Skocz do zawartości

FarCry 4


SG1-ZIELU

Rekomendowane odpowiedzi

(pipi)a po raz pierwszy od dawna postanowilem zrobic sobie test i wstrzymac sie z zakupem gierki, bo ostatnio to kupuje wszystko tasmowo z rozpedu i zaluje potem. A czytajac wasze opinie hajp i wyczekiwanie rosnie jak za dawnych czasów, polecam.

 

Warto odłożyć zakup innych gier dla FC4, jeżeli tylko ktoś lubi taki gatunek ;)

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę i jeśli ktoś spodziewa się rewolucji to niestety nie tutaj. Jest to tylko i aż FC 3 na sterydach. Fajny patent z tym małym śmigłowcem, rozległe widoki, bogata roślinność to na pewno na plus. Czasami mam wrażenie, że animacja po wejściu w rozległy teren potrafi chwilę przychrupać ale może patrzę pod złym kątem ;) Przeciwnikom dodali pałera i niesamowitej celności wspólnie ze zdolnością teleportacji a zwierzątkom pancerne futra i tytanowe kły. Bardzo łatwo zginąć z przypadku. Wspomnę jeszcze o łucznikach - to dopiero nadludzie, wczoraj jedną z misji z ich udziałem przechodziłem z  8 razy bo strzała razi mocniej od pocisku i uniki czy skakanie nie wchodzą w grę, trafiają zawsze. Dlatego więc w multiplayerze 80% chłopków biega z łukiem. Wiadomo dlaczego. Na moje oko łatwiej zdobywa się wieże propagandowe, bo na 5 może ze dwie były chronione i to przez max 2 przeciwników. No cóż gram dalej, zobaczymy jak to się skończy.

Odnośnik do komentarza

Ok, gierka ukończona. W trofeach 50%, ale jakoś nie mam zapału do platyny bo GTA w kolejce a zaraz dojdzie DA, także odpuszczam jednak. 

Gierka wsumie na początku tak średnio przypadła mi do gustu, po odczuciach że ta gra to FC3 przypakowany o detale oraz pare bajerów, troche zniesmaczyłem się lecz cały czas po prostu cisnąłem bo sie oderwać nie mogłem - ten sam syndrom co przy FC3. Gierka jest naprawdę świetna, polecam ją każdemu kto szuka rozległego świata i lubi pierdyliard znajdziek, bo tutaj w FC jest co robić. Graficznie naprawdę gierka miażdży jaja, nie tylko pod względem samej oprawy, ale też zachowania fizyki i wszystkich innych współczyników naturalnych - jak dzikie zwierzęta zjadające słabsze roślinożerne jednostki, co chwile jakieś losowe wydarzenia typu ogromny pożar w lesie, nawet głupi zepsuty samochód i lokalni wieśniacy proszący Cie o naprawe - to wszystko ogromnie cieszy. Niestety fabularnie dość słabo, gierka jest strasznie nie wyraźna, mało jakoś tych "kulturowych" eventów jak w FC3, tylko wsumie same strzelanie praktycznie i co chwile jakies rozpierduchy, postacie też takie sobie - z dupy nagle wpada kilka postaci do gry, bez wytłumaczenia kto to i skąd się wziął. To samo niestety główny bohater, taki jakiś bezjajec - w 3 można było się wczuć w głównego bohatera który z 0 stał sie lokalnym bohaterem, a tutaj niestety nie. Co mi się podoba to napewno setting gry oraz co niegdzie niektóre utwory wpadały w ucho. Mimo wszystko gierka warta ogrania i wydania kasy! Polecam 8/10.

Fotecki

mWC1FBc.jpg872OxHx.jpgJfHuw8e.jpgfvhAekp.jpgPKURiY4.jpgTDD2qb9.jpgHDmIzY2.jpg3NdOBNu.jpgCFTiVYZ.jpgDoeZnrt.jpg

 

Odnośnik do komentarza

No i po kilku godzinach mogę stwierdzić jedno, fc3.5 na sterydach ale czy to źle? Nie, to idealne połączenie, grafika ryje beret :)

 

Obejrzałem sobie ten Test Chamber i to wyglada dokladnie tak jak mowisz, FC 3.5. I naprawde to niekoniecznie zle. Nabralem ochoty, zeby wkoncu dokonczyc platynke w FC3 bo nie chce sie bez niej zabierac za FC4 ;)

 

Graficznie to dla mnie gra tak nextgenowa jak Black Flag na PS4. Czyli praktycznie gra z poprzedniej generacji w 1080p/60fps. Ale tutaj widoczki robia robote jak w trojce.

Odnośnik do komentarza

gram teraz, generalnie bez szalu, nie ma jakos duzo fajnych broni do wyboru, 1/3 jest bezuzyteczna no i strzelanie jest jakies takie dziwne, tak jakby strzelalo gdzies obok niz sie celuje, dziwny feeling, w battlefieldzie i cod strzely wchodza w ludzika a tutaj to jest jakas ruletka

Jest jakas roznica w porownaniu do FC3?

Odnośnik do komentarza

Troche bardziej podkrecona grafa, jakas nawiedzona fabula, generalnie wiele patentow z assasins creed i jest troche monotonnie - przejmij wieze, przejmij oboz, przejmij fortece, misje watkowe, oskalpuj zwierzaka do craftu i tak w kolko

 

zapozyczenie mechaniki i elementow z assasins creed najbardziej wkurza bo widac, ze nikomu nie chcialo sie myslec tylko skopiowali kilka gotowcow

Odnośnik do komentarza

Troche bardziej podkrecona grafa, jakas nawiedzona fabula, generalnie wiele patentow z assasins creed i jest troche monotonnie - przejmij wieze, przejmij oboz, przejmij fortece, misje watkowe, oskalpuj zwierzaka do craftu i tak w kolko

 

zapozyczenie mechaniki i elementow z assasins creed najbardziej wkurza bo widac, ze nikomu nie chcialo sie myslec tylko skopiowali kilka gotowcow

Chodzilo mi tylko o same strzelanie :D

Odnośnik do komentarza

ja zmniejszylem czulosc w menu z defaultowego 9 na 5 bo strzelalo mi sie dziwnie, jak wg was graficznie to jest cos podobnego do AC4 czyli past gen w full hd i stabilnym framerate to gratuluje poczucia humoru bo na dzien dzisiajszy FC4 to zdecydowanie najladniejsza multiplatforma jaka mozna odpalic na naszych maszynach

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

ja zmniejszylem czulosc w menu z defaultowego 9 na 5 bo strzelalo mi sie dziwnie, jak wg was graficznie to jest cos podobnego do AC4 czyli past gen w full hd i stabilnym framerate to gratuluje poczucia humoru bo na dzien dzisiajszy FC4 to zdecydowanie najladniejsza multiplatforma jaka mozna odpalic na naszych maszynach

Grales w Unity? Pomijam hejt z niestabilnoscia, Unity jest przepiekne graficznie.

Odnośnik do komentarza

ja zmniejszylem czulosc w menu z defaultowego 9 na 5 bo strzelalo mi sie dziwnie, jak wg was graficznie to jest cos podobnego do AC4 czyli past gen w full hd i stabilnym framerate to gratuluje poczucia humoru bo na dzien dzisiajszy FC4 to zdecydowanie najladniejsza multiplatforma jaka mozna odpalic na naszych maszynach

;)

 

Ladniejsze oswietlenie rzecz jasna, troche wiecej szczegolow i bogatsza roslinnosc.

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...