Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wszystko ustalone - w poniedziałek jadę!

 

Tylko jedna rzecz:

 

lepiej wynająć autolawetę i ogarnąć sobie to w ten sposób (nie mam doświadczenia + o kilka godzin dłużej w trasie będziemy) czy jechać na 2 samochody?

W Toyocie trzeba jak najprędzej wymienić olej - według książek serwisowych ostatnia wymiana ponad 13tys km temu :/ + letnie opony. Trochę się boje o tą powrotna podroż. 

 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Banny napisał:

Panowie, wszystko ustalone - w poniedziałek jadę!

 

Tylko jedna rzecz:

 

lepiej wynająć autolawetę i ogarnąć sobie to w ten sposób (nie mam doświadczenia + o kilka godzin dłużej w trasie będziemy) czy jechać na 2 samochody?

W Toyocie trzeba jak najprędzej wymienić olej - według książek serwisowych ostatnia wymiana ponad 13tys km temu :/ + letnie opony. Trochę się boje o tą powrotna podroż. 

 

Sprawdzales koszt lawety? Chyba nie jak takie pomysly masz w glowie. Jedz i wracaj autem normalnie jak pan Jezus powiedzial

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Banny napisał:

Właśnie 13 tyś to dramat, bo producent zaleca co 10 tyś, a na forumach robią co 7 a jak upalają to jeszcze częściej. @TakeshiX jak Ty robisz?

Ja bym się umówił od razu w toyocie na miejscu (lub najbliżej jak się da) i wymienił olej. Wtedy wracasz na kołach. Tak btw - daleko? Nie ma nic fajniejszego niż od razu pojechać - stestujesz odpowiednio sprzęt. 

Ten silnik jest wyżyłowany (bez turbo) wiec imo co 10 musowo wymieniaj. Nie wiem tylko dlaczego obecny własciciel nie wymienił? 

A i pamiętaj - trza lać PB98 :>

 

Edytowane przez mozi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, mozi napisał:

Ja bym się umówił od razu w toyocie na miejscu (lub najbliżej jak się da) i wymienił olej. Wtedy wracasz na kołach. Tak btw - daleko? Nie ma nic fajniejszego niż od razu pojechać - stestujesz odpowiednio sprzęt. 

Ten silnik jest wyżyłowany (bez turbo) wiec imo co 10 musowo wymieniaj. Nie wiem tylko dlaczego obecny własciciel nie wymienił? 

A i pamiętaj - trza lać PB98 :>

 

 

Wymiana oleju.. hm, tylko bym musiał bujać się do Szczecina do aso Toyoty -  to jest najbliżej. Jest też zakład jakiś w Świnoujściu - ale czy tam będą mieli olej do tego silnika? Ludzie leją 0w20 lub 5w30.

A tu w Toruniu mam faceta co LExa mi robi i serwisują sporo Subarynek i innych ciekawych aut.

Właściciel może nie wymienił bo jak słyszałem w Aso mówią o 15 tyś interwałach (XD)

98, pewnie ;) 

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Banny napisał:

Właśnie 13 tyś to dramat, bo producent zaleca co 10 tyś, a na forumach robią co 7 a jak upalają to jeszcze częściej. @TakeshiX jak Ty robisz?

 

Upalać nie upalam za bardzo ;) , ale leję 5w30 Castrol SLX (był gdzieś w japońskiej instrukcji Subaru wymieniony z nazwy jako zamiennik, mimo że podstawowy sugerowany to 0w20).

Z tymi 13k to tak jak piszesz, może być że w aso itp wpisali 15tyś. Ja nie mam zamiaru szybko się pozbywać BRZtki, staram się dbać i wymieniam co 10k (raz na rok wychodzi)

Co do dojazdu na kołach to bardziej o opony bym się martwił (w zależności od pogody) niż o olej, Te dodatkowe kilkaset (?) kilometrów bez upalania nie zatrze Ci zaraz silnika, a po zakupie używanego samochodu z obcego źródła, wymiana oleju to wg mnie podstawa (choćby koleś mówił że robił to tydzień temu) plus pasek rozrządu (ale tu Cię to nie dotyczy).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, TakeshiX napisał:

 

Co do dojazdu na kołach to bardziej o opony bym się martwił (w zależności od pogody) niż o olej, Te dodatkowe kilkaset (?) kilometrów bez upalania nie zatrze Ci zaraz silnika, a po zakupie używanego samochodu z obcego źródła, wymiana oleju to wg mnie podstawa (choćby koleś mówił że robił to tydzień temu) plus pasek rozrządu (ale tu Cię to nie dotyczy).

 

 

Takie mam info, tył ma od 3.5 do 4 mm bieżnika

 

z5WOQdT.png

 

Łyse nie są, ale.. Do zrobienia będzie około 380 km.

 

Poza tym - coś się tu popieprzyło. Inspektor stwierdził, że to letnie, jak nieodzownym do faceta to mówił, że zimówki.

Opony to jak sam dojrzałem na zdjeciu Nokian WR A3 (net podaje, że są to zimówki)

w spojlerze zdjęcia:

 

 

 


 

]201812130043347855100.jpg

 

201812130032659242200.jpg

 

201812130032087711900.jpg

 
 

 

 

 

 

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Banny napisał:

 

Takie mam info, tył ma od 3.5 do 4 mm bieżnika

...

Łyse nie są, ale.. Do zrobienia będzie około 380 km.

Ok bieżnik bieżnikiem, ale bardziej chodziło mi o to że pisałeś, że letnie. GT86/BRZ to nie demon prędkości i momentu, ale jak zaczniesz testować w drodze zakręty, w konfiguracji "letnie opony plus 0°C", to się możesz zdziwić. Na szkoleniu SJS miałem mokry zakręt: wjazd 30 km/h , wyłączona trakcja, gaz do oporu ... myślałem że zdążę zareagować, coś wcześniej poczuć ... obraca momentalnie (nie jestem może jakimś wybitnym kierowcą, ale takiej gwałtownej reakcji nie przewidziałem ; na dualshocku było łatwiej ;))

Nawet na zimówkach jak przymrozi to ostrożnie z gazem.

 

Jak tylko będziesz miał okazję przełożyć to lepsze opony zawsze na tył.

Edytowane przez TakeshiX
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Okazuje się, że to są zimówki (według internetu) - do zweryfikowania na miejscu.

 

Od kolegi zwiazanego mocno z  Subaru  dowiedziałem się, że nie ma co czekać z tą wymianą oleju i tez plan jest taki, że zmienię olej na miejscu i wrócę na kołach już normalnie. 

Potrwa to godzinę czy dwie, ale będzie bezpieczniej.

Oczywiście bez szaleństw będzie droga powrotna, zero "testowania" itp. Na spokojnie.

 

To chyba na tyle. Postaram sie jeszcze w poniedziałek zdać relacje :)

 

 

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Banny napisał:

 

Wymiana oleju.. hm, tylko bym musiał bujać się do Szczecina do aso Toyoty -  to jest najbliżej. Jest też zakład jakiś w Świnoujściu - ale czy tam będą mieli olej do tego silnika? Ludzie leją 0w20 lub 5w30.

A tu w Toruniu mam faceta co LExa mi robi i serwisują sporo Subarynek i innych ciekawych aut.

Właściciel może nie wymienił bo jak słyszałem w Aso mówią o 15 tyś interwałach (XD)

98, pewnie ;) 

Banny jesteś z Torunia ? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...