Skocz do zawartości

Batman: Arkham Knight


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie mam 60% fabuły, zadania poboczne w podobnym procencie powykonywane i jestem bardzo zadowolony.

 

Nowości w każdym aspekcie i do tego nowości znaczące. Grafika jest świetna i wyciska ostatnie soki z UE3. Grając czuć, że to jest nextgenowy Batman. Obawiałem się przed rozpoczęciem gry tego, że Arkham Origins zostanie zignorowane, a wcale tak nie jest! Jest do tej gry tak samo dużo odniesień jak do Arkham Asylum.

 

No i kolejna rzecz -

obecność Jokera. Tego bałem się najbardziej, że go wskrzeszą, ale motyw z tym jak jego wizje prześladują Batmana - rewelacja!

 

 

Przyznaję jedno - za dużo World of Tanks w misjach fabularnych ale granie Batmobilem jest bardzo przyjemne. Poza tym przypomnę jedną rzecz. Jak było Arkham City to 2 pojawiały się 2 największe zarzuty - miało być Gotham a jest tylko zamknięta jego częśc jako więzienie AC. No i gdzie Batmobil skoro mamy otwarty świat? Teraz jest Całe Gotham i Batmobil i dalej jest źle.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

skonczylem - mocne 8+ na chwile obecna, bawilem sie przeswietnie, koncowka mi sie podobala bardzo, pewnie dlatego, ze caly ten watek psyhologiczny w tej czesci mi sie zayebiscie podobal,  do tego super motywacja by zajac sie zadaniami pobocznymi w postaci intrygujacego true ending, potrzebuje zamknac 9 z 14 przestepcow, a konczac czesc fabularna w miedzy czasie zamknalem 3 wiec z wielka checia zamkne jeszcze tych 6 by zobaczyc jak to sie wszystko na prawde zakonczy

Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie ta recka AJ - on ogólnie nie potrafi się ostatnio powstrzymać przed spoilerami, a tutaj jeszcze zaznaczył w tytule, więc pewnie zepsuł wszystko, łącznie z zakończeniem gry - jak to jest? Bo się boję odpalić (nie grałem jeszcze w AK), a lubię jego recki i chętnie bym obejrzał (grę i tak kiedyś kupię, nie potrzebuję jego opinii).

Zdradza najważniejsze twisty. Nie oglądaj, bo zepsujesz sobie grę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Ciekawi mnie ta recka AJ - on ogólnie nie potrafi się ostatnio powstrzymać przed spoilerami, a tutaj jeszcze zaznaczył w tytule, więc pewnie zepsuł wszystko, łącznie z zakończeniem gry - jak to jest? Bo się boję odpalić (nie grałem jeszcze w AK), a lubię jego recki i chętnie bym obejrzał (grę i tak kiedyś kupię, nie potrzebuję jego opinii).

Zdradza najważniejsze twisty. Nie oglądaj, bo zepsujesz sobie grę.

 

Tak też myślałem, dzięki - obejrzę za rok, kiedy w końcu kupię Batmana :)

Swoją drogą to trzeba być niezłym burakiem, żeby klecić recki w ten sposób - każdy porządny recenzent powinien wręcz za punkt honoru postawić sobie brak spoilerów w swoich wypocinach...

Odnośnik do komentarza

A jak jakieś czas temu pisałem Soulowi że w lipcu lepiej grilla i rower używać niż Batmana (po czym wziąć na jesień jak będzie za 100 zł) to strasznie mi się dostało. Jednak ma się ten nos growy.

 

Da się połączyć jedno z drugim, po za tym jak widać gra odbierana jest różnie i może i Tobie World of Tanks się spodoba :)

Odnośnik do komentarza

Ficuś czyli mam rozumieć, że

cobra tanki plus 2 x walka AK zwłaszcza to drugie starcie (xD) i na koniec te 40 sztuk przed komisariatem w żaden sposób, nie pogorszyły Twojego odbioru gry, podobało Ci się to ?!

 

 

 

Najlepsza część Batmana  :mog:  :yao:  :reggie:  :facepalmz:  :pawel:  :dynia:

Odnośnik do komentarza

nigdy nie napisalem, ze to najlepsza czesc batmana bo nie jest

 

co do spoilera

 

 

z calych starc w grze wkurzalo mnie tylko jedno i to mocno - te pierwsze z dark knight, gdzie pierw trzeba bylo zniszczyc chyba 6 czolgow cobra, a potem 4 elementy na czolgu DK (jezu jak mnie ten moment wnerwial) i dopiero wtedy niby byla potyczka gdzie czolg ma pasek energii. Starcie z DK w tunelach zrobilem bez problemu i bylo lepsze niz ten fragment co przytoczylem, oblezenie komisariatu bez szalu ale z milimetrem zycia je skonczylem, sama koncowka od momentu zdjecia pasa i wejscia do ciezarowki przekozacka (ale mi od poczatku sie podobaly te schizy i ta psychologiczna otoczka w tej grze)

 

 

zreszta od zawsze powtarzam - najwieksza wad tej gry sa starcia z bossami a raczej brak prawdziwych, dlatego tez wg mnie glownie to powoduje, ze nie uwazam AK za najlepszego batmana

 

jeszcze btw - przez 2 dni na chacie mam spowrotem moje ps3, ktore oddalem chrzesnicy i wlaczylem dla przypomnienia na chwile AC - boze jak po czasie te miasto w tej czesci wydaje sie plaskie w przeciwienstwie to wiezowcow i drapaczy w AK to glowa mala, zdecydowanie najmilej przemierza sie niebo w AK

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Pograłem z godzinę i wrażenia są umiarkowanie pozytywne.

 

Po pierwsze fabuła na razie nie jest zbyt porywająca, a Strach na wróble przypomina mi formułę z Arkham City gdzie Hugo Strange komentował nasze poczynania i tak jest też tutaj.

Grafika jest ładna, ale tylko ładna, jednak nie ma tam nic co by wgniatało w ziemię, serio. Widać, że jest to tylko dopakowany UE 3.5, nic więcej. 

Batmobil fajna zabawka, dobrze się jeździ, fajny tryb bojowy, fajnie się strzela, ale mam 9% głównej fabuły, a w ogóle nie czuję, że to jest gra o Batmanie bo Batmobil wszystko psuje. W ogóle nie czuć tego klimatu z AA czy AC. Ja rozumiem, że chcieli wprowadzić innowacje, ale mogli to jakoś bardziej ustabilizować.

Misje poboczne jak na razie ok, fajne są te treningi, bo nie dość, że szybkie i proste to dają dodatkowy punkt umiejętności. 

Natomiast co na minus to kompletnie inne sterowanie, no kurde, przez dwie części już to się wryło w banie i człowiek wykonywał akcje samoczynnie, a tutaj tryb detektywistyczny jest na d-padzie zamiast na LB, gadżety też się wybiera z koła co w sumie jest nawet spoko opcją, no ale trzeba się przyzwyczaić. Dobrze, że chociaż sterowanie Batmobilem można zmienić, żeby hamulec był na LT, a nie na X. 

Jak na razie jest nieźle, ale tylko nieźle.

Aha, aby odblokować normalne zakończnie to muszę złapać 7 przestępców tak? Nie mniej, nie więcej? Nie chcę, żeby mi się nie zablokowało i nie musiał ścigać 14, bo nie chce mi się teraz robić zagadek Riddlera.

Po skończeniu gry można normalnie łazić po świecie jak rozumiem? 

Odnośnik do komentarza

mozna dalej lazic po zakonczeniu fabuly

 

masz zakonczenie fabularne za skonczenie fabuly czyli pokonanie stracha na wroble i rycerza arkham

pozniej true ending za zlapanie 9 przestepcow (czyli 9 zadan pobocznych zaliczone na 100%)

rozszerzone true ending za 14 przestępców (czyli wszystkie zadania poboczne na full)

 

co ciekawe warunki do niepelnego true ending sa rozne - ja musze zlapac lacznie 9 przestepcow (konczac fabule zlapalem 3), w necie widze, ze niektorzy musieli zlapac tylko 7, ktos na forumku pisal, ze musial od razu robic fulla bo mu sie posredni true ending zablokowal - nie wiem do konca jak to gierka nalicza

Odnośnik do komentarza

Zadania poboczne poświęcone Batmanowi a nie Batmobilowi, są konkretne na te narzekać się nie da, polecam też wykonywać jak tylko są w zasięgu wyzwania "W" zawsze to dodatkowe punkty na rozwój postaci i mała odskocznia od batmobila (no pod warunkiem, że nie są z nim związane) 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Pograłem dłużej i coraz lepiej prowadzona jest fabuła.

 

Walka to jest miód po stokroć, ulepszyli jeszcze bardziej względem tego co było w AC.

 

Tylko ja się pytam gdzie jest kur.wa wślizg? :/

Chyba, że i do tego zmienili przycisk, ale no raczej powinno być pod RT jak Batman kuca. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...