Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem Rovera 620 bardzo dobre auto, moj brat ma 416. Ten Rover co wrzuciles zbudowany jest na hondzie civic. Silnik 1.4 z poloneza ;-) bardzo dobry tylko trzeba uwazac na uszczelke pod glowica bo to wada fabryczna i jak nie byla robiona to bedzie do zrobienia;-) Czesci jak do Civica, blachy angielskie lepsze niz w hondzie. Dodatkowo lepsze wyposazenie. Ogolnie trafiaja sie miny jak lozyska z tylu ktore chyba sa z piasta i maja cene z dupy. Niemniej jesli masz kogos kto siedzi w samochodach i dobrze ci go zbada to jest to bardzo dobra opcja. Od siebie dodam, ze sam szukalem Mg Zs/Zr zamiast mojego Lexusa ale jest ich tak malo, ze w okolicy nie znalazlem nic wartego zakupu. Pamietajcie, stare Rovery to honda produkowana w Anglii, potem romans z BMW a obecnie piekne chinczyki :-) Rover FTW

Edytowane przez Dud.ek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

tego jeszcze w sieci nie wyczytalem :) nie wiem. Ciągle tylko natrafiam na zbieżne opinie, jedni, że bardzo drogie czesci i naprawy, drudzy, ze wszystko pod tym względem jest OK. Mam mieszane uczucia co do tego autka i chyba odpuszczę.

No wiesz, przeglądasz wśród aut dość leciwych, które już bardzo długo są na rynku i opinie będą zróżnicowane. Tutaj bardziej będzie się liczył stan danego egzemplarza, a nie ogółem modelu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

wiem, ze męczę dup,ę niemilosiernie, ale kolejny 

 

http://olx.pl/oferta/sprzedam-CID5-IDbtuBP.html#d404f80f92

 

też w elblągu, mozna sprawdzić. Ale z tego co wyczytałem to paliwożerny kmiotek.

 

//

Co do rovera, całkiem mnie namówiliście, no, lepiej patrze na ten samochodzik. Tata zadzwonił do gościa i ponoc wszystko gra, pytał o tą uszczelkę pod głowicą, jest w porządku, inne duperele też. Auto ciagle w eksploatacji. Cholera, jutro nie pojadę sam zobaczyć, ale zaufam tacie i jego kumplowi - jak cos będzie nie tak to to wyłapią.

Odnośnik do komentarza

Nie ma sprawy, b@nny. W sumie to Ci nie zazdroszczę, bo dopiero zacząłem zbierać pieniążki i furę kupię na wiosnę, ale już przeglądam oferty i głowa mnie boli od dostępnych opcji. Wiadomo, że nieważne jaki model i marka - liczy się stan. Auta zbyt mocne, RWD i RHD oczywiście odpuszczam, gdyż Gran Turismo nauczyło mnie pokory. Tym niemniej fajnych autek w cenie 3-5k jest wuchta, a w przedziale 6-10k, w który celuję, to już w ogole oczopląs.

 

Aha, na temat. Nie bierz fiesty 1.3, żeliwny blok, żre paliwo, archaiczny silnik w każdym calu. Jednostka 1.25 konstrukcji Yamahy to co innego, ale niestety w ogłoszeniach występuje bardzo rzadko.

Edytowane przez Grze(pipi)
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do Rovera, moja Żona takiego miała (25), zresztą jest - niestety - do teraz w rodzinie. Absolutnie bez odrobiny przesady, nigdy, naprawde nigdy nie spotkałem się z większym (pipi) niz ten samochod. Psuja się tam rzeczy na ktore nawet ciezko wpasc, auto jest bardzo dobre jesli chodzi o podnoszenie adrenaliny, bo czlowiek nigdy nie wie co sie danego dnia s(pipi)i.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przez telefon koleś powiedział, że uszczelka pod głowica yebie się w 8 zaworowych, a nie w 16 tak jak jego, a to nieprawda, więc juz nie ciagnalem tematu. Otrząsnałem sie, szukam dalej czegoś popularnego. Jednak za duże ryzyko na przyszlosc, a nie chce zbytnio inwestowac w szrota 

 

QBH - dobra historia, dzięki za podzielenie sie tym :) Co do darowizny to chyba bym grzecznie podziekowal hehe

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

mogę Ci załatwić Skodę Fabię za ~6k :)

 

 

3opySGj.jpg

 

2CHQlNt.jpg

 

 

z zewnątrz jest fest poobijana, ale technicznie oczywiście w pełni sprawna. 2007 rok, 1.4 TDI, bajery typu klima czy czujniki parkowania, ~240k przebiegu. Przynajmniej nie szkoda blach i można się uczyć bezpiecznie jeździć :) myślę, że koło 5,500-6000zł. Dużo lepsze rozwiązanie niż jakiś Rover czy Seicento imo

Edytowane przez Szejdj
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

mogę Ci załatwić Skodę Fabię za ~6k :)

 

 

3opySGj.jpg

 

2CHQlNt.jpg

 

 

z zewnątrz jest fest poobijana, ale technicznie oczywiście w pełni sprawna. 2007 rok, 1.4 TDI, bajery typu klima czy czujniki parkowania, ~240k przebiegu. Przynajmniej nie szkoda blach i można się uczyć bezpiecznie jeździć :) myślę, że koło 5,500-6000zł. Dużo lepsze rozwiązanie niż jakiś Rover czy Seicento imo

Tez polecam, ten silnik nic nie pali i nawet dynamiczny jest jak na takie parametry.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...