Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam poszukać - sporo fajnego można wybrać za ~90k. Skoda to taka trochę piszą - za dużó tego wszędzie chociaż jak myśleć potem o odsprzedaży to nie jest to zła opcja bo zejdzie pewnie na pniu. Zawsze możesz wziaść w wynajmie za te same pieniądze A4 i potem oddać po 3 latach. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

No golf 7 variat xD względem Octavi trochę lepiej wykończony (np roletka na kubki w konsoli środkowej czy automatyczny ręczny w standardzie w każdej wersji) oraz mniej (jednak) popularny. 

Natomaist jest mniejszy, ma mniej miejsca z tylu i mniejszy bagażnik. Suma summarum mimo rabatów pewno też będzie trochę droższy od Skody.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

No to niech Red już sprawdzi, bo w cenniku z rabatem Golf variant czyli lepiej niż ten liftback od Skody jest za 79k 125 i 83k 150. Potem trzeba porównać wyposażenie OFC. Oraz sprawdzić w ogóle, czy Golf przypadkiem nie ma mniejszej utraty wartości.

 

Francuski? 308 bardzo dobry wybór, na Megane zawsze były spoko rabaty, a design ma nowocześniejszy niż Golf czy Octavia. Tego Seata też serio wypada sprawdzić, bo też są na niego oferty i do tego sensowne wersje mają światła LED.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, balon napisał:

 308 już teochę na rynku, go bym jakoś olał.

Ale lift był dopiero. Ja olałem wersję sprzed liftu, bo nie miał Androida Auto. Po lifcie zrobiłbym chociaż jazdę próbną - podobno prowadzi się świetnie, zdaniem niektórych najlepiej w segmencie (pomijając BMW 1).

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, milan napisał:

Jest jakieś doradztwo w zakresie samochodów? Coś jak  agent nieruchomości albo kredytowy? Byłoby fajnie dać komuś te pare stów i mieć umówione wizyty w 5 wybr. najleszych salonach. Wiem że w tv to robią.

Na tym polega jaranko z kupowania fury. Dla takich chwil ma się jaja. 

Edytowane przez mozi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, milan napisał:

Red, zrób tak:

1. Rozpoznaj które marki dadza Ci fajny leasing jaki chcesz, i które mają fajne gwarancje, odsiejesz pare marek.

2. Przejedź się pozostałymi 5-6 i zobacz które mają fajniejsze wyposażenie.

3. Dowiedz się jaką cenę wynegocjujesz.

4. Kup Ceeda.

Przeczytałem wszystkie opinie, podziękuję w plusikach, żeby nie odpisywać z osobna.

Co do Ceeda to jedynie martwi mnie mały bagażnik. Katalogowo to też nie jest najtańsze w porównaniu do większych aut, a w heczbeku tylko 380l. Wtedy już konieczne byłoby kombi. 
Połażę trochę po salonach, poszukam ofert. Ten sam salon skody bardzo zbliżoną opcję (dodatkowo z metalikiem, ale bez tylnej wycieraczki) do mojej kumplowi sprzedał rok temu za 74k zamiast 81k (tylko że sprzed liftu).

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Octavia bardzo dobry wybór. Moje dwie propozycje to:

1) Pojeździć po salonach i negocjować lepsze oferty, kilka % to kilka kafli w kieszeni

2) Kupić wersję z DSG

 

Kumpel prowadzi firmę, jeździ z ludźmi po salonach i komisach i pomaga kupić samochód, sprawdza technicznie, negocjuje itp: https://www.facebook.com/krzysztofglibowskidoradccamotoryzacyjny/

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Inaczej jak bym jeździł więcej po mieście jak Redowi to bym brał DSG i led do dziennej ale to wiadomo, bo to standard obecnie

 

Natomiast jakbym więcej jeździł w trasie i faktycznie często po zmroku (szczególnie jesień-zima bo wtedy mamy "noc" od 15) to tak jak mówisz wybrałbym led do mijania/drogowych. Ja od czerwca mam pierwsze auto (wcześniej Ledy do dziennej i bi xenony mijania/drogowe) z full ledami no faketycznie, zrywają gacie tak dobrze świecą.

Odnośnik do komentarza

Ja mam natomiast pytanie o opinie, chociaż nie mam konkretnej oferty - bardziej chodzi o pytanie, co byście wybrali.

 

Chcę wziąć samochód dla ojca i chcę, by na stare lata chłop pojeździć czymś w miarę porządnym. Jakbym sam nie miał Hondy, to bym nawet się nie zastanawiał i wziął sedana.

 

Chciałbym zatem inną markę i pomyślałem o samochodach Mazdy. Ojciec lubi najbardziej SUV-y, ale ja też chcę tym od czasu do czasu jeździć i nie chcę mieć muła w garażu :) 

 

Zastanawiam się nad Mazdą 3 hatchback (ojcu się nie podoba, bo... ZA MAŁY - imo fura świetna), Toyotą RAV4 (nowy model w przyszłym roku, więc trochę słabo, poza tym jeśli nie hybryda - 197km i horrendalna cena, to muł) lub wykosztować się i zainwestować w Mazdę 6 (imo świetna fura), z tymże tu już muszę wydać sporo kasy, a nie bardzo mi się to podoba.

 

Jakieś alternatywy? Co myślicie o tych samochodach?

 

 

EDYTA: C-HR mi się bardzo podoba i też rozważałem dla ojca, ale mówię - za słaby silnik. Takimi furami popyla się w mieście albo wkoło komina.

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, [InSaNe] napisał:

Red, nie wolisz np. nowego Civica sedana? Tam Skoda, idz pan fhooj. Ten Civic jest duży i świetnie się prowadzi, pomyśl o tym. Do tego baaaardzo mało traci na wartości, jeśli Ci na tym zależy.

 

http://www.gezet.pl/pl/oferta/4692/honda-civic-4d-x-gen-15-i-vtec-turbo-4d-elegance.html

 


Nie brałem pod uwagę. Poczytam trochę. Głównie chodzi mi o rozmiar bagażnika i sporo miejsca na fotelik i inne bety podczas wyjazdów wakacyjnych. Z zewnątrz wygląda fajnie, tylko że takie wyposażenie (Elegance) to już 92k PLN, a tamtą Octavkę planuje po negocjacjach mieć za ok 75-77k. Gdzieś muszę dać twardą krechę, bo inaczej będę co chwila w przedziale "jeszcze 10k i masz wyższy segment" i skończę na infinity jak inni forumowicze xd

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...