Skocz do zawartości

PES 2015


Pawlo

Rekomendowane odpowiedzi

A to dydki, strzałki to była podstawa -_-.

 

Zagrałem kilka meczy, póki co nie moge się do końca "wczuć", czuje, że coś nie jest : ).

Nieśmiało zaczynam grać on-line, ale dla bezpieczeństwa otoczenia wole wybierać momenty jak nikogo nie ma w domu. Na myClub to chyba w ogóle nie zdecyduje się grać przez neta, już i tak mam kilka siwych włosów.

 

Z ciekawości - są jakieś istotniejsze róznice między wersjami na PS3 a PS4??

Odnośnik do komentarza

Hmm no to zależy w sumie na pierwszy rzut oka to prócz grafiki i lepszej płynności na powtórkach to wydaje mi się, że lepsza responsywność i animacje graczy są, ale za mało grałem w next genową wersje a czemu w ogole się zastanawiasz?

Odnośnik do komentarza

Inna fizyka w takich produkcjach ma kolosalne znaczenie. Biorąc pod uwagę jakie detale sprawiają, że gracze odróżniają poszczególne części od siebie, to tak inna fizyka sprawia, że PES2015 na stare i nowe konsole, to według mnie inna gry.

 

Wczoraj o mało nie zabiłem konsoli. Znowu mam to co w FIFA, im dłużej gram, tym gorzej mi idzie :/

Odnośnik do komentarza

Jak sie obronic przed tym przenikaniem napastnikow? No ibra biegnie na obronce i poptostu przez niego przenika i jedzie dalej:D

Tym dłużej gram to mam wraznie,ze ta gra to ma takie same skrypty jak fifa,moze nie takie przegiete ale zeby oddac 12 strzallw na bramke i jakis śmieszny cassilas wszytsko wyciaga a Hart wpuszcaa na 3 strzaly z 25 m 4 gole.

Smiech

Odnośnik do komentarza

Jak sie obronic przed tym przenikaniem napastnikow? No ibra biegnie na obronce i poptostu przez niego przenika i jedzie dalej:D

Tym dłużej gram to mam wraznie,ze ta gra to ma takie same skrypty jak fifa,moze nie takie przegiete ale zeby oddac 12 strzallw na bramke i jakis śmieszny cassilas wszytsko wyciaga a Hart wpuszcaa na 3 strzaly z 25 m 4 gole.

Smiech

Zależy co to za strzały...  Rozumiem, że Iker broni 12 piłek idącyc w okienko bramki, a Hart puszcza 3 szmaty z 25m?

 

Prawdziwe wady tej gierki, które mogę z czystym sumieniem wypisać po rozegraniu około 200 meczy online:

 

-przełączanie pomiędzy zawodnikami- to chyba główny minus, bo fatalna responywność tego elementu rzutuje na praktycznie każdy inny element gry. Ja grałem na ustawieniach pół-automatycznych, ręczne przeskawiwanie pomiędzy zawodnikami stłoczonymi przy defensywnych stałym fragmencie, jakoś sobie tego nie wyobrażam w tej grze... Dziesiątki razy miałem problem z przełączeniem zawodnika kiedy np. rywal posyłał trójkąta a ja próbowałem wybrać zawodnika który jest bliżej piłki, komputer niestety ma ogromne problemy ze zrozumieniem intencji. Do tego jeżeli już zrozumie, to zazwyczaj następuje lekki lag świadomości tego zawodnika i np. minimalnie zwalnia, zmienia kierunek czy wręcz zatrzymuje się. 70% straconych bramek po trójkącie wynika właśnie z tego elementu, a to ma związek z poniższymi punktami.

Co do samej mechaniki zmian, to jest jeszcze element, który daje w kość. Czasami tor lotu piłki przecina nasz zawodnik, na którego w danym momencie nie jesteśmy przełączeni i gra zamiast z automatu przerzucić nas na tego typa, głupieje i np. taki typo leci bezwładnie z piłką kilka metrów, a my w tym czasie desperacko przesakujemy pomiędzy kilkoma innymi piłkarzami.

 

-przelatująca piłka przez nogi obrońców- rozumiem, że takie "siatki" są spoko przy odległościach około 1metra , ale jak rywal posyła piłkę na 10m i więcej, to szlag człowieka trafia. To się łączy często w kombosa z przełączaniem kontrolowanego piłkarza.

Zauważyłem, że takie "siatki" najczęściej dochodzą do skutku jeżeli w danym momencie próbujemy wcisnąć Xa, czyli gierka odczytuje próbę odbioru. Rozumiem, że wduszenie Xa kiedy naciskamy rywala nie zawsze daje wynik "przejęcie piłki" i jest to zależne od wielu czynników (m.in.statsów), ale jakiś geniusz powinien wpaść na pomysł, że bezpańska piłka która przelatuje 10 centymetrów obok nóg obrońców powinna być z automatu przez nich zgarniana. Tutaj to wygląda tak, jakby gra traktowała piłkę jak duet szmacianka+piłkarz. W takim momencie największe szanse daje jedynie szybka zmiana i ustawienie się na torze lotu futbolówki, bez wsikania czegokolwiek.

 

-wychodzenie bramkarzy- wiadomo o co chodzi, najgorsze są zagrania górny trójkąt wyrzucające w stronę linii bocznej, bo ja się pytam, po kiego grzyba ten bramkarz tam p(pipi)? W ogóle to najlepsze jest wracanie bramkarza na swoje stanowisko pracy po takiej interwencji. Jeżeli piłka nie zostanie wykopana na połowę, to nasz goalie będzie tuptał sobie tam gdzie ostatnio interweniował. Już kilka razy straciłem gole po takich śmiesznych sytuacjach, że po piąstkowaniu na 16 metrze bramkarz ślizgał się w polu karnym dobre 5 sekund, a rywal w tym czasie pakował piłkę do pustej bramki.

 

To co wyżej daje mi jakieś 95% wszystkich kurew rzucanych w stronę PESa. Reszta to są pierdoły z którymi można nauczyć się żyć, a wręcz nauczyć się z tego korzystać. Jeżeli gracie online, to pamiętajcie, że bez stabilnego łącza kurew będzie więcej o kolejne 85%, bo lagi potęgują dwa pierwsze problemy.

Odnośnik do komentarza

a swoją drogą co za cwele lagują mecze?! Już nie raz miałem taką sytuacje, że wygrywałem (zarówno w fife jak i PESa) prowadziłęm gre, typ nie miał za bardzo nic do gadania i nagle po straceniu kolejnej bramki (powiedzmy na 2-0) nagle moje poczynania są niewczasie, gra laguje, a on się czuje ak ryba w wodzie. Bo takim cwelą nie potrzebny timing bo oni tylko robią jedno podanie a potem lecą na pałe. 

NO po prostu nie wierzę, że ludziom nie wstyd tak robić

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...