Skocz do zawartości

PES 2015


Pawlo

Rekomendowane odpowiedzi

Kuźwa dwa mecze z rzędu ze składami Realu itd., jedna heroiczna wygrana (z 0-2 na 5-4 w doliczonym czasie), w drugiej srogi w(pipi) 6-0 (gość umiał grać -1000 punktów w rankingu- , ale atak w składzie Ronaldo, Ibra, Messi, Robben tylko mi udowodnił, że Ibra to leszcz przy reszcie i ziomek używał go tylko do zgrywania wysokich piłek, a zapędy dryblingowo-sprintowe gasiłem dosyć łatwo, za to Ronald strzelił mi tylko 5 bramek...) , przy takiej dysproporcji zawodników nie byłem rady NIC zrobić, później dwa wygrywane spotkania z leszczami i dwie ucieczki, które komp zaliczył mi na 0 punktów. W życiu bywa pod górkę...

Odnośnik do komentarza

ten engine na ktorym od pes2014 smiga ta seria czyli przerobiony foxengine jest jakis dziwny - za duzo tu skryptow albo po prostu ja mam krotka pamiec i nie pamietam ze wczesniej az tak chamsko - ile ja razy zagrywam leciutka pilke na dobieg, a gra mi wysyla atomowa pilke do przodu, albo obronca/napastnik zwalnia pomimo trzymania guzika sprintu, zbyt czesto nie mozna zrobic tego czego sie chce bo konsola nie pozwala, strzaly tez takie bardziej przewidywalne niz kiedys(choc w demku byly lepsze), odbiory tragiczne (nie bylo chyba gry pilkarskiej gdzie bardziej sie oplacalo odbierac pilke AI przez trzymanie kwadrata) - jedyny plus tego silnika w chwili obecnej to animacje

Odnośnik do komentarza

Ficuś trudno oczekiwać, że granie na automacie będzie jednocześnie oznaczało, że każde zagranie będzie wyglądać tak jak chcemy. Od tego masz manuala, żeby wrzucać i strzelać zawsze dokładnie tam gdzie chcesz. Przy PESowej mega sprawności piłkarzy (piłka jak po sznurku, praktycznie bez znaczenia jak jesteśmy ustawieni względem adresata naszego podania) to przypominałoby parodię, a nie mecz piłkarski "no przecież chciałem podać na 12 metr i nie tak wyskoko, tylko 1,34metr nad ziemią!". W FIFA ten element (czyli interpretacja naszych podań na automacie)  wygląda lepiej, ale też trudniej o precyzje przy złym ustawieniu i widać, że piłka leci nie tam gdzie chcemy nie przez dziwne obliczenia gierki, tylko dlatego, że np. podanie na dobieg będąc obróconym tyłem do adresata ogólnie jest mało skuteczne. No i ustawienie automatu w PES na 1, sprawia, że podania mają lepiej wymierzoną siłę, tylko też sami musimy nad nią panować, ale np. podania w poprzek pola karnego nagle tracą randomowość.

Co do kontroli nad piłkarzem, to ten problem zwalniania jest od zawsze, to też jest element, który w FIFA od lat wygląda o niebo lepiej. Czyli to problem serii, a nie konkretnie tej części.

Strzały z dystansu są dużo bardziej randomowe niż kiedyś, to samo tyczy się uderzeń bez przyjęcia (co kiedyś w pewnych warunkach było skuteczniejsze niż przygotowane uderzenie), ale już uderzenia z obrębu pola karnego, zgadzam się, są mniej randomowe.

Odnośnik do komentarza

Po 10 latach przerwy od PESa wreszcie powróciłem do tej serii :)

Może nie jest to jakaś wybitna odsłona, ale wreszcie mam grę piłkarską, która potrafi dać fun i jest ten dawny syndrom "jeszcze tylko jeden meczyk", po czym pada odkłada się gdy za oknem zaczyna świtać  :P .

Choć strasznie "zjanuszałem" i by dać radę wygrać z konsolą, to musiałem zjechać z poziomem trudności do poziomu regular... na pro i wyżej jest masa bezbramkowych remisów lub bęcki, także jeszcze mnóstwo nauki przede mną :). Za mocno nasiąknąłem Fifą i w PESa kaleczę niemiłosiernie.

 

Mam do Was jeszcze 2 pytanka - czy rozgrywając mecz w wersji na PS4 wiatrak wchodzi Wam na wysokie obroty? U mnie menusach jest cisza, ale po rozpoczęciu meczu konsola staje się zdecydowanie głośniejsza.

Drugie pytanie tyczy się wersji na Xbox'a 360 - czy ta wersja różni się czymś od wersji na PS4? Bo jeśli gameplay jest identyczny, to będę namawiał brata fifowego betona by w tym roku spróbował Pro Evo :) 

Odnośnik do komentarza

Co do głośności konsoli to u mnie podczas meczu cisza, ale czasem w menusach jest głośna. W ogóle ps4 pod tym względem jest dziwne. Jedne egzemplarze zachowują się głośniej a inne ciszej w określonych momentach określonych gier.

 

ontopic, zbrzydł mi ten pes, a takie jaranko na początku było. Co roku u mnie była jakaś gra piłkarska i chyba pes to przygoda na jeden rok. A szkoda, bo za czasów ps2 to była moja ulubiona seria. Setki godzin w kanapowym multi...

Odnośnik do komentarza

konami dalo raport premier na 2015 i brak tam bylo pesa2016 stad plota, ze w tym roku bez nowego pesa, adam bhatti community menager pesa wlasnie na twittcie uspokoja, ze przyszlosc pesa jest bezpieczna i niesamowita

 

Konami nie umieszcza niezapowiedzianych gier w swoich raportach (w identycznym raporcie rok temu też nie było Pes2015), ale oczywiście "dobre" dziennikarstwo robi newsa z głupiej plotki (oczywiście na PPE też polecieli z tym :D ).

Odnośnik do komentarza

Co do głośności konsoli to u mnie podczas meczu cisza, ale czasem w menusach jest głośna. W ogóle ps4 pod tym względem jest dziwne. Jedne egzemplarze zachowują się głośniej a inne ciszej w określonych momentach określonych gier.

 

 

Moja konsola w dashu i menu gry jest praktycznie bezgłośna. Gdy zaczyna się mecz wentylatory wchodzą na wyższy bieg, ale jest to jeszcze akceptowalne i w niczym nie przeszkadza (pomiar głośności za pomocą telefonu wskazuje 47-48db). Natomiast jak zdobędę gola i lecą powtórki, to zaczyna się istny huragan... jakby konsola miała zaraz odlecieć  :teehee: . Gdy powtórki się skończą wentylator zwalnia i znowu jest cicho. 

 

Prócz PESa mam jeszcze GTA i tam wentyl aż tak głośno nie szumi.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...