Skocz do zawartości

Batman: Arkham Knight


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość suteq

Skończyłem. Czas na wrażenia.

 

Wrażenia ogólnie pozytywne, dla mnie gierka na poziomie AC, AA nie miała szans aby pobić i nie pobiła.

Jak pisałem grafika jest tylko ładna. Fabuła mocno naciągana, dużo klisz, dużo kopii z AC i recykling pomysłów(szczególnie wiadomo jaki mnie już pod koniec tak mocno irytował, że gadałem do ekranu "Zamknij już ten ryj"). Jedynie zakończenie całkiem spoko, aczkolwiek dosyć przewidywalne. 

Batmobil to ogólnie fajny pomysł, ale w fabule został on w większości przypadków zepsuty bo bawimy się w World of Tanks, które jest męczące i czasami irytujące zwłaszcza, gdy zostajemy otoczeni przez 20-25 czołgów na małym obszarze i nie ma gdzie zbytnio uciekać(mniejsza o to, że czołgi się pojawiają ot tak nagle obok nas). Szczególnie to widać w misjach pobocznych gdzie trzeba rozbrajać ładunki i nagle nas atakują. To nie jest fajne.

Jazda jest jak najbardziej ok, szczególnie podobała mi się walka w tunelach z głównego wątku. Tylko troszkę do bani była ta maksymalnie oddalona kamera bo wtedy nie czułem swobody podczas kierowania autem. Ogólnie kamera podczas jazdy gdy chcemy się oglądać jest słaba.

Co do misji pobocznych to jestem jak najbardziej na tak, każdy przestępca ma oddzielną misję, można poznać jakąś historię jak chociażby przy tym zadaniu z batmanem. 

Walka została ulepszona do maksimum, kombosy wchodzą soczyście, wszystko fajnie się łączy, atak strachu jest świetną sprawą, pięknie to wszystko wygląda w slow-mo. Aczkolwiek mam zgrzyt gdyż pojawia się podczas walki szarżujący typ i można go jedynie obezwładnić z tego co pamiętam linką. Głupota, bo miałem impuls elektryczny i obezwładniałem po kolei gości, wszyscy leżeli na ziemi tylko ten szarżujący typ został i Batman w ogóle w niego nie mógł trafić mimo, że ślepy by to trafił. Totalnie bez sensu.

Trochę mnie wynudziły i zmęczyły killroomy. 

Zdziwiła mnie zmiana sterowania, musiałem mieć dosyć długą chwilę czasu aby się z tym oswoić, a i nawet po kilku godzinach łapałem się na przyzwyczajeniach z AA/AC gdzie klikałem na krzyżaku którąś stronę w nadziei, że wybiorę odpowiedni gadżet. :P

Czasami mi źle odbierało komendy jak np. wychylałem gałkę do przodu i trzymałem A, a czasami mi postać wykonała skok mimo, że aby wykonać skok trzeba wcisnąć dwa razy A. 

Brak konkretnych walk z bossami, po AA i AC to zwyczajnie zwykłe nieporozumienie, no bo ile razy można ciągle walczyć z Arkham Knightem? :/

Po części tych bossów rekompensują w misjach pobocznych, ale to nie to samo. Arkham Origins miał naprawdę wykurwiste walki z bossami. 

Generalnie solidna produkcja, ale te spusty nad grą są całkowicie nieuzasadnione(o średniej na MC nie będę w ogóle wspominał bo to istna patologia). Batmobil super pomysł, ale słabe wykorzystanie. Ostro kurwiłem podczas walk z czołgami w późniejszej fazie gry(grałem na normalu). Mam nadzieję, że to już naprawdę koniec serii z Batmanem, niech Rocksteady weźmie się za coś innego. 

Ode mnie mocne 7/10, a gdyby misje poboczne nie były takie fajne to dałbym oczko niżej. Można ograć jak stanieje. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

piszesz "grafika jest tylko ładna" nie wiem jak to wygląda na Xboxie, myślałem że prawie tak samo?

ale na PS4 to raczej jedna z najładniejszych gier generacji póki co i pewnie inni co grali na plejce zgodzą sie z tym

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Na XO wygląda tak samo jak na PS4 tyle, że niższa rozdzielczość, ale dla mnie to jest tylko dobrze wyglądająca gra, widać, że to stary i wysłużony silnik z masą detali. W3 zrobił na mnie o wiele większe wrażenie pod względem graficznym. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

no skoro tak piszesz to śmiem wątpić, że Batman tak samo wygląda na Xboxie, bo graficznie to jest niezła miazga na PS4 ;)

ale mniejsza już z tym.

dla mnie sama gra okazała sie strasznie nudna, po przejściu nawet nie chciało mi sie nic o niej pisać. Aktualnie Sleeping Dogs na ruszcie i pomimo oprawy jest znacznie lepszym i ciekawszym tytułem niż gacek

Edytowane przez Fanek
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Na XO wygląda tak samo jak na PS4 tyle, że niższa rozdzielczość, ale dla mnie to jest tylko dobrze wyglądająca gra, widać, że to stary i wysłużony silnik z masą detali. W3 zrobił na mnie o wiele większe wrażenie pod względem graficznym. 

 

Nic dziwnego, że Dziki Gon graficznie bardziej Ci się spodobał skoro tam mamy wiele różnych scenerii a w Nietoperzu jest jedno deszczowe Gotham.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W Batmana grałem na obu konsolach na PS4 wygląda ostrzej i tyle, także Fanek przestań szukać dziury w całym i w mawiać sobie, że nowy Batman to graficznie  8 cud świata, wygląda dobrze ale bez zgrzewy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Możecie mi powiedzieć o co chodzi z tą instalacją gry. Wkładam płytę coś się instaluje. Później ściąga się aktualizacja i się instaluje. Uruchamiam grę i przy wykonywaniu misji np. Riddlera przy zamkniętych drzwiach wyskakuje mi komunikat żebym poczekał na instalacje plików gry i nie mogę misji wykonać. Tak samo jest przy wszystkich wyzwaniach. W opcjach jest jakiś pasek postępu instalacji tych plików ale on jest cały czas na zero i nic się nie dzieje. Mieliście podobny problem?

Odnośnik do komentarza

jest tak przeciez, daleki jestem od zachwytow totalnych ale na pewno jedna z ladniejszych pozycji w tej generacji

 

btw zamknalem tych 9 zbirow i mialem ten skrocony true ending, w znajdzki ridlera nie chce mi sie bawic wiec rozszerzony ending za 100% gry skukalem na youtube

 

mi sie ta czesc bardzo podobala, wielka szkoda kilku szczegolow (brak bossow, za duzo world of tanks) bo wtedy na prawde ta czesc bylaby rewelacyjna, a tak mamy czesc jedynie dobra z fajna fabula i najlepszym w serii systemem walki i skradania, ja podtrzymuje moje 8+, poczatkowe oceny branzy zwazywszy chociazby na fakt oczywistych minusow to nieszmieszny zart

Odnośnik do komentarza

Chyba mam problem podobny do tego jaki mial easye. Chcialem zobaczyc drugie zakonczenie.

Zlapalem wiekszosc zbirow, pojawila mi sie opcja: aktywuj operacje upadek rycerza, wybieram ta misje i nic sie nie dzieje. Batman gada do alfreda zeby wyslal batwinga i koniec, nic. Moge probowac tak w kolko tysiac razy i nic.

Nie wiem czy to jakis glitch czy cos innego, bez sensu ze gra pokazuje ze moge odpalic misje a nic sie nie dzieje. Zrozumialbym jakby nie pojawila sie opcja wlaczenia jej bo np mam za malo zbirow zamknietych w pierdlu. Calkowity bezsens..

Odnośnik do komentarza

no batman gada do alfreda, ten mu karze wezwac batwinga i masz udac sie na dach komendy policji tam gdzie praktycznie zaczyna sie gra i gdzie w ciagu gry trafiaja zloczyncy, na dachu masz ten slynny reflektor z znakiem batmana do jego wzywania, podchodzisz i naciskasz kwadrat i wlacza sie cutscena

Odnośnik do komentarza

no batman gada do alfreda, ten mu karze wezwac batwinga i masz udac sie na dach komendy policji tam gdzie praktycznie zaczyna sie gra i gdzie w ciagu gry trawiaja zloczyncy, na dachu masz ten slynny reflektor z znakiem batmana do jego wzywania, podchodzisz i naciskasz kwadrat i wlacza sie cutscena

 Bylem tam juz dawno, alfred podaje przez radio gdzie mam byc, sek w tym ze misja sie nie odpala, nawet nie pokazuje drogi jak jade batmobilem. Bez tego pojechalem tam i nic, w menu misji ciagle moge wybrac operacje i nic sie nie dzieje, przy relektorze tez nic. Z tego co wiedzialem na yt powinno uaktywnic misje i np jak jade batmobilem pokazac droge tam jak do kazdej innej aktywnej misji. Niestety nic takiego sie nie dzieje.

 

Moze batmanowi od schizow sie pomieszalo i nie wie ze ma misje, hehe:D

Edytowane przez czejenix
Odnośnik do komentarza

Pokonalem deathstroka i gra ponownie poinformowala mnie ze moge odpalic drugie zakonczenie:) Odpalilem i tym razem alfred gadal to samo co wczesniej tylko ze teraz normalnie misja poszla. Pokazalo droge i moglem wlaczyc misje przy reflektorze na dachu posterunku.

Nie wiem jak ta gra moze zbierac oceny 9.5/10 ludzie graja patrzac na grafike chyba.Najlepsza czesc czyli Arkham Asylum duzo bardziej klimatycznie bylo. Ogolnie gra nie jest zla ale do city i asylum sporo brakuje, wiecej tu world of tanks niz batmana.

Przejsc mozna na spokojnie bo gra jest w porzadku, bez wiekszej podniety za world of battank i glicze - 7.5/10

 

 

Przy walce z deathstrokiem kolejny glitch..wjechalem batmobilem przez skocznie na maly kawalek drogi otoczony woda zeby pobawic sie z kobrami i zobaczyc co zrobi sztuczna inteligencja. Final byl zaskakujacy: ze dwie kobry zniknely same i pojawilo sie info ze je pokonalem(chyba spadly do wody). Po chliwi zniknal caly hud i stracilem kontrole nad batmobilem, trwalo to pare sekund, pozniej teleportowalo mnie ponizej grafiki razem z postacia deathstroka, jakies dwa ciosy bez mojego udziali a chwile po tym pokazowka ze pakuje deathstroka do batmobilu. Jak ktos ciekawy to mam to nagrane zeby nie bylo ze hejt na batmana bo przeciez to gra na 9.5 :)  

 

Edytowane przez czejenix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...