Skocz do zawartości

PES 2015


Pawlo

Rekomendowane odpowiedzi

Przez weekend pogralem troche, slabszymi druzynami na prawde bardzo grywalna pozycja choc oczywiscie jak zwykle trzeba przymykac oko na bledy:

- sedziowanie jest fatalne, za kosy dostaje sie maks zolte kartki, czesto nawet spalone sa zle odgwizydywane

- jak zwykle przenikania, dziwne lagi szczegolnie obroncow

 

my club bardzo fajny tryb, szkoda, ze po rozegraniu kilku meczy team level podskoczyl mi na 2 i juz mi losuje gosci, ktorzy rzekomo maja ten sam level co ja ale juz ibre czy krystyne z przodu przez co mecz przypomina cyrk wariatow gdzie moi obroncy to randomy z 70, a na brance no name 63.

 

Tutaj dochodze do kolejnej zagwostki tej wersji - gra w obronie, no niesamowicie trudna jest - koksy w tej grze, zwrotni pilkarze czy gracze co potrafia i czesto sie kiwaja maja niesamowity boost w tej grze przez fakt, ze obroncy w tej grze przypominaja czolgi, a zagrywki typu 2xX czy R1+X zbyt czesto dzialaja za wolno lub wcale. Zauwazylem ze co lepsi w sieci nawet nie staraja sie odbierac pilki tym pilkarzem jakim kieruja tylko przez umiejetne podwajania graczem sterowanym przez konsole z kwadratem

 

ehhh gram dalej, skill zostal jak na razie w szafie

Odnośnik do komentarza

ostatnio wrocilem do pesa i coz, okazalo sie, ze nie umiem w to grac.

 

w ataku jako tako idzie, ale w obronie dramat. nauczylem sie juz tyle, zeby nie latac nonstop z wcisnietym X.

 

jak sie zachowywac w sytuacji sam na sam kiedy stoje przed biegnacym rywalem? dwa razy X nonstop konczy sie faulem.

 

co robic jak kogos gonie i sie z nim zrownam? konsola w takiej sytuacji odbiera mi pilke w 90% przypadkow od razu. w druga strone konczy sie tym, ze moj pilkarz sie zatrzymuje i podnosi rece.

 

nie potrafie tego ogarnac i zdziebko mnie szlag trafia.

Odnośnik do komentarza

1. Totalna samokontrola- coś co wychodzi mi dopiero jak prowadzę 5-0, zero pośpiechu, uwaga i używanie odbioru "na raz" tylko w ostateczności

2. Opanowanie gry kwadratem- skracanie pola gry atakując rywala 1-2piłkarzami za pomocą kwadratu i jednocześnie blokowanie możliwości podania sterowanym przez nas zawodnikiem (zupełnie nie ogarniam, chyba, że już prowadzę 7-0)

3. Odpowiednie ustawienie formacji i poleceń dla drużyny- jeżeli nie grasz w myclub, to możesz eksperymentować i wszystko zależy od twoich preferencji. To czy twoi piłkarze podchodzą pod rywala kiedy ten ma piłkę, czy raczej konsekwentnie się cofają ma duże znaczenie dla stylu gry obronnej. Ogólnie nie polecam zbyt pasywnej gry defensywy, bo może ciężej przechodzą wtedy trójkąty z połowy, ale sytuacje 1 na 1 naszego obrońcy z Ronaldami (taka taktyka powoduje, że piłka bardzo łatwo wędruje aż pod nasze pole karne, a rywal ma dużą swobodę przy rozgrywaniu) do miłych nie należą. Zdecydowanie łatwiej też wtedy stracić bramkę z dystansu.

4. Opanowanie manualnego zmieniania piłkarzy- automatyczne zmiany są o kant dupy rozbić i prowadzą do licznych kurew, ale nie do poprawy gry defensywy. Jeżeli tracisz dużo goli po trójkątach, to w sporej mierze odpowiada za to chu.jowa zmiana piłkarza. Ja jestem za stary na takie rzeczy, ale młodzi, sprytni gracze powinni zacząć naukę od tego elementu.

Odnośnik do komentarza

Ktoś chętny posparować? Nie grałem na serio w PESa od czasów PS2, ale w FIFE się troche kasy ugrało na turniejach. Otoczka tych MP zachęca do chociażby spróbowania swoich sił :) Jak coś to Aem_PL jestem jutro późnym wieczorem itd.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie dot. wersji na PS3: otoz podobno, grajac mecz pucharowy z komputerem, nie mozna juz w trakcie meczu ustawic drugiego gracza, aby gral przeciwna druzyna. Pytam wiec, czy moze wyszedl patch do gry, ktory to zmienia, czy tez tak po prostu juz jest w najnowszej odslonie, ze mozna grac tylko druzynami, ktore wybierze sie jako swoje glowne?

Odnośnik do komentarza

Zawsze gralem tylko w master lige online, no i w tym roku ten caly my club mi sie nie podoba. Losowania nowych zawodnikow mialy pozbawic ludzi skladow z gwiazdami...nie wiem jak to wszyscy robia, ile w to graja/grinduja, ale ibra czy krystyna w skladzie jest standardem:(. Do tego dochodzi level druzyny przyznawany na podstawie 16 czy 18 zawodnikow, przez co ludzie sobie ustawiaja pierwsza 11 gwiazd, a lawka z zawodnikow slabych, aby zanizyc level druzyny. Moja druzyna z zawodnikow ok 75 overala ma np 3 level, trafiam na druzyne 11 gwiazd z rezerwami majacymi overall ok 60 i tez ma gosciu level 3. Dochodzi do tego brak mozliwosci zmiany taktyki podczas meczu, wszystko jest z gory narzucone przez kupionego managera. 

Tak bardzo uwielbialem ten tryb, w sumie byl to jedyny, w ktory gralem prawie rok w rok, ale konami nie potrzebnie udziwnilo cos co w edycjii 2013 bylo genialne, procz zagran trojkatem:)

Dziekuje Konami za ziebanie swietnego trybu, mam okazje pokonczyc inne tytuly.

Odnośnik do komentarza

ano - zarabia sie caly czas i odklada i odklada i odklada - sie kupuje dopiero wtedy jak akurat jest jakies promo lub specjalny event gdzie szansa czarnej pilki jest wysoka

 

jak sie wydaje kupe hajsu na agentow gdzie szansa na kogos z czarnej pilki wynosi 16% to sie nie dziw, ze skladu zbudowac nie potrafisz

Odnośnik do komentarza

No i najwazniejsze jest granie jednym składem, żeby odpowiednik fifowego chemistry był wysoki, ale fakt granie bez możliwośći zmiany formacji jak się chce jest wku.rwiające, uciułałem zlote monetki na Villa Boasa i ma taką formacje, która mi pasuje, ale jednak z mocnymi przeciwnikami mam za mało siły w ataku bo ma dwóch defensywnych pomocników i gra się ciężko, do tego w ataku mam Goetze i Llorente a ten drugi to epickie drewno, którym można pograć tylko w opcji kanapowej po sieci jest jak Rasiak. 

Odnośnik do komentarza

mimo wszystko w pes2015 powinien algorytm jakos sprawniej liczyc sile druzyny albo tych leveli sily druzyny powinno byc sporo wiecej, ja mam lvl2 ekipy i pilkarzy z overalem 71-73, a tez czesto losuje mi cwaniakow na 2lvl z ronaldo czy ibra na szpicy i juz na dzien dobry wiem, ze przegram i to wysoko :smutny rayos:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie no pracy w konami na tym trybem mają w ciul żeby go zrobić dobrze (bo jest grywalny, ale muszą pozmieniać dużo rzeczy i dopracować), ale jak oni nawet nie chce im się wprowadzić filtra do dywizji polegającego na lvl drużyn to co tutaj więcej wymagać od nich?

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

No wróciło, wróciło i się opłaca losować, ale dziwnie często losuje mi złotą piłkę zamiast czarnej, mimo, że drop na złotą to tylko 30% ;/

Z ciekawszych zawodników dropło mi: Mandzukić, Barzagli, Jordi Alba i Verratti ale czasami zdarzają się takie kołki jak jakiś bramkarz Monaco z 75 overall ;/.

Farmię te GP, bo chcę jakiegoś szybszego napastnika - ale najczęściej wypada mi jakiś boczny obrońca bądz defensywny pomocnik, których mam masę...

Tak czy inaczej za wolno robi się GP w myclubie, żeby można było zbudować i utrzymywać skład z samych zawodników powiedzmy 83+ - może to i dobrze? ;o

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...