Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Nic odkrywczego nie napisze. Mg to jest późniejsza usportowiona odmiana Rovera. Nowsze roczniki pozbawione "luksusowych" dodatków typu drewno, chromy itp.
Autka fajnie wyposażone, konstrukcja wzięta z BMW wiec solidne wozy. Trzeba uważać na częste awarie uszczelek pod głowicą. Felgi seryjne szprychowe robią robote bo te z ogłoszenia to jakiś balas.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Do 23 moze byc ciezko z bezwypadkiem, aczkolwiek zdarzylo sie widziec taka w podobnej kwocie. Idealne combo dla mnie to 1.9 JTD 120 kuni zrobione na 150 + automat. 2.4 brzmia fajnie jak na diesla, ale pierwsze roczniki 159 mialy problem z pekajacymi glowicami. Niestety automaty glownie wystepuja na allegoro wlasnie z 2.4 ( 200kuni fajnie odpycha, a latwo mozna je zrobic a 240 i takie niutonometry,ze półosie ukręca). Reczna skrzynia to przekladnia rodem z opla, padaja lozyska w niej. Dlatego jak co wyje to od razu doliczaj 1500zl za wyciagniecie skrzyni i wymiane lozysk.

 

 

159 to auto, które zawsze chciałem mieć, gdyby nie brak drugiego kluczyka, to dzisiaj jezdzilbym 159sw z bezowymi skorami, a nie grand vitara.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

dzięki za rady :)

przeszukam forum alkoholicy.org. Tymczasem niedaleko jest takie coś:

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-1-9-jtd-8v-120-km-2006-ID6yQgJf.html#xtor=SEC-8

 

wiec jeśli chodzi o skrzynie, szukać aut juz po wymianie? :D

A to z ogłoszenia to ma błotnik tylny coś nie teges, bo jest dziura na drugą rurę wydechową, a tej tam nie ma ;)

 

 

Straszna jest rozbieżność cenowa tych modeli, od 16k do 30k.

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

kupowanie uzywanego auta w polsce to jest tragedia, przezylem

 

po tym wszystkim serio sie zastanawiam czy nie rzucic te 32-33 tys na nowe sandero z klima + radio, gwarancja na te 2-3 lata i spokojna dynia przez te 100k przebiegu

kupowanie uzywanego premium gdzie peeprznie wam skrzynia czy hydrauliczne zawieszenie i juz macie po 10k

Odnośnik do komentarza

Kolejny odcinek kupowania auta.

Znalazłem niedaleko mnie Focusa 5 drzwiowy, 1.6 benz 115 km, czarny

 

https://www.olx.pl/oferta/ford-focus-1-6-16v-titanium-kupiony-w-polskim-salonie-prywatnie-CID5-IDmmgos.html

 

co myślicie? 

facet VIN mi podesłał.

 

 

chciałem wynająć ekipę:

http://www.niekupujgrata.pl/

 

Bo kurde nie mam znajomka, co by ogarniał auta/umowy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...