje to zbytnio na rozgrywkę.

 

Mam pytanie - gdzie można zgarnąć więcej ludzików do ekipy ? Chcę mieć więcej historii i roleplaya, więc rekrutacja w tawernie odpada. Aktualnie mam maga i wojaka z pierwszego miasta. Ktoś coś ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.