Skocz do zawartości

Batman: Arkham Knight


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest zly, po prostu nie jest najlepsza czescia serii, to dalej dobra gra warta przejscia, nie ma co sie spinac:)

Nigdy nie zrozumie ocen 4/10 na forum jak i 9.5/10 dla tej gry, po prostu dobry tytul z niepotrzebnymi czolgami i brakiem fajnych bosow. AJ powiedzial sporo prawdy o tej grze.

Edytowane przez czejenix
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

btw zamknalem tych 9 zbirow i mialem ten skrocony true ending, w znajdzki ridlera nie chce mi sie bawic wiec rozszerzony ending za 100% gry skukalem na youtube

No ja tez jak juz myslalem, ze w koncu powalcze z jakims bossem, to mnie wyslal w miasto do rozwiazywania jego 240 zagadek. xD. Ta gra pod koniec jest tak juz meczaca, ze nawet przez to nie powinna dostac wyzszej oceny niz 7!

Zostalo mi jakies ostatnie 10% fabuly, moze dzisiaj sie zmusze, ale ogolnie nie polecam, chyba ze totalnie nie macie w co grac, jestescie wielkimi milosnikami nietoperza, nie macie nic przeciwko powtarzaniu ciagle tych samych czynnosci, czy strzelania co 10 minut do miliona czolgow!

Edytowane przez easye
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Janki psioczą na grę, bo trzeba grać? O jakie to straszne, że true ending nie dają za 10 zeta w ramach dlc - byłoby łatwiej c'nie? :P Nagrodą za zrobienie 100% jest głupia wstawka, która nic nie wnosi, ale imo świetnie, że wreszcie można coś 'dostać' za zrobienie 100% w grze, bo obecnie to rzadkość, za którą albo się płaci, albo ogląda się 'dzbanek'. 

 

Gdy robiłem 2 przejście aby wbić platę, to autentycznie rzygałem ilością world of battanks. Jest to największy minus gry. W sumie nie sam batmobil, ale ilość i jakość walki z tymi drętwymi dronami. Kolejna wtopa to zrobione na szybko, totalnie bez ikry misje poboczne, z wciśniętym na silę znanym badguyem. Powtarzalność i schematyczność misji pobocznych ubliża serii. Jednak walka, grafika, kliimat, skradanka, zagadki, i schizy batmana robią bardzo dlatego nadal jest to bardzo dobra gra. Coś między 7+ a 8. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Janki psioczą na grę, bo trzeba grać? O jakie to straszne, że true ending nie dają za 10 zeta w ramach dlc - byłoby łatwiej c'nie? :P Nagrodą za zrobienie 100% jest głupia wstawka, która nic nie wnosi, ale imo świetnie, że wreszcie można coś 'dostać' za zrobienie 100% w grze, bo obecnie to rzadkość, za którą albo się płaci, albo ogląda się 'dzbanek'. 

JW5exy8.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czytam i widze ze ladna beka z tym AK calkowite przehypowanie produktu.

Dobrze ze zdecydowalem sie na wersje GOTY zagram bez beta testowania bugow, placenia za DLC, taniej i na luzie.

Teraz nadal wytrwale jade z Wiedzminem 3 na 100% z pieknymi bugami ktore mi daja do myslenia czy ja naprawde gram czy jestem beta testerem pracujacym za friko? Pozniej Bloodborne next MGS5?

A moral taki by juz nowych gier nie kupowac w szczegolnosci nie preorderowac bo cie ominie dodatkowy dlc stroj? Boze... Maja nas za glupich czy tylko robia nas w ch*ja rozprzestrzeniajac coraz wiekszego raka branzy

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez zettastrongerleo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

W grafie jedynie drazni mnie brak antyaliasingu. Z bliska wszystko jest doskonale i szczegolowe (tekstury miodzio), ale w tle krawedzie i wszystkie cienkie elementy otoczenia pływają i mrugają okrutnie, pokazując ząbki. To psuje caloksztalt :/

edit: mowa o ps4

 

edit2: dotarłem do momentu, w którym atakuje mnie 40 dronów :dafuq: Nie mogę tego przejśc, po prostu nie. Gdzie bym się nie ruszył, otacza mnie 20 linii wzroku wrogów momentalnie zamieniających się w czerwone + z góry strzelają do mnie rakietami helikopterki. Ile bym nie side-stepował batmobilem, obrywam. Bez kitu, mam dość. W ŻYCIU nie powinni z tego robić world of tanks, bo to już jakiś absurd.

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Znakomity po każdym względem.
C3iJFnn.jpg

Mam niespełna osiemdziesiąt procent ukończenia gry po zaliczeniu osi fabularnej. Podczas tych 14 godzin zabawy, dwa, może trzy razy kręciłem nosem. Generalnie jestem zachwycony.
Zgadzam się w pełni z średnią ocen na gamerankings (88% - przyp. Sylvan), bowiem sumienne 8/10, a nawet 9/10 to oceny sprawiedliwe dla tej gry.

Pięknie na leciwym silniku.
zElSdbg.jpg
Kilka miesięcy temu widziałem filmik, na którym doskonale wręcz wymodelowana postać Uszatego prowadzi dialog z Albertem. Następuje zmiana ujęcia kamery, pojawiają się cyferki oznaczenia i efekt łał. Następnie Bat wychodzi na balkon, po czym szybuje sobie po okolicy. Pomyślałem wówczas "kolejny WD", opcjonalnie, że puszczano to na mocarnym PC. Nic tylko się cieszyć, że na PS4 ta gra tak kapitalnie wygląda. Postaci prezentują się wspaniale, miasto to ogrom detali. Gdy w biurze skorzystasz z zbliżenia przyglądając się przedmiotom, bądź na zewnątrz liściom (przykładowo) będziesz pod ogromnym wrażeniem, a przecież to niby nic nie znaczące detale. Tekstury są świetne, taki Batmobil bez niczego ma angaż w DC (i jak on wspaniale się brudzi). Gra nie karci grającego czasem wgrywania w okolicy 40 sekund, a animacja to coś niesamowitego.

Padło tu przyrównanie do Wiesława. Jedyne co te pozycje łączy to te cudne modele postaci i otwarty świat. Przygody Białego Wilka są fantastyczne, ocierać się mogą o maksymalną notę. Graficznie jest urzekająco i plastycznie, ale pod względem optymalizacji to obraza dla gracza. Grupka utopców na moczarach wystarczy by wszytko się krztusiło. W Gacku mknie się podczas deszczu po bogato zdobionym mieście, rakiety wybuchają to tu to tam, zaszczycają grającego eksplozje, beton kruszy się, a nic nie zwalnia.

Mniej niż 9/10 dla grafiki Batmana nowego to obraza. Można takiej osobie zalecić wizytę u okulisty, bądź droższa kurację w postaci zmiany wysłużonego modelu LED, ale złośliwość jest małostkowa.
Po grze włączyłem zaległe Unity, które zachwycało w listopadzie ur. Rożnica kilku klas. Arkham Knight robi nie mniejsze wrażenie jak lata temu Arkham Asylum.

Gorąco polecam włączyć ustawienia na automatyczne w TV, bądź kontrast stonować i lekko (o jedną, góra dwie pozycje) zmiękczyć obraz. Stosowałem to wcześniej tylko w przypadku Bloodborne oraz Dark Souls, w innych pozycjach sprawdza się średnio dobrze, lecz w tym wypadku potęguje klimat (cos ala opady w anime0 jak i korzystnie wpływa na odbiór samej grafiki. PO tych kilkunastu godz z gra uważam, że 10/10 wystawione przykładowo w cda za szatę graficzną przesadą nie jest.

Osobiście wystawiłbym bardzo mocne 9/10, ale wciąż mam w głowie te ataki specjalne prezentujące się jak render, to dynamiczne, płynne przemieszczanie się po mieście. Mam na bieżąca generację ponad 40 pozycji, jak i master race z prawdziwego zdarzenia i od czasu ukazania się X0/PS4 tylko Killzone, Second Son, Ryse oraz The Order aż takie wrażenie na mnie zrobiły, poza tym fakt, jak to hula na PS4 przy otwartym świecie samo w sobie zasługuje na uznanie, zatem ocenę winduję. Nic tylko czekać na nowego Batmana na UE4.

Także coś dla uszu.
IIuO9n8.jpg
Dźwięk wiatraków....tak. Uszaty nie tylko prezentuje się kapitalnie, ale także brzmi wybornie wprost. Dubbing to pierwsza liga, podobnie jak wszelakie odgłosy i subtelna muzyka, a te wstawki prezentujące muzykę klasyczną....Szkoda, że tak rzadko są obecne w grach (aż miło wspomnieć Saint Row Trzy oraz Burnout Paradise). Rzecz jasna polecam granie na słuchawkach dla spotęgowania doznań.

Warto, czy nie warto.
jhbIda5.jpg
Ależ oczywiście, że tak. Wypisywanie, że recenzje są kupione, to nadużycie. Gra się broni sama. Zastanawiałem się nad mocnym 8/10, ale chcę tu zwrócić uwagę potencjalnego klienta do czegoś co kiedyś było normą, a obecnie rzadko jest spotykane. Gra nie puszcza oka do niechlubnej tradycji zapoczątkowanej przez Bugfielda 4, to nie premiera ala DriveClub, czy Unity, gdzie otrzymujemy źle działający, produkt za całą cenę. Wiesław jest lepszy, racja, ale ja mam go od premiery, jakiś czas juz ukończyłem, a twórcy co rusz latają, poprawiają. Przy Bloodborne, a tydzień przed tym jka platynę wbiłem, zmniejszono czas dogrywania, poprawiono to, czy tamto. Dzisiaj załączyłem znowu Asasyna, przywitało mnie ponad sześć GB danych do pobrania.

Tu niczego takiego nie uświadczyłem. Nie spotkałem się przez naście godzin z żadnym błędem. Jasne, dodawania klasycznych, płatnych strojów niedługo po premierze, to kpina, a nie wspieranie gry, ale to inna bajka.

Batmobil jest w porządku. Mnie nie przeszkadzał. Wykorzystuje się go w głównej osi raptem kilka razy (to tak, jakby dla kogoś solą w oku był). Walk z czołgami są całe trzy (z czego jedna podczas potyczki z bossem). Wiele złego się naczytałem o nich, przesadzano. Choć przy platynie będą misje poboczne nużyc, jak w inFamous, fakt.

Batman to niezwykle uczciwy produkt. Wydajesz to ponad dwieście zł, ale otrzymujesz kilkanaście godzin zabawy na bardzo wysokim poziomie. Zasadniczo jedyną większą ujma dla tej odsłony są niezbyt atrakcyjne potyczki z bossami. Z całą resztą świetnie się bawiłem. Podobały mi się misje poboczne (polecam wykonać te z Pygiem - rewelacja), mini gry są urozmaicone i ciekawe, system walki od lat cieszy niezmiernie (choć śmieszą te kilkunastometrowe dasze do oponenta), do tego oprawa A/V jest godna tej generacji i absolutnie zachwyca. Przesadzono chyba jedynie z zagadkami Ridlera, to mnie przed 100% jakoś blokuje. Bardzo dobry produkt wart swojej ceny, a za całokształt, podejście do kupującego, a także kilka motywow (szczególnie ten pod koniec rozgrywki), można jej ocenę nieco podnieść.

10/10 - grafika;
9/10   - audio;
9/10   - grywalność;

9/10  - ocena końcowa;


 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Gram i ja. Jako psychofan serii jestem już trochę zmęczony - jednak co za dużo, to niezdrowo :) Mimo wszystko te stare patenty wciąż bawią, choć jedynka (Arkham Asylum) jest dla mnie wciąż niedoścignionym wzorcem. Koncentracja na fabule przede wszystkim. Ta moda na shitboxy - miasto z nas.ranymi znacznikami mnie irytuje, tutaj mamy znowu podobnie - duże miasto, multum dupereli do zrobienia. Chociaż odnosząc to do innych shitboxów, to tutaj jest to wykonane znakomicie i każdy powinien być zadowolony. Mnie na tę chwilę drażni zbyt dużo akcji z Batmobilem i ganianie się z czołgami. Fajne jest też to, że gierka mimo wszystko jest dość wymagająca i nie ułatwia wprowadzenia dla nowych, więc janusze muszą się ostro napocić, co osobiście mnie zawsze cieszy - tępienie casualizmu w grach zawsze na propsie :potter:

 

Mam pytanie - wymaksowanie całości, platyna - ile mniej więcej czasu zajmuje?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skończyłem i jestem nieco zawiedziony. Zasadniczo ta część jest za bardzo Batman, a za mało Arkham. Tzn. dotychczas seria zwykle dość umiejętnie balansowała między elementami rozróby, a skradankowymi, zapewniając równocześnie mroczny, nieco tajemniczy klimat. Moim zdaniem Batmobil w trybie czołgu wszystko zepsuł, dodając wiele taniej widowiskowości. Z kolei w trybie samochodu jeszcze ujdzie, ale nie byłby też szczególnie potrzebny, gdyby twórcy nie zmusili do używania go. Zasadniczo bałem się co wyniknie z jego dodania i niestety moje obawy się potwierdziły.

Patrząc na misje, to cenię tę grę za takie w stylu

pacyfikowania napadów na bank, a przede wszystkim za te w studiu filmowym.

 

Z kolei zdecydowanie nie podobały mi się

ucieczka przed wiertłem i idiotyczna bitwa przed komisariatem.

 

Fabuła też nierówna.

Sposób na dodanie Jokera był moim zdaniem świetny, a wątek Stracha na Wróble również bardzo udany, podobnie jak sam początek i końcówka gry. Z kolei cały Arkham Knight i jego armia to IMO fail, element zupełnie niepotrzebny i głupawy. Moim zdaniem, gdyby wyciąć z gry AK z pomagierami i Batmobil, zredukować wielkość miasta, a dodać z kolei parę mniejszych, zamkniętych, lekko strasznych miejscówek, wyszłaby z tego dużo lepsza gra.

 

 

Ogólnie to oczywiście dobra gra, nawet bardzo dobra, ale jako fan serii jestem nieco zawiedziony całością i zdemotywowany do DLC. Ograłem tylko HQ z pudełka, który doceniam za nowe gadżety, trochę inny sposób walki, ciekawy odpowiednik trybu detektywa i fajne odzywki Harley, ale wobec tylu zmian, czas przejścia poniżej 30 min jest trochę śmieszny.

Odnośnik do komentarza

Zostało mi 5 złotych na koncie, to sobie kupiłem skórkę Batman Beyond, pobrałem i kurde jest problem - nie mam jej w ogóle do ustawienia. Czy to jakaś powszechna usterka?

 

Edit: Już działa wszytko :3

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Po dopakowaniu Batmobilu i używaniu go tylko i wyłącznie wtedy, kiedy jest to wymagane. Stwierdzam, że Batman Arkham Rak to całkiem grywalna pozycja. Póki co 8/10.   :notbad:  Pierwsza gra od czasu Wiedźmina 3, która na prawdę mnie wciągnęła. 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...