Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, _Red_ napisał:


Nie brałem pod uwagę. Poczytam trochę. Głównie chodzi mi o rozmiar bagażnika i sporo miejsca na fotelik i inne bety podczas wyjazdów wakacyjnych. Z zewnątrz wygląda fajnie, tylko że takie wyposażenie (Elegance) to już 92k PLN, a tamtą Octavkę planuje po negocjacjach mieć za ok 75-77k. Gdzieś muszę dać twardą krechę, bo inaczej będę co chwila w przedziale "jeszcze 10k i masz wyższy segment" i skończę na infinity jak inni forumowicze xd

 

10 tys więcej i tylko Panie 100 zł na ratce in plus (czyli jedna używka mniej ma miesiąc). Pamiętaj o tym.

 

ps Aha gdzie jeszcze szmal na piwko kraftowe?

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, MaZZeo napisał:

Kupowanie auta za prawie 100 koła i brać pod uwagę manual xd ludzie szanujmy się, mamy 2018 rok.

Jak nie jeździsz dużo po mieście... Poza tym teraz każdy kompakt z rozsądnym silnikiem i wyposażeniem zbliża się do 100 koła, to zaraz trzeba automat brać?

 

IMO: Kupowanie auta za prawie 100 koła i brać pod uwagę halogeny xd ludzie szanujmy się, mamy 2018 rok.

Odnośnik do komentarza

No ale mustang ty poruszył dobrą kwestię. My tu gadu gadu, a auto z segmentu c z dość dobrym silnikiem i wyposażeniem to obecnie wydatek ok 90-100 tys. Nieźle. Pamiętam jeszcze czasy jak były za 60-70 podobne konfiguracje w tym segmencie. 

Czyli teraz żeby tak już bardziej poszaleć to te 150 tys trzeba mieć. Nieźle to idzie do przodu.

Z drugiej storny obecne auto z segmentu C to pod kątem gabarytów, komfortu są często na poziomie (i lepiej) starszych "D". Coś za coś.

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Mustang napisał:

Jak nie jeździsz dużo po mieście... Poza tym teraz każdy kompakt z rozsądnym silnikiem i wyposażeniem zbliża się do 100 koła, to zaraz trzeba automat brać?

 

IMO: Kupowanie auta za prawie 100 koła i brać pod uwagę halogeny xd ludzie szanujmy się, mamy 2018 rok.

 

Przecież w tej chwili każdy producent ma automat który jest lepszy od manuala zarówno na trasie jak i w mieście.

 

Manual obecnie to co najwyżej dla ortodoksów którzy chcą kupić sportową furę i wyciągnąć z niej maksimum możliwości.

Odnośnik do komentarza

Jeżdżę głównie w trasie autostradami, stale 5-6 bieg, potrafię godzinę jechać na 6. Unikam jazdy po mieście, nie mam problemów z kolanami. Naprawdę miałbym ciekawsze opcje do odhaczenia przed automatem. Nie będę się bronił jak kiedyś wpadnie "przy okazji", ale na razie nie widzę go na liście priorytetów. Prędzej matrix LED.

Odnośnik do komentarza

Gdyby nie fakt, że Civic X nie ma w kombi, to też bym się za nim oglądał, bo cenowo wychodzi całkiem nieźle, a po obejrzeniu go w środku byłem miło zaskoczony. Do 100k można dostać 180km wersje Sport. Dobra konkurencja dla Leona ale tylko w wersji hatchback.

 

Ja natomiast mam co raz większy mętlik w głowie i wciąż nie wiem czy brać nowe auto z salonu (i jakie), czy kupić coś do 50k.

 

Na razie jako nowe z salonu wybór padł na Leona ST w wersji FR/Excellence. Silnik 1.4 125KM (80+k) lub 1.8T 180KM (95+k) tylko różnica w cenie to ponad 15k. 1.8T za to ma z tyłu wielowahacz, a 1.4 zwykłą belkę.

 

Z używek zastanawiam się nad Octavią/Superb lub Mondeo MK4. Niestety ciężko w Polsce o auto z prywatnych rąk. Jak już ktoś kupuje prywatnie samochód z salonu to nie sprzedaje go tak szybko i rynek zapełniają służbówki z przebiegami 200k+. 

 

W oko wpadł mi egzemplarz na miejscu w Szczecinie

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-2-0-tdci-powershift-titianium-zarejestrowany-fv-23-ID6zL7t8.html#d4e383db0f

 

Najgorsze, że prawko mi oddają dopiero za miesiąc i nie mogę iść nawet przetestować tych samochodów :reggie:

Siedzę nad tym już ponad miesiąc i tylko się w(pipi)iam. Co bym nie kupił i tak będę zawiedziony bo nie będzie to R6 od BMW, a żona zabroniła mi kupić kolejnego BMW.....

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Jeździłem tymi Mondeo i Octaviami typowo flotowymi z jednej firmy. Może to zależy od konfiguracji samochodu, ale jazda tym Mondeo była jak kara w porównaniu do Octavii. Jakoś tak mi się źle tym jeździło, i to wnętrze jakieś takie tandetne było i samo prowadzenie bardziej męczące i jakoś tak źle się czułem w tym samochodzie.

1 minutę temu, WisnieR napisał:

Nie chce E60. To są stare samochody. Zaraz zaczną rdzewieć. Tam się nie da nawet muzyki przez BT puścić jak nie masz odpowiedniej konfiguracji. Dla mnie niedopuszczalne w samochodzie za te pieniądze nie ma takich funkcji jak BT czy streaming muzyki. 

 

ale jest znaczek i napęd na tył

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, szejdj napisał:

Jeździłem tymi Mondeo i Octaviami typowo flotowymi z jednej firmy. Może to zależy od konfiguracji samochodu, ale jazda tym Mondeo była jak kara w porównaniu do Octavii. Jakoś tak mi się źle tym jeździło, i to wnętrze jakieś takie tandetne było i samo prowadzenie bardziej męczące i jakoś tak źle się czułem w tym samochodzie.

 

ale jest znaczek i napęd na tył

 

Dlatego czekam aż mi oddadzą prawko to będę testował.  Z drugiej strony boję się 5 letnich TS7I od VAGa. Chyba jak już to bym brał dopracowany 2.0TDI.

 

Dla mnie Ford ma mistrzowskie zawieszenie. Służbowym Focusem jeździ się znakomicie. Pewnie trzyma się drogi i tłumi nierówności. Tylko że to auto z 2017 roku.

 

A co do znaczka to.... Już od dawna nie mam 18 lat ;) Wiadomo, że takie E60 to przepaść w porównaniu do kilku letniej Octavi ale starzeje się i cenię sobie spokój z awariami bardziej niż sportowy charakter. E36 zostaje jako zabawka więc jak tylko będę chciał pozapierdalać to wystarczy że pójdę do garażu ;)

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...