Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

To pierwsze Saxo wydaje się najbardziej rozsądne, chociaż też najdroższe. Ten 106 jest sporo starszy i nie ma ABS.

 

Mama miała kiedyś Saxo 1.1 i było ok, mechanicznie bez zarzutu. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że to samochód bazujący na 106, czyli o klasę mniejszy i o generację starszy niż wcześniej wspomniane 206.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten 206 to który rok 2000 ? Bo wyświetla tylko 200. Jak 2000 to za 5 tys słabo trochę. Też bym szukał Clio 2 tak jak doradza Tobie (pipi) znawca motoryzacji made in Gran Turismo, dwutygodniowy posiadacz prawka.

 

Tydzień temu odebrałem.  :sleep:

 

Śmigam teraz autobusikiem ojca (Scenic I fl 1.9 dCi ze wspawaną ćwiartką) i nie powiem, ma (pipi)nięcie. Sam celuję jednak w coś mniejszego i tańszego w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza

Ale to punto :)

 

Banny, pytam, bo przez nascie lat siedzenia na roznych forach pierwszy raz spotykam kogos z okolic i az w szoku jestem :D

 

Troche offtopowo, male autka wcale nie sa najlepsze dla mlodych kierowcow. Tragiczne zawieszenie, slabe hamulce, mocy kompletnie brak, co przy wyprzedzaniu moze sie okazac niebezpieczne. Teorytycznie A4 z jakims 1.8T byloby duzo bezpieczniejszym wyborow dla swiezakow za kolkiem.

Odnośnik do komentarza

1.8t w rękach świeżaka to raczej średni pomysł. Pomijam już, że sobie może zrobić krzywdę, ale bardziej zagraża innym. Oczywiście, że i pandą można zabić siebie lub kogoś w wyniku brawury, ale wiadomo o co chodzi. Dla młodego kierowcy lepiej żeby tych koni było mniej niż więcej. 

 

Rozejrzyj się lepiej za czymś w normalnych rozmiarach, te co wklejasz to jakieś pudełka. Podróżowanie w czymś takim jest sporo bardziej niebezpieczne. 

Odnośnik do komentarza

No też bez przesady, niecałe 300 km w trasie w miesiącu nie wymaga 1.8T.  Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to rzeczywiście Saxo nie jest raczej topowe pod tym względem, chociaż zawsze lepsze niż Seicento. Z drugiej strony 206, Clio 2, czy starsze kompakty na pewno wypadają lepiej jeśli o to chodzi.

Odnośnik do komentarza

Macie racje - saxo czy 106 to być moze za male wozy. Zbyt niebiezpieczne jesli chodzi o kolizje.

Obejrze tylko jednego saxo, moze od razu mnei odrzuci wielkoscia.

Niestety Clio 2 nie ma w poblizu, jedno jest, ale 5000 i w srodku brzydkie.

 

 

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-polo-vw-polo-1-0-benzyna-1996-rok-ID6y9tyW.html#1e8bd776de

http://olx.pl/oferta/opel-astra-ii-2000r-CID5-IDbfxMR.html#f6f581f5a2

 

dokladam te propozycje i jutro sprawdzamy. Pewnie caly dzien zmarnuje na to, ale trudno.

Chcialbym meic to juz za soba, ale wiem, ze kupowanie aby kupic to glupota i najwyzej poczekam na inne oferty.

zdam relacje jutro, pozdro : )

Odnośnik do komentarza

audi 80, ostatnio widziałem dosyć przyzwoite B3 za 3,5tyś

 

bardzo przyjemnie mi się jeżdzi audikiem, ostatnio postawiłem do mechanika i pojechałem do pracy matizem ojca xd a niech cie ch.uj co za jazda, jakbyś poruszał się kartonem na 4 kołach, zero komfortu jazdy

Edytowane przez najdas85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ogladalismy kilka, szkoda gadac. Tutaj jest opcja - 

 

http://olx.pl/oferta/opel-astra-ii-1-6-benzyna-8v-hatchback-CID5-IDbnaAJ.html#16e02d9578

 

niestety ma kilka ognisk rdzy na nadkolach - nie sa to duze srawy, na kilka cm. Mozna ponoc zeszlifowac i sprajem koloru nadwozia przeleciec.

Autko po roku, dwoch bede chcial sprzedac i tutaj jest pytanie - czy ta rdza sie mocno powiekszy i bede mial problem z opchnieciem fury dalej?

prosze o rade, bo dzis musze podjac decyzje.

 

Na przebieg nie zwracam uwagi, wiadomo ze krecony.

Ogolnie auto tesciowa faceta sprowadzila jakis czas temu z niemiec i ona jest wlascicielem.

 

 

 

jade jeszcz to zobaczyc

http://olx.pl/oferta/opel-astra-1-6-16v-101km-klima-oryg-lakier-1-wlasciciel-bez-korozji-CID5-IDb3UoL.html#16e02d9578

 

przyznam szczerze, ze ta granatowa bardziej mi lezy. Zastanawia mnie sprzedajacy - Andrzej.

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

Podwozie musi mieć zdrowe, odnośnie ognisk to Astra 2 jest najlepszym samochodem do robienia zaprawek bo ma dużo rantów i bezśladowo da się odcinać bezbarwny. Dobra opcja tylko na poprawki zawieź komuś co się zna na tym bo najczęściej po poprawkach domorosłych fachowców jest wiecej problemów niż pożytku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...