Skocz do zawartości

Batman: Arkham Knight


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja pyerdole. Po Arkham City wszyscy chcieli Batmobila i Rocksteady spełniło tę prośbę. Teraz okazuje się, że jest przekombinowany.

 

 

No i fajnie, że ja spełnili ale zrobili to w (pipi)owy sposób rozumiesz to ? 

Jak skończysz grę to się zgłoś to może wtedy załapiesz na co narzekamy.

ja mam 90 procent fabuły, ukończone większość misji pobocznych i wcale tak nie uważam.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W koncu wzialem sie za AK i wlasnie przed chwila wbilem 100% glownej fabuly.

 

Bardzo mi sie gra podobala. Mimo paru niedociagniec: praca kamery (glownie przy batmobilu), czy tez sam batmobil, ktorego jest zdecydowanie za duzo, choc nie powiem, przyjemnie sie rozwala te czolgi.

 

Fabula calkiem dobra, troche za duzo watkow na raz probuja ciagnac ale zle nie jest. Szkoda tylko, ze potencjal Arkham Knight'a zostal troche zmarnowany. (Podobnie bylo z Black Mask w AO).

 

Na duzy minus rowniez brak walk z bossami, ktorych to walki w poprzednich czesciach byly glownym atutem.

 

Dodatkowo jak na razie zrobilem tylko 100% seryjnego mordercy i zostalo jeszcze 7 do schwytania i wsadzenia do paki, bede sie staral zrobic 100% ale platyne chyba jednak odpuszcze, ze duzo rzeczy do zrobienia i do tego jeszcze NG+...

 

Ogolnie nadal jest moc. 8+/10

Odnośnik do komentarza

Dodatkowo jak na razie zrobilem tylko 100% seryjnego mordercy i zostalo jeszcze 7 do schwytania i wsadzenia do paki, bede sie staral zrobic 100% ale platyne chyba jednak odpuszcze, ze duzo rzeczy do zrobienia i do tego jeszcze NG+...

 

Ogolnie nadal jest moc. 8+/10

 

Z oceną się zgadzam, polecam jednak zalizyć NG+ (np. po jakimś czasie) bo gra się dużo lepiej niż za pierwszym razem (przynajmniej mnie). Poziom trudności jest wyższy, ale za to mamy rozbudowane wszystkie moce, z którymi skończyliśmy pierwsze przejście. W NG+ lecimy tylko wątek podstawowy dzięki czemu skupiamy się tylko na fabule i jest miodnie. Te walki z czołgami już tak nie rażą.

A jeśli chodzi o platynę to fakt- poza misjami drugie tyle czasu zajmują riddlery. Tylko dla wytrwałych :D

Odnośnik do komentarza

Riddlery to tylko kwestia czasu, yt i jazda. Co prawda zmudna, nawet bardzo, przedadzili troche ale do ogarniecia. Tylko np. Kombinacja roznych 15 ciosow albo zatrzymanie 20 pojazdow bez uzycia batmobilu. Sa na to jakies skille, ktore mozna odblokowac czy jak? :) bo nawet nie skupialem sie mocno na tym. Sa jeszcze jakies ciezkie trofea do ogarniecia, ktore wymagaja mega skilla? Po 1 przejsciu zaliczylem 30 bodajze pucharkow.

Odnośnik do komentarza

Ukończone Arkham Knight. Gra świetna i rozczarowująca jednocześnie (mówię to jako miłośnik serii od Rocksteady). Na plus: grafa, płynność walki, ruchy i możliwości, całkiem zgrabna historia, nawet batmobil jest ok choć czasem za dużo walki niepotrzebnej. Ogólnie stary dobry Batman, alee.. nie mogę przeboleć że tak bardzo odpuszczono jakiekolwiek rozbudowane pomieszczenia, eksplorację i główkowanie z tym związane ( jedynka pod tym względem mistrz ).Brak bossów też jest do bani( tu to nawet AO jest git) Moim zdaniem Mroczny Rycerz zasługiwał na pożegnanie z pompą, wiecej emocji, nawet patosu. Szkodaa.

Generalnie pomimo super spędzonego czasu, jest to wg mnie część gorsza od AA i AC, a pod niektórymi względami gorsza nawet od AO.

 

Mimo wszystko jednak bawiłem się super, dobrze było wrócić do Gotham. 8+/10

Odnośnik do komentarza

Średnia gra, szczerze mówiąc( przynajmniej początkowo). AC do kwadratu z największymi jej bolączkami. Srał już pies ten batmobile ale ten martwy, pozbawiony życia świat mnie skutecznie odstrasza. Gdyby Rocksteady miało zrobić sandboxa z prawdziwego zdarzenia to by się osrali. AA było rewelacyjne, AC to mimo wszystko krok wstecz. AK to powielanie błędów poprzedniczek z batmobilem na czele.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 AA było rewelacyjne, AC to mimo wszystko krok wstecz.

 

To jest absolutna bzdura. Pamiętam jak wszyscy chcieli otwartego świata po AA. Rocksteady spełniło obietnice, a gra spełniła oczekiwania. AC jest zdecydowanie najlepszą grą z serii.

Otwarcie świata i liczne ulepszenia względem pierwowzoru to krok wstecz? No bez jaj :D

Zresztą już wcześniej napisałem dlaczego AK zbiera cięgi (ale tylko od graczy, bo recenzje miał dobre). ZMĘCZENIE MATERIAŁU, koniec kropka idź se do żłobka. Teraz wyobraźcie sobie że 3 poprzednie części nie powstały i AK jest pierwszą grą z serii. Wszyscy byście się spuszczali jak do Wieśka 3 i GTAV.

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

AA było lepszą gra całościowo. Zamkniętą ale za to dopiętą w każdej jej aspekcie. AC i AK to już inna liga. Duży, otwarty i niestety martwy świat. Mniej najeżony ciekawostkami i gorszy pod względem misji czy designu. Jak już wspomniałem wyżej, gra(przynajmniej mnie) nie zachęca do eksploracji. Gra nie jest zła, swoje momenty ma. Ostatnio w Batmana grałem na PS3 w czasie premiery AC. O żadnym zmęczeniu materiału mowy być nie może. Nie wiem ile prawdy jest w tym, że RS teraz bierze się za źółwie ale jeżeli będą chcieli ponownie iść w zaparte i tworzyć pozbawiony źycia świat, to znaczy, że zwyczajnie wypaliły im się pomysły i nie są w stanie stworzyć czegoś innego.

Odnośnik do komentarza

AA miało najlepszy klimat, a w serii zawsze podobały mi się najbardziej zamknięte lokacje. Ponieważ Batman jako bohater pasuje mimo wszystko do Gotham City jako miasta, to najchętniej zobaczyłbym jakiś spin-off z Jokerem albo Scarecrowem jako bohaterem, rozgrywający się zupełnie w innym miejscu niż wyludnione centrum (tak jak właśnie kiedyś Asylum). Bardziej mroczny, lekko straszny, nieco bardziej skradankowy, trudniejszy i bez pojazdów.

Odnośnik do komentarza

Gra jest dobra,ale ma taki problem ze zamiast o batmanie jest glownie o batmobilu.

Oprawa A/V dobra i calkiem sporo szczegolow na zoomie tylko ten filtr ziarnisty to nie wiem w jakim celu.

Fabuła ok,ale tozsamosc arkham knighta czy inny twisty w sprawie losu pewnej postaci kompletnie mnie nie zaskoczyly takze w porowaniu z AC i jego mocnym zakonczeniem to jednak srednio.(nie mialem tego calego protokolu bo brakuje jednej postaci a musze milion misji zwiazanych z posterunkami czy batmobilem zrobic).

Motyw pewnej postaci i to jak to zostalo wytlumaczone i zagrane za(pipi)isty,ale za to arkham night i jego ekipa z dupy typowo pod batmobil zrobieni.Strach na wroble tez niewykorzystany w pelni,zabraklo mnie lamanie 4-tej sciany jak w AA(swietna rzecz).

System walki to wiadomo jest dobrze jak zawsze,a nawet lepiej.Gra jest wymagajaca nawet na normalu,a jak ktos nie upgrejduje fury jak ja to momentami bedzie parowalo mu ze łba.

Jest pelno szczegolowo,ciekawostek np w postaci dialogow w zaleznosci o ,misji,zlapanych postaci czy progresu w fabule.Z wiekszoscia osob mozna zamienic pare zdan w roznych momentach gry wiec calkiem nieźle.

Misje poboczne tylko ok,niby sie roznia ale  jakies za bardzo standardowe.

Brak wiekszej ilosci zamknietych fajnych lokacji i praktycznie zero walk z bossami to razem z naduzywanym batmobilem najwieksze bolaczki.

Wiadomo przylozyli sie do tego,pracowali na tym to chcieli sie tym pochwalic jak najbardziej sie da tylko tyle ze przez to klimat sie zatracil a w trybie bojowym to juz w ogole czulem sie jak w jakis gow.nianych misjach pobocznych z saints row.NIe zeby to bylo zrobione jakos slabo,ale jesli musieli rzucac tym w ryj na sile to mogli sie skupic na tych motywach z wyginaniem dachu,zjezdzaniem po scianach itd.

Tryb bojowy i brak bossow sprawil ze jest to dla mnie na pewno najgorsza gra z trylogii Rocksteady a nawet wyzej cenie Origins bo tam walki z bossami czy swiateczny klimat byly na wypasie.

Podsumowujac Batmobil:AK to najwieksze rozczarowanie z potencjalnych hitow 2015 zaraz po MGSV,ale nieodwazylbym sie wystawic mniej niz 8/10.

Odnośnik do komentarza

AA było lepszą gra całościowo. Zamkniętą ale za to dopiętą w każdej jej aspekcie. AC i AK to już inna liga. Duży, otwarty i niestety martwy świat.

 

Akurat fabuła AK na początku zdradza dlaczego mamy owy "martwy świat". Poza tym argument o "żyjącym mieście" w Batmanie do mnie nie trafia, szczególnie że akcja dzieje się zawsze nocą to po pierwsze, a po drugie przecież to nie GTA czy właśnie Wiesiek, gdzie otwarty świat jet głównym bohaterem. Tu Batman jest najważniejszy i kręcący się wokół niego bohaterowia negatywni i pozytywni, więc otwarty świat ma być jakby dodatkiem do historii właściwej. Poza tym to inny typ gry, tu nie ma eksploracji stricte.

A ja się upieram i nadal uważam że AC jest najlepszym Batmanem i gdyby ktoś w ogóle nie grał w tę serię i chciałby zagrać, poleciłbym mu właśnie bardziej rozbudowny AC względem jedynki.

 

 

Batman i wymagająca gra :yao:

 

 

 

No akurat jakbyś chciał robić platynkę w Twojej ulubionej pierwszej części to by Ci łatwo nie było ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ja przeszedlem AA na pc. Kupilem AC chwile po tym, pogralem troche i jakos na poczatku nie wciagnal mnie za bardzo, chwile po tym wyszedl AO i... Przerwalem AC zeby wlasnie ograc Origins no i ogralem, przeszedlem i pozniej nie mialem za bardzo ochoty wracac do AC, nie wiem czemu. Teraz po przejsciu AK, sprobuje ogarnac 100% fabuly i zamierzam dopiero wrocic na spokojnie do Arkham City, bo troche mi wstyd :<

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...