Skocz do zawartości

Euro 2016 Francja


Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie ktoś napisał - że dzisiaj gra drużyna bez trenera vs trener bez drużyny (co po tej pierwszej połowie okazało się nie do końca prawdą, bo Włosi grają dobrze). Chyba łatwo dopasować o kogo chodzi.

 

Ale fajne opcje z ławki mają Włosi na rozruszanie gry - Insigne czy faraon wbije i trochę jakości może dodać. Nie ma takiej tragedii w składzie jaką niektórzy widzieli.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Oglądanie od piątku każdego meczu trochę mnie zmęczyło, zbyt duże natężenie piłki nożnej zaczyna mnie nudzić. Belgia - Włochy nie miałem już siły oglądać :(

 

 

Zawsze tak jest. I dlatego publika zapamiętuje z wielkich imprez przede wszystkim pierwsze mecze (Joel Campbell...) i potem kilka istotnych. Nawet nie całe Euro. Często byłem zdziwiony, że ludzie jakby w ogóle mogą zignorować, że ktoś np. był świetny w 2. i 3. kolejce, albo zagrał świetnie tylko jedne mecz na sześć. Ale chyba też pójdę tą drogą, bo co zrobić. No, może będę oglądał powtórki wieczorem, ale na żywca nie idzie.

 

Dzisiaj na szczęście dwa mecze.

 

Austria to dla mnie jedna z lepszych ekip, ale czy potwierdzi to wynikiem? Poza może zręcznym bramkarzem, ta jedenastka ma wszystko: świetnych stoperów, utrzymujących formę bocznych, doskonały duet środkowych pomocników Baumgartlinger-Alaba, ofensywnych graczy umiejących strzelać, i jednego doskonale pasującego do tej jedenastki napastnika, jakim jest Marc Janko. Dla mnie to ekipa-fenomen: mają akurat tyle dobrych piłkarzy, by stworzyć jedenastkę, i wszyscy z nich są w kwiecie formy (młodsi osiągnęli doświadczenie, za to starsi nie przekroczyli jeszcze znacząco trzydziestki - za dwa lata Janko zapewne będzie już emerytem i nie wiadomo, czy będzie jakikolwiek inny napastnik).

 

Węgry to chyba zespół wśród słabeuszy. W końcu jeśli nazywa się tak Ulster, który wygrał grupę, a Węgry zajęły trzecie miejsce? NIemal połowa wszystkich goli w ich meczach padła w ostatniej kolejce, w meczu "whatever", 3-4 z Grecją. W barażach pokonali Norwegię sprytnym futbolem. Na pewno okazja, żeby przypomnieć sobie, że 40-letni Gabor Kiraly, zawsze w dresach, nadal gra. Drużyna od lat opiera się na nim, Zoltanie Gerze i Balazszie Dzsudzsaku - uzupełnionymi głównie zawodnikami, którzy albo grają w rodzimej lidze, albo ewentualnie nie grają na Zachodzie. Jest też stoper z Wisły Kraków.

 

 

Media często mówią o "fali młodych talentów" w Portugalii w konkteście Euro i to prawda, że ogólnie są, ale trener stawia raczej na doświadczenie. Ponadto większość tych talentów tak naprawdę nie pasuje do jedenastki, której nadal brakuje np. obrońców i typowych napastników. W ataku grają więc nominalni skrzydłowi Cristiano i Nani (jedyną "9" w kadrze jest Eder, równie ceniony co włoski Eder we Włoszech - chociaż w Lille nieco odżył, to w kadrze strzelić gola jest dla niego wyzwaniem). A w obronie - doświadczenie "starych": Pepe, Carvalho, Vierinha czy znienawidzony przez portugalskich fanów Eliseu (traktują go jak Wawrzyniaka - rozpieszczeni...). W ataku może się nawet pojawić "Payet Portugalii" czyli Quaresma... Żadnych nastolatków raczej nie zobaczymy, rolę młodych talentów będą musieli spełnić odkrycia sezonu w lidze portugalskiej: defensywny pomocnik Danilo oraz błyskotliwy rozgrywający Joao Mario.

 

 

Islandia zaczęła eliminacje jak mistrzowie świata, ale końcówkę mieli dość słabą, i sparingi od tego czasu również nie zachwycają. Nie będę w szoku, jeśli zdobędą 0 punktów, ale hej, wszystko jest możliwe.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

UEFA nałożyła na Rosyjską Federację Piłkarską kare pieniężną w kwocie 150 000 euro za race, rasistowskie zachowanie i rozruchy na trybunach oraz zdyskwalifikowała reprezentację Rosji z Euro za rozruchy na trybunach ("crowd distrurbance"), ale ta druga kara jest zawieszona. Jednocześnie UEFA zapowiedziała, że jeżeli w trakcie jednego z kolejnych spotkań z udziałem Rosji na trybunach znowu będzie crowd distrurbance, to dyskwalifikacja zostanie odwieszona i Ruscy lecą z turnieju.

Te powyższe kary dotyczą jedynie tego co zaszło podczas meczu Rosja - Anglia i nie dotyczy rozruchów, które miały miejsce poza stadionem, bo to nie jurysdykcja Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA.

 

http://www.uefa.org/mediaservices/newsid=2376811.html

Odnośnik do komentarza

Grają dobrze. Na ostatnich mistrzostwach odpadli po dość wyrównanym meczu, po 0-1 z Argentyną... no trafili na siebie na pewnym etapie i ktoś musiał "być przereklamowany", albo Belgia albo Argentyna. Bez jaj.

 

Ludzie się zachowują, jakby odpadli z Kostaryką. A nie, to były Włochy. Bez jaj Belgia to jakiś najbardziej nielubiany publicznie zespół na świecie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Grają dobrze. Na ostatnich mistrzostwach odpadli po dość wyrównanym meczu, po 0-1 z Argentyną... no trafili na siebie na pewnym etapie i ktoś musiał "być przereklamowany", albo Belgia albo Argentyna. Bez jaj.

 

Ludzie się zachowują, jakby odpadli z Kostaryką. A nie, to były Włochy. Bez jaj Belgia to jakiś najbardziej nielubiany publicznie zespół na świecie.

 

tak wiem bez jaj mocna drużyna bez jaj

 

 

Belgia przereklamowana, trzecie mistrzostwa z rzędu

cicho bo przyjdzie rozi i napisze, że to niesamowita drużyna

Nawet jakby chciał to nie może, banik na 2 tygodnie :reggie:

 

 

za euforie po meczu polski? xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...