Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki wyczytałem , że najlepiej jak zasilacz jest podłączony bezpośrednio do gniazdka. Po wyłączeniu konsoli moge spokojnie ją odłączyć z gniazdka? Nic tam złego się nie dzieje ? :) Bardzo dziękuje za odp!

Są 2 opcje do wyboru:

- "tryb instant-on" i po wyłączeniu konsoli w menu przechodzi ona w tryb czuwania i automatycznie pobiera aktualizcje 

- "Oszczędzanie energi" i wtedy nie jest włączony tryb czuwania, aktualizacje się nie pobierają i wentylator w zasilaczu nie pracuje i konsolę można bezpiecznie odlączyć z prądu/gniazdka (po wyłączeniu jej w menu); a przy trybie jak  wyżej może się uszkodzić dysk twardy jak wyłączy się konsolę z prądu przy (automatycznym) pobieraniu czegoś z sieci.

 

Przy okazji: ktoś wie ile prądu ciągnie konsola przy każdym z tych 2 trybów?; bo PS4, ponoć, przy ustawionym czuwaniu pobiera ok 17 watów.

 

 

 

Edytowane przez Paweł Dziuba
Odnośnik do komentarza

W kwestii prywatnej wiadomości - zawsze możesz kogoś dodać do rozmowy i zamknąć grupę dla reszty znajomych ;)

 

Kilka moich spostrzeżeń dotyczących Xboxa One po tych kilku miesiącach użytkowania.

 

Wszystkie dodatkowo podłączone akcesoria (dyski zewnętrzne, pendrive'y) Xone łapie momentalnie i od razu mamy do nich dostęp. Dysk zewnętrzny to zresztą mega użyteczna sprawa - po podłączeniu 1TB na USB 3.0, Xone go sobie sformatował, a później mogłem zgrać na niego dowolne elementy z dysku wewnętrznego.

 

  • Oprócz cholernie długich czasów instalacji gier (to akurat olbrzymia zaleta PS4), menu Xone chodzi szybko i nie jest zamulające.

 

- Pad jest świetny. Po takim czasie bardzo intensywnego użytkowania nie ma żadnych problemów. Gałki wyglądają jak nowe, spusty dalej chodzą świetnie (+ te wibracje w nich to rewelacyjny motyw), krzyżak się nie wyrobił jeszcze. No i ten kontroler znakomicie leży w dłoni. Pod względem jakości wykonania stoi znacznie wyżej od DS4.

 

- Przeglądarka internetowa i YouTube chodzą tak szybko i sprawnie, że często nie mam ochoty śmigać do komputera. Strony wczytują się momentalnie, a filmy na YouTube w jednej chwili ładują się w bardzo wysokiej jakości.

- Aplikacje to ogromna zaleta Xone. Czekam tylko, aż będzie Spotify i możliwość odpalenia własnej muzyki w tle (bo tę można już odpalić z płyty CD np.)

 

- Duży bonus dla M$, że nie muszę podłączać słuchawek poprzez bluetooth, tylko wpinam mini-jack do adaptera w kontrolerze. Bardzo wygodna opcja.

.

- Nie wiem, czy to tylko u mnie tak, ale zdarza się, że achievy wpadają kilka godzin później od wykonania zadania. Mistrzostwem była kolekcja Halo, gdzie trzy osiągnięcia po ukończeniu pierwszej części dostałem dopiero po dwóch tygodniach.

 

- Standardowy headset dla Xone jest o niebo lepszy od sznurówki dla PS4, nie ma potrzeby kupować czegoś lepszego (ale można, pewnie).

 

A czy serio widać różnicę między 900p, a 1080p? Jeżeli nie mamy obok drugiego TV z odpaloną tą samą grą w wyższej rozdzielczości - nie, nie widać. Nie interesuje nas to, wsadzamy płytkę i gramy, a skaler w Xone robi swoje i gra dalej świetnie wygląda na ekranie TV. 

 

1. Jeśli można  zrobiś 2 grupy (czy tak jest?) zamiast grupy i pryw. rozmowy (jak jest w X360)  to spoko. 

 

2. Tylko czemu nie można podłączyć pendriva o małej pojemności i z USB 2.0 ???

 

3. Tylko czemu pad traci zasięg (w rozmowie) przy 1 ścianie i 3-4 metrach; przy X360 było to ok. 10m!

 

4.  Tylko czemu Youtube nie ma tych wszystkich (= kilku ważnych) funkcjonalności co miał na X360?!

 

6. Achiwy potrafią wpaść po jakimś czasie - niestety, to norma.

 

7. Jednak headset (ten pierwszy) był/jest wygodniejszy i funkcjonalniejszy w X360!

 

8. Mam wrażenie że przez te 900p i skalowanie do1080p widać, względnie często, alliasing;

może też widać te ząbki przez zbyt słaby antyaliasing.

 

9. Czemu nie można zrobić kopi save? - jak ktoś nie ma sieci i padnie mu dysk (= save) to ....

Odnośnik do komentarza

1. Jeśli można  zrobiś 2 grupy (czy tak jest?) zamiast grupy i pryw. rozmowy (jak jest w X360)  to spoko. 

 

2. Tylko czemu nie można podłączyć pendriva o małej pojemności i z USB 2.0 ???

 

3. Tylko czemu pad traci zasięg (w rozmowie) przy 1 ścianie i 3-4 metrach; przy X360 było to ok. 10m!

 

4.  Tylko czemu Youtube nie ma tych wszystkich (= kilku ważnych) funkcjonalności co miał na X360?!

 

6. Achiwy potrafią wpaść po jakimś czasie - niestety, to norma.

 

7. Jednak headset (ten pierwszy) był/jest wygodniejszy i funkcjonalniejszy w X360!

 

8. Mam wrażenie że przez te 900p i skalowanie do1080p widać, względnie często, alliasing;

może też widać te ząbki przez zbyt słaby antyaliasing.

 

9. Czemu nie można zrobić kopi save? - jak ktoś nie ma sieci i padnie mu dysk (= save) to ....

 

1. Nie masz jeszcze możliwości stworzenia prywatnej rozmowy, możesz pogadać z kimś na osobności, zamykając grupę dla innych.

2. Można - sam korzystam z takiego, 4GB i wykrywa go bez żadnego problemu.

3. Hmm... Ale czekaj, grasz na konsoli przez ścianę?

4. A jakie funkcjonalności z YouTube są Ci potrzebne? Jest wyszukiwarka, subskrypcje, lajkowanie, twoja historia, ulubione, opcja obsługiwania go z poziomu telefonu, wszystko ładnie śmiga - o co więcej chodzi?

5. No z tymi osiągnięciami to jest kicha trochę :/

6. A czego brakuje headsetowi z Xone? Jest wygodny i bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. A że w X360 był lepszy - ok, dla mnie to akurat bardzo podobne konstrukcje.

7. Przy skalowaniu z 900p ząbków nie ma, gorzej z 720p, albo jakimiś 792p. Może zmień TV? Nie wiem co prawda na czym grasz, ale przy podłączeniu PS4 swego czasu do jakiegoś słabego LG 42", obraz był zdecydowanie gorszy, a większość gier nabrała dziwnych ząbków (których być nie powinno). Dopiero po powrocie do 55" i sporo lepszego modelu problem zniknął - to nie musi być wina konsoli.

8. Nie ma sieci? Do grania na Xone? Kto? To nie jest rok 2001, mamy już prawie 2015, dziś brak netu to dla PS4 i Xone solidna kastracja.

Odnośnik do komentarza

Jak sformatujemy dysk zewnętrzny pod xboxa to już nie można go używać z PC tak jak to było z 360ką i penami?

Nie :( XOne bierze całość. W7 nie widzi dysku - gdy wejdziemy w Zarządzanie dyskami pojawia się komunikat czy W7 ma utworzyć MBR.
Odnośnik do komentarza

 

1. Jeśli można  zrobiś 2 grupy (czy tak jest?) zamiast grupy i pryw. rozmowy (jak jest w X360)  to spoko. 

 

2. Tylko czemu nie można podłączyć pendriva o małej pojemności i z USB 2.0 ???

 

3. Tylko czemu pad traci zasięg (w rozmowie) przy 1 ścianie i 3-4 metrach; przy X360 było to ok. 10m!

 

4.  Tylko czemu Youtube nie ma tych wszystkich (= kilku ważnych) funkcjonalności co miał na X360?!

 

6. Achiwy potrafią wpaść po jakimś czasie - niestety, to norma.

 

7. Jednak headset (ten pierwszy) był/jest wygodniejszy i funkcjonalniejszy w X360!

 

8. Mam wrażenie że przez te 900p i skalowanie do1080p widać, względnie często, alliasing;

może też widać te ząbki przez zbyt słaby antyaliasing.

 

9. Czemu nie można zrobić kopi save? - jak ktoś nie ma sieci i padnie mu dysk (= save) to ....

 

1. Nie masz jeszcze możliwości stworzenia prywatnej rozmowy, możesz pogadać z kimś na osobności, zamykając grupę dla innych.

2. Można - sam korzystam z takiego, 4GB i wykrywa go bez żadnego problemu.

3. Hmm... Ale czekaj, grasz na konsoli przez ścianę?

4. A jakie funkcjonalności z YouTube są Ci potrzebne? Jest wyszukiwarka, subskrypcje, lajkowanie, twoja historia, ulubione, opcja obsługiwania go z poziomu telefonu, wszystko ładnie śmiga - o co więcej chodzi?

5. No z tymi osiągnięciami to jest kicha trochę :/

6. A czego brakuje headsetowi z Xone? Jest wygodny i bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. A że w X360 był lepszy - ok, dla mnie to akurat bardzo podobne konstrukcje.

7. Przy skalowaniu z 900p ząbków nie ma, gorzej z 720p, albo jakimiś 792p. Może zmień TV? Nie wiem co prawda na czym grasz, ale przy podłączeniu PS4 swego czasu do jakiegoś słabego LG 42", obraz był zdecydowanie gorszy, a większość gier nabrała dziwnych ząbków (których być nie powinno). Dopiero po powrocie do 55" i sporo lepszego modelu problem zniknął - to nie musi być wina konsoli.

8. Nie ma sieci? Do grania na Xone? Kto? To nie jest rok 2001, mamy już prawie 2015, dziś brak netu to dla PS4 i Xone solidna kastracja.

 

 

1. No tak, wiem; ale 2 grup nie można stworzyć?

3. Rozumiem, ale pendrive  musi mieć USB 3.0?

3. Czasem wyjdę do kuchni i rozmowę zacina/przerywa - w lini prostej to 2 metry i 1 ściana.

4. W Youtube nie ma (jak na X360):

-  przeskakiwania (pod LB i RB) co 3 filmy;

- licznika-numeracja filmów (u góry, nad filmami byl) 

- selekcji filmów na 4 rodzaje parametrów: trafność, popularność, długość, i coś tam jeszcze jest

- lepsza przewijarka jest na X360

- nie można na XOne dodać filmów  do "do obejrzenia" , czy do "FAVORITES" ; choć można do "fajne"

6. Bardzo ciężko się go odpina; gąbka na słuchawkę jest niezdejmowalna (chyba że jest?) i w X360 byla grubsza=miekksza;

mikrofonu nie można dogiąć; ściszanie-podgłaśnianie jest mniej wygodna i wolniejsze na przyciskach niż na pokrętle 

7. Ząbki "mam", z tym że minimalnie je widać i na niewielkiej części obrazu występują i tylko czasami je dostrzegam; "problem" jest marginalny

i zapewne występuje za sprawą niezaimplentowania (dość dobrego) antyalliasingu na całym obrazie (w skrócie rzecz ujmując) 

8. Sa ludzie ktorzy nie mają lub (czasowo) nie korzystają z sieci - czemu nie dadzą im możliwości robienia kopi save?

Edytowane przez Paweł Dziuba
Odnośnik do komentarza
1. No tak, wiem; ale 2 grup nie można stworzyć?

2. Rozumiem, ale pendrive musi mieć USB 3.0?

3. Czasem wyjdę do kuchni i rozmowę zacina/przerywa - w lini prostej to 2 metry i 1 ściana.

4. W Youtube nie ma (jak na X360):

-  przeskakiwania (pod LB i RB) co 3 filmy;

- licznika-numeracja filmów (u góry, nad filmami byl) 

- selekcji filmów na 4 rodzaje parametrów: trafność, popularność, długość, i coś tam jeszcze jest

- lepsza przewijarka jest na X360

- nie można na XOne dodać filmów  do "do obejrzenia" , czy do "FAVORITES" ; choć można do "fajne"

6. Bardzo ciężko się go odpina; gąbka na słuchawkę jest niezdejmowalna (chyba że jest?) i w X360 byla grubsza=miekksza;

mikrofonu nie można dogiąć; ściszanie-podgłaśnianie jest mniej wygodna i wolniejsze na przyciskach niż na pokrętle 

7. Ząbki "mam", z tym że minimalnie je widać i na niewielkiej części obrazu występują i tylko czasami je dostrzegam; "problem" jest marginalny

i zapewne występuje za sprawą niezaimplentowania (dość dobrego) antyalliasingu na całym obrazie (w skrócie rzecz ujmując) 

8. Sa ludzie ktorzy nie mają lub (czasowo) nie korzystają z sieci - czemu nie dadzą im możliwości robienia kopi save?

 

1. No niestety nie, na tę chwilę nic takiego nie ma :/

2. Nie musi, pendrive z którego korzystam jest z całą pewnością na USB 2.0, to stary model.

3. Hmm... no to z tym padem dziwna rzecz, może to przez ścianę? Ja mam w linii prostej do drzwi wejściowych od konsoli jakieś 10 metrów i ostatnio otwierałem komuś z rodziny - rozmowa dalej działała. Ale przez otwarte drzwi jakby ściany nie było.

4. Fajnie to rozpisałeś, teraz wszystko jasne :) To w takim razie czekamy na kolejne aktualizacje.

6. Odpina się łatwo, tylko kwestia, żeby robić to odpowiednio. Przede wszystkim nie ciągniemy na siłę, tylko lekko podnosimy przód tego adaptera, aż usłyszymy taki charakterystyczny klik. Wtedy odskoczy zabezpieczenie (mniej-więcej w środku kontrolera, przed klapką baterii). Następnie wystarczy jedynie lekko pociągnąć i schodzi idealnie - zero siłowania się :)

8. Nie jestem pewien, czy przy zgrywaniu gier na dysk zewnętrzny nie zgrywają się razem z nimi save'y. Muszę to gdzieś sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

witam wszystkich.  mam na imię Marek. od zawsze na PlayStation i teraz chciałbym spróbować Xbox one. fajnie się czyta cały temat i nie powiem ale osoby co opisują nowego Xbox-a to mnie przekonały do niego. tylko może ktoś doradzić gdzie z kinectem można kupić najtaniej nówkę ? na alledrogo ceny różne i niezbyt dużo ofert 

Odnośnik do komentarza
Odnośnik do komentarza

Zasysa mi patcha 2GB do Pesa. 5min i po krzyku. Takie info jakby co.

Trochę ci wspolczuje,bo granie w PESA na x1 to jest dramat.

Dzięki gierce konami,znów siedzę bardziej na pleju niż na one.

Różnice miedzy platformami w stylu 720p vs full HD to jest są jakieś jaja.

Odnośnik do komentarza

No zabki widoczne jak cholera, kibice to packa ale online jest stabilny baaardzo w porownaniu fo Fify. Ogolnie PES broni sie jeszcze gameplayem bo oprawa to kpina a nie nextgen. O licencjach celowo nie wspominam bo to jest zalosne. ManU :] i serie B z czapy. No serio? W tych czasach?

Odnośnik do komentarza

Gra się tak samo ? jeżeli tak to na czym polega ten dramat?

 

Co jak co, ale PES 2015 na Xone wygląda paskudnie, niczym gra z PS2. Pobierałem materiały z FullHD z PS4 i różnica na korzyść tego wydania jest bardzo zauważalna.

 

Nie wiem czy to skaler nie domaga, czy jak, ale inne gry w 720p na Xone nie wyglądają tak źle, jak ten PES.

Odnośnik do komentarza

Co do DLC to najlatwiej znalezc wybrany tytul w store a potem szukac addonow. Szukasz w sklepie Ryse, potem kilka razy w prawo i masz Addons. Po wybraniu DLC pokazuje mi sie cena tam gdzie zawsze - Duel of Fates Pack £4.79, Season Pass £15.99. 

 

Bez kitu wy to musicie byc strasznie zagubieni w zyciu  :reggie:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...