Skocz do zawartości

PES 2015


Pawlo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nowego faworyta z gatunku "co mnie wkurza w PES 2015":

przywilej korzyści i związane z nim cyrki.

W teorii działa to nawet sensownie. Rywal cię fauluje, ale piłka jest nadal w twoim posiadaniu, więc sędzia nie przerywa akcji. Później, po zatrzymaniu gry (np. wybicie piłki na aut) sędzia może nawet wlepić kartkę rywalowi za tamtą sytuację.

 

Praktyka wygląda następująca. Rywal kosi wślizgiem naszego obrońce pod naszym polem karnym, ale piłka turla się przypadkowo pod nogi naszego następnego piłkarza który dotyka ją (sędzia pokazuje przywilej korzyści) i 0,2s później traci ją bo wpada na niego rywal (ogólnie nasz zawodnik nawet przez chwilę nie ma kontroli nad piłką), robi się pinball po którym mój bramkarz staje naprzeciwko napastnika z piłką przy nodze. Sędzia oczywiście używa gwizdka i pokazuje na środek boiska. Dobre jaja  są miłośnikami wykaszania trawy. Idziesz jeden na jeden z bramkarzem, dostajesz "czysty" wślizg z tylca, piłka turla się gdzieś na bok, gdzie wpada na nią mój skrzydłowy, ale w tym samym czasie zostaje zgaszony przez wracającego obrońcę. Sędzia puszcza grę, bo przecież zastosował przywilej korzyści c'nie. Mój skoszony napastnik leży na boisku, a rywal spokojnie wyprowadza kontrę. Przerywam jego akcję i znowu kosa, następny leży, ale znowu piłka przy mojej nodze. Chwilę później sędzia odgwizduje koniec połowy, wchodzę do menusów i widzę, że jeden ze skoszonych już nie zagra. Oczywiście zero kartek. Druga połowa wygląda podobnie. Koniec końców kończę spotkanie z kontuzjowanymi dwoma podstawowymi zawodnikami, dwoma żółtkami za popchnięcie rywala gdzieś pod jego bramką. Bilans kolegi po drugiej stronie kabla: jedno żółtko. Ogólnie takie akcje prowadzą do następującej sytuacji: prowadzę 1:0, ale mecz jest na styku, tyle, że rywal zaczyna polować na nogi mojego Goetze i Ibry. Z obawy przed kontuzją (bo już Ibra raz leżał, a drugi raz po chwili zawsze oznacza kontuzje- takie prawidło w tej grze...) ściągam ich obu i zastępuje dużo słabszymi rezerwowymi. Ściągam też skrzydłowego bo już pada i każdy sprint kończy się stratą piłki. Rywal wyrównuje. Ja jestem w (pipi)e, bo siła ofensywy spadła o 50%, muszę liczyć na remis. 2 kosy i już gram w 9, kolega dostaje jedno czerwo. Kuhrwy lecą szybciej niż seria z pepeszki. Mecz się kończy moją przegraną, stratą dwóch zawodników, a kolega? Gufno, w dywizjach w MC nie ma znaczenia ile kartek dostaniesz, ale kontuzje już powodują, że trzeba sięgać do rezerw.

 

Niestety odsetek graczy którzy wykorzystują beznadziejną pracę arbitrów rośnie. Raz mi jakiś typek (Arab czy coś)  podziękował po meczu, który przegrałem wysoko 5-1, po 5 jego strzałach (w tym 2 bombach 30 metrów i 2 pinballach, mi nie wchodziły akcje 1 na 1...), że nie oszukiwałem. Zapytałem o co chodzi z tym oszukiwaniem, to mi napisał, że nie kosiłem mu piłkarzy. Miałem ochotę po 3 golu, nie powiem ;). Pół biedy jak wślizgi są wynikiem frustracji, rywal traci 2-3 bramki w odstępie 1,5 minuty i się wkurzy (wtedy od razu stawiam na rezerwowych, mecz optycznie się wyrównuje i schodzi z niego ciśnienie), ale niektórzy stosują dosyć przemyślaną strategię od samego początku spotkania. No nóż się w kieszeni otwiera i żałuję, że nie mogę typa zablokować w MC :/.

 

Tyle niuansików w typ PESie :banderas:

 

430 meczy w MC pękło!

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Ja gram offline i o ile w 2014 w ogóle nie było przywileju, tak tu przegięli w drugą stronę. Tu po prostu nie ma faulu, jeżeli po faulu piłka będzie nadal w posiadaniu drużyny faulowanego piłkarza. Zawsze. Są sytuacje, że robisz gościowi kosę od tyłu i po prostu nie podchodzisz do piłki a nie odgwizdże ci sędzia faulu.

Odnośnik do komentarza

i odkryliście to teraz, tyle miesięcy po premierze?

Bardziej chodzi o problem wynikający z cwaniactwa grających niż tego, że tak wygląda sędziowanie. Przez większość czasu nie ma problemu z tym, że sędzie nie odgwiżdże faulu, nie da kartki czy że ktoś tam złapie kontuzje. Już nawet człowiek przymyka oko na karne czy kartki z czapy. No zdarzy się, ale jak gracz specjalnie wykorzystuje kulawe sędziowanie, to zaczyna wkurzać. Po tylu miesiącach od premiery jest coraz więcej takich typów.

Odnośnik do komentarza

pajgi,a jak ja mówiłem, ze sedziowanie jest z(pipi)ane to mowiles, ze nie masz nic do pracy sedziów;p

 

generalnie są sedziowie którzy wogóle nie kartkują, absolutny maks to żółta kartka przy ostrym wslizgu od tylu przy sytuacji sam na sam.

ja tam juz sie nie denerwuje tym wszystkim gram rekreacyjnie jak kolega przyjdzie lub 1-2 meczyki jak wlaczam konsole. to tylko gra.

Odnośnik do komentarza

pajgi,a jak ja mówiłem, ze sedziowanie jest z(pipi)ane to mowiles, ze nie masz nic do pracy sedziów;p

Nie pisałem nic takiego, napisałem, że sędziowanie to jest marginalny problem w stosunku do innych złych rzeczy w tym PESie. Ostatnio zaczęło mnie to szczególnie irytować, bo rzadziej trafiam na trójkątowców niż na fanów wykaszania.

Odnośnik do komentarza

Dobre jaja są też w singlu, jak wygrywam mecz. Podaję piłkę do bramkarza w 90 minucie, przy stanie 2:1 dla mnie i stoję bramkarzem w polu karnym, a przeciwnicy nawet nie podchodzą i tak upływają 3 doliczone minuty. :dynia:

 

Dokładnie. Strasznie niedopracowany jest single.

Odnośnik do komentarza

ale tak od zawsze bylo przeciez, jak mnie ai wkurzalo i czulem ze skrypt gry zrobi wszystko zebym przegral - ile razy ja sie w tej serii na(pipi)ovalem kiedy przeciwnik z overalem 60 nagle w ostatniej akcji meczu robi cudowna akcje, drybluje wszystkich i wpada hiper gol lub bramka z wolnego - to wolalem oszukac system i podawalem do bramkarza i odczekalem doliczony czas gry

Odnośnik do komentarza

dokładnie, pes zawsze wyglądał jak gra robiona przez pół-amatorów i jest to raczej seria dla fanów klimatu tej gierki niż faktycznych fanów piłki nożnej, dlatego ja od kilku lat nie kupuję ich gier na premierę, czekam aż stanieją i po prostu jestem przygotowany na te ułomności

 

to o czym pisze cosmos było już w kilku poprzednich pesach (nie zaryzykuję stwierdzenia, ze w każdym, ale niewykluczone)

 

miałem szczerą nadzieję, że zmiana silnika przyniesie jakieś większe zmiany (w rozgrywce, nie systemie oświetlenia), niestety wyszło jak zawsze i teraz co rok zmieniać się będzie tylko rodzaj oświetlenia i ustawienia suwaczków. tym bardziej, że ta część zostala całkiem dobrze przyjęta. zmiany na lepsze oczywiście są, ale to cały czas eksperymenty z prędkością rozgrywki i timingiem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...