Skocz do zawartości

PSX Extreme 201


Oceń okładkę PSX Extreme 201  

51 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 201

    • 1
      0
    • 2
      2
    • 3
      4
    • 4
      4
    • 5
      3
    • 6
      5
    • 7
      8
    • 8
      10
    • 9
      11
    • 10
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj nabyłem i w pierwszej kolejności przeczytałem tekst Muttiego o BF i traktowaniu klientów, którzy wywalili na tę grę grubo ponad 500 zł (w tym mnie). Stary, jak zaczniesz marsz na siedzibę DICE albo przynajmniej bojkot produktów oszustów z EA/DICE to jestem z Tobą! Okładka na żywca prezentuje się dużo lepiej niż na zdjęciu dlatego nie można powiedzieć, że jest do bani. Matowe tło daje radę. Pani z Łodzi też daje radę :)

Odnośnik do komentarza

Dopiero dzisiaj dostałem przesyłkę ( magazyn trochę sfatygowany -listonosz pewnie czytał ;).
IMO papier jest świetny.Lekko komiksowo- oldschoolowa gramatura ,zapach daje po nozdrzach .
Obwąchałem dokładnie i papier ten jest prawie identyczny jak w Poradnikach PE , chociaż kartki są cieńsze
Screeny wyglądają naprawdę ładnie ,tylko kolor czarny lekko "sprany".
Czytelniczka z Łodzi i Dobrochna nie są takie złe.
Tekst Kuby "Kartoteka" - tego mi brakowało. Czemu nie został podpisany jest tekst o "Ruskich"? Dżujo boi się odwetu Putasa?

Prywata:
Roger, Perez,Romek  Wielkie dzięki za Wiecie co. Mała czerwona rzecz ,a cieszy jak diabli. ( liczę na wzrost ceny, po latach jak za Picassa;)
 

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

Niestety mówisz, jak jest. Konkretne strony, na których teksty są niewyraźne w moim egzemplarzu to:

- s. 43, tekst "Tam i z powrotem"

- s. 83, tekst "NATURA: Zostań niedźwiedziem!" w Graczpospolitej

- s. 90, recenzja Zimowego Żołnierza (w zasadzie jedyny tekst, którego nie mogę przeczytać z powodu rozmazania).

 

Co ciekawe, wszystkie w/w teksty mają jedną wspólną cechę: są drukowane na czarnym tle.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie papieru, to wiem, że była ankieta, ale to nic nie oznacza. Wiem również, że zależy Wam na opinii czytelników i się nią sugerujecie, co sam bardzo cenię, ale nie zawsze trzeba iść za stadem. Cytując klasyka: "stado ma inteligencję rozmiaru buta". Po prostu trzeba było uciąć temat papieru i już.

Pierwsza sprawa, staaasznie ucierpiała na tym jakość grafik jak i całego pisma. Jest to po prostu papier prawie gazetowy. Z tym posunięciem PSX zaczyna być szmatławcem i to nie w dobrym tego słowa znaczeniu. Mieliście profesjonalny papier to zepsuliście na całej linii. 

Jeżeli to było posunięcie podyktowane warunkami ekonomicznymi, bo jest tańszy, to ok, nie mam zarzutów, z ekonomią trudno walczyć. Jeżeli natomiast zrobiliście to pod naporem kilku sfrustrowanych małolatów, którym się ręce pocą w kiblu i napisali że przyklejają się im do papieru, to niestety żenada.

Fotki i grafiki naprawdę wyglądały super, co można docenić dopiero teraz, po zmianie papieru. Zapytajcie grafika, nie wierzę, żeby powiedział, że teraz ma mniej pracy żeby wykonać wszystko tak, żeby jakoś się prezentowało na nowym papierze. Nawet nagłówki lepiej wyglądały. Weźcie jakikolwiek starszy numer i nowy i zróbcie eksperyment jak na zdjęciu:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f0008efd7f0fa86e.html

 

Porównajcie sobie jak wygląda tło, czcionka na nim, jaka jest ogólna jakość. Możecie tak zrobić w dowolnym miejscu, żeby mieć porównanie. Generalnie nie wiem, dlaczego ktoś uważa, że ten papier jest lepszy.

HIV kiedyś się oburzył, jak ktoś napisał z gratulacjami, że tyle czasu wydajecie taką zajefajną gazetę, i opieprzył gościa, że to jest miesięcznik, periodyk... Jeżeli się sugerować zawartością merytoryczną, to jak najbardziej jest to uzasadnione. Natomiast jeżeli chodzi o wygląd i jakość to niestety jest to od tego numeru gazeta i nie broni się niczym. 

Edytowane przez Veldon
Odnośnik do komentarza

Decyzja o zmianie papieru była decyzją redakcji.

 

Odnośnie jakości - zdajemy sobie z tego sprawę i działamy. Dostaliśmy od drukarni poprawione profile do druku, ponadto zmieniliśmy składowe przy czarnych aplach, żeby czerń była bardziej czarna (co powinno przełożyć się zarówno na czytelność czcionki, jak i nasycenie czarnego). Efekty będą do sprawdzenia w 202. numerze. 

Odnośnik do komentarza

Pewnie że była to decyzja Reakcji, bo któż inny miałby o tym decydować, chodzi tylko o pobudki podjęcia takiej decyzji.

Jeżeli poprawi się jakość, to w porządku. Natomiast nie wiem, czy na tym papierze w ogóle można uzyskać efekt chociażby zbliżony do papieru który był poprzednio.

Pożyjemy, zobaczymy. W każdym razie dzięki za szybką reakcję.

Odnośnik do komentarza

Faktem jest, że ważna jest treść, ale doznania estetyczne sa niemal tak samo ważne. Czasy sie zmieniły, dzis kupowanie prasy papierowej to niemal ekscentryzm, pewien fetysz.

 

A ten papier sprawia fatalne wrażenie. Przypomina ten z Rzepy czy Wyborczej. Obcowanie z nim nie sprawia organoleptycznej przyjemności.

 

Jak mogliscie wprowadzic taka fatalna zmiane?

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Początkowo byłem do nowego papieru nastawiony dość sceptycznie, na pierwszy rzut oka nie wydawał się jakoś specjalnie lepszy, ale po 80 stronach lektury stwierdzam, że faktycznie jest fajniejszy, a przede wszystkim mniej odbija światło ;-)

Co do treści - miodzio, cała masa ciekawej publicystyki i artykułów okołogrowych, choć świetnie zapowiadający się tekst Na początku był pixel okazał się tak pobieżny (wyliczanka jakaś), że ciężko ocenić go pozytywnie. 

Odnośnik do komentarza

Myślałem, że jestem odosobniony w narzekaniu na papier, ale nie jestem jednak sam. Też wolałbym płacić 1 zł więcej, ale aby jakość papieru była jak w magazynie, a nie dzienniku, bo niestety w środku papier jest z GW albo innej Rzepy... Dla mnie zmiana na baaaardzo duży minus.

Co do treści, bo już trochę poczytałem, to zastanawiam się, czy nie przesadzono z publicystyką? Fajnie, że jest jej więcej, ale nie zawsze ilość idzie w jakość - to taka moja opinia.

Odnośnik do komentarza

Myślałem, że jestem odosobniony w narzekaniu na papier, ale nie jestem jednak sam. Też wolałbym płacić 1 zł więcej, ale aby jakość papieru była jak w magazynie, a nie dzienniku, bo niestety w środku papier jest z GW albo innej Rzepy... Dla mnie zmiana na baaaardzo duży minus.

 

Co do treści, bo już trochę poczytałem, to zastanawiam się, czy nie przesadzono z publicystyką? Fajnie, że jest jej więcej, ale nie zawsze ilość idzie w jakość - to taka moja opinia.

 

A są zarzuty do jakości? :). Nie wychodziliśmy z założenia, żeby dać byle co, bo jest miejsce. Tworząc numer, mamy priorytetowe tematy, staramy się wyczerpać recenzje, ale mając miejsce i, w naszej ocenie, ciekawe artykuły, publikujemy je, aby czytelnik miał wybór. Obecnie w branży dzieje się sporo (wystarczy zerknąć na przekrój tematów), stąd i tyle tekstów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...