Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

na kafelku masz grę i mały znaczek płyty w prawym górnym rogu - ale czy wtedy leci z płyty czy z hdd czort wie

ja mam tytana z płytki, gra jest zainstalowana ale i tak napęd chodzi - podobno tak jest w przypadku tego tytułu

Ale ten znaczek płytki chyba oznacza że gra z płytką jest w napędzie? a kafel bez płytki że jest to wersja cyfrowa?

Zobaczę na większej ilości tytułów czy będe miał 2 kafelki z grą - jeden z plytką a drugi bez płytki; na X360 jest to lepiej rozwiązane.

Wydaje mi się, że możesz ustawić, żeby automatycznie nie logowało żadnego profilu. Ale konsola i tak będzie się łączyła z internetem. Najwyżej można włączyć tryb offline ręcznie.

Teraz nie loguje mi aut. profilu; i mogę ustawić offline, ale dopieru po włączeniu profilu;

a jak zrobić aby ustawić offline przed włączeniem profilu?

Odnośnik do komentarza

 

Wydaje mi się, że możesz ustawić, żeby automatycznie nie logowało żadnego profilu. Ale konsola i tak będzie się łączyła z internetem. Najwyżej można włączyć tryb offline ręcznie.

Teraz nie loguje mi aut. profilu; i mogę ustawić offline, ale dopieru po włączeniu profilu;

a jak zrobić aby ustawić offline przed włączeniem profilu?

 

 

Niestety nie pomogę, patrzyłem w opcje przed chwilą i nic odpowiedniego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza

Cześć Panowie.

 

Jak to jest z tym Xboxem w Polsce? Czytam ten temat i różne opinie (analogicznie do tematu o PS4) i widzę, że posiadacze tych konsol i tu i tu są zadowoleni. PlayStation jest chyba nad Wisłą znacznie bardziej reklamowana. Nie ma problemów tutaj z kupnem gier, akcesoriów, z gwarancją? Polskie wersje są, wszystko śmiga?

 

Jak menu? Ten kontroler? Jakie są plusy i minusy tego sprzętu przy takim codziennym użytkowaniu? Tak szybko proszę, bo chce sobie sprawić jakiś gwiazdkowy prezent i myślę nad konsolką. Pośmigałbym w jakieś dobre wyścigi (może dokupił kierę od razu), wrzucił do napędu fajnego fpsa, poszalał w jakiejś zręcznościówce. Swego czasu mnóstwo grałem na PC i w zasadzie z konsolami miałem marną styczność. Kiedyś kupiłem PSP, miałem przez dwa tygodnie Xboxa 360 (ale to było z 7-8 lat temu).

 

Nie ogarniam się w temacie, więc będę wdzięczny za porady :)

Dla mnie jedyną, z tych istotniejszych, wad XOne jest charakter obrazu jaki generuje konsola - kolory są przejaskrawione, jakby komputerowe

i obraz jest ciemniejszy i slabiej zróżnicowany w ciemnych obszarach niż jest to np. na PS4 - można to sprawdzić np. na (dobrej jakości !)

filmikach z YouTube porównujących gry na XOne vs. PS4.

Odnośnik do komentarza

Po kilku miechach użytkowania XONE mogę powiedzieć, że to bardzo fajna i solidnie zrobiona konsola, jednak nie pozbawiona wad.

 

Wygląd, który tak wiele osób krytykuje według mnie dodaje jej uroku. Szczególnie w kolorze białym, na który zmieniłem swój poprzedni czarny egzemplarz. Konsole świetnie wykonana, czuć że ten plastik jest solidny. Irytujący aspekt to oczywiście zewnętrzny zasilacz - przy takich rozmiarach można by to upchnąć w środku.

 

PAD zyskał wiele względem tego z X360, ale też ma jeden mankament. Z plusów to oczywiście genialne wykonanie, jeszcze lepsze trigery (z wibracją w nich), wreszcie sensowny krzyżak i świetne wyprofilowanie (całkiem uniwersalne). Do tego pokrywka na baterie, która nie lata i nie powoduje rozłączeń. Baterie\Akumulatory nie są według mnie wadą. Wystarczy mieć jeden komplet dodatkowy i już można przełożyć co trwa z 30 sekund i znowu jesteśmy bezprzewodowi. Pomijam już, że takie baterie trzymają bardzo długo - nie to co w PS4. Mankamentem pada jest rozmieszczenie guzików LB i RB, których wciskanie jest teraz mało wygodne. 

 

Największy mankament XONE to chyba soft, który dla mnie - kogoś kto nie używa KINECTA jest niewygodny w użytkowaniu z poziomu pada. Tak jak soft w X360 uważałem za niemal wzorowy w obsłudze (również te nowe dashe), tak tutaj nic mi kompletnie nie pasuje. Małe możliwości dostosowywania układu kafli pod siebie, brak kategorii, niektóre z rzeczy (jak player) trzeba doinstalować osobno. Do tego DVR, który nagrywa tylko 5 minut gry.

 

Czarę goryczy przelewa chyba jednak długość instalacji gier z płyty. Nigdy nie powiedziałbym, że firma siedząca w sofcie całą swoją historię tak zawali sprawę, ale o ile w przypadku 7 generacji soft to dla mnie jednak X360, tak tutaj ku mojemu zaskoczeniu jednak PS4.

 

------------------------------

 

Gry i grafika. Exy na dzień dzisiejszy są lepsze na XONE - oczywiście dla mnie. Forza 5 i Horizon 2 fantastyczne gry, które zabierają mi wiele godzin, Sunset mimo wad bardziej podoba mi się od Infamous, który bardzo mnie zawiódł, a RYSE to obecnie najlepiej wyglądająca gra tej generacji (mimo, że tylko 900p). 

 

Z XONE zadowolony jestem - nie jest to konsola pozbawiona wad, ale osoby które mówiły o niej w kategoriach złomu zdecydowanie przesadzają. To kawał dobrego sprzętu z naprawdę dobrymi exami. Multiplatformy ogrywam na PS4, bo nie da się zaprzeczać, że te w 99% przypadków lepiej prezentują sie na PS4.

Edytowane przez Graczdari
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Przeglądam allegro i zauważyłem, że aukcje z grami na lewych kontach wyparowały(SO,FH2). Ciekawe czy to MS interweniował. 

Także przejrzałem dzisiaj aukcje i nie znalazłem żadnego konta z grami. Może wkońcu będzie porządek z tymi paserami. Czyżby Microsoft zareagował na zgłoszenia między innymi od osób z tego forum? Może wkońcu osoby które nie są w temacie nie nabiorą się na lewe konta, a takich zapewniam jest wielu - nie są świadomi co kupują myśląc, że jest to legalne.

Edytowane przez LordV
Odnośnik do komentarza

Rewelacyjna oferta. Kupujesz jeden z bundle packów Xone i masz za free dużą grę w zestawie dodatkowo. Do wyboru wiele nowości z zestawu 20 tytułów.

 

http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/buy/productID.307070100/ThemeID.33363200/Currency.USD/mktp.US/

 

Microsoft sweetens Xbox One bundle deals with a free, big-name AAA game today

 

The Microsoft Store is giving away a free game to those who buy an Xbox One bundle today, according to the retailer's online listings.

The deal grants purchasers a game with a value of up to $59.99 if they buy one of the three following console bundles:

Microsoft is offering a choice of 20 games, including recent releases like Call of Duty: Advanced Warfare, Halo: The Master Chief Collection and Sunset Overdrive.

The sale is part of Microsoft's 12 days of deals promotion running this month. It began at 8 a.m. ET, and the Microsoft Store offers free shipping and free returns.

 

http://www.polygon.com/2014/12/10/7368709/xbox-one-microsoft-store-sale-free-game

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

No to chyba pora wymienić TV bo bardzo dużo tracisz ;) obraz analogowy z vga nie jest tak wyraźny a kolory są mniej nasycone niż przy kablu hdmi.  Jakiego TV/monitora używasz?

 

Ale ten kabel daje pełny obraz HD, dlatego jest taki drogi :) Ma wbudowany konwerter, który przesyła obraz FHD przez wejście VGA w TV + zmiejsza opóźnienie (z tego powodu go kupiłem, bo mój TV ma spory lag). 

 

Akurat kolorystyka mi się bardziej podoba niż ta uzyskiwana bezpośrednio za pośrednictwem normalnego kabla HDMI.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi! Rozdałem plusy :)

 

Posiadacze Xone wydają się bardzo świadomi sprzętu, który posiadają, cieszy mnie to. Przyjemnie zapoznać się nie tylko z zaletami, ale i wadami tego urządzenia.

 

A jak wygląda sprawa aplikacji? Jest YouTube? Twitch? Mam tutaj dostęp do przeglądarki internetowej? Co do gier, to wszystko jest kwestią indywidualną, ale jak urządzenie sprawuje się np. po podłączeniu dekodera? To użyteczna opcja, czy zbędny bajer? Jak wygląda ten snap? Korzystacie z tego?

Odnośnik do komentarza

Odnosnie instalacji gier to zawsze najpierw przechodze na offline. Niestety Panowie z MS cos sknocili w sofcie i nie ma wlaczonego kolejkowania. Gdy jestesmy online konsola jednoczesnie instaluje gre oraz pobiera do niej patcha, dlatego tyle to trwa. Gdy najpierw zainstlaujemy dane gry, a pozniej pobierzemy patcha to calosc zajmie z 10-15 min a nie ponad godzine. Dodatkowo po zgraniu z 15% danych istnieje mozliwosc grania i dogrywania ich w tle.

Odnosnie ustawienia TV czy PC to aby opcja PC zadzialala musimy ja ustawic w TV recznie. Mialem ustawione w TV funkcje automatycznego wykrywania sygnalu, ale widzialem tylko jednolita czarna plame. Dopiero pomoglo reczne przestawienie. Ustawienie PC uzaleznione jest od posiadanego TV. Osobiscie pozostalem przy ustawieniu TV, gdyz w przypadku mojego TV przy PC nastepowalo zbyt szybkie odciecie palety barw i nic nie dalo sie z tym zrobic. Czern oraz biel miala za malo odcieni, wiec ucieloby mi detale w ciemnych scenach. Pozostalem przy ustawieniu TV gdzie ma sie wiekszy zakres dzialania i w miare sporo mozna sobie skorygowac. Mamy rowniez wiecej tonacji czerni, czy bieli. W przypadku czerni i bieli na PC nie idzie z nia nic zrobic. Jest jakby z gory narzucona przez urzadzenie. Zabawa z jasnoscia czy kontrastem nic kompletnie nie daje. Odcienie czerni pozostaja w tym samym miejscu. Mamy tylko realny wplyw na intensywnosc reszty kolorow. W przypadku ustawienia TV zabawa jasnoscia czy kontrastem wprowadza realne zmiany w czerni. U mnie niestety Soniacz HX750 nie poradzil sobie z PC.

Edytowane przez bebbop
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Dzięki za odpowiedzi! Rozdałem plusy :)

 

Posiadacze Xone wydają się bardzo świadomi sprzętu, który posiadają, cieszy mnie to. Przyjemnie zapoznać się nie tylko z zaletami, ale i wadami tego urządzenia.

 

A jak wygląda sprawa aplikacji? Jest YouTube? Twitch? Mam tutaj dostęp do przeglądarki internetowej? Co do gier, to wszystko jest kwestią indywidualną, ale jak urządzenie sprawuje się np. po podłączeniu dekodera? To użyteczna opcja, czy zbędny bajer? Jak wygląda ten snap? Korzystacie z tego?

 

Wszystkie te aplikacje są. Jeżeli chodzi o Twitch, to mógłbym chyba nawet zaryzykować stwierdzenie, że może być teraz bardziej funkcjonalny niż na PC, poniżej masz filmik, który prezentuje ostatni update do Twitcha (był chyba ze 2-3 dni temu):

 

 

Ja mam konsolę od niedzieli, ale Snapa już używam do Achievementów:

 

 

Bardzo wygodnie się z tego korzysta, można mieć odpalone cały czas obok ekranu z grą albo wchodzić sobie do tego w zależności od potrzeb - 3 szybkie kliknięcia w odpowiednie przyciski i uruchomiony, 3 kolejne i wyłączone (a właściwie to "uśpione").

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...