Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Xbox One Sold Over 720K Black Friday Week in the US, Sets Black Friday Record

 

Microsoft has done everything it could to win this holiday in the US with a $50 price cut on all SKUs and bundles for the Xbox One. Some retailers even had bundles selling for as low as $329.

 

The Xbox One manged to sell 721,569 units Black Friday week in the US for the week ending November 29, according to VGChartz. That makes it the bestselling console for the week in the US, outselling its main rivals the PlayStation 4 and Wii U.

The Xbox One sales for Black Friday week have set a new record in the US. The console sold more units in its second Black Friday week than any other console in history. It is also one of the bestselling consoles in history on Black Friday week in the US.

 

To compare, the Wii sold 383,499 units in its second Black Friday week back in 2007 and is nearly on par with what the Wii sold in its peak year in 2008. That year the Wii sold 766,179 units Black Friday week.

 

Rewelacyjny wynik, chociaż to tylko VGChartz.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Pierwsze wrażenia odnośnie samego sprzętu:

 

- najlepiej wykonana konsola jaką mam i jaką widziałem. Zasilacz jest tak ładny, że aż żal, że musi stać za TV :P

- konsola nie wydaje z siebie żadnego dźwięku, jest dosłownie bezgłośna - nawet z "chrabąszczem" (przed 500 Mb updatem) była najcichszą konsolą jaką mam,

- pad jest wykonany kapitalnie, poziom pro controllera do WiiU. Na duży plus, że jest matowy. O trigery się obawiałem, ale są wykonane jak należy, zakres ruchu spory. Do bumperów będę musiał się przyzwyczaić, tez pada do X360 są lepiej przemyślane. D-pad jest wreszcie taki jaki powinien,

- jeszcze trochę i pudełka do gier będą robić z bibuły. Boję się, że mi się w rękach rozlecą - chwała WiiU i Nintendo, że mają gdzieś ochronę środowiska,

- myślałem, że mogą być jakieś problemy z IP (publiczne/prywatne), ale jak pociągnęło aktualizację systemu, to mi aż net na lapku siadł,

- zagram pewnie za dwa dni jak pościągam update'y gier.

 

PS. Jakby ktoś się zastanawiał nad tym headsetem:

 

en-INTL-L-Xbox-One-Vienna-Headset-S4V-00

 

To mogę polecić. Bardzo wygodne, duże nauszniki, mocne basy, bardzo dobrze wygłuszają otoczenie. Mikrofon chowa się w pałąkach. 

Edytowane przez DonSterydo
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Gram na Turtle Beach PX4 od 4-5 miesięcy i działają z PS4 i Xbox One, ale do drugiej konsoli muszę dokupić adapter żeby używać mica. Słuchawki rewelacja.Dźwięk 5.1 robi swoje na dodatek 15 godzin na baterii ! Love it. Koszt 160 euro ,ale warto :)

 

+ Czysty dźwięk przestrzenny

+ Wygodne,nie boli głowa przy dłuższym graniu

+ 15 godzin grania na słuchawkach

+ Ładny design słuchawek

+ Mikrofon

 

- Nie do końca bezprzewodowe

 

 

510cfotdfxL.jpg

Edytowane przez Mroku333
Odnośnik do komentarza

Pierwsze wrażenia odnośnie samego sprzętu:

 

- najlepiej wykonana konsola jaką mam i jaką widziałem. Zasilacz jest tak ładny, że aż żal, że musi stać za TV :P

- konsola nie wydaje z siebie żadnego dźwięku, jest dosłownie bezgłośna - nawet z "chrabąszczem" (przed 500 Mb updatem) była najcichszą konsolą jaką mam,

- pad jest wykonany kapitalnie, poziom pro controllera do WiiU. Na duży plus, że jest matowy. O trigery się obawiałem, ale są wykonane jak należy, zakres ruchu spory. Do bumperów będę musiał się przyzwyczaić, tez pada do X360 są lepiej przemyślane. D-pad jest wreszcie taki jaki powinien,

 

Ale wentylatorek w zasilaczu jednak ciut szumi, prawda? - chyba że tylko na moim egzemplarzu :scratch_one-s_head: .

Trigery jednak miały lepszy kształt niż w X360; tu sa zbyt czułe, ale raczej ze względu na kształt samego pada i większą szerokość trigerów;

a gałki, niestety,  stawiają JESZCZE mniejszy opór niż w X360.

 

Ale do rzeczy:

Można grę uruchomić z płytki jeśli jest zrzucona na dysk? - jeśli tak to jak?

Można włączyć "tryb" offline PRZED zalogowaiem się?

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ciąg dalszy wstępnych wrażeń:

 

- po naczytaniu się jak Xone mułowato chodzi jestem pozytywnie zaskoczony jak to wszystko działa. Jeżeli chodzi ogólnie o prędkość dasha, to chyba nie ustępuje dopracowanemu po tylu latach X360,

 

- nie podzielam też opinii, że jest nieintuicyjny. Cokolwiek potrzebowałem znaleźć, znalazłem szybko - wystarczy tylko patrzeć co mamy przed oczami, a nie klikać na ślepo i trzeba sobie uzmysłowić, że USTAWIENIA są pod GRAMI i APLIKACJAMI XD To powinni wyciągnąć na główną stronę jako osobny dział. Jest może trochę chaotycznie, ale bez przesady,

 

- podoba mi się, że cały aspekt społecznościowy kręcący się wokół gier został niejako wyciągnięty na pierwszy plan: leaderboard, klipy, osiągnięcia znajomych itp. Nawet jak się siedzi w dashu, to ma się wrażenie, że w jakiś sposób cały czas tworzymy społeczność i rywalizujemy z innymi. No i leaderboard potwierdza to czego się domyślaliśmy od dawna - Ping jest kosmitą, ponad 8 tys. GS w ciągu ostatnich 30 dni?

 

- statystyki gier powinny zostać wciągnięte ze smartglassa prosto do dasha,

 

- i mega plus za te obrazki gracza :D

Edytowane przez DonSterydo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ciąg dalszy wstępnych wrażeń:

 

- po naczytaniu się jak Xone mułowato chodzi jestem pozytywnie zaskoczony jak to wszystko działa. Jeżeli chodzi ogólnie o prędkość dasha, to chyba nie ustępuje dopracowanemu po tylu latach X360,

 

- nie podzielam też opinii, że jest nieintuicyjny. Cokolwiek potrzebowałem znaleźć, znalazłem szybko - wystarczy tylko patrzeć co mamy przed oczami, a nie klikać na ślepo i trzeba sobie uzmysłowić, że USTAWIENIA są pod GRAMI i APLIKACJAMI XD To powinni wyciągnąć na główną stronę jako osobny dział. Jest może trochę chaotycznie, ale bez przesady,

 

- podoba mi się, że cały aspekt społecznościowy kręcący się wokół gier został niejako wyciągnięty na pierwszy plan: leaderboard, klipy, osiągnięcia znajomych itp. Nawet jak się siedzi w dashu, to ma się wrażenie, że w jakiś sposób cały czas tworzymy społeczność i rywalizujemy z innymi. No i leaderboard potwierdza to czego się domyślaliśmy od dawna - Ping jest kosmitą, ponad 8 tys. GS w ciągu ostatnich 30 dni?

 

- statystyki gier powinny zostać wciągnięte ze smartglassa prosto do dasha,

 

- i mega plus za te obrazki gracza :D

 

Ty też świeżo z X1 ? :D Dzisiaj mojego o 9 przywiózł kurier. Mam dokładnie te same odczucia co ty. Zagrałem 1 mecz w CoD AW i prolog w Unity coś tam się pobawiłem w menu i jest super. Pad świetny.

Zapraszajcie to pogramy. Jutro jeszcze Need For Speed Rivals przyjedzie.

ps: Unity w wersji pudełkowej promotional copy z niemiec działa po polsku nie ma żadnych problemów z cenzurą.

ps2: jak wy wychodzicie z gry ? Ja jak kilka logo MS na padzie to mi minimalizuje grę i żadnego wyjścia z niej w menu nie widzę więc pozostaję mi płytę wyciągnąć.

ps3: u mnie konsola chodzi cicho, czasami podczas instalacji ma momenty i trochę głośniej jest jak mieli płytę ale później jest ok i nic poza tym niepokojącego nie zauważyłem. Jutro obadam dłużej i mam nadzieje ,że żadnej wady nie mam :/

Odnośnik do komentarza

 

- nie podzielam też opinii, że jest nieintuicyjny. Cokolwiek potrzebowałem znaleźć, znalazłem szybko - wystarczy tylko patrzeć co mamy przed oczami, a nie klikać na ślepo i trzeba sobie uzmysłowić, że USTAWIENIA są pod GRAMI i APLIKACJAMI XD To powinni wyciągnąć na główną stronę jako osobny dział. Jest może trochę chaotycznie, ale bez przesady,

 

Przecież wystarczy jak w dashu wciśniesz start, rozwinie ci się menu i tam będziesz miał settings

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

- podoba mi się, że cały aspekt społecznościowy kręcący się wokół gier został niejako wyciągnięty na pierwszy plan: leaderboard, klipy, osiągnięcia znajomych itp. Nawet jak się siedzi w dashu, to ma się wrażenie, że w jakiś sposób cały czas tworzymy społeczność i rywalizujemy z innymi. No i leaderboard potwierdza to czego się domyślaliśmy od dawna - Ping jest kosmitą, ponad 8 tys. GS w ciągu ostatnich 30 dni?

 

To jest mistrzostwo wedlug mnie. Jak tylko wyjdę do dasha, to raz, ze widzę od razu kto w co gra, ilu znajomych siedzi teraz, widzę aktywności, liczbę Gamescore, którą każdy zdobył - nakręca to takie poczucie ciągłej rywalizacji i wytwarza takie wrażenie, że właśnie tworzymy te społeczność. Świetna sprawa.

ps2: jak wy wychodzicie z gry ? Ja jak kilka logo MS na padzie to mi minimalizuje grę i żadnego wyjścia z niej w menu nie widzę więc pozostaję mi płytę wyciągnąć.

 

Jak wyjdziesz do menu, klikasz ten przycisk menu (trzy kreski na nim) i masz tam opcje zakończ ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć Panowie.

 

Jak to jest z tym Xboxem w Polsce? Czytam ten temat i różne opinie (analogicznie do tematu o PS4) i widzę, że posiadacze tych konsol i tu i tu są zadowoleni. PlayStation jest chyba nad Wisłą znacznie bardziej reklamowana. Nie ma problemów tutaj z kupnem gier, akcesoriów, z gwarancją? Polskie wersje są, wszystko śmiga?

 

Jak menu? Ten kontroler? Jakie są plusy i minusy tego sprzętu przy takim codziennym użytkowaniu? Tak szybko proszę, bo chce sobie sprawić jakiś gwiazdkowy prezent i myślę nad konsolką. Pośmigałbym w jakieś dobre wyścigi (może dokupił kierę od razu), wrzucił do napędu fajnego fpsa, poszalał w jakiejś zręcznościówce. Swego czasu mnóstwo grałem na PC i w zasadzie z konsolami miałem marną styczność. Kiedyś kupiłem PSP, miałem przez dwa tygodnie Xboxa 360 (ale to było z 7-8 lat temu).

 

Nie ogarniam się w temacie, więc będę wdzięczny za porady :)

Odnośnik do komentarza

Cześć Panowie.

 

Jak to jest z tym Xboxem w Polsce? Czytam ten temat i różne opinie (analogicznie do tematu o PS4) i widzę, że posiadacze tych konsol i tu i tu są zadowoleni. PlayStation jest chyba nad Wisłą znacznie bardziej reklamowana. Nie ma problemów tutaj z kupnem gier, akcesoriów, z gwarancją? Polskie wersje są, wszystko śmiga?

 

Jak menu? Ten kontroler? Jakie są plusy i minusy tego sprzętu przy takim codziennym użytkowaniu? Tak szybko proszę, bo chce sobie sprawić jakiś gwiazdkowy prezent i myślę nad konsolką. Pośmigałbym w jakieś dobre wyścigi (może dokupił kierę od razu), wrzucił do napędu fajnego fpsa, poszalał w jakiejś zręcznościówce. Swego czasu mnóstwo grałem na PC i w zasadzie z konsolami miałem marną styczność. Kiedyś kupiłem PSP, miałem przez dwa tygodnie Xboxa 360 (ale to było z 7-8 lat temu).

 

Nie ogarniam się w temacie, więc będę wdzięczny za porady :)

 

Oczywiście ,że można kupować gry i akcesoria legalnie u nas w Polsce. Gwarancja też jest bodajże rok od sklepu gdzie kupisz i drugi rok od MS. Są Polskie wersje wszystko śmiga bez zarzutów. Menu typowe dla Windows 8, sporo kafelków ale po chwili siedzenia da się połapać. Kontroler jest świetny dużo lepszy od tego z X360 a wiadomo ,że tamten też był bardzo dobry. Jednakże nie mam porównania do PS4 bo nigdy nie miałem tego pada w ręku ale z X1 jestem mile zaskoczony i przyjemnie mi się gra. Bardzo dobrze leży w dłoniach. Z minusów po dwóch dniach to mogę zaliczyć to ,że gra się dość długo instalują się gry. Może tylko u mnie tak jest ale CoD AW instalowałem z 1.5h wczoraj. Internet też bardzo dobrze chodzi śmigałem dzisiaj żadnych problemów. Z plusów i minusów na sam początek dużo Ci nie powiem bo sam jestem z konsolą dopiero drugi dzień. Wyścigi to raczej na ten moment po stronie X1 a to za sprawą Forzy Horizon 2. Z tego co słyszałem DriveClub na PS4 nie jest aż taki dobry. Need For Speed Rivals też mógłby być dobrym kandydatem do pary z FH2 bo to chyba najlepszy NFS ostatnich lat. Z FPS posiadam jedynie CoD AW no i mogę polecić na ten moment. Zręcznościowych jeszcze nie ograłem żadnych.

Do tej pory bez żadnych ścin, wszystko płynnie chodziło i konsola jest bardzo cicha.

ps: z tą gwarancją właśnie jak to jest ? Niech się ktoś ogarnięty w tym temacie wypowie. Trzeba gdzieś rejestrować X1 na Xbox Live słyszałem. Ale jak to zrobić ?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po kolei:

Playstation jest zdecydowanie bardziej znane w Polsce, ale dostepnosc wszystkiego jest taka sama. W kazdym empiku, mm czy innym sklepie growym masz caly asortyment na obie platformy.

Gwarancja jest lepsza niz Sony, po tygodniu masz naprawiona/nowa konsole, tam musisz czekac miesiac. Polskie wersje jak najbardziej sa, napisy i dubbingi, w zaleznosci od gry.

 

Menu bardzo przypomina windowsa 8, szybko mozna wszystko znalezc, ostatnie wlaczone aplikacje pojawiaja sie na glownym ekranie.

Kontroler mega wygodny, ponad 20h dzialania na akumulatorkach, wibracje ppd triggerami. Jedynie bumpery wymagaja przyzwyczajenia w naciskaniu.

Plusy sprzetu to zdecydowanie bardzo cicha praca, minus ze blyszczaca czesc jest podatna na kurz i zarysowania, ale to problem z kazdym sprzetem z blyszczacym wykonczeniem.

 

Z tego co napisałeś pod wzgledem gier to jest to konsola idealna dla Ciebie.

Masz 2 ekskluzywne wyscigi, jedne po torach, drugie open world, obie świetne.

(Forza 5 i Forza Horizon 2)

W Sunset Overdrive wyszalejesz sie za wszystkie czasy, mega erkejdowy fun z calkowita kontrolą nad postacia przy mega wygibasach. Wyzwania na zloto potrafia dac w kosc :)

Z fpsow Ci nie pomoge, bo nie przepadam, ale masz 2 CoDy i BF4, Wolfensteina, Far Cry 4, na pewno cos dla siebie znajdziesz.

Jesli nie miales nigdy stycznosci, to musisz konieczne wyprobowac kolekcje Halo, nie wszyscy lubia, ale gra ma znakomity gunplay, a za cene 1 gre dostajesz 4.

Oczywiscie tylko na Xboksie one :)

 

Zapewniam, ze bedziesz zadowolony, same Forze to kilka miesiecy grania :)

 

 

Edit@ z gwarancja jest tak, ze rejestrujemy konsolke na stronie xbox.com po nr seryjnym i wyswietla nam ile mamy gwarancji (z reguly troche wiecej niz 2lata). W razie problemow dzwonimy na infolinie i przysylaja nam kuriera.

Edytowane przez Copper
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

@Matek - według mnie zarówno Xbox One jak i PS4 są Ci w stanie zaoferować podobnej jakości rozrywkę. Od prawie roku posiadam PS4 i może nie będę zbyt obiektywny, gdyż jestem fanem sprzętów Sony od 1995 roku i czasów PSX`a mając nadal PS2, 3 i teraz 4, ale gwarantuję Ci, że przy tej konsoli będziesz się dobrze bawił. Problemów z PS4 nie mam żadnych oprócz bardzo szybko rozładowującego się pada (w porównaniu do PS3, do XO to przepaść...) Na PS4 z wyścigów masz obecnie praktycznie tylko godnego uwagi Drivecluba i chociaż od samej premiery sporo ludzi wylewa w jego kierunku swoje żale, to od wczorajszego update`u i dodania warunków pogodowych wg mnie gierka jest naprawdę godna polecenia, jeśli tylko lubisz niezobowiązujące, zręcznościowe, acz często wymagające wyścigi.

 

Jeśli z kolei bliżej Twemu sercu do symulacyjnej jazdy i torów wyścigowych to polecam Forzę5 na One. Tydzień temu nie wytrzymałem i zakupiłem również tą konsolę i powiem Ci, że chylę czoła przed MS za to jaki fun daje jazda w Forzie5. To mój pierwszy Xbox w historii i dopiero go odkrywam, ale teraz już wiem, że był to trafiony zakup. Na razie testowałem jeszcze demko Forzy Horizon 2 i wiem, że to będzie mój najbliższy zakup, bo wolność jaką daje ten tytuł nie znajdziesz nigdzie indziej. 

 

Ciężko jest mi w tym momencie doradzić, która konsola jest dla Ciebie lepsza, zobacz sobie jakie ekskluzywne tytuły obie oferują i sam zdecyduj czy bliżej Ci będzie do Drivecluba, Uncharted4, Blooodborne, The Order 1886 czy Forzy5, Horizon2, Sunset Overdrive, Quantum Break lub Halo.

 

W kwestii obsługi, pad od X`a jest sporo cięższy, ale i lepiej się go trzyma i baterie starczają na dłuuugo, błyszcząca część obudowy obu konsol: PS4 po roku mam lekko tylko porysowane (a przecieram delikatną szmatką), zaś X po tygodniu (i przetarciu 2 razy) jest jakby mocniej... gorszy plastik? nie wiem, może taki jego urok ;) obie konsole wyłączam na noc na listwie zas. (nie używam Standby instant onów itp), ale i tak czas ich uruchamiania jest wg mnie krótki, Xbox ciut dłużej, kwestia kilku sekund ;)

Głośność? Xbox jest cichszy, prawie niesłyszalny, aczkolwiek gram na kinie domowym, dość głośno więc i tak nie słyszę żadnej z konsol ;)

Menu: kwestia przyzwyczajenia i nabrania nawyków, nic trudnego, oba działają sprawnie, nic się nie wiesza.

 

Jeśli na ten moment liczysz na wyścigi to wg mnie jednak Xbox One zaoferuje Ci większą różnorodność pod warunkiem, że będziesz miał Forze5 i Horizon2. Na PS4 jest tylko Driveclub, The Crew na obu pomijam. Jeśli natomiast popatrzysz szerzej na nadchodzące exclusive`y i wymienione wyżej przekonują Cię bardziej do PS4 - weź PS4. Musisz też zobaczyć na inne tytuły, które Cię interesują, jakieś FPSy czy zręcznościówki, jeśli są na obie konsole - chodzą słuchy, że na PS4 często jest rozdz. 1080p przy 900p na Xbox One, aczkolwiek nie porównywałem i nie wiem czy w trakcie rozgrywki robi to różnicę.

 

Najlepiej byłoby mieć obie konsole, u mnie tak to wygląda i każdemu docelowo polecam taki układ :)

Po lewej X`One, po prawej PS4, do tego plazma Panasa 50", ampli Onkyo i DTS 5.1 z subem i kolumnami Koda - wrażenia z obu konsol niesamowite.

xA8HtZW.jpg

Edytowane przez Sunnyluk
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...