Skocz do zawartości

PES 2015


Pawlo

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to nie jest najlepszy pes ever, ale najmniej irytująca gra piłkarska od kilku lat, przymykając oko na sędziowanie, gameplay jest bardzo przyjemny, grając offline ML na top playerze nie wkurzam się ze komputer oszukuje (patrz fifa), ze niema obesranego momentum (patrz fifa) i na ten rok mi wystarczy. Za rok niech doszlifują sędziowanie, dodadzą więcej opcji menedżerskich i będę usytasy.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zniosę, woierdol 7-1 itd., ale jak mnie denerwuje kiedy wygrywam, a zrywa połączenie i gra uznaje, że to z mojej winy. Na 3 takie domniemane ucieczki 2 razy zaliczyło mi przegraną. Oczywiście jak przegrywam, jeszcze ani razu mi się mecz nie rozłączył...

Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o ucieczki typów. Nie wierzę w taki przypadek, że wygrywam 5-1, jest 89 minuta i nagle zrywa mi połączenie, a wcześniej mecz działał jak ta lala.

 

Mam takie pytaniednośnie samej mechaniki.

Jak to jest z tymi ogólnymi statystykami, kiedy np. ustawiamy środkowego obrońcę na skrzydle i OVR 85 spada mu na 63? Czy tutaj chodzi o to, że OVR na danej pozycji jest naliczany na podstawie statystyk predystynujących do gry w danym miejscu i np. napastnik ma w statystykach dobry odbiór, to nie zwiększy to jego OVR na CF?

 

I jeszcze odnośnie MyClub:

Jak można zdobyć złote monety (bez płacenia...), którymi się płaci za piłkarzy i trenerów? GP wpadają co mecz, ale te monety wpadają za jakieś czynności typu "rozegraj 30 spotkań", "zwiększ wytrzymałość całej drużynie za pomocą monet" itp. i jest tego bardzo ograniczona ilość (np. zadań jest 15). Problem jest taki, że co lepszych trenerów nie kupimy za GP.

 

Jak wygląda sprawa ustawień taktyki w MyClub, a konkretnie: każdy trener ma ustawienie ofensywne i defensywne. Jak wchodzę w edycje, to mogę w ograniczonym zakresie je pozmieniać (nie ma możliwości zmiany pozycji z np.LMF na DL), ale np. nie mam wpływu na to gdzie będzie grał konkretny zawodnik w trybie defensywnym (bo ofensywa jest niejako ustawieniem wyjściowym i na nim wybieramy skład). Coś przeoczyłem? Nie wiem, czy dobrze kminię, ale mimo tego trenera, to my musimy zmieniać na strzałkach w trakcie meczu czy gramy w ustawieniu defensywnym czy ofensywnym?

Odnośnik do komentarza

Fifa mi się już mocno znudziła więc postanowiłem obadać pesa pierwszy raz od 2008 roku. Ogolnie gra jest bardzo dobra, ale czy ktoś mi może powiedzieć jak tutaj odbierać piłkę? W Fifie zawsze trzymałem L2, i w odpowiednim momencie wciskałem odbiór. Tutaj próbuję robić to samo, ale jak wciskam A, to raz odpala się animacja odbioru, a raz nie :|

Odnośnik do komentarza

Musisz dwa razy stuknąć przycisk podania, wtedy robisz tzw. "tackle". A na przycisku dośrodkowania robisz wślizgi. Jak trzymasz przycisk podania to wtedy robisz pressing.

 

 

Mam takie pytaniednośnie samej mechaniki.

Jak to jest z tymi ogólnymi statystykami, kiedy np. ustawiamy środkowego obrońcę na skrzydle i OVR 85 spada mu na 63? Czy tutaj chodzi o to, że OVR na danej pozycji jest naliczany na podstawie statystyk predystynujących do gry w danym miejscu i np. napastnik ma w statystykach dobry odbiór, to nie zwiększy to jego OVR na CF?

 

Trudno powiedzieć, ogólnie chodzi o to żeby ustawiać graczy na najbardziej korzystnej dla nich pozycji, trudno powiedzieć czy piłkarz ogólnie gra wtedy gorzej, ale pewnie jak dasz Mertesackera na skrzydło to i tak będzie grał źle :) Jak np. masz szybkiego bocznego obrońcę jak Cole, Shaw czy Zabaleta i dasz do na skrzydło to chyba nie ma dużej różnicy. Overall to tylko liczba, bo w FIFIe była.

 

W sensie nie będzie różnicy, że nie będą potykali się o własne nogi czy głupio tracili piłkę jak nie grają na własnej pozycji, będą zwykłymi skrzydłowymi tylko gorszymi niż ci prawdziwi.

Edytowane przez c0r
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj/dzisiaj w nocy pograłem sporo w MyClub i z tego co wybadałem, to wpływ pozycji na jakiej ustawiamy naszego piłkarza ma znaczenie i nie chodzi o oczywiste wnioski wynikające ze statystyk. W MyClub jest włączony team spirit (a z tego co pamiętam w innych trybach może być wyłączony), na który mocno wpływa dostosowanie piłkarza do taktyki zespołu oraz pozycja do jakiej jest przypisany. Czyli piłkarz który gra wyjściowo na CF zostaje przesunięty na SS, to przy słabszych predyspozycjach do gry na tej pozycji zmniejsz TS. Niby nic, dopóki nie gramy meczu... Bez dobrego TS nie da się praktycznie grać, praca ofensywy i defensywy robi się mocno nieskładna. Po prostu piłkarze grają gorzej, zaczynając od pressingu, przez wychodzenie na pozycje podczas ataku, po powrót do obrony.

 

 

Ja mam bardzo duży problem z grą w defensywie. Zupełnie sobie nie radzę przy kontrach rywali i np. nie jestem w stanie zamknąć rywala z piłką za pomoca 2x :square18x18: , zawsze to wygląda jak pościgi w Benny Hillu. Jak trafiam na ogarniętego rywala, to zabija mnie pressingiem, przestrzeni nie mam praktycznie wcale, bo praktycznie gdzie nie podam piłki, to w sekundę jestem kryty przez 2-3 rywali. Może to mieć coś wspólnego z ustawieniami krycia indywidualnego?

Odnośnik do komentarza

na piecu, grafika podobno trochę gorsza ale gameplay ten sam także tragedii nie ma. zresztą i tak moim zdaniem wygląda lepiej od fify. no i wgrałem sobie już patch z nazwami zespołów, logami i koszulkami także w ogóle już fify nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza

Już pomijając kwestię grafiki, na konsolach są chyba lepsze strzały, bardziej niepowtarzalne, na PC po jakimś czasie zaczyna się zauważać schematyczność goli. Fizyka zawodników też wydaje mi się lepsza.

 

KONAMI jak sobie pogrywa z licencjami: podobno w EDIT MODE można ustawić prawdziwe nazwy drużyn Premier League wymawiane przez komentatora.

Odnośnik do komentarza

Już pomijając kwestię grafiki, na konsolach są chyba lepsze strzały, bardziej niepowtarzalne, na PC po jakimś czasie zaczyna się zauważać schematyczność goli. Fizyka zawodników też wydaje mi się lepsza.

 

KONAMI jak sobie pogrywa z licencjami: podobno w EDIT MODE można ustawić prawdziwe nazwy drużyn Premier League wymawiane przez komentatora.

Na konsolach strzały tez schematyczne. Tego brak w tym PESie- nieprzewidywalnosci.
Odnośnik do komentarza

Już pomijając kwestię grafiki, na konsolach są chyba lepsze strzały, bardziej niepowtarzalne, na PC po jakimś czasie zaczyna się zauważać schematyczność goli. Fizyka zawodników też wydaje mi się lepsza.

Wersja z PC=X360=PS3, więc przypomina to sytuacje z FIFA 14, gdzie tylko PS4 i XO dostały zaawansowaną fizykę. Mniejsza o motywy takich działań ;).

 

Co do różnic w rozgrywce, to wersja uboga bardzo przypomina poprzednią edycję z pozmienianymi suwakami (czyli różnice jak erze PS2), a wersja na PS4/XO to właśnie taka FIFA 14 z lepszą fizyką, większą kontrolą nad hipkiem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...