Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem specki tego polo gti (obstawiam że będzie miał jakieś 320-340 nm) ale nie ma co porównywać hondy 1,5 182 km lub 1,5 tsi 150km. To inne para kaloszy. A jeśli chodzi o wygląd to pewnie że golf zgrabniejszy. 

Jeszcze inna sprawa że ten 2.0 tsi na stockowych gratach programem robi się na lajcie na ~300 km. Wersję z Golfa Rki programem ~400 km. 

 

No ten 2.0 tsi jest mocno "elastyczny". Polo ma 200km, Passateri 220, Golf GTI 230, a taki Golf R 300.

Wg newsów ma mieć silnik z GTI Mk6, osłabiony z 210 do 200KM, ale większym momentem (280->320). W grę wchodziłby dla mnie jedynie powerbox (auto na wynajem długoterminowy), ale podejrzewam, że mocy będzie wystarczająco. 

Odnośnik do komentarza

No i tak się później okazuje że cenowo wszystko jest podobne, niektóre opcje istnieją zresztą tylko na papierze w katalogu, bo taka toyota np. ma klimę manual w AYGO jako dodatek, ale żaden salon nigdy nie zamówił wersji podstawowej bez klimatyzacji.

Tutaj podobnie pewnie, rzuca fajną cenę, dorzucą do podstawki np. nawigacje, ale nagle sie okazuje ze ledy tylko  w pakiecie za 10 000. Ale jeden mi mówił  ze mieli babcie która się upierała że chce zamówic w fabryce podstawke bez klimy xD no ale po  co klima jak sąsiadka mieszka 3 bramy dalej.

Odnośnik do komentarza

No na ledach w nocy jeździ się prawie jak w dzień. Jest niesamowita różnica między ledami i bi/xenonami. Nie mówiàc już o zwyczajnych lampach. Jakby była opcja to brać dynamic led. To co robią wtedy światła to mała bania. Żyją i myślą normalnie:) a otulanie samochodu przed nami światłami (aby go nie oślepiać ale nie zmniejszać nam oświetlenia) to chyba największy lol.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Climatronic na pewno przydatny w trasie, nie trzeba kombinować z siłą nawiewu. W Polo za 50k można by olać, ale w GTI jednak wypadałoby mieć klimę automatyczną. Dla mnie z LED'ami opcje do odhaczenia. Aktywny tempomat - nie testowałem, ale wydaje się potencjalnie bardzo przydatny, chciałbym kiedyś mieć. Pytanie ile jeździsz na zwykłym tempomacie - ja zdecydowanie więcej niż bez, więc takie rozwiązanie bardzo by się przydało.

Właśnie po 10k km A3, dwie opcje w sumie byłoby fajnie mieć: 1 aktywny tempomat, 2 światła matrix LED (mam bazowe xenony, które fajnie świecą, ale tylko na długich).

Odnośnik do komentarza

Aktywny tempomat wspaniała rzecz. Auto samo

przyspiesza i hamuje. Zdarza się, że trasie 200km używam z 5 razy hamulca. Reszta to hamowanie automatyczne silnikiem. No fantastyczny moto wynalazek . Jak coś nawet w mieście używam aktywnego tempomatu aby oszczędzać klocki hamulcowe i spalanie xD

Odnośnik do komentarza

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-model-2013-salon-pl-i-wlasciciel-ID6z75Ka.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

 

Facet skupuje poleasingowe samochody i je sprzedaje. Kupilibyście po firmowy samochodzik? W 4 lata nahukane 180 kkm, ale musiał to zrobić na autostradach, bo jak inaczej. Więc z drugiej strony dobrze, że nie męczony w mieście był mocno. Samochód z polskiego salonu, pierwszy właściciel, bezwypadkowe itp. Dla mnie to plus, po obejrzeniu kilku aut w komisach lub nie, gdzie nie mam pewności co to tam sie działo wcześniej. 

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

180 tys w 4 lat to niekoniecznie tylko autostrady. Mało tego ten przebieg jak na auto po PH nie jest jakiś duży. PH częsta jeżdżą 50-70 tys km w rok, a nawet więcej więc po 4 latach na luzie mógłby mieć z 250 tys

W mojej poprzedniej firmie auta były wymienienie handlowcą co 3 lata przy przebiegach ok 150 tys km. Naprawdę w większości były w bardzo dobrym stanie. Inna sprawa że przy takim przebiegu trzeba mieć świadomość że zaraz może coś z turboną się stać czy innymi DPFami.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...