Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Echh, wczoraj znowu coś mi się w aucie spierdzieliło i już generalnie mam dość tego 20-latka, 0 pewności, czy gdzieś się nie rozwali po drodze, a plany wyjazdowe z panną spore. W związku z tym odczuwam coraz większą presję sam na sobie, by coś zrobić z tym fantem i już do wakacji kupić coś nowego. Umówiłem się na środę na jazdę próbną Citroenem C3, za 58tys. można wyrwać z bardzo bogatym wyposażeniem, jestem ciekaw jak się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza

Za 60k jest też nowa Astra w drugiej wersji Enjoy. Doładowany silnik i naprawdę sensowne wyposażenie. 

 

W ogóle taki tip. Jak masz budżet 60k, to znajdź coś fajnego z taką ceną na wyprzedaży albo z ceną katalogową do 70k. W drugim przypadku idź do salonu i zobacz za ile naprawdę można to auto kupić, bo rabaty są zawsze.

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza

Fiat Tipo z T-Jetem trochę wciąga paliwa, za to jeżdzi o wiele lepiej niż wolnossąca jednostka. Karny kutas dla salonów fiata, że dopiero przy kolejnej rozmowie o aucie wręczają klauzulę do podpisania, że jeśli decydujesz się na dołożenie LPG to zrzekasz się gwarancji na:

- gniazda zaworowe

-zawory

-głowicę

-tłoki i pierscienie

- układ korbowy

 

Jedynym rozwiązaniem jest zakup Tipo z instalacją założoną jeszcze w fabryce. A tak to świetne auto, szkoda, że  HB i SW tak odstają cenowo od sedana, ale jeżdzi się naprawdę fajnie i w środku zbytnio nie ma do czego się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Pajda napisał:

 

 

Jedynym rozwiązaniem jest zakup Tipo z instalacją założoną jeszcze w fabryce. A tak to świetne auto, szkoda, że  HB i SW tak odstają cenowo od sedana, ale jeżdzi się naprawdę fajnie i w środku zbytnio nie ma do czego się przyczepić.

 

Jest dużo rzeczy do których można się w środku przyczepić aczkolwiek wszystko zależy jak na to auto spojrzymy. Bo generalnie TIPO to taki hmm budżetowiec i własnie tak powinien być postrzegany. Tylko jeżeli jednak chcemy w nim mieć coś wiecej niż 4 koła i kierownice to cena nam szybko potrafi podskoczyć z poziomu budżetowca do ceny kompaktów konkurencji.

 

@Shago

 

Ciotka kupiła w 2017 tego C3. A raczej ja jej go wybrałem jako małe (choć wcale nie jest małe) auto do miasta i czasami w trase. Chciała automat wiec niestety poszła opcja "na bogato". Wersja SHINE i silnik puretech 110 km. Generalnie IMO nadal najładniejsze autko w klasie B. Biała perła i czarny dach robią bardzo robote jeżeli chodzi o wrażenie wizualne. Zacnie jeździ, praktycznie nie ma do czego się przyczepić, zawieszenie spoko, siedzi się komfortowo. Jednak auto wizualnie bardziej dla kobiety niż faceta. 

Polecam sprawdzić Seata Ibize. 1.0 TSi 115km daje bardzo rade w tym autku. Mega wyciszone w środku, skrzynia manualna bardzo precyzyjna, ja nawet niezauważyłem gdy podczas jazdy testowej miałem 160 na blacie a w środku kompletna cisza. Za 60 tysięcy jako nowe autko z full wyposażeniem IMO Nowa IBIZA albo C3. Ewentualnie poczekać na nowe Clio.

 

daleko nie szukając Shago

 

https://www.otomoto.pl/oferta/seat-ibiza-wyprzedaz-rocznika-w-aso-ibiza-full-led-1-0-tsi-95-km-ID6BDHAk.html#ce19553eb7

 

kur.wa te full led robią robote aż przeboleć tego nie moge, że w Fordzie ich nie ma.

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza

Auto kupuje maksymalnie na 4 lata, później mam w planach kupić większe mieszkanie z garażem i wówczas kupić coś naprawdę konkretnego. Obecnie jestem trochę na musie, do tego niedawno się wykosztowałem na mieszkanie, więc szukam czegoś niedrogiego, co wezmę w kredycie na 4 lata, najlepiej z rozliczeniem ostatniej raty. Dlaczego nowe? Bo chcę mieć spokój i nie zamartwiać się, czy danym modelem faktycznie "Niemiec jeździł tylko do kościoła".

 

@Mani Z tym Seatem Ibizą mam taki problem, że mi się w ogóle nie podoba niestety, ale wybiorę się i umówię na jazdę próbną. No nic, do wakacji chcę podjąć decyzję, więc mam 4 miesiące czasu na sprawdzenie kilku modeli.

Odnośnik do komentarza

A tak z ciekawości, jaka forma kredytu? Jaki jest najwygodniejszy w takiej kwocie?

 

Sam też się przymierzam do zakupu, ale jeszcze chyba nie w tym roku. Odłożyłbym jeszcze trochę hajsu no i żal sprzedawać mi obecnego auta, jest zadbane, serwisowane od początku, ale z drugiej strony, zaraz 300k na liczniku i rdza na nadkolach.

Odnośnik do komentarza
Auto kupuje maksymalnie na 4 lata, później mam w planach kupić większe mieszkanie z garażem i wówczas kupić coś naprawdę konkretnego. Obecnie jestem trochę na musie, do tego niedawno się wykosztowałem na mieszkanie, więc szukam czegoś niedrogiego, co wezmę w kredycie na 4 lata, najlepiej z rozliczeniem ostatniej raty. Dlaczego nowe? Bo chcę mieć spokój i nie zamartwiać się, czy danym modelem faktycznie "Niemiec jeździł tylko do kościoła".
 
[mention=26066]Mani[/mention] Z tym Seatem Ibizą mam taki problem, że mi się w ogóle nie podoba niestety, ale wybiorę się i umówię na jazdę próbną. No nic, do wakacji chcę podjąć decyzję, więc mam 4 miesiące czasu na sprawdzenie kilku modeli.
To zobacz jeszcze nowe polo. Praktycznie to samo autko ale w środku lepsze materiały niż Seat. Jeżeli chodzi o takie finansowanie o którym mówisz to praktycznie najlepsza jest grupa VW. Później ford. Choć to moje zdanie i jak wiadomo każdy ma swoje.
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, krupek napisał:

A tak z ciekawości, jaka forma kredytu? Jaki jest najwygodniejszy w takiej kwocie?

 

Sam też się przymierzam do zakupu, ale jeszcze chyba nie w tym roku. Odłożyłbym jeszcze trochę hajsu no i żal sprzedawać mi obecnego auta, jest zadbane, serwisowane od początku, ale z drugiej strony, zaraz 300k na liczniku i rdza na nadkolach.

 

Szczerze mówiąc jeszcze nie analizowałem dokładnie każdej firmy, ale np. w Seacie jest tak, że na 48 miesięcy przy cenie auta 49k i braku wkładu własnego miesięczna rata wychodzi 790zł i na koniec do rozliczenia masz 22600zł na trzy sposoby: płatność gotówką, rozbicie na raty, bądź zwrot auta do dealera. Jak będziesz chciał wykupić auto, to finalnie wychodzi 60k, czyli 11tys oddajesz bankowi. Przy takiej samej opcji, ale wkładzie własnym 30% (14700) będziesz miał ratę 435zł, do rozliczenia na koniec też 22600zł. Wówczas finalna cena auta wyniesie 58tys, więc uważam, że przy takim sposobie finansowania opcja z wkładem własnym jest słaba. 

 

 

38 minut temu, Mani napisał:
Godzinę temu, Shago napisał:
Auto kupuje maksymalnie na 4 lata, później mam w planach kupić większe mieszkanie z garażem i wówczas kupić coś naprawdę konkretnego. Obecnie jestem trochę na musie, do tego niedawno się wykosztowałem na mieszkanie, więc szukam czegoś niedrogiego, co wezmę w kredycie na 4 lata, najlepiej z rozliczeniem ostatniej raty. Dlaczego nowe? Bo chcę mieć spokój i nie zamartwiać się, czy danym modelem faktycznie "Niemiec jeździł tylko do kościoła".
 
[mention=26066]Mani[/mention] Z tym Seatem Ibizą mam taki problem, że mi się w ogóle nie podoba niestety, ale wybiorę się i umówię na jazdę próbną. No nic, do wakacji chcę podjąć decyzję, więc mam 4 miesiące czasu na sprawdzenie kilku modeli.

Pokaż więcej  

To zobacz jeszcze nowe polo. Praktycznie to samo autko ale w środku lepsze materiały niż Seat. Jeżeli chodzi o takie finansowanie o którym mówisz to praktycznie najlepsza jest grupa VW. Później ford. Choć to moje zdanie i jak wiadomo każdy ma swoje.

Sprawdzałem Seata i Polo. To co mnie wnerwia w niemieckich autach, to że za dodatki typu czujniki parkowania trzeba płacić osobno, bez wzgledu na opcje. Ba, przy najtańszym wariancie Seata w ogóle nie ma możliwości dobrania dodatków. A np. w tym C3 w cenie 57tys jest mega wypas. Tak samo np. Ford K+ w cenie 54k też ma bogate wyposażenie, bez porównania do Seata.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...